Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KSIĄŻKA -- PLIK DO POBRANIA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Zasady Właściwego Odżywiania" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 09 22 20:03    Temat postu: KSIĄŻKA -- PLIK DO POBRANIA Odpowiedz z cytatem

"ZASADY WŁAŚCIWEGO ODŻYWIANIA"
Joachim M Werdin

wydanie drugie: listopad 2014

Tekst książki czasem jest aktualizowany -- najpierw w tym pliku a potem (ewentualnie) w innych miejscach. Warto od czasu do czasu sprawdzić i uaktualnić sobie wersję pliku.

Tutaj jest cała książka w jednym pliku.
http://servilo.website.pl/teksty/zwo.pdf

Ostatnio zmieniony przez JMW dnia 2014 11 02 12:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Ołóweczek

PostWysłany: 2006 09 23 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche offtopic, ale z ciekawości zapytam, dlaczego zazwyczaj podajesz adresy mailowe jako np. jmw [at] niejedzenie [kropka] info zamiast po prostu xxx@xxxxxx.xx [zmienione przez admina] ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2006 09 24 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Celem jest znaczne ograniczenie śmieci wysyłanych na ten eadres. Tak zwane roboty eadresowe, czyli programy które automatycznie gromadzą ze stron internetowych eadresy, ciągle chodzą po milionach stron. Kiedy znajdą eadres, wpisują go do bazy danych. Te bazy są wykorzystywane przez spamerów i są także sprzedawane.
Powrót do góry
wraithc88

PostWysłany: 2008 01 30 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyczepie sie ze w ksiazce brakuje dzialu "co nowego"
jak raz przeczytalem to nie bedzie mi sie chcialo szukac tego, co dopisano po pol roku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JMW

PostWysłany: 2008 01 31 09:44    Temat postu: bez dodatków Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem nie dopisywać treści ani jej nie zmieniać (poza poprawą błędów), dlatego dział "nowości" byłby cały czas pusty.
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2011 10 06 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy istnieje angielskie tlumaczenie ksiazki? Jesli dobrze pamietam sciagalem kiedys takie z breatharian.info - teraz jednak wielokrotnie szukajac nie udalo mi sie go odnalezc. Tak czy inaczej zaczne tlumaczenie na wlasna reke dla anglojezycznych przyjaciol. Smile
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 10 06 20:22    Temat postu: tłumaczenie Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie istnieje mimo że od kilku lat planuję to przetłumaczyć.
Cudownie byłoby, gdyby ktoś to zrobił i umieścił bezpłatnie w internecie.
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2011 10 07 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to bardzo ciekawe, wyraznie pamietam obraz w ktorym sciagalem ta ksiazke po angielsku hah to pewnie byl sen proroczy Smile takze projekt rozpoczety - przyjaciolka zaoferowala pomoc po przeczytaniu tlumaczenia pierwszego rozdzialu. Bardzo ja to zainteresowalo! Smile
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 10 07 19:43    Temat postu: hm Odpowiedz z cytatem

Też wydawało mi się, że kilka lat temu zacząłem to tłumaczyć; może więc chwyciłeś ten obraz, bo ja nie znajduję nawet strony przetłumaczonej.

Z radością oczekuję waszego tłumaczenia.
Powodzenia.
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2011 10 08 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propo treści:

#1 W trakcie żucia - właściwym jest (przytrzymując pokarm) przełkniecie nagromadzonej śliny, czy należy się wstrzymać?

#2 Nie jest przypadkiem tak, że prawo karmy nie obowiązuje gdy się w nie nie wierzy? Działania, uważane za negatywne mogą odbić się na nas źle poprzez;
wiarę w to, że zrobiliśmy coś niedobrego i musimy ponieść karę,
poczucie winy skłoni nas (może nieświadomie) do wyrządzenia sobie szkody w imię rekompensaty.
Są inne opcje?

Czyniąc pomoc bezinteresowną również w jakiś sposób na tym zyskujemy, ktoś nazwał to kiedyś "duchowa zapłata".
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2011 10 08 19:45    Temat postu: Re: hm Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Też wydawało mi się, że kilka lat temu zacząłem to tłumaczyć; może więc chwyciłeś ten obraz, bo ja nie znajduję nawet strony przetłumaczonej.

Mam pytanie co to znaczy tez mi się wydawało? Takiej odpowiedzi oczekiwałbym raczej od osób przesadajacych z uzywkamie ale nie od Ciebie Smile
A tak na poważnie to jak możesz nie wiedziec czy przetłumaczałeś tą książkę czy nie? Nie mówię tego z pretensją tylko ze zdziwieniem. O co chodzi?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 10 08 21:12    Temat postu: Re: hm Odpowiedz z cytatem

bezpostaciowy napisał:
Mam pytanie co to znaczy tez mi się wydawało?
Dokładnie to, co oznacza wyrażenie "wydawać się", przecież wiesz, definicja ze SJP punkt 5 "wydaje się: ktoś sądzi coś z dużą dozą prawdopodobieństwa, ktoś ma wrażenie, że..."

bezpostaciowy napisał:
Takiej odpowiedzi oczekiwałbym raczej od osób przesadajacych z uzywkamie ale nie od Ciebie Smile
Czyli nie wyraziłem się zgodnie z twoim wyobrażeniem mnie w twojej wyobraźni.

bezpostaciowy napisał:
jak możesz nie wiedziec czy przetłumaczałeś tą książkę czy nie?
Mogłem zapomnieć.

bezpostaciowy napisał:
Nie mówię tego z pretensją tylko ze zdziwieniem. O co chodzi?
Chodzi właśnie o to, co powyżej napisałem. Zbudowałeś sobie fałszywy obraz mnie w swojej wyobraźni i teraz wymagasz (nieświadomie), żebym postępował wedle twojego wyobrażenia.
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2011 10 08 23:04    Temat postu: Re: hm Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Chodzi właśnie o to, co powyżej napisałem. Zbudowałeś sobie fałszywy obraz mnie w swojej wyobraźni i teraz wymagasz (nieświadomie), żebym postępował wedle twojego wyobrażenia.

Dobra przepraszam ze tak wypaliłem z tymi kolegami naduzywajacymi używek to mial byc taki zart Smile
A teraz całkiem na poważnie, ostatnio zastanawiałem się nad tym jak opowiadałeś, że podczas niejedzenia zatarła się granica między snem a jawą. Zastanawia mnie jak to jest. Czy sen wydaje się bardziej realny, czy java bardziej 'zamazana' jak po psychotropach. I teraz czytając, że nie potrafisz określić czy już przetłumaczałeś tą książkę na angielski zastanawiam się z czego to wynika.
Tak na marginesie to miałem nadzieję, że powiesz coś o np. widzeniu obrazów z wyobraźni kogoś innego, albo że przenieśliśmy się do wymiaru gdzie jeszcze tego nie przetłumaczyłeś albo jeszcze sam nie wiem co.
ps nie obrazileś sie chyba o te używki? Smile
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 10 09 09:31    Temat postu: Re: hm Odpowiedz z cytatem

bezpostaciowy napisał:
Czy sen wydaje się bardziej realny, czy java bardziej 'zamazana' jak po psychotropach.
Powiedziałbym raczej, że różnica między realnością życia, którą doświadczałem we śnie a realnością, którą doświadczałem na jawie, stała się mniejsza niż ta doświadczana w czasie poza inedią.

bezpostaciowy napisał:
ps nie obrazileś sie chyba o te używki? Smile
Coś ty, ja nie obrażam się; nie ma powodu, żebyś mnie przepraszał, przecież jedynie dyskutujemy czyli zadajemy pytania i dajemy odpowiedzi.
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2011 10 10 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

link do tematu na forum o tłumaczeniu:
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?t=509

oraz bezposredni link do tłumaczeń:
http://inedia.info/
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2011 11 01 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przetlumaczenie tekstu swiadomie, obserwuajc oddech i pojawiajace sie energie okazuje sie sporym wyzwaniem, mozliwe, ze zajmie mi to wiecej czasu niz poczatkowo przypuszczalem Smile Tak, to lekcja wlasciwej dyscypliny! pozdrawiam, Misza
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Zasady Właściwego Odżywiania" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: