Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta optymalna a niejedzenie.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek65

PostWysłany: 2008 09 16 23:28    Temat postu: Dieta optymalna a niejedzenie. Odpowiedz z cytatem

Z początkiem września zrobiłem sobie 8 dniową głodówkę. Pierwsze dwa dni były całkiem przyjemne. Potem zaczęły się problemy – osłabienie, mdłości, pod koniec trudno mi było przełknąć łyk wody. Miało to swoje dobre strony, ale nie o tym chcę tu napisać.
Korzystając z własnych doświadczeń oraz znalezionych informacji dowiedziałem się że jestem zakwaszony a powodem tego jest to że organizm ludzki podczas głodówki spala zgromadzone w ciele tłuszcze a przy braku glukozy pośrednim metabolitem wytwarzanym przez wątrobę z tłuszczów są ciała ketonowe, które służą jako paliwo dla ciała. Niestety w takiej sytuacji może dojść do kwasicy ketonowej jak w moim przypadku.
Organizmy osób żywiących się optymalnie, z powodu niskiego spożycia węglowodanów są znacznie lepiej przystosowane do odżywiania się ciałami ketonowymi i takim ich metabolizmem by nie dochodziło do kwasicy, dlatego też łatwiej im w przypadku głodówki, postu czy okresu przystosowania się do niejedzenia przejść na odżywianie wewnętrzne bez nieprzyjemnych objawów.
Ciekaw jestem opinii na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacek65

PostWysłany: 2008 09 17 10:24    Temat postu: dieta optymalna a niejedzenie cd. Odpowiedz z cytatem

z tym zwiazana jest jeszcze jedna sprawa. za zakwaszenie mojego organizmu mogły być odpowiedzialne jeszcze produkty przemiany materii grzybów. i tu też "optymalni" moga mieć przewagę, bowiem przpuszczalnie ich problemy z grzybicami, w zwiazku z dietą niskowęglowodanową są mniejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sisera

PostWysłany: 2013 07 03 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądając różne filmiki na temat niejedzenia, kilkakrotnie przewinął się temat przygotowania do procesu przejścia...mowa była o tym, że jeżeli ciało jest bardzo zanieczyszczone, to może być to związane z różnego typu poważniejszymi objawami...
Jako przygotowanie zalecano głównie surową żywność, oczyszczanie, stopniowe przechodzenie na =>soki =>wodę i dopiero wtedy odstawienie jedzenia...to w przypadku przygotowań do procesu np.21-dniowego

Wydaje się, że faktycznie niema drogi na skróty i optymalna dieta (mniejsze posiłki) jest ważna, jak też na początku krótsze posty robić, dodać jakieś zioła do tego...oczyszczanie narządów...jest tego sporo w internecie.
Sama też o tym ciągle myślę i testuję różne metody Smile, ale po tylu latach jedzenia i to często niezdrowego... miałabym obawy przed dłuższym postem bez przygotowania. Jednak nie wiem ile czasu to może zajmować, prawdopodobnie u każdego trochę inaczej, u mnie te procesy odrzucania danych pokarmów i ziołowe leczenie trwa od końca 2011. Zatem już jakiś czas...nadal nie odważyłam się na dłuższy post (dłuższy niż 2 dni)...czuję też, że nie jestem jeszcze gotowa...i otoczenie nie sprzyja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiewiernyTomasz

PostWysłany: 2013 07 03 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sisera napisał:
...i otoczenie nie sprzyja

Naprawdę nigdy nie będzie lepiej.
Jean Paul Sartre mówi, że "Piekło to inni" w pełni się z nim zgadzam i dodałbym nawet że "Ego to inni". Nigdy nie patrz na innych ludzi, nie kłopocz się swoim wizerunkiem, nie zawracaj sobie głowy tym aby ktoś zwracał na Ciebie uwagę- tak działa ego- cokolwiek zrobisz chcesz żeby inni to docenili, zaakceptowali, obchodzi Cie opinia innych. Pomyśl o tym, ale uważaj inni to pułapka.
Powrót do góry
Sisera

PostWysłany: 2013 07 03 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, dziękuję za przypomnienie, raczej mam na myśli że w tym momencie nie mam możliwości odosobnienia, a jest ono dla mnie bardzo ważne...a ci inni to rodzina, która się zbytnio martwi, bo przez ostatnie 1,5 roku nieco straciłam na wadze, po odstawieniu produktów zwierzęcych i cukru... Faktem jest, że dużo ludzi mówi o reakcjach rodziny i znajomych na "dziwne praktyki głodowe", staram się nie reagować na komentarze i nie myśleć za bardzo, ale czasem bywa to niełatwe.
Wierzę, że na wszystko przyjdzie odpowiedni czas i miejsce...muszę się nauczyć, jak radzić sobie z tym... jestem dobrej myśli Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: