Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Księżyc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
draq

PostWysłany: 2012 02 26 17:16    Temat postu: Księżyc Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zauważyłem, że księżyc jest oświetlony od dołu. Zawsze ten "rogalik" widziałem z boku, kilka dni temu jednak wyglądał inaczej niż zwykle. Ktoś ma jakieś pomysły? Jak sprawdzę o co z tym chodzi, to uaktualnię temat. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 02 28 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 03 05 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już 2-3 miesiące temu ... chyba był w 100% oświetlony od dołu ... i choć większości wydawało się to dziwne, to podobno jest to normalne Smile
Powrót do góry
sinsemilla

PostWysłany: 2013 01 07 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pewnym kalendarzu biodynamicznym dla działkowców wyczytałam, iż Księżyc jest planetą. To się zdziwiłam... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bezpostaciowy

PostWysłany: 2013 01 19 00:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
i choć większości wydawało się to dziwne, to podobno jest to normalne Smile

Jak zobaczyłem ten film:
http://www.youtube.com/watch?v=Nad_vTYHEJY
od razu przypomniał mi się ten temat z forum.
Na początku sie przeraziłem, że naprawde coś tu jest nie tak, ale poczytałem komentarze pod filmem i sie okazuje, że to jest normalne zjawisko. Np. w programie Stellarium można sobie pooglądać księżyc z dowolnej lokalizacji z dowolnego miejsca. I rzeczywiście w Berlinie tego dnia widać księżyc taki sam jak na filmie - oświetlony z dołu.
Żyjemy w takich czasach, że mało kto teraz obserwuje niebo. Gdybym o tym nie przeczytał to pewnie i za 20 lat też bym tego sam nie zauważył. Podczas gdy moja mama słuchając tego najzwyczajniej odparła, że księżyc tak ma i nawet sie mówi, że księżyc będzie wylewał [czy jakoś tak] jak jest oświetlony z góry, albo że będzie padać bo księżyc wygląda jakby się z niego miało wylewać.
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2013 10 02 11:44    Temat postu: Re: Księżyc Odpowiedz z cytatem

Cześć Surprised

Niektórym księżyc nie daje spać Smile
Nauka: Pełnia Księżyca nie daje spać -IAR - Nauka-25 Wrz 2013, 15:42
http://stooq.pl/n/?f=791698&search=ksi%C4%99%C5%BCyc
Cytat:
25.09.2013 (IAR) - Gdy Księżyc jest w pełni, ludzie gorzej śpią. Tę znaną hipotezę po raz pierwszy potwierdziły dokładne badania naukowe przeprowadzone w Szwajcarii.

Szwajcarscy naukowcy z Uniwersytetu Bazylejskiego prowadzili testy z udziałem 33 ochotników, którzy spali w specjalnym laboratorium. Okazało się, że podczas pełni ich sen był krótszy średnio o 20 minut, a o prawie jedną trzecią zmalała ilość tzw. "głębokiego snu". Obniżył się też poziom melatoniny - hormonu, który odpowiada za sen. "Po raz pierwszy mamy dane, które wskazują, że istnieje biologiczny związek między fazami Księżyca a ciałem człowieka" - komentuje w BBC ekspert, dr Malcolm von Schantz. Ciekawostką jest fakt, że to nie ilość księżycowego światła zaburzała sen; ochotnicy spali bowiem w zamkniętych i całkiem ciemnych pomieszczeniach. Naukowcy chcą teraz wyjaśnić, na czym polega związek księżycowej pełni z ludzkim snem.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Rafał Motriuk/em/

Surprised
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ziemia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: