Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

palenie papierosów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek65

PostWysłany: 2012 11 28 01:25    Temat postu: palenie papierosów Odpowiedz z cytatem

Nie palę, choć kiedyś paliłem. Pomysł pana profesora z Australii jest...
W każdym razie mieści w tendencjach uszczęśliwienia wszystkich, czy sobie tego życzą, czy nie.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wprowadza-dzienny-limit-palenia-papierosow,1,5305164,wiadomosc.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kobra

PostWysłany: 2013 03 29 01:26    Temat postu: Nagonka na tytoń Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie, jakie są źródła powszechnego i bardzo radykalnego potepiania palenia tytoniu w ostatnich latach.

Czy to próba odwrócenia uwagi od jeszcze bardziej szkodliwych czynników cywilizacyjnych?

Czy dym tytoniowy - przy całej szkodliwości dla ludzkiego organizmu - potrafi działać (zwłaszcza w przypadku mieszkańców dużych miast) jak swoista szczepionka (zmniejszając wchłanianie zawartych w powietrzu trucizn)?

Czy może jest to po prostu zdrowy objaw wzrastania świadomości?
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2013 03 30 00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 03 30 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzucanie palenia można jak najbardziej nazwać przejawem zdrowego rozsądku - moje wątpliwości budzą jednak niektóre sposoby odciągania ludzi od papierosów.
Powrót do góry
Volkovia

PostWysłany: 2013 03 30 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie rozbawił pomysł zlikwidowania papierosów mentolowych i innych tego typu, bo podobno palenie stanie się wtedy mniej atrakcyjne i ludzie zaczną rzucać... Nie pamiętam tylko czy był to pomysł jednego z naszych rządzących czy raczej z UE.

Niby papierosy są niezdrowe (szczególnie te przemycane zza wschodniej granicy za 5zł za paczkę, pochodzenia i składu bliżej nieokreślonego Very Happy), ale to chyba jest indywidualna sprawa każdego, co robi ze swoimi płucami.

Cytat:
Czy dym tytoniowy - przy całej szkodliwości dla ludzkiego organizmu - potrafi działać (zwłaszcza w przypadku mieszkańców dużych miast) jak swoista szczepionka (zmniejszając wchłanianie zawartych w powietrzu trucizn)?

Wątpię, bo toksyny w powietrzu utrzymują się dłuższy czas, więc zapalenie papierosa niewiele by dało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2013 03 30 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem o pomyśle całkowitego wyeliminowania zróżnicowanych opakowań papierosów, tak by palenie mniej wyróżniało jednostkę, mniej wpływało na wizerunek i przez to też stało się mniej atrakcyjne. Cóż, to widocznie taka robota na zasadzie: "nie owca będzie decydowała, czym i kiedy się truje";)

Uodparnianie przyszło mi do głowy, bo słyszałem, iż na szkoleniach BHP uczą, że palący (nie wiem, jak intensywnie) są mniej podatni na dym i czad w czasie pożaru. Jeśli płuca dostaną solidną dawkę trucizn, dajmy na to, raz dziennie, to może potem wolniej będą wchłaniały to, co na ulicy. Przy pewnym poziomie smogu mogłoby to się kalkulować :)
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2013 03 30 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

------------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 03 31 00:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za uświadamianiem, jednak duża część akcji, które się przeprowadza, niewiele ma z tym wspólnego. Nawet te opisy na opakowaniach, typu: "palenie zabija" uznałbym raczej za negatywną sugestię niż uświadamianie (bo czy to rzeczywiście prawda?). O wpływie papierosów na zdrowie wie prawie każdy. Na tle mnóstwa innych szkodliwych substancji/urządzeń, które są dużo bardziej powszechne od papierosów, a o których wcale nie tak oczywistej szkodliwości nie mówi się prawie nic, wygląda to trochę bezsensownie.
Właściwie nie ma co się dziwić, gdyż większość akcji społecznych ma charakter manipulacyjny. Chciałem tylko wiedzieć, dlaczego akurat zawzięto się na tytoń i czy ktoś doszukał się w tym drugiego dna:)
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2013 03 31 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--------------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 03 31 01:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czepiam się, bo to tylko niewielki fragment tego, co zabija i - moim zdaniem - jeden z mniej znaczących.
Akcje społeczne wyglądają tak, że jakaś grupa ludzi uznaje coś z jakiegoś powodu za wskazane i zaczyna to propagować poprzez środki masowego przekazu. W przypadku kampanii wspieranych przez państwo często idą za tym odpowiednie kroki prawne. Nazywam to manipulacją, ponieważ nie służy to samodzielnemu myśleniu, nie informuje o prawdziwych możliwościach, a jedynie kreuje wyznaczony cel, którego wartość jest względna.
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2013 03 31 01:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 03 31 02:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, ostatecznie też uważam, że skoro kampania przyczyniła się do zmniejszenia liczby palaczy, to jej skutki są dobre:)
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2013 03 31 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale biorąc pod uwagę że zależy im na depopulacji ludzkości i rządy trują nas celowo codziennie z samolotów, to trzeba przyznać że ta ogólnoświatowa nagonka na papierosy to jednak musi być jakiś podstęp.
ŚMP ciągle nam wmawiają że palenie jest przyczyna nowotworów i innych strasznych chorób, straszą nas na lewo i prawo papierosami, to jak odwrócimy o 180* to wyjdzie nam że pewnie palenie chroni przed wieloma chorobami.
A były czas kiedy w TV prowadzący popalali sobie na wizji papierosy, nawet się nie obejrzeliśmy a już nawet na przystanku nie zapalisz bo niedługo wpadnie ekipa antyterrorystyczna i zawiozą cię do Guantanamo. Rolling Eyes
Pewnie ostatecznie chcą doprowadzić do całkowitego zakazu palenia tytoniu jak marihuany.

mają oczy nie widzą , mają uszy nie słyszą
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 03 31 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie...
Zakaz palenia w miejscach publicznych pozornie ma sens - bo niby dlaczego niepalący mają wdychać dym tytoniowy produkowany przez innych?
Tyle, że na tej zasadzie powinno się też wprowadzić zakaz używania samochodów w miejscach publicznych;)
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2013 03 31 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----------------------------

Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2013 03 31 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:

Tyle, że na tej zasadzie powinno się też wprowadzić zakaz używania samochodów w miejscach publicznych;)

Dokładnie, jakoś też rozmów z telefonów komórkowych w miejscach publicznych nie zabraniają, chociaż o szkodliwości badacze już dawno informowali:

http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?t=680&highlight=kom%F3rkowe

Za to po cichu likwidują w miastach tradycyjne budki telefoniczne i dają darmowe minuty w sieciach komórkowych żeby więcej rozmawiać. Ja w przypadki nie wierzę że oni dla naszego dobra tak walczą z tytoniem i bezinteresownie rozdają darmowe minuty w sieciach komórkowych Rolling Eyes
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2013 03 31 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-------------------------------

Powrót do góry
Volkovia

PostWysłany: 2013 03 31 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał napisał:

ale to chyba jest indywidualna sprawa każdego, co robi ze swoimi płucami. Nikt ci zabronić nie zabroni ale warto ludzi uświadamiać chyba się zgadzasz ?

moje wątpliwości budzą jednak niektóre sposoby odciągania ludzi od papierosów.

Czyli co nie dobrze że są prowadzone takie akcje ?

Uświadamiać oczywiście można i nawet trzeba, jednak chodziło mi bardziej o to, w jaki sposób się to dzieje. Dobre są te ostrzeżenia na opakowaniach, zakaz palenia publicznie i akcje uświadamiające co się dzieje w organizmie. Ale z drugiej strony większość palaczy to wie i ograniczenie atrakcyjności tej używki i tak nie zmieni ich postrzegania - jeśli uda się zlikwidować mentole to żaden problem kupić tytoń luzem i nasączyć go sobie zapachem do tytoniu. Nawet taniej wychodzi.

Żeby nie było wątpliwości, sama palę i znam opinie swojego środowiska na ten temat, więc nie jest to opinia z kosmosu.

Swoją drogą, dla mnie mentole są okropne w smaku.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: