Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

surowa dieta a waga ciała

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pielgrzym

PostWysłany: 2013 10 15 10:24    Temat postu: surowa dieta a waga ciała Odpowiedz z cytatem

Witam, tak sobie myśle - jak to właściwie jest z tą wagą ciała i dietą jaką przyjmujemy. Wielokrotnie zmieniałem sposób odżywiania ciała wahajac się gdzieś pomiędzy surową dietą a różnymi innymi dziwnymi pomysłami Smile a w raz z tym bardzo wahała się i moja waga.

tym razem utrzymuję surową dietę z przyjemnością od ostatnich 4 miesięcy i po raz pierwszy na prawdę dobrze się z nią czuję, wygląda na to, że wyleczyłem się w końcu z uzależnienia od cukru ( jakieś 3 lata autoterapii Razz haha, to też swoją drogą ciekawe - nie uwierzyli byście jakie dramaty emocjonalne może przeżyć człowiek silnie uzależniony od węglowodanów i cukru na odwyku Razz )

Ale do rzeczy - patrzę w lustro i się zastanawiam - czy to ja wyglądam jak szkieletor czy oni wszyscy są "spasieni"? Very Happy Zdaję sobie sprawę, że wyobrażenia przeciętnego człowieka na temat właściwej wagi i wyglądu ciała są mylne tylko do jakiego stopnia?

Dla mnie np, odstawienie węglowodanów to bardzo szybki spadek o 15kg (co to wlaściwie jest? woda? jakieś złogi?) wagi do 50 kg przy których moja waga stabilizuje się na dobre. Mam bardzo szczupłą budowę ciałą i 186cm wzrostu więc wyobraźcie sobie Very Happy Tam w mojej galaktyce muszą szyć spodnie na takich jak ja Very Happy

Interesują mnie doświadczenia innych ludzi w tej kwestii, pamiętam Joahim wspominał o 70-kilku kilogramach podczas niejedzenia.

Hunab-ku a ty powiedz ja kto było w twoim przypadku? Ty wyglądasz bardzo zdrowo, czy doświadczyłeś spadku wagi na początku okresu odżywiania się surowo a przytyłeś potem? Ile ważysz?

Fajnie gdyby surowiacy podzielili się swoimi doświadczeniami w tej kwestii, to niesamowite jakie możliwości mają nasze ciała i zachećam gorąco do odkrywania tej mało znanej jeszcze sfery życia człowieka na ziemi! hej! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku

PostWysłany: 2013 10 15 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Hejka Pielgrzymie Smile

U mnie waga spadała chyba tak ogólnie ... w związku z jedzeniem surowego ... i spadała tak 20-28 kg (sam nie wiem, bo wtedy też jeszcze się po prostu odchudzałem). Doszło wtedy od około 80kg (189cm).

Teraz mam na liczniku około 90 ... prawdopodobnie w związku z wakacjami i czasem ... weekendowymi "dyspensami" na kawę z tortem bezowym z rodziną ... Smile

Ale już trochę mam dość i na dniach wracam na 100% surowiznę, więc zobaczę co będzie z wagą biorąc pod uwagę to, że więcej się ruszam teraz.

Moje spostrzeżenia:

1. Można jeść cukier ... i się nie przytyje ... jak cukier nie jest połączony z mąką

2. Waga ciała rośnie i to dość konkretnie ... jak człowiek się rusza. Zacząłem trochę biegać, jeździć na rowerze i codziennie po 5-6 km chodzić ... i rzeczywiście trochę w udach mi się zgrubło Smile

3. Kiedyś rzeczywiście byłem uzależniony od cukru ... teraz zauważam, że dla mnie coś słodkiego, lub w ogóle jedzenie ... to taka przerwa w codziennej gonitwie/odpoczynek/nagroda/fajnie spędzona chwila ... co trochę mnie martwi ... bo jak to odejdzie ... to co? Smile Jak ja wtedy będę odpoczywał? Smile Czy w ogóle będzie w życiu coś takiego jak odpoczynek? Smile Smile Smile

A ludzie ... oczywiście, że są za grubi. Jak się czasem ludziom przyglądam ... to zwykle młodzież jeszcze brzucha nie ma ... reszta ... poza nielicznymi wyjątkami ... sami wiecie ... brzuchy, d..y, uda w rozmiarach L do XXXXL

Pozdro!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: