Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRYSZNIC NAPRZEMIENNY

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 06 22 18:35    Temat postu: PRYSZNIC NAPRZEMIENNY Odpowiedz z cytatem

PRYSZNIC NAPRZEMIENNY

Prysznic naprzemienny rozpoczyna się ciepłą wodą. Po chwili temperaturę lecącej wody podnosi się stopniowo do maksymalnej, jaką daje się wytrzymać (oczywiście, bez przesady). Następnie szybko zmienia się ją na zimną, najzimniejszą jaka może z prysznica lecieć -- niech spływa na całe ciało kilkanaście sekund. Potem znowu zmiana na maksymalnie gorącą (jaką można z łatwością wytrzymać), przez kilkadziesiąt sekund, i ponowna zmiana na maksymalnie zimną. Tę szybką zmianę temperatury wody powtarza się kilka razy. Na zakończenie niech leci zimna woda, żeby zamknąć pory skóry i uruchomić przepływ energii ze środka na zewnątrz (to daje poczucie ciepła).

Prysznic naprzemienny oczyszcza włoskowate naczynia krwionośne i skórę. Z powodu dużych i szybkich różnic temperatury wody, naczynia włoskowate szybko rozszerzają się i kurczą. To powoduje, że od powierzchni ich ścianek wewnętrznych odrywa się zalegający tam nadmiar minerałów i innych substancji.

Te same szybkie zmiany temperatury wody powodują, ze pory skóry, naprzemiennie kurcząc się i rozszerzając, usuwają nadmiar łoju wraz z zanieczyszczeniami. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania mydła lub innych środków piorących skórę.

Ważne, żeby prysznic naprzemienny zakończony został maksymalnie zimną wodą. Zakończenie go woda gorącą powoduje zostawienie otwartych pór skóry i przepływ energii (nie ciepła, temperatury) z zewnątrz do ciała. Ma to większe znaczenie w zimie, kiedy z ciepłego domu wychodzi się na mróz.

Zaraz po prysznicu zakończonym zimną wodą czuje się zimno, jednak właśnie to zimno "zmusza" ciało do większej aktywności energetycznej, dlatego już po kilku chwilach od wytarcia nadmiaru wody można odczuć, jak energia zaczyna ogrzewać ciało. Jest to szczególnie wyraźnie odczuwalne, jeżeli po prysznicu robi się ćwiczenia energetyzujące albo chociażby gimnastykę. Wtedy najlepiej nie wycierać się tylko rozpocząć ćwiczenia od razu po wyjściu z pod prysznica.

Zasób i przepływ energii życiowej człowieka mają wpływ na odczuwanie zewnętrznej temperatury. Dwie osoby o takiej samej tuszy, tak samo ubrane, w tym samym miejscu mogą różnie czuć temperaturę. Jednej osobie może być ciepło a drugiej zimno. Zależy to głównie od poziomu i kierunku przepływu energii życiowej. Jeżeli przepływ jest do wewnątrz, to czynniki zewnętrzne (np. sugestia, światło, temperatura) więcej wpływają na człowieka niż przy przepływie w odwrotnym kierunku. Kiedy przepływ jest na zewnątrz, wtedy człowiek mniej podaje się czynnikom zewnętrznym a sam mocniej wpływa na otoczenie.

Pewne osoby pozwalają Mocy Wewnętrznej (JA) na tyle przejawiać się, że upodobniają się w swoim działaniu do Słońca. Wyraźnie czuć od nich, jak promieniują Miłością, ciepłem, bezpieczeństwem itp. Często widać wokół ciała (najwięcej głowy) takiej osoby lekką poświatę (aureolę). Te osoby nie czują zimna, ciepła bardziej niż sobie tego życzą.

Zamiast prysznica można używać wanien. W jednej jest gorąca a w drugiej zimna woda. Wtedy wchodzi się na przemian raz do zimnej, raz do gorącej wody, zanurzając ciało na kilkanaście do kilkadziesiąt sekund. Zakończenie jest w wodzie zimnej.

Jeżeli nie masz gorącej wody, miej odwagę kąpać się w zimnej, wziąć zimny prysznic albo myć się lodowatą wodą. To bardzo pozytywnie wpływa na organizm szczególnie wtedy, kiedy jest się osłabionym albo przeziębionym -- to dobra metoda na wzmocnienie systemu obronnościowego organizmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość

PostWysłany: 2005 01 29 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Prysznic jest super, ale mam parę pytań:

1. Jak to jest z laniem wody (goracej/zimnej) na czułe/wrażliwe miejsca (genitalia,wagina,twarz,głowa)? Powinno się lać na nie normalnie strumien wody? Czy lepiej tylko "podmywać" , czy moze w ogołe nie lać?

2. Wyczytałem z innych źródeł, że należy taki prysznic przeprowadzać od stóp do głowy - w kierunku serca, aby wszystko było zgodnie z "obiegiem".

3. Ostatnio, podczas prysznica "ciepło-zimno", oblewając SObie właśnie głowę, raz to zimną raz gorącą - doznałem pewnego zaćmienia (takiego jak się ma jak się za szybko wstaje z łoża np.)
I Moje pytanie, czy to może być przejaw "przeodbrzenia"?

Dziękuje, i czekam ze zniecierpliwieniem na odpowiedzi!

Pozdrawiam
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 01 29 16:43    Temat postu: odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Całe ciało można traktować tak samo czyli kierować prysznic z gorącą albo zimną wodą na każde z miejsc, które wymieniłeś. Oczywiście, jeżeli jest to nieprzyjemne, to możesz zmienić temperaturę wody albo robić wedle własnego uznania.

Kierunek prysznica też jest w gestii własnego uznania. Ja robię prysznic z góry w dół. Moja znajoma obrała kierunek od stóp do głowy.
Ciekawie jest eksperymentować, raz z góry w dół a drugi raz odwrotnie.

Anonymous napisał:
I Moje pytanie, czy to może być przejaw "przeodbrzenia"?
Może być. Osoba wrażliwa może odczuć, w taki albo inny sposób, nagłe zmiany ciśnienia krwi, spowodwane nagłą zmiana temeratury wody. Trochę ćwiczeń, stopniowo, doprowadza do perfekcji.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2005 02 01 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,
Drogi JMW,

JMW napisał:

Te same szybkie zmiany temperatury wody powodują, ze pory skóry, naprzemiennie kurcząc się i rozszerzając, usuwają nadmiar łoju wraz z zanieczyszczeniami. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania mydła lub innych środków piorących skórę.

Po Moim experimento małym nie Jestem pewien co do tego wszystkiego. Mianowicie umyłem się najpierw naprzemiennie,a potem wyszorowałem się gąbką i mydłem. Po spuszczeniu wody z wanny zauważyłem dużo osadu z Mojego ciała i nazwałbym to zanieczesczyniami.
Czy przypadkiem sam prysznic naprzemienny to nie za mało do mycia ciała?

Pozdrawiam
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 02 01 20:41    Temat postu: reakcja Odpowiedz z cytatem

To zależy od stopnia zabrudzenia skóry. Jeżeli sama woda nie zmyje zabrudzenia, to warto rozważyć użycie śródków piorących.
Poza tym, jeżeli ciało jest czyste, można przypuszczać, że osad powstaje jako reakcja mydła ze związkami chemicznymi zawartymi w wodzie. Tutaj analiza chemiczna mogłaby dać odpowiedź.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2005 02 21 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
1. Jak to jest z laniem wody (goracej/zimnej) na czułe/wrażliwe miejsca (genitalia,wagina,twarz,głowa)? Powinno się lać na nie normalnie strumien wody? Czy lepiej tylko "podmywać" , czy moze w ogołe nie lać?

Co do twarzy to nie wydaje mi sie dobrym pomyslem... Kiedys dermatolog powiedzial mi ze nie nalezy myc twarzy goraca woda poniewaz mozna doprowadzic do podraznienia.
Taka sama sprawa jest z mydlem.

Z drugiej strony prysznic naprzemienny moglby byc pozyteczny dla skory twarzy oczyszczajac ja z wagrow, grodek i zaskornikow, na koniec zamykajac pory, a tym samym skutecznie ja chronic przed zabrudzeniami... Czyzby doskonaly lek na coraz bardziej powszechna chorobe wystepujaca u mlodziezy (tradzik)??
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2005 02 22 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ale dzisiaj mialem jazde w wannie...!!

Najpierw bralem prysznic pod goraca woda przez ok 5 min, potem zmienilem temperature na max zimna i zaczalem rozprowadzac wode na ciele.
Nagle poczulem sie bardzo dziwnie ale przyjemnie, leciutkie wibracje ogarnely cale cialo, po paru chwilach zdretwiala mi prawa reka i zaczalem odczuwac silene wibracje... Ci co maja OBE wiedza o co chodzi.
Powtorzylem czynnosci trzykrotnie jednak tak silne wibracje juz nie wystapily.

Mam pytanie:

Czy prysznic naprzemienny wplywa na czestosc lub latwosc osiagania OBE??
Czy zwieksza potencjal energetyczny organizmu??

Pozdrawiam
Miecioo F.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 02 22 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość napisał:
Czy prysznic naprzemienny wplywa na czestosc lub latwosc osiagania OBE?
Bezpośredniego związku nie widzę, jednak może być, że na niektóre osoby wpłynie, raczej pozytywnie.

Gość napisał:
Czy zwieksza potencjal energetyczny organizmu?
Tak. Jest to jedno z ćwiczeń z kategorii energetyzujących. Szybka, naprzemienna zmiana temperatury wody powoduje wzbudzenie krążenia energii w ciele i oczyszcza skórę, aurę.
Powrót do góry
Antonio

PostWysłany: 2005 04 02 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z drugiej strony prysznic naprzemienny moglby byc pozyteczny dla skory twarzy oczyszczajac ja z wagrow, grodek i zaskornikow, na koniec zamykajac pory, a tym samym skutecznie ja chronic przed zabrudzeniami... Czyzby doskonaly lek na coraz bardziej powszechna chorobe wystepujaca u mlodziezy (tradzik)??

Mniemam, iż ów tradzik czy poprostu wysyp na japie, to poprostu dobre miejsce na uwalnianie się toksyn z organizmu, ja mam "problem" z pryszczulcami na mordce i na plecach i nie zauważam ,szczerze mówiąc, aby prysznic naprzemienny wiele pomógł w tey sprawie. (ale napewno coś tam , gdzieś tam)

Cytat:
Co do twarzy to nie wydaje mi sie dobrym pomyslem... Kiedys dermatolog powiedzial mi ze nie nalezy myc twarzy goraca woda

Doświadczam suchej skóry na twarzy po prysznicu n. i z tego też powodu smaruje się kremem po takiej kąpieli. (jednak, czy to ok?)

JMW - bardzo Cię proszę o wypowiedź! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 04 03 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antonio napisał:
ja mam "problem" z pryszczulcami na mordce i na plecach i nie zauważam ,szczerze mówiąc, aby prysznic naprzemienny wiele pomógł w tey sprawie. (ale napewno coś tam , gdzieś tam)
Prysznic naprzemienny, szybkie zmiany temperatury i stały przepływ wody, pomagają w usunięciu wyrzucanych na zewnątrz skóry zanieczyszczeń ciała, jednak nie usuwają przyczyny.
Przyczyną jest najczęściej spożywanie produktów pochodzenia mlecznego, lub zrobionych z mąki; rzadziej inne. Kiedy wątroba "zatyka" się, to znaczy, nie daje sobie rady z usuwaniem trucizn, pojawiają się na skórze, która też jest wielkim narządem oczyszczającycm.

Antonio napisał:
Doświadczam suchej skóry na twarzy po prysznicu n. i z tego też powodu smaruje się kremem po takiej kąpieli. (jednak, czy to ok?)
Krem, zależy czym smarujesz skórę, może pomagać albo pogarszać sytuację. Jak to jest u ciebie -- sam widzisz. Faktem jest, że krem nie usunie przyczyny. Przyczyną może być niewystarczająco dobra praca skóry lub używanie środków myjących w czasie kąpieli, lub coś innego.
Powrót do góry
S

PostWysłany: 2005 04 07 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Prysznic naprzemienny jest wspaniały!! Stosuję go od około dwóch miesięcy i bardzo uzależniłem się od niego. Very Happy
Dzięki niemu bardzo łatwo relaksuje się podczas wieczornych medytacji i ogólnie mam więcej energii na codzień.
Zauważyłem nawet że brodawki które mam od dziecka na raczkach powoli znikają, skóra jest delikatniejsza, gładsza i zmniejszają się niedoskonałośći skóry.
Bardzo polecam wszystkim!!

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ehm

PostWysłany: 2005 05 09 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie co do prysznicu... Czy może on (poprzez zamykanie i otwieranie por) doprowadzić do wypłukiwania ze skóry potrzebnych organizmowi minerałów ? Bo mam ostatnio chyba niedobór pewnych pierwiastków i nie umiem tego z niczym innym połączyć. Poza tym prysznic jest ok.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 05 09 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woda, nawet w postaci prysznica naprzemiennego, nie spowoduje wypłukania minerałów z ciała.
Powrót do góry
Antonius

PostWysłany: 2007 06 18 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja Dobra Przyjaciółka ,miała kiedyś zapalenie płuc. Czy powinna 'uważać' na prysznic naprzemienny? Czy zbyt wysokie różnice temperatur mogą spowodować nawrót/ponowne zapalenie płuc?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2007 06 18 19:41    Temat postu: osobista cedyzja Odpowiedz z cytatem

Kiedy człowiek gorączkuje, to nie ma ochoty na prysznic, gorący a szczególnie zimny, co wskazuje na preferencje samego ciała, żeby tego nie robić.
Jednak jest to sprawa indywidualna. Prysznic naprzemienny jest ćwiczeniem energetyzującycm, co łatwo odczuć, zatem w czasie choroby czy stanu pełnego zdrowia daje ciału korzyść. Jeżeli człowiek czuje, że mu to dobrze zrobi w chorobie i ma ochotę, to może taki prysznic robić sobie.
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 02 29 03:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, czy prysznic naprzemienny może wpływać na zdrowie psychiczne? Kiedyś słyszałem, ża w jakimś zakładzie psychiatrycznym stosowało się taką metode na pacjentach i że dało to pogorszenie wyników.
Pytam, bo po takich prysznicach czuję się dziwnie. Ogólnie jakby lepiej, ale pod względem psychicznym daje się odczuć pewne obciążenie.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 02 29 08:36    Temat postu: tak Odpowiedz z cytatem

Tak, wpływa na psychikę więc także to, co nazywane jest "zdrowie psychiczne".
Lekarze, szczególnie w przeszłości, stosowali różne wodne terapie. Nagła zmiana temperatury i otoczenia, np. wrzucenie do lodowatej wody człowieka wziętego wprost z sauny, na pewno wpływa na niego "orzeźwiająco".
Znane w Europie fińskie sauny są miejscem, gdzie spotyka się ludzie w większości radosnych.
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2012 03 01 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

Bardzo szeroko o najróżniejszych zabiegach wodnych
Zabiegi wodne
http://priveee.dyndns.org/Kippin/328-Bioenergetyka/05.html
Jednym z propagatorów leczenia i hartowania ciała wodą był Sebastian Kneipp
http://www.wodneparki.pl/26-38.html

Surprised
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 03 02 08:52    Temat postu: czytać Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, jako dziecko czytałem książkę S. Kneipp z 19 wieku. Pięknie opisane skuteczne zabiegi lecznicze wodą, w górskich strumieniach i w wannach. Warto przeczytać, poznawać skutecznie działającą medycynę.
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2013 06 21 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszemy tutaj sporo o odczuwaniu zimna, ale co gdy komuś doskwiera zbytnie ciepło?
Przed wyjściem z domu w upalny dzień również zastosować prysznić naprzemienny zakończony wodą zimną? A może przeciwnie, oblać się wodą lekko ciepłą?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: