Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to Panowie stworzyli rozwoj duchowy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Matek

PostWysłany: 2012 10 15 21:09    Temat postu: Czy to Panowie stworzyli rozwoj duchowy? Odpowiedz z cytatem

Pytania kieruje glownie do JMW, poniewaz to Jego wypowiedzi je zrodzily:)Ale oczywiscie kazda pomocna informacja jest mile widziana.

1) Napisales, ze Panowie stworzyli religie, systemy filozoficzne (co jest dosc zrozumiale, bo one tworza wierzenia), a takze rozwoj duchowy. Jak to rozumiec? Czy wiec i Ty dzialasz w interesie Panow, tylko tych stojacych po stronie Swiatla? Oczywiscie rozwoj duchowy moze miec wiele twarzy, ale ja tak zwany rozwoj duchowy rozumiem jako coraz pelniejsze przejawianie naszego prawdziwego JA. Czyli, wolnosc od wierzen. Rozumiem tez, ze czlowiek ktory przejawi w pelni swoje JA przestaje byc niewolnikiem - no nie wiem, chyba ze zostaje nim z calkowicie wolnego wyboru, ale trudno to juz wtedy nazwac niewolnictwem. W jaki sposob wiec rozwoj duchowy mialby dzialac w interesie Panow?

2) Czy informacje na temat niewolnictwa na Ziemi czerpales z ksiazek Davida Icke'a, czy masz jeszcze jakies zrodlo informacji?

3) Wiekszosc informacji na temat Panow jakie znalazlem w internecie skupia sie na tzw. reptilianach,czyli gadach. Ci maja w jakis sposob "odzywiac sie" czy w kazdym razie czerpac jakies profity z "negatywnych", niskich emocji ludzi - to jest dla mnie dosc zrozumiale i nie jest to az tak nowy temat. Ale, z niektorych Twoich wypowiedzi mozna (mozna, bo ja wysnulem:)) wysnuc przypuszczenie, ze nie tylko reptilianie naleza do Panow, ale naprzyklad istoty "zywiace" sie energia ludzi, ale nie niskimi emocjami, tylko, powiedzmy, wznioslymi uczuciami, albo nawet - a co tam - Miloscia Bezwarunkowa. Czy w takim razie prawidlowe jest przypuszczenie, ze tzw. Mistrzowie Duchowi, "Awatarowie" jak np Babaji czy Sai Baba, wysoko rozwiniete istoty, rowniez naleza do Panow, tylko ich drugiej, "Swietlistej" frakcji? Wtedy zrozumialbym stwierdzenie ze rozwoj duchowy, czy rozwoj swiadomosci wymyslili Panowie. Tylko w takim wypadku cokolwiek bysmy nie zrobili, to pozostajemy niewolnikami:)

4) Troszke powiazanie pytanie bardziej praktyczne (chociaz tamte tez maja wazny praktyczny aspekt).
Czy praktykowales kiedys "mantra-joge" czyli spiewanie lub utrzymywanie w umysle mantr (chodzi mi o mantry hinduskie, np Om Namaha Shivaya). Ja to troche praktykowalem, ale po wysluchaniu niektorych Twoich wypowiedzi pojawily sie u mnie mysli, ze moze jest to podlaczanie sie w jakis sposob do "Panow"? Mnie osobiscie ta praktyka uspokaja i dodaje energii zarazem, co prawda, ale...w zwiazku z tym, co napisalem powyzej mozna miec rozne watpliwosci. Np. hinduski Bog Siwa - ja rozumiem go jako wyobrazeniowa reprezentacje JA, stworzyciela i niszczyciela swiata. ale...moze to byc rownie dobrze imie jednego z Panow...

Dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2012 10 16 08:25    Temat postu: Re: Czy to Panowie stworzyli rozwoj duchowy? Odpowiedz z cytatem

Matek, poruszyłeś dość obszerny temat; można książkę o tym napisać. Tutaj skrótowo odpowiadam.

Jedna z cech działania bogów, Panów i pasterzy oraz ich służących (marionetki) jest tajność. Im wyżej w hierarchii tym mniej wiadomo o kierującym a tym więcej jest domysłów.
Z drugiej strony, im wyżej ten ktoś stoi w hierarchii (piramidzie), tym więcej widzi i wie, po to żeby łatwiej i skuteczniej mu było rządzić i kierować.
Jedynie ci, co są na szczycie, właściciele planety, znają cały mechanizm tego, co dzieje się na Ziemi, jak ich pasterze dbają o stada i co z nimi robią. Tak czy inaczej, oni decydują o prawie wszystkim co jest poza wolną wolą człowieka.
Im bardziej jest "rozwinięte" społeczeństwo, tym skuteczniej jest kontrolowane, wolna wola jednostek jest ograniczenie przejawiana (skuteczniej tłumiona przez pozostałe jednostki) a członkowie tego społeczeństwa coraz bardziej upodabniają się do robotów.
Religie i wierzenia, systemy filozoficzne, rozwój duchowy, pieniądze, praca, system szkolnictwa a także "prawo" służą do kontroli społeczeństwa (stada). Bez względu na to, czy jest to wioska w dżungli czy wielomilionowe miasto w najbardziej "rozwiniętym" państwie, te czynniki są używane do kontrolowania zachowania członków społeczeństwa.
W takim społeczeństwie odruchy wolnościowe jednego z członków są tłumione przez pozostałych -- jest to zjawisko wykorzystywane przez Panów, że wiara i strach większości utrzymują system w wyznaczonych granicach i zapobiegają jego rozpadowi. Dlatego mówię, że to co ogranicza człowieka to jego wierzenia.

Matek napisał:
1)Jak to rozumiec?
Możesz studiować ten temat. Psychologia, socjologia oraz programowanie komputerowe zawierają dużo informacji, których poznanie przybliża zrozumienie mechanizmów funkcjonujących w społeczeństwie i w jego jednostkach. Panowie znają i wykorzystują te mechanizmy do manipulacji. Z tego powodu znacznie wyprzedzają powstawanie ruchów / zjawisk społecznych. Tworzą nowe religie, wierzenia, rozwoje, przyzwyczajenia, uzależnienia itp. dziesiątki lat wcześniej niż te zaczynają być zauważalne jako ruchy w społeczeństwach.

Matek napisał:
Czy wiec i Ty dzialasz w interesie Panow, tylko tych stojacych po stronie Swiatla?
Nie. Moja praca na Ziemi skierowana jest do ludzi, którzy są w stanie poczuć swoją Moc Wewnętrzną, budzą się w czuciu swojej wolnej woli i postanowili świadomie działać dla uwolnienia się od istniejącego na tej planecie niewolnictwa.
W tym celu podaję ludziom informacje, które mogą wykorzystać wedle własnego uznania. Jak do tej pory one dotyczą komunikacji (neutralny język), ciała (uwolnienie się od wkładania do ciała materii, zdrowia, funkcjonowania), umysłu (zrozumienie jego działania i możliwości wykorzystania), energii (własny darmowy prąd wszędzie), transportu (szybkie poruszanie się po planecie), osobowości (zniewolenie prawem), struktury życia na Ziemi i poza nią.
Z założenia stoję za ludźmi ale też nie przeciw tym, którzy ich kontrolują, gdyż każda istota ma takie samo prawo narodzin, życia i śmierci, bez względu na to, jak sobie w czasie istnienia we wszechświecie ułoży i zrealizuje swoje życie.
Z założenia działam neutralnie mimo że czasem nie udaje mi się to. Nadal uczę się życia na Ziemi, już tysiące lat, i też nie wszystko wiem, rozumiem, dlatego powtarzam, że to co mówię to tylko informacje (a te ... wiadomo jakie mogą być).

Matek napisał:
W jaki sposob wiec rozwoj duchowy mialyby dzialac w interesie Panow?
Nadal chodzi o to samo, żeby stada postępowały wedle ustaleń pasterzy i nie wychodziły poza wyznaczone im granice. Z drugiej strony, im bardziej dorodne osobniki, im bardzie wszechstronnie rozwinięte, tym wartościowsze jest stado. Dlatego korzystne jest dla pasterzy, żeby jednostki i całe społeczeństwa były rozwinięte. Spokojnie, nie obawiaj się, oni już czekają na takich. Nawet kiedy człowiek idzie do Światła, staje się "mistrzem duchowym", oni już tam są, już czekają.
W pełni rozwinięta istota nie jest człowiekiem, w ogóle nie jest istotą, staje się niczym, w momencie osiągnięcia pełni rozwoju przestaje istnieć. Tak, przestaje istnieć, gdyż wychodzi poza istnienie, poza Życie.

Możesz zdziwić się ale tworzenie Życia jest czymś w rodzaju zejścia w dół, uprymitywnienia się. Kiedy Życie jest tworzone, Światło pojawia się. Wspaniałe zjawisko prowadzące do powstanie czegoś ze Świadomości. Było Nic, Nicość, nie do wyrażenia i nie do wyobrażenia; a powstaje coś. Zabawa zaczyna się, zabawa prowadząca na końcu do powrotu w tę Nicość, doprowadzenia do zgaśnięcia Światła.
No, ale to już filozofia, nie tak bardzo istotna, gdybyś to wszystko wiedział, mógłbyś stracić chęć do tworzenia Życia czyli do bawienia się.

Matek napisał:
Czy informacje na temat niewolnictwa na Ziemi czerpales z ksiazek Davida Icke'a, czy masz jeszcze jakies zrodlo informacji?
Z intuicji, z przypmnienia sobie, z obserwacji i z ŚMP.

Matek napisał:
z niektorych Twoich wypowiedzi mozna (mozna, bo ja wysnulem:)) wysnuc przypuszczenie, ze nie tylko reptilianie naleza do Panow
Z moich obserwacji wynika, że gady są tym dla ludzi, czym wilki, lisy, lwy itp. dla stad hodowlanych, czyli że to są drapieżniki. Im mniej stado pilnowane, tym większym zainteresowaniem ze strony drapieżników może cieszyć się. Te i inne drapieżniki mogą żywić się ciałem człowieka albo tym co człowiek produkuje w materii i niematerii.

Matek napisał:
Czy w takim razie prawidlowe jest przypuszczenie, ze tzw. Mistrzowie Duchowi, "Awatarowie" jak np Babaji czy Sai Baba, wysoko rozwiniete istoty, rowniez naleza do Panow, tylko ich drugiej, "Swietlistej" frakcji?
Panami nie są, przynajmniej ja nie znam takiego wśród nich.
Tutaj każdy przypadek z tych gości jest indywidualny i wymaga indywidualnej analizy.
Większość z nich, z tego co widzę, to pasożyty lub drapieżniki; w wielu przypadkach można to zauważyć po kilku minutach obserwacji.
Niektórzy spełniają rolę skutecznego nauczyciela -- pomijam to, co nauczają i czemu ma służyć realizacja nauczania przez uczniów.
Są wśród nich też turyści, którzy nieźle bawią się.
Są też (nie)zwykli filozofowie.
Są też tacy, którzy rozdają, bo Kochają ludzi.
Są też inni.

Matek napisał:
Tylko w takim wypadku cokolwiek bysmy nie zrobili, to pozostajemy niewolnikami
Jeżeli czerpiesz i realizujesz z JA, z twojej Mocy Wewnętrznej, to nie ulegasz "rozwojowi duchowemu", chociaż możesz robić to samo, co mistrzowie rozwoju nauczają. W pozostałych przypadkach -- tak, ulegasz, naśladujesz to, co robią inni, którzy podążają wedle nauczań.

Matek napisał:
Czy praktykowales kiedys "mantra-joge" czyli spiewanie lub utrzymywanie w umysle mantr (chodzi mi o mantry hinduskie, np Om Namaha Shivaya).
Kilkadziesiąt razy sprawdzałam, jak to działa na człowieka.

Matek napisał:
moze jest to podlaczanie sie w jakis sposob do "Panow
Czasem tak, czasem nie - zależy co wydźwiękujesz i z jakim wyobrażeniem. Jedne są bardzo korzystne dla ciała, powodują drgania określonych części ciała, inne ogłupiają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
krzysztof

PostWysłany: 2012 10 16 11:13    Temat postu: Re: Czy to Panowie stworzyli rozwoj duchowy? Odpowiedz z cytatem

Cześć Matek Surprised

Matek napisał:
....Ale oczywiscie kazda pomocna informacja jest mile widziana....

Możesz zerknąć do tego tematu i zapewne znajdziesz kilka odpowiedzi na swoje pytania zawłaszcza dotyczące wpływania na zachowania ,wierzenia i wybory obecnych społeczeństw , współczesnego niewolnictwa , wykorzystywania ludzi itp.itd.
owce, papugi i stada
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=14380#14380

Możesz też przeanalizować fragment z tego tematu o tzw. Luszu
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=12922#12922

Surprised
Powrót do góry
Matek

PostWysłany: 2012 10 16 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje, JMW:)

Twoje odpowiedzi zrodzily kolejne dziesiatki pytan wiec mozna by rzeczywiscie gadac godzinami lub napisac kilka ksiazek.

Troche mnie to jednak rozjasnilo obraz, bo nasluchawszy sie od Ciebie od Panow zaczalem szukac w internecie na temat, a tam jest troche szum informacyjny, groch z kapusta. Glowny nurt uwaza, ze gady sa Panami na Ziemi.

Tymczasem, chyba czas spytac samego siebie czego chce. Bo z mojego punktu widzenia (na ten moment) ci z Panow, ktorzy chca pchnac ludzkosc w strone Swiatla, pokoju, dobrobytu, chca tego samego co ja chce doswiadczac na Ziemi:) Rozumiem, ze mozna to postrzegac jako "szczesliwe niewolnictwo", ale...uwazam ze jest to dobry punkt wyjscia:)Z drugiej strony, bedac niewolnikiem nieszczesliwym, teoretycznie bardziej pojawia sie chec do wyzwolenia. A jednak, mnie jakos ciagnie w strone harmonii, powrotu do natury, prostszej organizacji spolecznej. Takze jesli taki jest plan niektorych Panow, to ja do pewnego momentu moge z nimi wspolpracowac, albo, powiedzmy, wykorzystac ich plan ("podstepem zwyciezysz"Wink)

Natomiast jak zauwaze, ze sa granice ktorych oni nie chca zebym przekroczyl, to powiem "no dobrze, Panom juz podziekujemy"Wink

Tak czy owak, dziekuje, JMW

krzysztofie - dziekuje:)
Monroe czytalem kiedys i pamietam te opowiesc:)jak uslyszalem Joachima mowiacego o Panach i stadzie, to tez od razu mnie sie to przypomnialo:)

pozdrawiam i do uslyszenia/zobaczenia
Powrót do góry
Matek

PostWysłany: 2012 10 16 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzystofie, jeszcze raz dzieki, warto bylo sobie przypomniec ten fragment o luszu.

"Kazdy z nas jest Stworca ktory zostal stworzony" - to dla mnie najciekawsze:)
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2012 10 17 10:43    Temat postu: Re: Czy to Panowie stworzyli rozwoj duchowy? Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

JMW napisał:
Matek, poruszyłeś dość obszerny temat; można książkę o tym napisać. Tutaj skrótowo odpowiadam.

Jedna z cech działania bogów, Panów i pasterzy oraz ich służących (marionetki) jest tajność. Im wyżej w hierarchii tym mniej wiadomo o kierującym a tym więcej jest domysłów.
Z drugiej strony, im wyżej ten ktoś stoi w hierarchii (piramidzie), tym więcej widzi i wie, po to żeby łatwiej i skuteczniej mu było rządzić i kierować.
Jedynie ci, co są na szczycie, właściciele planety, znają cały mechanizm tego, co dzieje się na Ziemi, jak ich pasterze dbają o stada i co z nimi robią. Tak czy inaczej, oni decydują o prawie wszystkim co jest poza wolną wolą człowieka.
Im bardziej jest "rozwinięte" społeczeństwo, tym skuteczniej jest kontrolowane, wolna wola jednostek jest ograniczenie przejawiana (skuteczniej tłumiona przez pozostałe jednostki) a członkowie tego społeczeństwa coraz bardziej upodabniają się do robotów.
Religie i wierzenia, systemy filozoficzne, rozwój duchowy, pieniądze, praca, system szkolnictwa a także "prawo" służą do kontroli społeczeństwa (stada). Bez względu na to, czy jest to wioska w dżungli czy wielomilionowe miasto w najbardziej "rozwiniętym" państwie, te czynniki są używane do kontrolowania zachowania członków społeczeństwa.
W takim społeczeństwie odruchy wolnościowe jednego z członków są tłumione przez pozostałych -- jest to zjawisko wykorzystywane przez Panów, że wiara i strach większości utrzymują system w wyznaczonych granicach i zapobiegają jego rozpadowi. Dlatego mówię, że to co ogranicza człowieka to jego wierzenia.
dużo informacji, których poznanie przybliża zrozumienie mechanizmów funkcjonujących w społeczeństwie i w jego jednostkach. Panowie znają i wykorzystują te mechanizmy do manipulacji. Z tego powodu znacznie wyprzedzają powstawanie ruchów / zjawisk społecznych. Tworzą nowe religie, wierzenia, rozwoje, przyzwyczajenia, uzależnienia itp. dziesiątki lat wcześniej niż te zaczynają być zauważalne jako ruchy w społeczeństwach.

Malutki fragment ,który nawiązuje do wypowiedzi JMW oraz do poruszonego przez Ciebie niewolnictwa w tym przypadku współczesnego niewolnictwa.
Cytat:
...
Raport został opublikowany w 1967 roku przez Dil Press.
...
Przez wile lat Raport z Żelaznej Góry wywołał niewielkie zainteresowanie albo nie wywoływał żadnego,zaś niektórzy członkowie rządu a także media próbowały przedstawić go jako żart.jednak "Dial Press" opublikował opracowanie bez takich zastrzeżeń , a poważny , erudycyjny charakter tego opatrzonego licznymi przypisami studium w połączeniu z globalistycznym , makro - analitycznym ujęciem przeczył twierdzeniom ,że chodzi o fikcję.Jest to istotnie zdumiewający dokument;powstał na początku wojny w Wietnamie i z pewnością odzwierciedlał poglądy zamawiających badania.....
Dlatego autorzy Raportu stwierdzali ,że "musimy najpierw oświadczyć możliwie najbardziej zdecydowanie ,że nie możemy dopuścić do tego ,aby instytucja wojny zanikła,zanim:1.dowiemy się dokładnie , jakie formy kontroli społecznej planujemy uruchomić zamiast jej i 2. będziemy dostatecznie , w granicach rozsądku , pewni ,że te zastępcze instytucje spełnia swoje zadania..."
...
Szczególną uwagę zwraca zawarte w Raporcie stwierdzenie,że :"eliminacja wojny zakłada nieuniknioną eliminacje suwerenności narodowej i tradycyjnego państwa narodowego". Autorzy Raportu dodawali:"możliwość wojny budzi poczucie zewnętrznej konieczności , bez czego żaden rząd nie może pozostawać przy władzy .[...]Podstawa władztwa nowoczesnego państwa nad jego mieszkańcami jest prawo prowadzenia wojny".
...
Raport sugeruje , co powinno się zrobić z "ludźmi ekonomicznie i kulturalnie upośledzonymi"."Możliwym zastępczym narzędziem kontroli nad elementami potencjalne wrogimi społeczeństwu jest ponowne wprowadzeni - jakiejś formie dostosowanej do nowoczesnej technologi i procesu społecznego- niewolnictwa.[...]W dobie pokoju światowego stworzenie wyrafinowanej formy niewolnictwa może być warunkiem wstępnym kontroli społecznej."Przypuszczalnie odnosi to do upowszechniającej się obecnie praktyki wykorzystania przez prywatnych przedsiębiorców pracy więźniów albo do "niewolników zarobkowania", ludzi tak pogrążonych w długach ,że praktycznie pozbawionych możliwości jakiegokolwiek wyboru prócz dalszej ciężkiej pracy i niewdzięcznej pracy.
Porównanie zaleceń tego raportu z dzisiejsza sytuacją w Stanach Zjednoczonych pozwala wysnuć wnioski."Chłopcy "z Żelaznej Góry wyliczyli następujące możliwe substytuty "funkcji wojny":
- rozbudowany program opieki społecznej ,
- gigantyczny , wielostronny otwarty program badań kosmicznych zamierzony na niezniszczalne cela ( wyprawa na Jowisza itp.),
- stały , zrytualizowany system kontroli rozbrojenia ( jak w Iraku albo Bośni ),
- wszechobecne , w istocie rzeczy wszechmocne międzynarodowe siły policyjne ( siły pokojowe ONZ , jak w czasie wojny w Zatoce Perskiej albo na Bałkanach ),
- stwierdzone i rozpoznane zagrożenie pozaziemskie ( UFO i uprowadzenia przez istoty pozaziemskie ),
- ogromne globalne zanieczyszczenie środowiska,
- fikcyjni wrogowie zastępczy ( Saddam Husajn , Muammar Kadafii, Slobodan Miloszevic),
- programy wzorowane przeważnie na modelu Korpusu pokojowego ( Korpus Pracy , Wolontariusze w Służbie Pokoju),
-wspomniana wyżej nowoczesna , wyszukana forma niewolnictwa ,
- nowe religie czy inne prądy mistyczne ( teologie New Age ,kulty itd.),
- społeczne formy współzawodnictwa plemiennego ( narodowa Liga Piłki Nożnej , Światowa Federacja Zapaśnicza )
- kompleksowy program eugeniki stosowanej ( aborcja kontrola urodzeń )
Autorzy przyznawali ,ze "wrogowie zastępczy " mogą okazać się mało realni, ale podkreślali ,że "jakiegoś wroga trzeba znaleźć - co bardziej prawdopodobne - "takie zagrożenie trzeba będzie wymyślić".

Fragment pochodzi z "ONI RZĄDZĄ ŚWIATEM"Jima Marrsa , str.118-121
http://www.gandalf.com.pl/b/oni-rzadza-swiatem/

Surprised
Powrót do góry
Wojan

PostWysłany: 2012 10 17 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joachimku w jaki sposób można według Ciebie najprościej obudzić w sobie Moc Wewnętrzną? Rolling Eyes
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 10 17 20:27    Temat postu: postanowienie, skupienie Odpowiedz z cytatem

Wojan napisał:
Joachimku w jaki sposób można według Ciebie najprościej obudzić w sobie Moc Wewnętrzną? Rolling Eyes
Skupiasz się na CZUCIU tego, czym w swojej esencji jesteś. CZUJESZ, nie myślisz. Skupiasz sie na czuciu.
Jednak nie wyobrażaj sobie, bo wyobrażanie sobie jest początkiem tworzenia tego, czym w istocie swojej NIE jesteś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: