Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ŚWIADOMOŚĆ, ŚWIATŁO, ŻYCIE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2007 06 04 11:48    Temat postu: ŚWIADOMOŚĆ, ŚWIATŁO, ŻYCIE Odpowiedz z cytatem

Ten tekst powstał 5 lat temu. Przeniosłem go tutaj, z powodu reorganizacji, z działu "artykuły" serwisu internetowego niejedzenie.info.
---
ŚWIADOMOŚĆ, ŚWIATŁO, ŻYCIE

Na początku była nicość, stan zwany Całkowity-Brak-Świadomości, inaczej mówiąc (graficznie opisując): absolutna ciemność. Kiedy w tej absolutnej ciemności pojawiła się Świadomość, nastąpił błysk, który został nazwany Światłem. Ze światła powstało Życie w najprzeróżniejszej formie: minerały, rośliny, zwierzęta, ludzie itd., każde o szerszej sferze Świadomości.

Każda istota jest ograniczoną sferą Świadomości, w której żyje. Im ta sfera jest szersza, tym istota przejawia więcej Światła. Bóg jest nieograniczoną Świadomością.

Bóg znajduje się w rdzeniu / esencji / początku każdej istoty i przejawia się na tyle, na ile umysł danej istoty pozwala. Zatem im szersza jest sfera Świadomości, w której istota żyje, tym intensywniejszym Światłem promieniuje rozświetlając ciemność.

Najprzeróżniejsze objawy życia, stworzonego ze Światła w postaci najprzeróżniejszych istot, zaczęły rozszerzać swoją sferę Świadomości dążąc do zupełnego pozbycia się jej ograniczenia czyli do zjednoczenia z Bogiem.

... ta historia nie ma początku ani końca ...

Każda istota, każdy człowiek żyje Światłem, ponieważ bez Światła nie ma Życia. Światło ukazuje się wtedy, kiedy Świadomość pojawia się w ciemności — to jest inaczej nazwane Genesis, czyli początek (stworzenie) Życia. Kiedy Światło pojawia się, to znak, że Życie jest tworzone. Kiedy Świadomość wycofuje się, Życie zanika i żadnego Światła więcej nie da się zobaczyć.

Kiedy zatem jesteś wystarczająco świadomy, możesz żyć >czymkolwiek, ponieważ wiesz, że w rzeczywistości nie ma to znaczenia, ponieważ to ty jesteś źródłem życia twojego ciała a nie żadna z zewnętrznych substancji, promieniowanie czy cokolwiek innego, co zdawałoby się utrzymywać twoje życie.

Wszystkie minerały, zwierzęta, ludzie i wszystkie inne istoty żyją Światłem. Kiedy ktoś koncentruje uwagę na zewnętrznych rzeczach, zaczyna nimi żyć; kiedy jednak wystarczająca uwaga jest skupiana na JA, JA utrzymuje ciało i umysł przy życiu.

Wierzenia przeciętnego Ziemianina powodują, że bezpośrednie tworzenie organizmu ze Światła jest procentowo niewielkie, dlatego ludzie zjadają, wypijają i oddychają inne formy życia zwane pokarmem, napojami i powietrzem. Kiedy rośnie proporcja bezpośredniego tworzenia ze Światła, człowiek potrzebuje mniej energii i “jedzenia” z innych źródeł, zatem może jeść mniej. Ta proporcja powiększa się wraz z rozszerzaniem się sfery Świadomości, w której osoba żyje. Kiedy zatem już żyjesz w wystarczająco rozszerzonej sferze Świadomości, nie potrzebujesz (i zazwyczaj nie chcesz) jeść, pić, oddychać (co nie znaczy, że ci nie wolno).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Matek

PostWysłany: 2015 09 12 11:26    Temat postu: Poczatek Swiata wedlug dawnych Slowian Odpowiedz z cytatem

Porównajcie sobie te słowa Joachima:

Cytat:
Na początku była nicość, stan zwany Całkowity-Brak-Świadomości, inaczej mówiąc (graficznie opisując): absolutna ciemność. Kiedy w tej absolutnej ciemności pojawiła się Świadomość, nastąpił błysk, który został nazwany Światłem.

z tym - początek "Mitologii Słowian" Czesława Białczyńskiego:

"Pierw Nic Nie Było. Była zatem Pierw Nica; Pierwnica-Niebyta, zwana też Niebyłą albo Niebułą. Co było przed ową Niebułą-Pierwnicą, tego nikt nie wie(...)Niektórzy utrzymują, że w owej Niebule-Niebycie niegdyś, a także kędyś, samo się uwiło Światło Widne, Witalne, Święte."

[stad Światowit (Światło Witalne, "wit" znaczy też "pan, władca"), Światowid (Światło Widne, a zarazem "ten, który widzi cały świat"), Światłowiłt ("samo się uwiło Światło"). Słowa: świat, światło, świadomość, gwiazda (zviezda), kwiat (cwjet, w rosyjskim oznacza kolor), święty - pochodzą od tego samego rdzenia]

I jak tu nie wierzyć w mądrość naszych Przodków:)Zauważcie, jak w naszym słowiańskim języku wspaniale przenikają się i uzupełniają słowa i znaczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2015 09 12 21:13    Temat postu: Słowianie Odpowiedz z cytatem

Słowianie są tą grupą ludzi na Ziemi, której zadaniem jest niesienie owego Światła powstałego ze Świadomości. A, jak sama nazwa wskazuje, słow-wian, robią to słowem, które rozpowszechniają wokoło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Matek

PostWysłany: 2015 09 12 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocham Cie Joachimie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2015 09 28 13:13    Temat postu: Słowianie Odpowiedz z cytatem

Nazwę Słowian można także powiązać z wyrazem 'sławić' (oczywiście blisko spokrewnionym ze 'słowo').

Słowianin - ros. славяни́н - Slawjanin - Slaw-jan-in: ten, który sławi jang i jin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: