Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mam grype

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 19 19:05    Temat postu: mam grype Odpowiedz z cytatem

witam słuchajcie mam 39 gorączki i juz wziąłem gripex bo nie chciałem ryzykować.....co proponujecie na wylecenie ??jedni mówią że lepiej grzać i męczyć sie w łóżku a inni ze treba normalnie chodzić ja osobiscie nie moge uleżeć pod kołdrą bo mnie łamie chodzę ciepło ubrany po domu i czuje że nadchodzi rwący kaszel wiec prosze o jakieś rady pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mat

PostWysłany: 2011 03 19 20:47    Temat postu: Re: mam grype Odpowiedz z cytatem

Sportowiec napisał:
witam słuchajcie mam 39 gorączki i juz wziąłem gripex bo nie chciałem ryzykować.....co proponujecie na wylecenie ??jedni mówią że lepiej grzać i męczyć sie w łóżku a inni ze treba normalnie chodzić ja osobiscie nie moge uleżeć pod kołdrą bo mnie łamie chodzę ciepło ubrany po domu i czuje że nadchodzi rwący kaszel wiec prosze o jakieś rady pozdrawiam

W moim ciele wirusy grypy pojawiły się jakiś tydzień temu. Gdzieś około czwartej nad ranem obudziłem się z lekką gorączką. Pomyślałem sobie, czyżby jakaś grypa? Nagle poczułem, że przecież mogę sam zdecydować, czy chcę być chory, czy nie. Wyprodukowałem myśl "Jestem zdrowy" i w będąc cały czas w półśnie skupiłem się na niej i utrzymałem ją. Po chwili poczułem, jak ta myśl rozchodzi się po całym ciele jako ciepła energia.

To była pierwsza w moim życiu świadoma afirmacja i w miarę skuteczna.

Tak więc polecam medytację na słowach "Jestem zdrowy".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzysztof

PostWysłany: 2011 03 19 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAJ Sportowiec Surprised

Możesz popijać napar z liści maliny bądź kory wierzby to odpowiedniki popularnej aspiryny tyle,że ziołowe - zawierają kwasy salicylowe .

Dodatkowo pomocny będzie napar z lipy - kwiatostanu lipy .

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blechacz77

PostWysłany: 2011 03 20 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuchnia Pięciu Przemian to podstawa. Bardzo polecam.

Generalnie pij i jedz TYLKO pokarm podgrzany - herbatę (mała ilość i więcej wody, bo się wygotuje) gotuj i pij wielokrotnie w czasie dnia:

do gotującej wody wrzucasz i po wrzucaniu danego składnika mieszasz:

-herbata (jeżeli czarna- bo jeśli np. hibiskus czy malina, to później)
-cynamon
-imbir (najlepiej świeży), kardamon jeśli masz, goździki, garam masala
-szczypta soli (b. mała)
-kropla cytryny (albo własnie herbatka z hibiskusa lub maliny)
-kurkuma (jeśli nie masz to szczypta kawy zbozowej lub kakao)
-troche cukru np trzcinowego (albo po poprzedniej przemianie wyłączasz ogień i po nalaniu do kubka i małym przestygnięciu dodajesz miód)
-szczypta ostrej papryki.

nie jedz surowych warzyw i owoców! i nie pij zimnej wody, czy napojów.

Zdrowiej!
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 20 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ciekawe jednak nic mi tak nie pomogło jak gripex i aspiryna:) czemu nie jeść surowych warzyw i owoców??
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2011 03 20 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytalem ostatnio ze sproszkowana kora wierzby, ma podobne wlasciwosci do aspiryny i ze nie ma negatywnych skutkow ubocznych.

Ktos probowal???

pozdrawiam,
kaos
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 20 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a aspiryna jakie ma?
Powrót do góry
blechacz77

PostWysłany: 2011 03 20 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportowiec napisał:
hmm ciekawe jednak nic mi tak nie pomogło jak gripex i aspiryna:) czemu nie jeść surowych warzyw i owoców??

Ponieważ wychładzają organizm. Ale możesz je wrzucić np do gotującej się owsianki, pogotować i już jest ok.
Powrót do góry
SONIQ

PostWysłany: 2011 03 21 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgotować i... zniszczyć składniki w nich występujące...
Laughing
ech, tak na prawdę pomaga to, w co się wierzy,że pomaga...
uwierzyłeś,że pomogą Ci lekarstwa, uwierz,że sam jesteś w stanie sobie pomóc Smile
powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 21 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie każdy radzi co innego
Powrót do góry
Mat

PostWysłany: 2011 03 21 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportowiec napisał:
dokładnie każdy radzi co innego

jakby każdy radził to samo, to nie byłoby już grypy na świecie Laughing
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 03 21 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no tak:)teraz walcze z kaszlem na szczescie syropek pomaga
Powrót do góry
blechacz77

PostWysłany: 2011 03 21 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SONIQ napisał:
podgotować i... zniszczyć składniki w nich występujące...

tak zwykło się myśleć. Natomiast w rzeczywistości w okresie chłodnych dni, a zwłaszcza przy chorobie, lepiej nie jadać surowych owoców.
Przy podgrzaniu może stracą jakąś ilość składników, ale dzięki temu że jedzenie będzie ciepłe, organizm przyswoi cenne witaminy w większej ilości, niż po skonsumowaniu surowych produktów.
Powrót do góry
vapaus

PostWysłany: 2011 03 21 21:00    Temat postu: HEJ HEJ goraczka to doby ojaw Odpowiedz z cytatem

ja lubie sie dobrze spocic w lozku lub w saunie duzo cieplych plynow cherbata z rozy ,sok malinowy ,woda z modem i antybiotyk tybu czosnek najlepiej nic nie jesc ,dobrze wietrzyc mieszkanie !
Powrót do góry
Mat

PostWysłany: 2011 03 22 15:27    Temat postu: Re: HEJ HEJ goraczka to doby ojaw Odpowiedz z cytatem

vapaus napisał:
ja lubie sie dobrze spocic w lozku lub w saunie duzo cieplych plynow cherbata z rozy ,sok malinowy ,woda z modem i antybiotyk tybu czosnek najlepiej nic nie jesc ,dobrze wietrzyc mieszkanie !

no właśnie, czosnek, też to stosuję, trzy ząbki czosnku dziennie w trakcie największego nasilenia, aczkolwiek zbyt długie zażywanie za bardzo rozgrzewa wątrobę
Powrót do góry
draq

PostWysłany: 2011 03 22 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jedni mówią że lepiej grzać i męczyć sie w łóżku a inni ze trzeba normalnie chodzić.

Posłuchaj SIEBIE. Co organizm CI wtedy mówi? Nie wiem jak u innych, ale nigdy by mi nie przyszło do głowy by jeść podczas gorączki. Jak bardzo "magiczne" nie byłyby te wywary czy dania to i tak najlepsza opcja jest nie obciążać organizmu, ponieważ w tym momencie potrzebuje dużo energii. W przeciągu 5 lat odkąd zagłębiam się bardziej duchowo w siebie, to miałem raz gorączkę. Wtedy poczułem by po prostu być świadomym siebie nie mecząc organizmu zbędnymi rzeczami. Podczas tej medytacji nie czułem się przyjemnie, ponieważ cały czas miałem meczące halucynacje, ale właśnie mój organizm chciał bym był tego wszystkiego świadomy. Po kilku godzinach gorączka przeszła i wyzdrowiałem, a na następny dzień jechałem na drugi koniec polski na zlot. Myślę ze nie trzeba dbać o to co należny wypić, zjeść, czy zrobić cokolwiek uzdrawiającego by przeszła gorączka. Niech sobie będzie, wynika ona prawdopodobnie z tego ze dotychczas robiliśmy wiele rzeczy za dużo. Dajmy spokój organizmowi, w takich momentach jedynie czego potrzebujemy to zainteresować się sobą na poziomie duchowym. Zbijanie gorączki tabletkami, czy naturalnymi substancjami jest kolejnym wynikiem tego ze mamy gdzieś siebie i nie interesuje nas skąd ta gorączka się wzięła i co ona ukazuje. Nie znam sie na medycynie,ale na podstawie moich doświadczeń twierdze ze gorączka nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: