Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mycie i kąpanie ciała
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sportowiec

PostWysłany: 2011 04 11 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne to z tym moczem niby organizm wydala co mu niepotrzebne i szkodliwe z moczem i kałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
blechacz77

PostWysłany: 2011 04 13 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportowiec napisał:
już jestem w trakcie wydało mi sie to logiczne po czytaniu prac małachowa na temat oczyszczania

ha! też jestem w trakcie oczyszczania wg Małachowa.

Ja biorę prysznic 2 razy dziennie , rano kończę zimnym ( Tak zalecał pewien nauczyciel "duchowy" u którego byłem na ceremonii Ayahuasca. Mówił, że ma to ogromną moc). Poza tym L. Orr zalecał zdecydowanie prysznic rano i wieczorem, jako niezbędną higienę - oczyszcza aurę. Ufam temu.
Szanuję, że ktoś może mieć inaczej - u mnie się to sprawdza.

Jedyny problem to jakość wody, nie każdy ma warunki do takich kąpieli, o jakich pisał Joachim. Cóż, nie zawsze można mieć wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sportowiec

PostWysłany: 2011 04 13 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prysznic to jedna z rzeczy które czuje odrazu działa mogę tak godzinami siedzieć, zawsze po wyjściu jestem jak nowo narodzony
Powrót do góry
blechacz77

PostWysłany: 2011 04 16 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Współczuje rachunków za wodę Wink
Powrót do góry
Mat

PostWysłany: 2011 04 16 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blechacz77 napisał:

Ja biorę prysznic 2 razy dziennie , rano kończę zimnym ( Tak zalecał pewien nauczyciel "duchowy" u którego byłem na ceremonii Ayahuasca. Mówił, że ma to ogromną moc).

Oj ma sporą moc. Też lubię prysznic najpierw gorący, a potem zimny. Niestety od kilku miesięcy zaczęło to powodować u mnie dość mocne bóle głowy. Brałem pod uwagę kilka czynników, ale po ich wyizolowaniu padło konkretnie na zimny prysznic jako bezpośrednia przyczyna tych bólów. Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sportowiec

PostWysłany: 2011 04 16 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blechacz77 w irlandii mam wodę za darmo tu nie ma za nią opłat
Powrót do góry
blechacz77

PostWysłany: 2011 05 01 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mat napisał:
Niestety od kilku miesięcy zaczęło to powodować u mnie dość mocne bóle głowy. Brałem pod uwagę kilka czynników, ale po ich wyizolowaniu padło konkretnie na zimny prysznic jako bezpośrednia przyczyna tych bólów. Crying or Very sad

Ciekawe... nie spotkałem się z taka opinią. Może przyczyna jest to, że polewasz zimną wodą także głowę? Ja tak nie robię - tylko trochę twarz, a dłużej od szyi w dół.
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 05 01 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to raczej powiązane z nagłym dopływem krwi do głowy ..... a tak do tematy kąpieli używacie jakąś oliwe do kąpieli np z oliwek ?? albo smarujecie się po kapieli??
Powrót do góry
blechacz77

PostWysłany: 2011 05 01 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, to różnie. Ostatnio używam oliwki dla dzieci - generalnie służą mi te które są przezroczyste i bezwonne. Pewnie bym tego nie robił, ale mam taka przypadłość o nazwie łuszczyca Sad i miejsca "zmian" na skórze właśnie smaruje.
Powrót do góry
abeni

PostWysłany: 2011 08 26 15:48    Temat postu: Re: higiena ciała Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
hunab-ku
Widzę cię jako dobry przykład do naśladowania w higienie ciała. Obecnie powszechnie rozumiana a nawet propagowana higiena ciała jest jednym z czynników wyniszczających ciało od zewnątrz. Oto dlaczego.

Używanie wszelkiego rodzaju środków powierzchniowo czynnych (mydło, proszek do prania, szampon, piling) powoduje usuwanie z powierzchni skóry łoju i tego, co tam ma znajdować się, żeby skóra spełniała swoją funkcję ochronną i produkcyjną. Dla przykładu, kiedy promienie słoneczne padają na skórę, ciało dostaje właściwe dawki np. wit. D. Kiedy jednak wcześniej została umyta środkiem powierzchniowo czynnym, to ta reakcja NIE ZACHODZI ! Skóra potrzebuje do jednej doby, żeby zregenerować się i wrócić do stanu mogącego ponownie produkować wit. D. Fakt z badań naukowych (serwis Dr. Mercola).
Poza tym środki pow. czyn. wchłaniane są przez skórę i trafiają do krwiobiegu. Chemikalia te uszkadzają narządy wewnętrzne i zaburzają działanie systemu endokrynologicznego. To tak, albo nawet gorzej, jakby pić szampon. Chciałbyś pić łyżkę szamponu raz dziennie?

O tym, że woda zawierająca te wszystkie chemikalia spływa do natury i zatruwa ją, chyba nie ma potrzeby pisać?

O zębach już napisałeś -- tak, dokładnie tak jest. Jesteś przykładem dentysty, który nie działa w interesie korporacji (głównie z powodu braku podstawowych prawdziwych informacji) tylko w interesie ludzi. Takich jest poniżej 1%. Możesz zatem czuć się wyróżniony.

Nadaję ci Złoty Ząb, najwyższe wyróżnienie Prawdziwego Dentysty.

Używanie różnych specyfików do pielęgnacji/higieny ciała to jeden temat, a obcowanie z żywiołem wody to drugi.
Leonard Orr radzi codzienne kąpiele nie po to, aby się myć, ale po to, aby przebywać z żywiołem wody. I przebywanie z żywiołami jest po prostu potrzebne. Żyjemy w takim środowisku jakim żyjemy. Możemy wybierać dla nas potencjalnie najlepsze źródła wody, ognia, powietrza, ale są jakie są, a my będąc jednym z przejawów Życia, a żyjemy Tu i Teraz, potrzebujemy symbiozy z naturą. Naturą Taka Jaka Jest.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: