Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bez snu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Apple

PostWysłany: 2013 06 27 04:34    Temat postu: Bez snu Odpowiedz z cytatem

Czy niejedzenie jest związane ze zmniejszeniem zapotrzebowania na sen? Podobno patrząc w Słońce można nie spać w ogóle, czy i bez tego można to osiągnąć?

W moim przypadku przy diecie owocowej, albo dłuższych postach na sokach mogę spać nieznacznie krócej. Interesowałoby mnie funkcjonowanie w pełni sił bez snu w ogóle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bacchante

PostWysłany: 2013 06 27 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co nie spać, z ciekawości zapytam?
Powrót do góry
Apple

PostWysłany: 2013 06 28 04:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bacchante, a po co nie jeść ?

Intuicyjnie możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie - od kwestii czasu po wygodę. Jeśli lubisz spać, oczywiście możesz, ale nie musisz.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2013 06 28 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys czytalem, ze niektorzy buddyjscy mnisi dzieki praktykom medytacyjnym potrafia zredukowac sen do 1-2godziny na dobe...
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2013 07 01 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Systemy drzemek
artykuł plus komentarz
http://zarzadzajczasem.pl/sen-polifazowy/
Powrót do góry
Apple

PostWysłany: 2013 07 02 04:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje, Szafir - Sen polifazowy jest wart przypomnienia.
Znam te metody. Najbardziej zainteresowała mnie forma dopuszczająca dowolną ilość drzemek pod warunkiem, że przerwa pomiędzy nimi trwać będzie 20 minut i drzemki te nie będą dłuższe niż 30 min(?). Ta metoda u mnie wygrywa, ponieważ nie wymaga regularności ani dłuższego kilkugodzinnego snu.
Jednak w moim przypadku większość życia tracę wtedy na etapie zasypiania. (Nie 'odpływam' w minutę, w najlepszym razie w pół godziny.)

Hira Ratan Manek z Indii nauczający starożytnej sztuki wpatrywania się w słońce, jest wolny od potrzeby jedzenia. W materiale o innych praktykujących Sun Gazing, pojawia się człowiek, który nie potrzebuje także snu ("Słoneczna karma" http://www.youtube.com/watch?v=d3St_A5cW_k 37ma minuta).

Jednak jeśli słońce nie jest konieczne do niejedzenia, wtedy analogicznie do niespania również. To mnie intryguje.

http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?t=406&highlight=sun+gazing
temat sun gazing JMW

Mnisi buddyjscy i ich niezwykłe umiejętności są owiane gęstą mgłą tajemniczości. Krążą legendy, trudno czerpać z tak ogólnych informacji.
Powrót do góry
NiewiernyTomasz

PostWysłany: 2013 07 02 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym panu: Hira Ratan Manek, wielokrotnie czytałem, że nigdy nie zaprzestał jeść, w żadnym momencie jego praktyki patrzenia w słońce...w co wierzyć....
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 07 02 23:22    Temat postu: sen Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem - fizjologicznie rzecz ujmując - funkcjonowanie bez snu staje się możliwe przy pełnym rozwoju szyszynki. W "Rozmowach z Bogiem" Walsha jest fragment mówiący o tym, że - w pewnym sensie - poziom świadomości człowieka można mierzyć jego zapotrzebowaniem na sen. W swojej "Fizycznej nieśmiertelności" Leonard Orr z kolei nazywa sen ucieczką od negatywnych myśli i emocji.
Myślę, że to przychodzi samo: wolność od jedzenia, od snu, śmierci - wszystko się zazębia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bacchante

PostWysłany: 2013 07 03 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apple napisał:
Bacchante, a po co nie jeść ?

Intuicyjnie możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie - od kwestii czasu po wygodę. Jeśli lubisz spać, oczywiście możesz, ale nie musisz.

Nie wiem ani po co nie jeść, ani po co nie spać. Jak się pojawi niespanie to nie będę spała, a jak niejedzenie to nie będę jadła.

Ale potwierdzam, i ja zauważyłam, że im mniej i lżej jadłam, tym mniej snu potrzebowałam.
Ludzie żeby uruchomić, wyłączyć i dowolnie modyfikować różne procesy w ciele stosują też przeprogramowanie świadomości, myślę, że możesz to zrobić, żeby nie spać wcale.
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2013 07 04 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sen potraktować można jako odpoczynek od ciała. Jeżeli ciało jest nie trute, pełne energii i Miłości nie ma się od czego odpoczywać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: