Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

energie i inne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciemniak
Gość

PostWysłany: 2003 05 22 15:21    Temat postu: energie i inne Odpowiedz z cytatem

Witam. Zaglądam na forum od dłuższego czasu i pragne sie podzielić swoimi przemyśleniami. Myślę, że za wszelką cenę poszukujecie czegość ukrytego, pragniecie posiadać wiedzę tajemną, być wybranymi. Przejawia się to w poszukiwaniu tajemniczej mocy napedzającej świat. Pechowo dla was, więkrzość sił przyrody została odkryta. Czy jest bardziej kosmiczna i niesamowita siła niż odziaływania m-dzy atomowe, magnetyczne, grawitacyjne? Czy nie dosyć niesamowity jest pokład energii w fotonie, tak duży że posiada swoją masę? Wiązanie tej energii przez rośliny w trwałych połączeniach chemicznych, możliwość wykorzystywania tej energii przez inne organizmy. Stopień skomplikowania świata i mądrość tej struktury przyprawiają o zawrót głowy. Zamiast mrzonek o siłach magicznych i tajnych energiach zajmijcie sie poznaniem tego co już przez ludzi z wielkim trudem zostało odkryte. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Sandra

PostWysłany: 2003 05 22 15:56    Temat postu: niech zyje wolnosc... Odpowiedz z cytatem

Że poszukuje, temu nie zaprzecze, czy jest to ukryte...hmm...trudno poszukiwac czegos co lezy na wierzchu, choc czesto jest tak, ze szukamy szukamy, wglebiamy sie, a potem okazuje sie ze to "Coś" bylo na wycigniecie dloni...
co do propozycji, abysmy sie zajeli poznawaniem tego co juz zostalo ujawnione, to wybacz, ale wiem co dla mnie najlepsze jest, wiem co mnie przyciaga i zamierzam kontynuowac to co juz zaczelam oraz rozpoczac pewne dzialania rowniez na innych plaszczyznach, ktore mnie fascynuja...poza tym sama mowie sobie co mam robic, nikt nigdy mi nie rozkazywal dzieki czemu czuje sie wolnym czlowiekiem...
pozdrawiam serdecznie
Sandra_z_dobrym_humorkiem

Nie, Nie, Nie!
Nie to Nie!
Mówię Nie, gdy myslę Nie
Czemu wiec czytasz Nie
jakbyNnie bylo tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Światełko

PostWysłany: 2003 05 22 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj , jestem ciekawa zkąd wiesz czego ja poszukuję , czy wiesz czego naprawde pragnę? Czy wiesz jakie są odpowiedzi innych użytkowników tego forum , nie nalezy kotku Smile uogólniać , to po pierwsze, a po drugie niech każdy ma własna drogę Prawdy i pozwólmy mu na nią. Natomiast jak najbardzieju jestem za informowaniem i za zdobywaniem wiedzy , co dzięki tego forum można uzyskać , a dodatkowo naprawde można tutaj poznać wielu wspaniałych ludzi, wiele cudownych Dusz, za co wszystkim duszyczkom piekna dziękuję. Jeżeli masz wiekszą wiedzę na tematy grawitacyjne proszę pisz z pewnością może ta wiedza-informacja na ten temat być przydatna komuś . I prosze cię też jeszcze o jedno , nie miej pomysłu na moje życie i na życie innych z tąd ( ja nie mam żadnego na twoje życie) , to wszystko to jedynie może być inspiracja ...Wink .
Bądźmy wolni , bądżmy szczęśliwi Razz
Powrót do góry
funky

PostWysłany: 2003 05 25 21:20    Temat postu: Re: energie i inne Odpowiedz z cytatem

ciemniak napisał:
Czy nie dosyć niesamowity jest pokład energii w fotonie, tak duży że posiada swoją masę?

A od kiedy to foton posiada masę? Chyba kolego nie odrobiłeś lekcji z fizyki. A skąd wiesz, że odkryliśmy już wszystkie oddziaływania. Jedyne co można stwierdzić z całą pewnością, to to, że istnieje to co już zdążyliśmy poznać. Fakt, że naukowcy nie potrafią zaobserwować innych form materii bądź energii (co na to samo wychodzi), nie oznacza wcale, że takich nie ma. To tylko jedna z możliwych hipotez. Równie dobrze można przypuszczać, że metoda badawcza nie jest najwłaściwsza. A może po prostu natura fizyczna tych zjawisk jest taka, iż nie wchodzą one w reakcję z przyrządami ze zwykłej materii, a naukowcy wyciągają zbyt pochopne wnioski. Ja co do istnienia tych energii nie mam najmniejszych wątpliwości, gdyż doświadczam ich na co dzień i to z bardzo dużą powtarzalnością. Myślę, że większość osób, które tu są ma podobne doświadczenia. To, że ktoś nie potrafi tego potwierdzić w laboratorium wcale mnie nie przekonuje. Świadczy to tylko o słabości metody używanej przez eksperymentatora albo nieudolności samego eksperymentatora. Współczesna nauka nie wypracowała dotychczas metod, które pozwalałyby badać tego typu zjawiska i stąd to całe zamieszanie.

Pozdrawiam,
funky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 2003 05 26 00:11    Temat postu: Re: energie i inne Odpowiedz z cytatem

funky napisał:
ciemniak napisał:
Czy nie dosyć niesamowity jest pokład energii w fotonie, tak duży że posiada swoją masę?

Cytat:
A od kiedy to foton posiada masę? Chyba kolego nie odrobiłeś lekcji z fizyki.

"Ile wynosi masa fotonu?

Paweł F. Góra, Instytut Fizyki UJ
Zero. Foton jest cząstką bezmasową. Masa cząstki jest proporcjonalna do kwadratu jej czteropędu, ten zaś dla fotonu wynosi zero. "
Najmocniej przepraszam, do następnego postu lepiej się przygotuje teoretycznie Smile.

Cytat:
A może po prostu natura fizyczna tych zjawisk jest taka, iż nie wchodzą one w reakcję z przyrządami ze zwykłej materii, a naukowcy wyciągają zbyt pochopne wnioski.

Taką metodą można mnożyć niepoliczalną ilość różnych możliwych światów, energii itp. jeżeli wykluczy się możliwość ich sprawdzenia.

Cytat:
Ja co do istnienia tych energii nie mam najmniejszych wątpliwości, gdyż doświadczam ich na co dzień i to z bardzo dużą powtarzalnością.

Tu jestem wielkim sceptykiem i poprosze o przykłady.

Cytat:
Współczesna nauka nie wypracowała dotychczas metod, które pozwalałyby badać tego typu zjawiska i stąd to całe zamieszanie.

I o to mi chodzi właśnie. Należy je wypracować, albo poczekać na ich wynalezienie. Obawiam sie, że gdyby nasi przodkowie pozostali na etapie poznawania natury pioruna metodą medytacji i filozofowania do niczego by nie doszli i nie poznali prawdziwych własności energii elektrycznej.

Pozdrowienia. Cool
funky
Powrót do góry
funky

PostWysłany: 2003 05 27 21:48    Temat postu: Re: energie i inne Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Taką metodą można mnożyć niepoliczalną ilość różnych możliwych światów, energii itp. jeżeli wykluczy się możliwość ich sprawdzenia.

Wcale nie wykluczam możliwości sprawdzenia. Postawiłem tylko hipotezę, że być może przy pomocy znanych obecnie narzędzi nie da się takich rzeczy sprawdzić. Tak właściwie to nie jestem zwolennikiem tej hipotezy ale z drugiej strony nie jest łatwo wykluczyć, że Stwórca zażyczył sobie aby tak właśnie było.

Cytat:

Cytat:
Ja co do istnienia tych energii nie mam najmniejszych wątpliwości, gdyż doświadczam ich na co dzień i to z bardzo dużą powtarzalnością.

Tu jestem wielkim sceptykiem i poprosze o przykłady.

Chociażby fakt niejedzenia. Przyznaję, jem pewne ilości pokarmu, tyle ile jest mi potrzebne na obecnym etapie rozwoju. Ale te ilości to znacznie poniżej obowiązujących norm żywieniowych. Gdyby były one prawdziwe to powinienem wyglądać jak szkielet i nie mieć energii do niczego. Tymczasem nie odnotowałem znaczących spadków wagi. Ważę obecinie 67 kg przy 171 wzrostu. Gdy byłem normalnie jedzącym ważyłem trochę ponad 70 kg. Poza tym poziom sił witalnych wzrósł u mnie bardzo wyraźnie. Gdy jedłem normalnie byłem wiecznie przemęczony, musiałem dużo spać i miałem problemy z koncentracją. Odstawiając nadmiar jedzenia udało mi się pozbyć wszystkich tych problemów. Mam obecnie mnóstwo siły zarówno fizycznej jak i psychicznej. A przecież powinno być dokładnie na odwrót. Dostarczając energię w postaci jedzenia powinienem czuć się lepiej. Z punktu widzenia fizyki osoba niejedząca lub mało jedząca to perpetum mobile. Wykonuje pracę np. przemieszczając się czy wykazując jakąkolwiek inną formę aktywności fizycznej nie czerpiąc energii z zewnątrz. Oczywiście nie jest to prawda, że nie czerpie ona energii z zewnątrz. Jak najbardziej czerpie. Tyle, że jest to forma energii, której fizyka dotychczas nie zbadała.
Co do odczuwania energii to jest to wrażenie zmysłowe takie jak np. dotyk, smak czy powonienie. Różnica jest tylko taka, że nie znajdziesz w ciele fizycznym odpowiednich receptorów odpowiedzialnych za odczuwanie energii. Znajdują się one w ciałach subtelnych człowieka. Energie można nie tylko odczuwać. Można sterować ich przepływem poprzez odpowiednią koncentrację świadomości. Wcale nie urodziłem się ze zdolnością odczuwania energii. Po prostu się tego nauczyłem tak jak każdy się może nauczyć. Od ładnych paru lat uprawiam jogę. Praktyka jogiczna zawiera szereg technik ułatwiających przepływ energii przez ciało i pozwalających zapanować nad nimi. Ćwiczenia pozwoliły mi znacznie poszerzyć i wyostrzyć percepcję świata. Obecnie odczuwam znacznie więcej niż niż mogłem kiedyś i niż może statystyczny mieszkaniec naszej planety. Zdaję sobie sprawę, że to co napisałem jest dla Ciebie mało przekonujące bo aby doświadczyć tego co ja doświadczam musiałbyś wejść w moją świadomość, a tego nie zrobisz. Jedyne co mogę polecić to samemu zacząć pracować nad sobą a efekty przyjdą jeśli będziesz dość wytrwały. Tylko jedna uwaga praktyczna. Pod etykietką wiedza ezoteryczna chowa się wielu oszustów, którzy sprzedają swój zakłamany obraz świata. Kieruje nimi albo chęć zysku albo własna niewiedza. Przy odrobinie krytycyzmu można się przed nimi ustrzec i nie dać zmanipulować. W początkowych etapach zainteresowania ezoteryką miałem okazję na bliższy kontakt z kilkoma takimi. Dzięki temu, że dużo czytałem i korzystałem z wielu niezależnych źródeł a także intensywnie ćwiczyłem, mogłem w porę wycofać się z czegoś co nie byłoby dla mnie dobre. Dobrze jest także mieć wiedzę naukową to bardzo pomaga w zrozumieniu funkcjonowania świata. Należy jednak pamiętać, że nauka na obecnym poziomie opisuje jedynie część universum. Aby mieć kompletny opis należy do wiedzy akademickiej dołączyć wiedzę ezoteryczną. Problem tylko w tym, że wiedza ezoteryczna to zbiór wiedzy przeplecionej z wierzeniami różnych ludzi (niekoniecznie pokrywających się z rzeczywistością) wywodzących się z różnych kultur i cywilizacji. Dość trudno w takiej mieszance oddzielić ziarno od plewy. Ciekawostką jest, że niektóre prawa znane z nauki akademickiej zachowują swoją ważność również na wyższych poziomach energetycznych. Takim prawem jest zasada zachowania energii. Energia w przyrodzie nigdy nie ginie. Zmienia tylko postać. Na poziomie fizycznym mamy np. do czynienia z dobrze znanym zjawiskiem kreacji i anihilacji cząstek elementarnych. Energia może także przemieszczać się między różnymi poziomami energetycznymi. Dzięki temu właśnie możliwe jest niejedzenie. Energia czerpana z poziomów subtelnlych zmienia postać w akcie kreacji pierwiastków i związków chemicznych niezbędnych do funkcjonowania ciała w rzeczywistości materialnej. Myślę, że wzór Einsteina E=mc^2 dałoby się rozszerzyć tak aby obejmował również energię z poziomów subtelnych (tylko w jakich jednostkach mierzyć energię subtelną: w dżulach czy elektronowoltach? Confused )

Ok, dostarczyłem Ci materiałów do przemyśleń przefiltruj to teraz przez swój krytyczny umysł i wal jak masz jakieś jeszcze wątpliwości (pewnie masz wiele Wink ). Postaram się odpisać chociaż nie zawsze mam czas żeby siąść przy komputerze.
funky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Światełko

PostWysłany: 2003 05 29 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy może myśleć jak Einstein a nawet więcej , co ty na to ?
mi się ten pomysł podoba
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2003 05 29 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Światełko napisał:
każdy może myśleć jak Einstein a nawet więcej , co ty na to ?
mi się ten pomysł podoba

mi też, staram się w każdym razie Smile
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2003 05 29 23:52    Temat postu: Re: energie i inne Odpowiedz z cytatem

[quote="funky"]
Cytat:

O taki post mi chodziło przez cały czas zaglądania tutaj. Postaram się wymyślić coś mądrego jak na mój ciemniaczy umysł i odpiszę Smile.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2003 05 30 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

intelekt intelektem , Serce Serce, doskonalmy Serce ( intelekt też ),
pamietajmy o Sercu i zwiekszajmy jego Moc (z 5 % do większej ilości procentowej ),
jestem bytem duchowym mającym ciało fizyczne któro jest podobne do norm wyglądy ciała człowieka, dbajmy o ciało o jego czystość , a Serce też się ucieszy , bo jestem Miłością i po to tu przyszłam ażeby kochać , ażsby sobie o tym przypominać , ażeby do tego wracać , wrócić -ty też .
Przy powrotach do tego czym jestem prawdziwie znowu ten spokój , ta boskość , to bezpieczeństwo i jest tak dobrze i cudownie, bo jestem tym czym jestem.Miłości nie da się zrozumiec bo ona przekracza wszelkie rozumienie, bo ona sama jest rozumieniem , zrozumieniem , ona wie wszystko jest wszystkim , jej przeciwieństwem też .
Intelekcie kochany na razie ,pa, ja chcę , jestem w Miłości , w pragnieniu Miłości, jestem pragnieniem zrealizowanym w Miłości
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2003 09 01 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Światełko napisał:
intelekt intelektem , Serce Serce, doskonalmy Serce

Hm. .. Ładne to, ale mnie interesuje dotarcie do prawdy. Tylko intelekt i wiedza może tego dokonać, serce powie tylko czy to jest dobre. Tyle Smile.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: