Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szokujący Mistrz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof

PostWysłany: 2010 12 01 17:28    Temat postu: Re: Szokujący Mistrz Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

JMW napisał:
Największym Mistrzem duchowym jest SM (szokujący mistrz). Jest tak wielki, tak dobry w sowim fachu, że mało kto jest w stanie pobierać u niego nauki.
Dlaczego? Ponieważ jego działanie, mówienie, w ogóle, jego zachowanie jest "nie do przyjęcia" przez ludzi, którzy mają w sobie choćby cząstkę braku wolności.
....
Przykład. SM przez wiele lat będzie wzorem wielce uduchowionego weganina, materialnie i duchowo aż pewnego dnia, kiedy będziesz całym swoim sercem i duszą weganinem, zaprosi cię na swoje urodziny, ucztę, na której na twoich oczach udusi świnię, rozszarpie ją rękoma i zje na surowo. Wyobrażasz sobie? Prawdopodobnie nawet kiedy czytasz ten opis, złość budzi się w tobie -- widać, że nie możesz być nauczany przez SM. Smile
....

Bardzo ciekawy i intrygujący przykład.

Spotkałem na swojej drodze osobę spożywającą w zdecydowanej większość surowe tkanki zwietrząt np.: mięśniową , tłuszczową , surowy, łój włączając w to organy , np.: oczy , jadra , wątroby itp. jak również kilutygodniowe tkanki przetrzymywane w słoikach .
Prawdopodobnie większość kupuje a cześć zabija własnymi rękoma - choć nie mam całkowitej pewności czy to robi .

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domingo33gda

PostWysłany: 2011 01 23 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos jest w stanie udzielic mi odpowiedzi na pytanie czy kazdy SM jest po stonie"rycerzy Jedi" Wink a moze niekoniecznie

duzo sie mowi ze ten czy tamten to idealny mistrz bo jest mistrzem i to wystarczy a chcialbym wiedziec czy to moj Mistrz czy moze wcale to nie u tego Mistrza chcialem pobierac nauki
swiat fizyczny dziala jako fabryka energetyzowania dusz w odpowiednia strukture elektryczną i temu zadaniu sluzy DNA czlowieka a budowie danego DNA sluza emocje - dana budowa elektryczna duszy moze na koncu drogi ziemskiej miec forme taka lub siaką
- twierdza najnowsze i chyba juz mocno znane nauki nie tylko "ludowe" ale i akademickie

to ze Mistrz dziala na prawdziwych formach zludnosci nie swiadczy jeszcze o niczym (poza faktem ze jest mistrzem) absolutnie nie swiadczy o tym jaka droge reprezentuje
jest mistrzem, nie ulega watpliwosci ale watpliwosci ulega do ktorej prawdy prowadzi jego droga

czy wogole Hinduizm rozpatruje podzial mistrzow na "slusznych i nieslusznych" czy tez wrzuca wszystkich do jednego wora i twierdzi ze zla droga do poznania nie istnieje? ten i ten jest mistrzem i bezwzglednie nalezy sluchac nauk mistrza co nie dokonca moze byc sluszne z duchem sumienia czyli matrycą Ducha Boga - to ze ktos zaakceptowal , zrozumial i stal sie wolna energia jeszcze nie dowodzi jego boskosci dowodzi tylko jego wolnej energii, kluczem jest byc moze milosc a byc moze drugim kluczem jest egoizm oba klucze otwieraja drzwi ale kazde prowadza do innego pokoju
to mi sie wydaje istotnie kluczowe dla poznania a nie szukanie tylko samego klucza

ktos moze odpowiedziec na pytanie czy np. mistrz Kriszna to mistrz "Boga prawdziwego tworcy" czy mistrz " Szatana prawdziwego niszczyciela" czy tez bogiem sam dla siebie i niczemu nie sluzy jego boskosc? - pytam o jakosc danego boga a nie czy jego energia osiagnela stan wolnosci pytam czy stan wolnosci jest ostatnim stanem dazenia bo wydaje sie ze wolnosc wcale nie jest ostatnia - ostatnia jest niezmiennie matryca Stworcy i ona jest przewidziana tylko dla niewolnikow Milosci
ten komu niewola sie nie podoba moze byc bardzo daleko od Boga pozostajac swoistym bogiem z wyboru wolnosci odizolowanym od tego co dla duszy ma wartosc

nie chce sugerowac zbytnio, poprostu pytam co o tym myslicie bo sam nie wiem

pozdrawiam
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2011 01 27 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko egoista może coś dać, czymś się dzielić
chociażby miłością z Miłości.

[/quote]ten komu niewola sie nie podoba moze byc bardzo daleko od Boga pozostajac swoistym bogiem z wyboru wolnosci odizolowanym od tego co dla duszy ma wartosc
[quote]

wolność z wyboru jest dana od Boga, jest jedynie na drodze do Boga zabawą którą dostałeś.
Gdy stajesz się wolny , wolny i wolny to już jesteś niewolnikiem ...

Ja też nie wiem więcej niż czuję...Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Alek

PostWysłany: 2011 03 13 04:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat intrygujący. A tego MS-a pewnie znacie: http://www.well.com/~jct/ ?
Ten to mnie kiedyś obrócił wiele razy do góry nogami :]. Niestety w miejsce zburzonych piaskowych zamków zbudowałem/zbudowało sobie nowe, piękniejsze.
Jedna kwestia mi ostatnio wpadła do głowy: kwestia ostatniej decyzji, czyli... by już żadnej więcej nie podejmować. Dziwna to by była sytuacja...
Powrót do góry
Naturoterapeuta

PostWysłany: 2013 02 11 14:42    Temat postu: mistrz w Tobie Odpowiedz z cytatem

"Jeśli w tym życiu nie podążasz drogą wybranego mistrza to czy nie działasz jak zdrajca samego siebie" to cytat Mahasidhi z filmu "Podróż na Wschód" jest na procinema.pl Polecam. Ja się wybieram na Vipassanę - mało jeść, nic nie mówić i tylko wyciszać umysł przez 10 dni. Potem w kwietniu organizuję tygodniową głodówkę, którą poznałem u Indian. Jest na biobar.eu/glodowka Tradycja tez może być mistrzem.

Pozdrawiam,

Jurek
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: