Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

JAK TO JEST MOŻLIWE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 04 02 15:49    Temat postu: JAK TO JEST MOŻLIWE Odpowiedz z cytatem

JAK TO JEST MOŻLIWE

Jak człowiek może żyć zupełnie bez jedzenia? Gdzie prawo zachowania energii? Z czego budowane są nowe komórki na miejsce obumarłych? Takie i podobne pytania stawiają osoby chcące dowiedzieć się, jak to funkcjonuje, albo te, które chcą udowodnić, że życie zupełnie bez jedzenia jest niemożliwe.

Przede wszystkim nie mam zamiaru udowadniać czego kolwiek w tej materii, bo nie widzę takiej potrzeby. Mogę jednak podać kilka skrótowych objaśnień. Zatem poniższe opisy (wyjaśnienia) są dla tych, którzy czują intelektualną potrzebę zbudowania sobie wyobrażenia o temacie.

dla osoby o otwartym umyśle
Nauka istnieje dlatego, że nie wszystko zostało odkryte i ujęte w teorie; dzięki temu naukowcy mogą badać. Znaczy to też, że są jeszcze rzeczy, o których "nawet filozofom nie śniło się" i bez względu na to, czy w coś wierzymy czy nie, zjawisko występuje i nie przejmuje się naszą wiedzą albo wiarą. Kiedyś wierzono, że Ziemia jest płaska, że wokół niej krąży słońce, że ciało cięższe od powietrza nie może latać ... itd. Za niemądrych uważano ludzi (nawet prześladowano ich), którzy mówili, że to nieprawda, że to działa inaczej. Jednak same zjawiska nie przejmowały się opiniami ludzi, one po prostu istniały, działały tak, jak zostały stworzone, zgodnie z prawami fizyki. Tych praw fizyki ludzie jeszcze wtedy nie znali, dlatego mówili, że to nie jest możliwe. Dokładnie to samo dzieje się w obecnych czasach, ludzie nie wierzą, bo nie wiedzą. Kiedy dowiadują się, wtedy zmieniają zdanie.

Niejedzenie w tej materii wyjątkiem nie jest. Faktem jest, że (od początku istnienia cywilizacji na Ziemi) byli, są i będą ludzie, którzy nie spożywają pokarmów. Skoro więc byli, są i będą tacy ludzie, to znaczy, że potencjalnie każdy człowiek może żyć zupełnie bez jedzenia. Oczywiście potencjał nie oznacza automatycznie umiejętności, która jest do wyuczenia się.

dla ezoteryka
Wszechobecne Światło (inaczej zwane np. energia, prana, qi, ki, orgon, eter, pole kwantowe), z którego wszystko inne składa się, utrzymuje przy życiu osobę niespożywającą pokarmy materialne. JA człowieka jest źródłem tego Światła. Bezpośrednio ze Światła tworzone jest wszystko, co człowiek potrzebuje do życia swojego organizmu i umysłu. Jednym z warunków niezbędnych do tego aby organizm człowieka prawidłowo działał bez materialnego pożywienia jest odpowiednie zmodyfikowanie programów w podświadomości, jako że ta zarządza całym metabolizmem i kształtuje ciało fizyczne.

Inaczej tłumacząc, ciała i umysł człowieka są zbiorem programów stworzonych przez cząstkę Świadomości zwanej JA (wcześniej był opis). Większej części tego zbioru człowiek nie jest świadomy a zarządza nią podświadomość (to też wcześniej tłumaczyłem). Według zbioru programów statystycznego mieszkańca Ziemi, organizm potrzebuje "normalnie" jeść, żeby właściwie działać. Jeżeli nie dostanie pokarmu, wyczerpie energię, budulec i w skrajnym przypadku umrze. W tym przypadku życie bez jedzenia byłoby w sprzeczności z naturą (nota bene: ta też jest zbiorem programów). Jednak w zbiorze programów zarządzających jedzeniem można dokonać zmian, które pozwolą organizmowi czerpać wszystko to, co jest potrzebne do jego normalnego działania, z innych źródeł niż system trawienny.

dla osoby naukowo badającej
Osoba wystarczająco znająca fizykę wie, że materia i energia mają wspólne źródło i że na nie wpływa umysł, a także, że wynik doświadczenia jest zależny od intencji doświadczającego. Zatem stany energii, materii są zależne od umysłu (od zbioru programów).

Organizm ludzki jest najbardziej skomplikowanym, znanym człowiekowi zintegrowanym i samosterującym się systemem energetyczno-elektroniczno-chemiczno-mechanicznym. Sam organizm człowieka nadal pozostaje wielce niezbadanym tworem, sterowanym przez mózg. Fizyka kwantowa, święta geometria, chemia, elektronika i informatyka pozwalają lepiej poznawać organizm i umysł człowieka. Jednocześnie im bardziej te badania są zaawansowane, tym naukowiec jest bardziej skłonny przyznać: "Wiem, że nic nie wiem."

Dość słabo poznane pozostają mechanizmy zasilania organizmu, przemian pierwiastkowych zachodzących w nim i zużywania energii. Tutaj jednak fizyka kwantowa, z jej teoriami i hipotezami często bardziej fantazyjnie brzmiącymi niż treści powieści fantastyczno-naukowych, przybliża badaczy do lepszego zrozumienia, że twór umysł-organizm jest skupiskiem energii sterowanej przez zbiór programów albo że jest wręcz programem.

W jednym z pism popularno-naukowych, poruszających tematy z fizyki kwantowej, czytałem artykuł, w którym wyjaśniano, że zgodnie z teoriami fizyki, a szczególnie jej części zwanej informatyką, nie da udowodnić się, że nasz świat nie jest programem. Natomiast da się udowodnić to, że nim jest.

Jednym ze źródeł do budowania i zasilania organizmu jest energia i substancje wytworzone przez chemiczno-fizyczno-elektroniczną fabrykę organizmu (systemy pokarmowy, oddechowy i skóra). Poza nimi atomy organizmu człowieka są tworzone przez przemianę pola kwantowego (Światło, eter, prana) w materię. Upraszczając, ten system transformuje energię bezpośrednio na materię. Szyszynka jest uważana za organ, który odgrywa w tym istotną rolę. Hipotezę tę potwierdzają badania prowadzone na niejedzących, gdzie tomografia komputerowa wykazuje znaczne powiększenie tego gruczołu.

dla osoby wierzącej
Bóg jest wszystkim, umie, wie i może wszystko. Nie ma nic, co by istniało bez Boga, nie ma nic co nie jest stworzone przez Boga. Niepojęty i wszechmocny Bóg jest jedyną i najwyższą doskonałością. Skoro Bóg stworzył wszystko, może wszystko, wie wszystko i jest najwyższą niepojętą doskonałością, to może wybrać osoby, które mogą żyć bez spożywania pokarmów. Bóg jest niepojęty więc człowiek nie musi wiedzieć, jak i dlaczego Bóg może to zrobić, ważne jest że może i wybiera ludzi, którym daje tę umiejętność. Można też prosić Boga o łaskę stania się niejedzącym, bo przecież Bóg wysłuchuje szczere modlitwy w całości oddanych mu dzieci.

A BEZ FILOZOFOWANIA?

Długo zabierałem się do napisania tego; no bo jak opisać coś, czego nie da wyrazić się słowami a intelekt nie pojmuje. Można to zrozumieć jedynie przez poczucie tego, choćby telepatycznie. Wszelka próba opisania będzie ... filozofowaniem (a miało być bez filozofowania ...).

Jak widzisz, jednak postanowiłem opisać to. Niech ten tekst jest wkładem, który przybliża zrozumienie i poczucie tego, co jest źródłem życia twojego umysłu i ciała.

Kiedy pytają mnie, czym odżywiam ciało w okresie inedii, odpowiadam zgodnie z prawdą, że ... niczym. Wiem, bo wyraźnie widzę i czuję to, że w okresie inedii utrzymuję ciało we właściwym funkcjonowaniu tylko świadomością tego, że JA jestem twórcą Życia. Rozumiesz? — twórcą Życia. Poprzez zwykłą świadomość tego, że tworzę Życie, mogę utrzymywać umysł i ciało (których używam jako narzędzi) w stanie który mi się podoba. Ja to czuję. Kiedy tylko zwracam uwagę do wewnątrz siebie (swojego wnętrza duchowego), czuję JA, które stwarza (daje) Życie i utrzymuje swoje dzieło.

Wiem, że dopóki nie poczujesz JA, czyli tego czym na prawdę jesteś, dopóty nie zrozumiesz mego wyjaśnienia, a to jest najprostsze jakie potrafię napisać. Wiem czym jestem, czuję to coś i widzę jak tworzę Życie poprzez zwykłą świadomość tego faktu.

Kiedy wiesz czym jesteś, kiedy widzisz i czujesz to co opisałbyś wyrażeniem: “JA świadomie tworzę Życie”, wtedy już niczego więcej potrzebujesz. Twoja wewnętrzna, duchowa i czuciowa świadomość tego powoduje, że nie pytasz więcej, bo wiesz, że ci nie odpowiedzą, nie doradzą, nie pokażą ani nie wytłumaczą lepiej niż obrazuje to, co czujesz.
Wtedy też wiesz, kiedy osoba mówi: “odżywiam się praną”, “żyję Światłem”, “Bóg daje mi tę łaskę”, że ta osoba albo nie potrafi inaczej wytłumaczyć albo nie czuje czym w istocie swojej jest.

No bo dlaczego miałbyś ograniczać się? Dlaczego miałbyś być zależny od prany, Światła lub Boga? Oczywiście, możesz tym odżywiać swoje ciało, jeżeli tak postanowisz. Możesz też zostawić to, kiedy poczujesz JA czyli to czym w istocie swojej jesteś. Wtedy już nie tylko jedzenie i woda, także Bóg, Światło i prana nie będą ci potrzebne do życia. Już nie będziesz ograniczony “życiem w Świetle”, “odżywianiem się praną”, “miłością czy łaską Boga”, bo będziesz miał wybór. Będziesz miał wybór, nie tylko: jeść czy nie jeść, oddychać czy nie; będziesz mógł wybierać także między: odżywiać się praną, Światłem czy nie, żyć miłością Boga czy nie.

Od czego uzależniasz się, to żywi cię, a od czego uwalniasz się, to staje się niepotrzebne tobie do życia. Tak czy inaczej, jesteś tego świadomy czy nie, zawsze tworzysz świat, w którym żyjesz według zasad i wiary też przez ciebie stworzonych.

JA jestem twórcą Życia, Światła, Miłości, prany, oddechu i jedzenia. Ten umysł i ciało, które służą mi jako narzędzia doświadczania (inaczej: zabawy) też stworzyłem i stale modyfikuję. Mogę korzystać z wszystkiego co stworzyłem czyli z jedzenia, powietrza, wody, prany, Światła i Miłości, Boga. Mogę tym wszystkim odżywiać moje umysł i ciało. Mogę też odrzucić to jako zbędne do mojej dalszej zabawy i, po prostu, żyć samą świadomością tego, że to JA jestem twórcą Życia.

I co? Rozumiesz teraz więcej, jak to się dzieje, że człowiek może żyć bez jedzenia? Rozumiesz też, dlaczego Mistrzowie odchodzą i nie nauczają ludzi? Jak mają nauczać o czymś, czego intelekt nie jest w stanie pojąć? Jak wytłumaczyć coś, czego człowiek jeszcze nie czuje?

Im wyraźniej będziesz czuł to, czym w istocie swojej jesteś, tym bardziej inedia i inne “niemożliwe” rzeczy będzie dla ciebie czymś naturalnym. Jednocześnie tym mniej będziesz poszukiwał na zewnątrz, bo tym bardziej będziesz czuł, że wszystko to od zawsze jest w tobie, a właściwie, ty jesteś tego źródłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
2345

PostWysłany: 2011 06 28 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Jednym ze źródeł do budowania i zasilania organizmu jest energia i substancje wytworzone przez chemiczno-fizyczno-elektroniczną fabrykę organizmu (systemy pokarmowy, oddechowy i skóra). Poza nimi atomy organizmu człowieka są tworzone przez przemianę pola kwantowego (Światło, eter, prana) w materię. Upraszczając, ten system transformuje energię bezpośrednio na materię.

Joachimie, czy moglbys polecic mi jakies zrodlo naukowe na ten temat, chodzi mi o pogrubiony fragment. Z gory dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2011 06 28 19:58    Temat postu: tytuł Odpowiedz z cytatem

Tytułu teraz nie podam ci konkretnego. Jeżeli poszukasz w książkach z fizyki kwantowej, to zapewne tam znajdziesz informacje na ten temat.
Powrót do góry
2345

PostWysłany: 2011 06 28 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy moge jej szukac wsrod ksiazek przetlumaczonych na jez. polski???
a moze pamietasz autora, rok wydania, jakakolwiek informacje, ktora moglaby byc wskazowka?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 06 29 10:07    Temat postu: są Odpowiedz z cytatem

Także w j. polskim powinny być książki o kwantach. Niedawno temu czytałem takie dwie:
"Wielki wybuch" Simon Singh
"Hiper przestrzeń" Micho Kaku
Zapewne jest ich więcej -- poszukaj.
Powrót do góry
2345

PostWysłany: 2011 06 29 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za te tytuly, ale to nie jest jeszcze to czego szukam.
Z sama fizyka kwatowa jestem zapoznany w stopniu mi wystarczjacym. Szukam raczej zrodla naukowego skupiajacego sie na metabolizmie (najlepiej czlowieka), ktore, krotko mowiac, wyjasnia to, ze jedzenie nie jest transformowane przez komorki w budulec dla naszego ciala a jest jedynie katalizatorem - sugestia, pod wplywem, ktorej komorki produkuja nasze cialo z niczego (z "niematerii" - z pola kwantowego). CZyli to o czym wspomniales w swojej ksiazce, tylko, ze chcialbym poznac wecej szczegolow, wyjasnien.
Jesli znasz takie zrodo inf. i moglbys mi wskazac to bylbym bardzo wdzieczny.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 06 29 20:11    Temat postu: książka Odpowiedz z cytatem

2345, w chwili obecnej nie znam książki, w której w tak zwany naukowy sposób autor udowodniłby albo opisał te sprawy.

Jeżeli znajdziesz taką, a na pewno był lub zostanie taka napisana, to proszę, podaj tutaj tytuł i autora.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 07 17 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2345 napisał:
Szukam raczej zrodla naukowego skupiajacego sie na metabolizmie (najlepiej czlowieka), ktore, krotko mowiac, wyjasnia to, ze jedzenie nie jest transformowane przez komorki w budulec dla naszego ciala a jest jedynie katalizatorem - sugestia, pod wplywem, ktorej komorki produkuja nasze cialo z niczego (z "niematerii" - z pola kwantowego). CZyli to o czym wspomniales w swojej ksiazce, tylko, ze chcialbym poznac wecej szczegolow, wyjasnien.

2345, podsyłam ci opis jak to po części działa według jasnowidzów i wiedzy wschodu , choć pewnie nie tylko. To nie jest to o co pytasz, ale być może to jednak coś ci da, zanim nauka akademicka za to się zabierze.
W książce Powella masz bardzo ładne opisy czym jest prana jak działa , skąd się bierze i jak przekształca się w komórki. To nie jest dokładnie opis typowej typowego działania bretharianismu , bo on tam zakłada że żywność i minerały z zewnątrz tez jakąś rolę spełniają. Ale też nie porusza tam spraw inedii. Tak czy inaczej te informacje dają przynajmniej obraz jak to częściowo działa, jak prana jest przekształcana , trochę podobnie jak fotony w wiązania chemiczne w procesie fotosyntezy w roślinach. Jaką rolę odgrywa ciało eteryczne którego ciało materialne jest obrazem i na odwrót.

W przypadku roślin naukowcy kwapili się z badaniami, ale w przypadku inedyków to takie badania na poziomie badania krwi i obserwacji w zamkniętym pomieszczeniu czy gdzieś nie podjada Smile Gdyby rośliny tak badano , do dziś nie wiadomo byłoby nic o fotosyntezie.

Najistotniejsze są chyba 3 pierwsze rozdziały z tego co pamiętam , ale w innych są też szczegóły rozproszone. Może ci się przyda.

http://boberov.maszyna.pl/Kippin/172-Cia%B3o%20eteryczne/172-00.htm
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2011 09 15 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAJ Surprised

2345 napisał:
... ze jedzenie nie jest transformowane przez komorki w budulec dla naszego ciala a jest jedynie katalizatorem - sugestia, pod wplywem, ktorej komorki produkuja nasze cialo z niczego (z "niematerii" - z pola kwantowego). CZyli to o czym wspomniales w swojej ksiazce, tylko, ze chcialbym poznac wecej szczegolow, wyjasnien.

Takie wnioski można wyciągnąć po lekturze książki What the bleep do we know!?Co my tak naprawdę wiemy!?
http://www.manawa.com.pl/aktualna-oferta/what-the-bleep
kilka fragmentów:
Rozdział: DLACZEGO NIE JESTEŚMY CZARODZIEJAMI?
http://manawa.com.pl/pdf/dlaczego_nie.pdf
inne
http://www.abraham-bank.org/pl/artykul-32-What-the-bleep-do-we-know-Co-my-tak-naprawde-wiemy.html
więcej o książce i filmie było tutaj
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=8284#8284
W w.w. pozycji ( str.218 ) jest diagram pochodzący z książki dr Jeffrey B. Satinovera "Kwantowy mózg. W poszukiwaniu wolności i nowej generacji ludzkości" dotyczący Hierarchii Świadomości , który można odnieść właśnie do Inedii
Cytat:

Ludzkość

Grupa Społeczna

Jednostka ( Mózg )

Rejon Mózgu

Tkanka

Grupa Komórek( Neuron)

Cytoszkielet

Mikrokanalik

Białko ( Tubulina )

Podobne wnioski można wyciągnąć z następujących pozycji :
"Tańczący Mistrzowie Wu-Li Spojrzenie na nową fizykę" Gary Zukav
http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=326
"Piękno Wszechświata. Superstruny, ukryte wymiary i poszukiwania teorii ostatecznej",Brian Green
http://www.wiw.pl/biblioteka/piekno_greene/01.asp
Michio Kaku "HIPERPRZESTRZEŃ Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar " Wydawnictwo: Prószyński I S-Ka (1995 )
http://home.icslab.agh.edu.pl/~kulkos/s/?go=teoria_swiatow_rownoleglych/odpowiedzi_michio_kaku
http://www.gandalf.com.pl/b/hiperprzestrzen-wszechswiaty/
"Boska cząstka.Jeśli wszechświat jest odpowiedzią , jak brzmi pytanie?" Leon Lenderman Prószyński i S-ka 2005 (fragmenty książki i całość )
http://www.wiw.pl/fizyka/boskaczastka/

w tym miejscu znajduje się szereg książek z zakresu fizyki kwantowej i z jej pogranicza ale w języku angielskim
http://www.whatthebleep.com/books/me/
http://www.whatthebleep.com/books/
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.whatthebleep.com/books/

oraz
6.
Len Horowitz - DNA: Pirates of the Sacred Spiral 6/11 [napisy PL]
http://www.youtube.com/watch?v=w0w1enkpgKY&feature=related
5.
Len Horowitz - DNA: Pirates of the Sacred Spiral 5/11 [napisy PL]
http://www.youtube.com/watch?v=O_i5Q1WIZD4&feature=related&t=02m10s

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2012 01 17 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

Jeszcze kilka pozycji odnoszących się do fizyki kwantowej :

"EFEKT IZAJASZA.Gdy modlitwa i proroctwa łączą się z fizyką kwantową",Gregg Braden ,Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
( pozycja zawiera kilkanaście stron przypisów )
http://www.gandalf.com.pl/b/efekt-izajasza/
"WSZECHŚWIATY RÓWNOLEGŁE Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu ",Michio Kaku ,Wydawnictwo: Prószyński I S-Ka
http://www.gandalf.com.pl/b/wszechswiaty-rownolegle-stworzenie/
Wielki projekt Hawking Stephen W., Mlodinow Leonard ,Wydawnictwo: Albatros
http://www.gandalf.com.pl/b/wielki-projekt/

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: