Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Głodówka na łonie przyrody

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Giaco

PostWysłany: 2010 08 12 10:27    Temat postu: Głodówka na łonie przyrody Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum i z góry przepraszam jeśli zapytam o coś co dla Was być może jest oczywiste.

Od około roku przechodzę dość szybką (tak mi się wydaje) przemianę związaną z dietą i postrzeganiem świata. Postaram się dokładniej opisać to w przyszłości i w odpowiednim dziale. Aktualnie jestem na etapie, jak ja to lubię nazywać, naturializmu, czyli życia maksymalnie w zgodzie z naturą i samym sobą. Moja dieta to połączenie witarianizmu ze słuchaniem własnego ciała. Jem głównie owoce, orzechy, kiełki, warzywa, miód i zboża - to co dała nam natura w niezmienionej formie i co ważne - jem kiedy potrzebuje, kiedy mój organizm mówi mi co i kiedy włożyć do ust. W ten sposób często nie przekraczam 800-1000 kalorii dziennie i czuję się świetnie. Biegam po 10-15 km trzy razy w tygodniu, chodzę na siłownię i treningi sztuk walki. Wszystko jest ok.

Niedawno całkiem przypadkowo natrafiłem na temat niejedzenia. Przeczytałem kilka artykułów, stron tematycznych, a ostatnio książkę "Styl życia bez jedzenia" która dała mi wiele do myślenia. Najbardziej zaciekawił mnie związek inedii z rozwojem osobistym i duchowym. Ale do czego dążę.

Nasycony setkami informacji postanowiłem przejść okrutnie długą, jak na mnie, 10-cio dniową głodówkę suchą. I chcę to zrobić na łonie natury, z dala od cywilizacji. Jako że mieszkam na śląsku padło na nasze piękne polski góry. Survival głodówkowy połączony z rozwojem duchowym Smile

I tu kilka pytań:
- jak ma się sucha głodówka do lewatywy
- jak wygląda higiena osobista w tym czasie
- jakie książki dostępne w Polsce (np. w bibliotekach) nt medytacji, rozwoju duchowego
- co wziąć ze sobą na wypadek osłabnięcia, omdlenia, złego wpływu niejedzenia na mój organizm
- czy znacie może jakieś rejony szczególnie odcięte od świata w południowej Polsce
- jakieś rady z Waszej strony

Głodówka planowana oczywiście po pełni księżyca. Biorę ze sobą plecak, bluzę, spodnie, koszulkę i bieliznę na zmianę, koc, ogień, nóż i książki.
Pozdrawiam i liczę na pomoc doświadczonych niejedzących Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2010 08 12 20:25    Temat postu: Re: Głodówka na łonie przyrody Odpowiedz z cytatem

Giaco napisał:
Nasycony setkami informacji postanowiłem
Informacja jest tylko ... no właśnie, informacją. Może być prawdziwa albo fałszywa albo zawierać obydwa. Skąd wiesz, że to co przeczytałeś jest prawdziwe czy fałszywe dla ciebie?

Giaco napisał:
przejść okrutnie długą, jak na mnie, 10-cio dniową głodówkę suchą.
Odradzam. Rozsądek na pierwszym miejscu, proszę. 10 dniowy post suchy jest czymś trudniejszym niż przebiegnięcie maratonu dla niemowlaka, który zaczyna chodzić. Ale jak ten niemowlak zacznie ćwiczyć, to będąc pełnoletnim nastolatkiem może taki maraton przebiec bez zadyszki a potem pójść na dyskotekę. Rozumiesz, nie każdy wrzucony na głęboką wodą nauczy się od razu pływać tak, żeby przypłynął do brzegu oddalonego kilka kilometrów.

Giaco napisał:
I chcę to zrobić na łonie natury, z dala od cywilizacji.
Jeżeli nie zrezygnujesz z tego "okrutnego" pomysłu, to proponuję zabrać kogoś, kto będzie w razie czego mógł ci pomóc w razie kłopotu.

- jak ma się sucha głodówka do lewatywy
*
Jedno drugiemu nie przeszkadza, pozwala przejść łatwiej, szczególnie polecana dla tych, co jeszcze nie pościli na sucho.

- jak wygląda higiena osobista w tym czasie
*
Warto trzymać ciało w czystości i kąpać go w czystej wodzie bez środków piorących-- indywidualnie zależy.

- co wziąć ze sobą na wypadek osłabnięcia, omdlenia, złego wpływu niejedzenia na mój organizm
*
Mądrego i silnego człowieka.

- jakieś rady z Waszej strony
*
Przede wszystkim rozsądek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Giaco

PostWysłany: 2010 08 12 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do informacji to fakt, nie zawsze są prawdziwe dlatego też zawsze staram się wyciągać "średnią" ze wszystkiego co przeczytam i pozwalam zdrowemu rozsądkowi na ich filtrację. Z reguły jakoś intuicyjnie potrafię odrzucać to co dla mnie niekorzystne.

Jeśli chodzi o długość głodówki to co Pan proponuje? Chciałbym się sprawdzić, a z doświadczenia wiem, że moje ciało podpowie mi gdyby było coś nie tak. 10 dni to założenie urlopowe, oczywiście nie odrzucam możliwości zakończenia postu po dniu, trzech czy pięciu jeśli zajdzie taka potrzeba. Myślę, że to zdrowe podejście.

Zdecydowałem się spędzić ten czas w samotności i jest to jedyna rzecz jaka nie może ulec zmianie. Nie mam w swoim otoczeniu osób które choć w małym stopniu podzielają moje poglądy. Poza tym wydaje mi się, że samotność sprzyja oczyszczaniu i ciała i duszy, a osoby trzecie mogą tylko przeszkadzać przy medytacji. Oczywiście mam w planie kontaktować się z najbliższymi oraz informować ich o tym gdzie aktualnie się znajduje.

Dziękuję za odpowiedź i oczywiście wszystkie rady wezmę pod uwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2010 08 13 10:42    Temat postu: rada Odpowiedz z cytatem

Giaco napisał:
Jeśli chodzi o długość głodówki to co Pan proponuje?
Proszę, mówi mi przez ty, nie przez Pan. (kiedyś wyjaśnię różnicę między Pan, pan, Ty, ty)
Proponuję, żebyś studiował temat, skoro interesuje cię, i poznawał co jest dla ciebie najkorzystniejsze. Uniwersalnych rad tutaj nie ma, poza jedną, bycie rozsądnym. Co dla jednego może być korzystne, to to samo dla drugiego może być szkodliwe. Ja nie znam cię, twojego ciała, energetyki itp. więc nie chcę radzić czegokolwiek więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: