Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

moja nowa książka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Moja Twórczość.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek65

PostWysłany: 2011 06 19 14:41    Temat postu: moja nowa książka Odpowiedz z cytatem

w ciemności, w świetle, poza czasem.
in the dark, in the light, leaving time behind.

http://www.blurb.com/user/store/jacek65

W książce znajdują się zdjęcia wykonane podczas Międzynarodowych Festiwali Teatrów A PART (obecnie Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART), w latach 1998 – 2010.

Festiwal Teatrów A Part jest międzynarodowym przeglądem najciekawszych zjawisk artystycznych z obszaru teatru autorskiego, niewerbalnego, eksperymentalnego, alternatywnego i innowacyjnego, odbywającym się w Katowicach i miastach ościennych. Festiwal powstał w 1994 roku. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marcin Herich.

Zacząłem fotografować A PART jedenaście lat temu. Półtora roku wcześniej byłem przez dwa tygodnie członkiem pewnej grupy teatralnej - stąd zainteresowanie teatrem. Fotografowanie spektakli to taka „mowa zależna”, wypowiedź o wypowiedzi, interpretacja.
Nie zawsze zgodna z intencjami twórców teatru, ale takie jest moje prawo jako widza i „opowiadacza”. Swoje zdjęcia zazwyczaj prezentuję w formie trochę filmowej jako poziome pasy, opowieści, narracje. Dokumentacja to nie jest, ale dokument tak. Dokument czy to filmowy, czy fotograficzny to nie „obiektywny” zapis, choćby, dlatego że takowy, moim zdaniem, nie istnieje, a nawet gdyby był możliwy, byłby nudny. To forma ekspresji, oddania wrażeń, odczuć opowiadającego i opowiadanego, sposobu widzenia świata, w tym przypadku świata twórców spektakli, ich wyborów i emocji, a także moich wrażeń przyjmującego, „czytającego” stworzony przez nich świat.
Przedstawienia, które fotografuję oglądam inaczej, nie wiem mniej czy bardziej uważnie. Bardziej wizualnie, szukam ciekawych obrazów – z kiepskiego spektaklu można uzyskać ciekawe zdjęcia, a potem ułożyć z nich interesujące opowiadanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Moja Twórczość. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: