Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

JMW w Peru.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Moja Twórczość.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2008 08 09 03:21    Temat postu: JMW w Peru. Odpowiedz z cytatem

Jestem teraz w podróży duchowej w Peru, obecnie nad Amazonką. Opiszę więcej po powrocie, na początku września. Wtedy też umieszczę zdjęcia a potem film z tej wyprawy.

20080914
Opis jest poniżej.

Zdjęcia są tutaj. Jest ich 618 szt. Stukając myszką na miniaturkę otwierasz pełnowymiarowe zdjęcie (~1,5 MB, 2048x1546 pix).

Tutaj umieściłem kilka plików audio nagranych w Peru (dalej w temacie jest ich opis).

Ostatnio zmieniony przez JMW dnia 2008 09 12 08:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 09 07:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam i trzymam kciuki za udaną wyprawę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pyzka

PostWysłany: 2008 08 09 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 17:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisan
Gość

PostWysłany: 2008 08 10 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2013 11 19 05:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2008 08 13 05:10    Temat postu: pierwszy opis Odpowiedz z cytatem

Minal juz tydzien pobytu w Peru. Spedzilismy wiekszosc tego czasu w dzungli przy Amazonce. Ok. pol godziny jazdy motorowka z biegiem Amazonki od miasta Iquitos.
Poza samym pobytem w prawdziwym, nieskazonym srodowisku naturalnym Ziemi, najwazniejsze byly dwie sesje ayahuasca z amazonskim szamanem. Dokladne, fizyczne oczyszczenie ciala i duchowe doswiadczenia sa wrecz nie do opisania.
Zdjecia umieszcze na serwerze dopiero wtedy, kiedy bede mial dostep do szybszego i bezpieczniejszego internetu, moze juz za ok. 6 dni. Film wideo jest nagrywany ale pojawi sie dopiero po moim powrocie.

Gisan, to znaczy, ze cialo podrozuje a duch doswiadcza, a moja uwaga skupia sie glownie na doswiadczeniach ducha -- to takie malo precyzyjne okreslenie.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 08 15 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia bardzo interesujące.Czekam z niecierpliwością na resztę.Serdecznie pozdrawiam z burzowej Polski:-)
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2008 09 01 06:46    Temat postu: powrót Odpowiedz z cytatem

Wczoraj rano wróciłem do domu. Zamierzam w ciągu kilku dni uporządkować ponad 2000 zdjęć i umieścić ich część w postaci albumu w internecie. Będzie też o przyrodzie i życiu w Peru. Film planuję mieć gotowy za kilka tygodni (bo to jednak wymaga sporo czasu). Poza tym pojawią się pliki z nagrań śpiewów szamana i głosu puszczy.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2008 09 04 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na jakiej stronie te pliki ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
JMW

PostWysłany: 2008 09 04 18:41    Temat postu: pliki Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia są tutaj. Jest ich 618 szt. Stukając myszką na miniaturkę otwierasz pełnowymiarowe zdjęcie (~1,5 MB, 2048x1546 pix).
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2008 09 15 16:15    Temat postu: opis Odpowiedz z cytatem

Miałem zamiar obszernie opisać mój pobyt w Peru, jednak po powrocie, kiedy zacząłem pisać, szybko poczułem, że żeby wyrazić choćby częściowo to, co przeżyłem, potrzebowałbym ilości teksu tworzącego książką. Książki jednak nie napiszę, bo mam ważniejsze zajęcia, (szczególnie nadrabianie zległości), dlatego tylko ten krótki, informacyjny tekst tutaj.

Ta podróż po Peru była dla mnie jedną z najważniejszych w moim życiu, myślę o nauce i odczuciach duchowych, powrocie do początku -- głównie tych faktów nie potrafię opisać.

Po ok. 12 godzinnym wiszenia ~ 10 km nad najpierw oceanem, potem dżunglą i górami, wylądowaliśmy w Limie.
Mimo że latałem już blisko sto razy, to po raz pierwszy nad największym lasem na Ziemi, dżunglą amazońską. Odczucia, przeżycia emocjonalne, bardzo pozytywne, są nie do wyrażenia w tekście. Możesz sobie jedynie wyobrazić, co czuje człowiek, króry widzi obraz Ziemi taki, jaki on był tutaj od milionów lat, nadal nie naruszony przez człowieka. Dokładnie to samo widziałem kilkaset lat temu, może dlatego łzy pojawiły się mi w oczach.

Na drugi dzień od przybycia do Limy, polecieliśmy do Iquitos, gdzie spędziliśmy prawie tydzień, z czego 4 dni w dżungli, na kempingu przy Amazonce, ok. 30 min. szybką motorówką w dół rzeki.
Zanim jednak dojechaliśmy do kempingu, dostałem silnych skurczy jelita i biegunki -- to oczywiste, miejscowe pasożyty zadomowiły się, znajdując dogodne warunki w jelitach Europejczyka, gdzie jeszcze nie było właściwych antyciał. Nic nadzwyczajnego dla mnie w egzotycznych pdróżach ale dość nieprzyjemne. Dopiero podwójna dawka ayahuasca dokładnie usunęła wszystko i pozostawiła moje ciało w idealnym zdrowiu, przy okzaji dokładnie czyszcząc układ pokarmowy ze złogów i zbędnych pasożytów.
Na kempingu mieliśmy dwie sesje ayahuasca z miejscowym szamanem. Były zupełnie inne niż te w Brazylii, dla mnie głównie głęboko oczyszczające. Mam zamiar opublikować śpiewy (Ikarus) szamana, kiedy będą już obrobione w programie, a także dźwięki dżungli.

Potem spędziliśmy dwa tygodnie w La Merced (gdzie mieszka Mietek http://dzikimietek.com i jego żona Vanessa) i San Ramon. Tam była nasza baza. Stamtąd podróżowaliśmy do różnych miejscowości, np. Iscosacin (mniej niż pół drogi w kierunku do Pucallpa). Prawie codziennie byliśmy w podróży. Zwiedziliśmy wiele miejsc w tym regionie, głównie naturę, np. wodospady, chodząc po dżungli (tam już była przetrzebiona, wydeptana) i górach.

Mietek obiecał mi pomóc w osiedleniu się w Peru. Jednak obecnie okoliczności jeszcze tego nie wymagają, temu nie sprzyjają, dlatego na razie pozostaję w Polsce. Ja widzę moją przyszłość raczej tam, gdzie jest początek mojej działalności na tej planecie, a nie tu w Europie. Szczególnie Madre de Dios pociąga mnie i ta wolność, czystość żywności, natura, o których Europejczycy mogą już tyko pomarzyć.

Jeżeli na Ziemi wydażą się katastrofy naturalne i spowodowane przez ludzi, to Peru w regionie od Andów na wschód będzie jednym z tych miejsc, gdzie życie zostanie zachowane. Dziesiątki nawet setki tysięcy Europejczyków już to czuje przeprowadzając się do Peru, Kolumbii, Boliwii i Czile.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 09 15 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dokładnie to samo widziałem kilkaset lat temu, może dlatego łzy pojawiły się mi w oczach.

Co przez to chciałeś powiedzieć ?
Cytat:
Ja widzę moją przyszłość raczej tam, gdzie jest początek mojej działalności na tej planecie, a nie tu w Europie.

To znaczy że ...?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2008 09 15 20:54    Temat postu: inny temat Odpowiedz z cytatem

Strax, to inny, dość szeroki temat traktujący o tym, co tutaj robię. Wolę tego nie rozwijać tutaj a także nie teraz.
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2008 09 15 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No po prostu ci zazdroszczę Joachim tej Świadomości samego siebie Razz .
Cytat:
Mam zamiar opublikować śpiewy (Ikarus) szamana, kiedy będą już obrobione w programie, a także dźwięki dżungli.

Już się nie mogę doczekać.SUPER! Serdeczności.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2008 09 16 08:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.K.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2008 09 17 14:55    Temat postu: icaros i głos dżungli Odpowiedz z cytatem

Tutaj umieściłem kilka plików audio nagranych w Peru:
Ashaninka -- śpiew podczas tańców Indian ze szczepu Ashaninka;
dzungla_Iquitos -- głos dźungli przy Amazonce w okolicach Iquitos;
EribertoPakaya_icarus1 -- Icaros w wykonaniu szamana Eriberto Pakaya;
EribertoPakaya_icarus_aya_session -- Icaros śpiewane przez szamana Eriberto Pakaya w czasie sesji ayahuasca.

Icaros (w uproszczeniu) to śpiewy wykonywane przez szamana podczas ceremonii przygotowania lekarstw lub leczenia m.i. w celu usunięcia złych duchów albo poproszenia tych sprzyjających o współpracę.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2009 02 05 11:56    Temat postu: film Peru 2008 Odpowiedz z cytatem

Tutaj umieściłem plik filmu "Peru 2008", który zrobiłem podczas tej podróży. (375 MB, format flash).
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2009 03 03 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem wreszcie Twój film. Miałem problemy z dźwiękiem ale po zainstalowaniu odpowiedniego programu do odtwarzania wszystko było o.k.
Gratuluję wrażeń podczas tej podróży - czułem się tak, jakbym też tam byłSmile
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2013 02 10 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie z podanych tu linków już niestety nie działają. Czy zostały przeniesione? Chętnie bym obejrzał zdjęcia i film. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krzysztof

PostWysłany: 2013 02 10 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Emanuel Surprised

zerknij tutaj :
http://www.niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=6418#6418

Surprised
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2013 02 10 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztofie dzięki za odpowiedź ale ten link kieruje do strony z opisem pobytu JMW w Brazylii w grudniu 2007r. Natomiast ja jestem ciekaw jego wycieczki we wrześniu w 2008 roku do Peru o czym mowa w tym poście. Smile
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2013 02 10 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilką znalazłem info że Pablo1961 ma te materiały. Very Happy
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2013 02 11 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile

Czy to ten post ?
http://www.niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=10645#10645

Surprised
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2013 02 11 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Moja Twórczość. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: