Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nerwicowy śmiech

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 09 18 21:22    Temat postu: nerwicowy śmiech Odpowiedz z cytatem

Cześć,
chciałbym poradzić się Was czy znacie jakiś sposób na pozbycie sie nerwicowego śmiechu? Sprawa polega na tym, że jest to moja reakcja na stres, jedni robią się czerwoni, drudzy płaczą, a ja sie śmieje. I jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, to jest to dla mnie bardzo niekomfortowe, bo spotyka mnie w najmniej odpowiednich chwilach. Np. w pracy ktoś tłumaczy mi jak coś zrobić, a ja koncentruje całą swoją uwagę na tym, żeby sie nie śmiać, przez co nie mogę normalnie funkcjonować.
Powodem jest stres więc staram się go ograniczać przez wyciszenie siebie przed pracą (z małym skutkiem), ew. gdy nic nie jem i nie pije to przechodze w inny tryb i wtedy jest lepiej, ale to chyba nie jest sposób na dłuższą mete.
Poradzicie mi coś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysiektr

PostWysłany: 2012 09 18 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz świetne pole do pracy nad sobą, nad wiarą w siebie. Te wszystkie reakcje które napisałeś to mechaniczne programy, nic więcej. Pierwsze bym zaczął w takich sytuacjach, to zdawanie sobie sprawy, że to ty decydujesz że taka reakcja zachodzi i zdawanie sobie sobie sprawy że " o nie zaraz zacznę się śmiać" to po prostu twój własny program, taka samospełniająca się przepowiednia Smile
Trzeba pewnie jakiś czas poćwiczyć, na raz się tego nie załatwi raczej. Może też pewnie pomóc praca na sucho, jakiś rodzaj wizualizacji sytuacji i programowanie wolności od tego przymusu śmiania. Musisz w końcu zastąpić stary program czymś i tym czymś jest zwykły twój naturalny stan w takiej chwili. Podświadomość musi wiedzieć jak ma się po nowemu czuć w takiej sytuacji, potrzebuje nowy program Smile

Mogłoby tez pewnie pomóc przypomnienie sobie, kiedy się tak zaprogramowałeś i dlaczego i po co itd.
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 09 18 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiektr napisał:
Masz świetne pole do pracy nad sobą, nad wiarą w siebie.

Tak, czasami te sytuacje są na tyle nieprzyjemne, że motywują mnie do zrobienia czegoś z moim życiem.

krzysiektr napisał:
Mogłoby tez pewnie pomóc przypomnienie sobie, kiedy się tak zaprogramowałeś i dlaczego i po co itd.

Z tym programem to w rozbiciu na najdrobniejsze czynniki na pewno prawda, ale w moim przypadku mam wrażenie że chodzi o coś innego na innym poziomie.
Dla przykładu:
Poszczególne komórki organizmu tworzą różne części ciała, a to wszystko składa sie na człowieka, który łączy się z innymi tworząc kraj, który razem z innymi tworzy ludzkość na Ziemi. I budowanie piramidy w Egipcie to tak naprawde skurcze komórek mięśniowych, które powodują przemieszczanie się kamiennych bloków, ale prawdziwym powodem był rozkaz faraona, a cała budowa jest tylko następstwem.
Dobra, po napisaniu tego, teraz zrozumiałem inne znaczenie Twoich słów Krzysiektr. Ok, chyba narazie mam o czym myśleć.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: