Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

używasz okien, kogo i co wspierasz

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2012 02 02 09:00    Temat postu: używasz okien, kogo i co wspierasz Odpowiedz z cytatem

Warto wiedzieć, jeżeli nadal używasz okien jako systemu operacyjnego swojego komputera, komórki czy innych urządzeń, że zapłaciwszy za to wsparłeś działania Bila, szefa Majkrosoftu. A Bil publicznie wyraził nie raz swoją opinię, żeby szczepionkami kontrolować ilość ludzkości na Ziemi. Zainwestował też w zaawansowane badania związane ze szczepionkami i manipulacjami genetycznymi. Bardzo niebezpieczne mogą być wykorzystania wyników takich badań.
W skrócie, wspieranie Bila poprze płacenie za system operacyjny win, jest pośrednim wspieraniem działania wymierzonego przeciw ludziom.

przykładowe informacje
http://www.naturalnews.com/034848_Microsoft_Merck_eugenics.html
http://www.naturalnews.com/034859_Bill_Gates_mainstream_media_influence.html

Możesz skorzystać z jednego z wielu tłumaczy maszynowych, np.
http://www.worldlingo.com/SYls3jUpdI3IUyyVpRDtnKieMfJMTCoYgsZbrxpDzkcM-/translation?wl_url=http%3A%2F%2Fwww.naturalnews.com%2F034848_Microsoft_Merck_eugenics.html&wl_srclang=EN&wl_trglang=LWA_PL

Przy okazji, jeżeli nie używasz komputera głównie do gier komputerowych i do jakichś specjalizowanych programów działających tylko pod win, spokojnie możesz przejść na bezpłatny i dużo bezpieczniejszy system operacyjny oparty na Linux, np. Ubuntu, Mandriva, Mint, Knoppix -- jest ich do wyboru kilkadziesiąt.
Od wielu lat zwracam znajomym uwagę na to, że mogą nie płacić kilkaset złotych za coś, co jest za darmo i często spełnia swoje zadanie lepiej.

Ostatnio zmieniony przez JMW dnia 2012 02 03 09:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
hunab-ku

PostWysłany: 2012 02 02 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wszystkie takie ... operacje w internecie ... drukowanie ... podłączenia sprzętów ... skanerów, dysków zewnętrznych ... bez problemu rzeczywiście działają?
Bo jeżeli tak ... to ja chętnie Smile
"załatwimy Bila ... to ... jemu ... nie nam została chwila Smile "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2012 02 02 09:23    Temat postu: Linux Odpowiedz z cytatem

Działają. Oczywiście, Linux, jak każdy inny system operacyjny maszyny, ma swoje mocne strony i słabe strony. Z tego powodu niektóre urządzenia nie od razu działają, np. niektóre kamerki internetowe. Zazwyczaj jednak, rozwiązanie jest opisane w internecie.
Linux ma jedną wielką zaletę, że zmusza czasem użytkownika do myślenia, żeby rozwiązać prosty problem techniczny.

U mnie od wielu lat chodzi na kompie tylko Linux. Skanery, drukarki, kamery, łączność bezprzewodowa w podróży i wszystko inne działa poprawnie. Dawniej miałem małe problemy ale łatwo je rozwiązałem po poszukaniu w internecie.

Mój syn przeszedł na Linux Ubuntu nawet ze swoją łindołsową grą WoW i też mu działa.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 02 02 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
I wszystkie takie ... operacje w internecie ... drukowanie ... podłączenia sprzętów ... skanerów, dysków zewnętrznych ... bez problemu rzeczywiście działają?
Bo jeżeli tak ... to ja chętnie Smile "

A jeżeli nie , to nadal będziesz finansował te wszystkie obrzydliwe badania Billa Gatesa, w imię własnej wygody? Smile
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 02 03 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przekażę sprawę mojemu bratu ... co więcej wiedzy komputerowej ma ... i zobaczymy Smile
A jak się nie da krzysiektr to i tak już nic to nie zmieni, bo komputer z Windowsem już zakupiłem ... i na razie nie żądają ode mnie jakiś dalszych opłat ... chyba, że są jakieś utajone Smile
Powrót do góry
newgargamel

PostWysłany: 2012 02 03 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo JMW za ten post!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JMW

PostWysłany: 2012 02 03 21:31    Temat postu: za darmo Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
na razie nie żądają ode mnie jakiś dalszych opłat ... chyba, że są jakieś utajone Smile
No, nie żądają, bo mają jak na ekranie wszystko to, co w tym komputerze robisz. I nie myśl, że jakieś programy zabezpieczające pomogą ci. Sam rdzeń systemu ma wbudowane to co trzeba Smile .
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 02 03 21:32    Temat postu: więcej dodasz? Odpowiedz z cytatem

newgargamel, korzystając z okzaji, ty jako programista, mógłbyś coś oświatowego dodać na ten temat?
Powrót do góry
newgargamel

PostWysłany: 2012 02 03 23:19    Temat postu: Re: za darmo Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
hunab-ku napisał:
na razie nie żądają ode mnie jakiś dalszych opłat ... chyba, że są jakieś utajone Smile
No, nie żądają, bo mają jak na ekranie wszystko to, co w tym komputerze robisz. I nie myśl, że jakieś programy zabezpieczające pomogą ci. Sam rdzeń systemu ma wbudowane to co trzeba Smile .

jest powszechnie wiadomo ze MS szpieguje wszystkich swoich uzytkownikow. Vista, Win7 maja mnostwo wbudowanych "tylnych wejsc". Ale przeciez wiekszosc ludzi nie jest w stanie sobie tego wyobrazic i "bujaja w oblokach swojego wyimaginowanego dobrego swiata" Smile
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 02 03 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Windows ma jedną zaletę, którą powala wszystkie inne darmowe systemy operacyjne. Pod względem graficznym został zaprojektowany przez grafików, a nie informatyków.
Gdy przełączam się z Linuxa na Windowsa czuję ulgę i widzę, jak piękny jest Windows... po jakimś czasie jednak dochodzi do mnie, że Windows jednak nie jest, aż taki piękny - to Linux jest obrzdliwy.
Powrót do góry
newgargamel

PostWysłany: 2012 02 03 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bezpostaciowy napisał:
Windows ma jedną zaletę, którą powala wszystkie inne darmowe systemy operacyjne. Pod względem graficznym został zaprojektowany przez grafików, a nie informatyków.
Gdy przełączam się z Linuxa na Windowsa czuję ulgę i widzę, jak piękny jest Windows... po jakimś czasie jednak dochodzi do mnie, że Windows jednak nie jest, aż taki piękny - to Linux jest obrzdliwy.

to jest tylko kwestia gustow i nic poza tym.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 02 04 07:55    Temat postu: prosto Odpowiedz z cytatem

bezpostaciowy napisał:
Gdy przełączam się z Linuxa na Windowsa czuję ulgę i widzę, jak piękny jest Windows... po jakimś czasie jednak dochodzi do mnie, że Windows jednak nie jest, aż taki piękny - to Linux jest obrzydliwy.
Mnie przeszkadzają różne zbędne funkcje graficzne. W każdym systemie operacyjnym, w którym przychodzi mi coś robić, najpierw wyłączam to wszystko graficzne, co jest zbędne w pracy, robię ekran jednokolorowy i najprostszy z możliwych. Najbardziej podoba mi się tryb tekstowy.
W Linux Ubuntu, Mandriva, dla przykładu, jest wiele możliwości konfiguracji graficznych, tak że można z tego zrobić nawet tójwymiarowe kino.

Oczywiście, to sprawa osobistych preferencji, gustu, o ile ten nie jest wcześniej zaprogramowany podprogowo.
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 02 04 14:54    Temat postu: Re: prosto Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Oczywiście, to sprawa osobistych preferencji, gustu, o ile ten nie jest wcześniej zaprogramowany podprogowo.

Ok troche przesadziłem, bo moja karta graficzna nie jest wspierana przez linuxy, na forach ludzie odpowiadają tylko jakimś zaawansowanym słownictwem i ogólnie 'linux dla linuxowców'. Byłem skazany na rozdzielczość 1024x728 i sobie odpuściłem, bo nawet internetu nie można było normalnie przeglądać.
Jak zmienie w kompie karte graficzną, to jak będzie mi się chciało, przeznaczę pare dni na ogarnięcie Linuxa i ok. Ale większość ludzi nie zna się na tyle na komputerach, żeby im się to opłacało.
Linux jest całkiem dobry, tworzony przez ludzi, którzy piszą go dla własnej satysfakcji całkowicie za darmo, lepiej niż programiści zatrudnieni na etacie, ale... dla ludu Linux jest produktem nie kompletnym. Nie posiada odpowiedniej pomocy dla użytkownika.
Porównałbym to do maszynek do golenia. Windows to tandetna jednorazowa maszynka, jest kiepskiej jakości, a do tego handlowcy w żywe oczy mówią Ci, że jest to produkt najwyższej jakości za tą cenę. Zaś Linux to naprawde dobra żyletka, ale trzeba sobie samemu ją założyć do uchwytu. I co będzie częściej kupowane?
Kompletny produkt to taki, który dostępny jest dla każdego.
Podsumuję to tak: możemy sobie na tym forum nie wspierać Microsoftu, ale to tyko dla własnej satysfakcji. Microsoft robi tandetne programy, ale jeśli chodzi o zarządzanie ludzkimi zasobami, jest wystarczająco dobry, żeby być jedynym na rynku europejskim (za oceanem jest Apple, pewnie kolejny Microsoft...)
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 02 04 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moich doświadczeń z Linuksem , mogę powiedzieć że do zwykłego przeglądania stron spokojnie wystarcza, wygląd też ujdzie, musiałem się jednak sporo naszukać sterowników żeby 2 lata temu, w moim tablecie pc, wszystkich działało jak trzeba. No i strony we Flashu o wiele gorzej mi chodziły, a akurat dla mnie to miało znaczenie i wróciłem do Windowsa 7.
Jeśli chodzi o szpiegowanie przez Microsoft, to nie widzę powodu by "oni" nie poinstalowali tego co trzeba w Linuksie Smile Jeśli oni są realni, a nie wymyśleni i chcą ludzi szpiegować, to robią to i poprzez Linuksa.
Nie widzę powodu by nie stworzyć teorii, która mówi że Linuks to taka udawana i kontrolowana opozycja, kodowana podprogowo, dla rozładowania w ludziach potrzeby (U)buntu Smile
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 02 04 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiektr napisał:
Jeśli chodzi o szpiegowanie przez Microsoft, to nie widzę powodu by "oni" nie poinstalowali tego co trzeba w Linuksie Smile Jeśli oni są realni, a nie wymyśleni i chcą ludzi szpiegować, to robią to i poprzez Linuksa.
Nie widzę powodu by nie stworzyć teorii, która mówi że Linuks to taka udawana i kontrolowana opozycja, kodowana podprogowo, dla rozładowania w ludziach potrzeby (U)buntu Smile

Wikipedia: "Linux jest jednym z przykładów wolnego i otwartego oprogramowania (FLOSS): jego kod źródłowy może być dowolnie wykorzystywany, modyfikowany i rozpowszechniany".
Jest to program typu open-source. Każdy może zobaczyć kod programu. Jest tworzony przez tysięce ludzi i oceniany przez miliony.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 02 04 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to się rozchodzi. Każdy może go zmodyfikować, nie wyłączając z tego informatyków rządu światowego. Przeglądał ktoś cały kod? Albo wiadomo ile w nim ukrytych dziur?
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 02 04 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiektr napisał:
O to się rozchodzi. Każdy może go zmodyfikować, nie wyłączając z tego informatyków rządu światowego. Przeglądał ktoś cały kod? Albo wiadomo ile w nim ukrytych dziur?

Jeżeli już zakładamy, że Win jest spiegowski, to Linux nawet jeżeli też by był to tutaj przynajmniej mamy możliwość dojścia do tego. Nawet jeżeli nikt by nie przeglądał całego kodu to przynajmniej jest taka możliwość. A ponadto nie znasz chyba informatycznego społeczeństwa i nie chodzi mi o internautów, tylko o typowych informatyków-programistów. Jeżeli ktokolwiek byłby zdolny do przejrzenia całego kodu i rozkminianie co jak działa to tylko oni Smile
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 02 04 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego mnie się wierzyć nie chce , że "oni " mając manię na punkcie szpiegowania, nie wiedzą o Linuksie i nie spenetrowali go swoimi cyborgami. I że nie dodali tego i owego, lub nie zostawili takiej czy innej otwartej furtki. To byłaby bardzo amatorska teoria spiskowa Smile
Jeśli odwrócimy o 180 stopni powszechne twierdzenie że Linuks jest bezpieczny, to wyjdzie nam, że jest jeszcze mniej bezpieczny niż Windows
Smile
A oni mają przynajmniej buntowników na widelcu, bo sami się segregują. Jest tylko jedno wyjście ucieczki przed "oni", przycisk na laptopie: turn off Smile
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 02 06 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No!
Zacząłeś myśleć jak prawdziwi spece od teorii spiskowych!
Teraz tylko musimy zrobić Ci gdzieś Chrzest Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 07 28 20:24    Temat postu: windows a linux Odpowiedz z cytatem

Ostatnio pojawiło się trochę informacji o tym, że Microsoft, Google oraz Facebook dostarczają dane amerykańskiemu rządowi. Już dawno chciałem przejść na Linux, a ta wieść zmobilizowała mnie do tego. Odinstalowałem też Skype'a, który obecnie jest własnością Microsoftu.

Teoria, jakoby Linux był tylko przykrywką, nie wydaje mi się trafiona, przynajmniej nie w całości. Chociaż niewolniczy system ziemski sprawia wrażenie solidnego, w rzeczywistości jest bardzo nieszczelny. Ponieważ siła ludzkiego umysłu nie zna granic, w każdej dziedzinie życia wciąż stwarza się ogromne przestrzenie wolności, z których można swobodnie korzystać. W świecie informatyki takie przestrzenie tworzą m.in. grupy związane z wolnym oprogramowaniem.

P.S. Za dobrą opcję antygooglowską uważam wyszukiwarkę DuckDuckGo:

http://duckduckgo.com/

Z przeglądarek to chyba Opera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: