Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Elektrownia wiatrowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bezpostaciowy

PostWysłany: 2011 07 26 23:49    Temat postu: Elektrownia wiatrowa Odpowiedz z cytatem

Elektrownia wiatrowa to na naszych terenach jedne z najlepszych ogólnie dostępnych odnawialnych źródeł energii elektrycznej. Głównie dlatego, że może działać przez całą dobę - w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych - a cena jest coraz niższa.
Jeżeli mieszka się w pojedynczym domu z centralnym ogrzewaniem (czytaj: z piecem, ogrzewającym dom oraz wode) montaż pojedynczego generatora o mocy 0,5-5kW zwróci się po kilku latach. Od strony technicznej nie ma się co zastanawiaćSmile
Ale mnie nurtuje jeszcze inna kwestia: otóż takie wiatraki to zagrożenie dla ptaków, które lecąc nie zauważają ich. Dlatego mam rozkmine:
Oszczędzić pare groszy czy pare ptaków?
Co myślicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku

PostWysłany: 2011 07 28 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze są ludzie, którym wiatraki zaburzają estetyczne doznania krajobrazowe.
Można sobie rozkminiać ... Smile
Tak czy siak prąd też nie jest potrzebny ludzkości.
Tak się kiedyś zastanawiałem .... po co mi prąd ...
Rano ... po nic ... jem surowe rzeczy.
Potem ... po nic mogę sobie iść na spacer ...
Potem ... znowu surowe jedzenie ...
A potem ... spać.
W międzyczasie można by się z dzieckiem bawić ... zastąpić mu playstation'y i inne x-boxy ... poszerzać swoją wiedzę rozmawiając z ludźmi na spotkaniach ...
Wszystko by się jakoś ułożyło, gdyby nie obowiązek pracy i utrzymania z niej urzędników, apartau państwowego i polityków.
Myślę, że prąd jest głównie im potrzebny .... i jak go zabraknie, oni najbardziej to odczują.
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2011 07 28 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
Jeszcze są ludzie, którym wiatraki zaburzają estetyczne doznania krajobrazowe.
Można sobie rozkminiać ... Smile

Odbieram to jako sarkazm Smile
mi nie chodzi o jakieś tam pedantyczne doznania estetyczne
mam na mysli raczej to ze postawienie przydomowej elektrowni wiatrowej jest jednoznaczne z zabiciem rocznie kilku-kilkunastu istot żywych i zastanawiam się czy chce wziąć za to odpowiedzialność

może to brzmi jak bełkot nierozgarnietych pseudoekologów
ale mi nie chodzi o prymitywną satysfakcję z robienia czegoś dobrego lecz o coś innego ... moze poczucie winy za śmierć, może obawa o obciążenie karmiczne ... trudno jest mi powiedziec o co dokładnie mi chodzi, ale przed zamówieniem takich wiatraków miałbym w głowie mętlik czy to ma sens
mialem nadzieje ze powiecie jak Wy to widzicie, czy jako przesade czy może podzielacie moje zdanie
Powrót do góry
vapaus

PostWysłany: 2011 08 23 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.elektrownie-wiatrowe.com.pl/realizacje.html
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: