Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CZYM JEST CZŁOWIEK

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 02 28 14:09    Temat postu: CZYM JEST CZŁOWIEK Odpowiedz z cytatem

CZYM JEST CZŁOWIEK

Rysunek 3 w przybliżeniu graficznie przedstawia elementy składowe człowieka. Wiele innych istot, mieszkających poza Ziemią, wygląda graficznie tak samo.

Obraz ten zawiera nie wszystkie elementy i nie pokazuje powiązań zewnętrznych, gdyż te są nieistotne w obecnym temacie. Poza tym wzajemne ustawienie elementów nie odpowiada rzeczywistemu, gdzie jedno zawiera się w drugim, jedno tworzy inne. Taki układ wybrałem dla przejrzystości potrzebnej w opisie.

JA jest centrum, rdzeniem, korzeniem, pierwszą przyczyną, esencją (można użyć innych określeń) i zarazem twórcą wszystkich pozostałych elementów człowieka. JA jest wyobrażoną, (niby) niezależną (czyli oddzieloną) cząstką Świadomości.

JA, skoro jest cząstką Świadomości, to mam jej wszystkie przymioty. Np. skoro Świadomość jest nieograniczona i wszechmocna, to jej cząstka, JA, tez jest taka. Zatem można siebie zapytać; czego JA może chcieć, skoro jest doskonałe, ma, wie i może wszystko? Oczywiście, intelekt (ograniczona sfera Świadomości) nie jest w stanie tego zrozumieć, może jedynie filozofować na ten temat (właśnie to robię).

Zatem, czego JA chce? Odpowiedź jest prosta: JA postanowiło bawić się, JA bawi się. Skoro ma, wie i umie wszystko, to niczego nie potrzebuje, więc może np. bawić się. Zabawa zwana doświadczaniem, żeby była udana, powinna wyglądać jak prawdziwa. Im mniej na niby, tym lepsza zabawa. JA może to osiągnąć poprzez ograniczenie, stworzenie sfery Świadomości właściwej do stwarzanych warunków zaplanowanej zabawy.

W przypadku zabawy zwanej doświadczaniem życia jako człowiek na Ziemi JA tworzy między innymi następujące narzędzia, właściwe do tego doświadczania:
1. umysł, który składa się z nadświadomości, świadomości i podświadomości;
2. dość złożoną strukturę zwaną ciałem, która składa się z organizmu fizycznego i wielu elementów (też zwanych ciałami -- szczegóły pomijam jako nieistotne w tym opisie);
3. okoliczności, warunki do doświadczania (np. życie w mieście na Ziemi).

Stworzywszy wszystko co potrzebne, JA może doświadczać to, co można nazwać "drogą od niedoskonałości do doskonałości" albo "doskonaleniem duchowym" Jest to ciekawa zabawa, kiedy, będąc w swojej esencji doskonałą, istota uważa się za niedoskonałą i dąży się do doskonałości, nie wiedząc o tym. Teraz wiesz, skąd wziął się podtytuł tej książki: Jestem Świadomością a wszystko inne to moje stworzenie.

Ostatnio zmieniony przez JMW dnia 2010 07 05 20:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Emanuel

PostWysłany: 2010 07 05 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesują mnie powiązania elementów składowych człowieka. Czy jest to możliwe do przedstawienia graficznie? Jeśli zaś nie, to może opisowo, tak aby intelekt mógł spróbować zrozumieć? Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JMW

PostWysłany: 2010 07 05 20:27    Temat postu: odnośik Odpowiedz z cytatem

Poprawiłem odnośnik, teraz wyświetla obrazek właściwy. Jeżeli znowu zniknie, to proszę, poinformuj mnie.
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2010 07 05 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc nie miałem na celu zwrócenie uwagi, że odnośnik nie działa, chociaż dobrze że tak wyszło. Smile Zdjęcie to oglądałem wcześniej z zaciekawieniem w Twojej książce którą mam w pliku pdf.
Cytat:
Obraz ten zawiera nie wszystkie elementy i nie pokazuje powiązań zewnętrznych,
Interesują mnie właśnie wzajemne powiązania i ustawienia tych elementów, oraz w jakim stopniu czy skali jedno tworzy i/lub zawiera się w drugim. I czy jest możliwe graficzne przedstawienie tych wzajemnych powiązań i zależności? A jeśli nie to może opisowe, aby intelekt mógł jak najwięcej zrozumieć. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JMW

PostWysłany: 2010 07 06 09:21    Temat postu: filozofowanie Odpowiedz z cytatem

Emanuel,
tak, to jest możliwe, jednak takie drobiazgowe wyjaśnienia, w moim odczuciu, byłyby już filozofowaniem. Możesz domyślać się tych powiązań, kiedy studiujesz fizykę i psychikę człowieka a także ( dużo pomaga w zrozumieniu) języki programowania.
Temat jest dość szeroki, wymaga odrębnej książki albo wejścia w stan rozszerzonej sfery Świadomości -- komunikacja poprzez intuicję.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: