Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Planeta na ktorej zyjemy....

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barakan

PostWysłany: 2007 01 27 05:55    Temat postu: Planeta na ktorej zyjemy.... Odpowiedz z cytatem

Prosze powiedzcie, czy jest mozliwe aby planeta na ktorej mieszkamy mogla istniec bez przemocy?

W ludzkim (naszym) sensie rozumienia tego slowa - przemoc = ból z powodu przystosowania sie do panujacych warunkow zycia (bo tylko gdy pojawię sie na tym swiecie zmuszany jestem do zjadania innych, kiedy odmawiam "przystosowaniu" sie - jestem karany) , ciaglej gry, wspolzawodnictwa.

Czym jest przemoc, czym jest ból?

(Doswiadczalem ich wiele razy)

Kim jestem, JA?

pozdrawiam

Mariusz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maja

PostWysłany: 2007 01 27 19:26    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

cześć Mariusz

siedziałam sobie ostatnio i tak zobaczyłam i poczułam w sobie raj na ziemi, ktory opierałby się na miłości bezwarunkowej. Nie ma pieniędzy, są ludzie, którzy pozostają w zgodzie ze sobą. Chcesz zaglądasz do książki, nie chcesz nie, chcesz, coś robisz- interesuje Ciebie stomatologia podążasz za tym. Kochasz , wszystko się tylko na tym opiera, potrzebujesz pomocy uzyskujesz ją bo daje Ci ją osoba która wie że jest Miłością, kocha . Nikt nie obawia się że czegoś mu zabraknie , bo każdy wie czym jest- dzieckiem Wszechświata, Miłością i to czuje to przejawia.
to tak króciutko Smile można byłoby zobaczyć i opisać dużo więcej

co do odżywiania się- jeśli przejawialibyśmy się na poziomie świadomości ducha- to pewnie materialne jedzenie nie byłoby potrzebne a i właściwie każdy sam wszystko mógłby sobie zmaterializować.
Jednak nawet jeśli pozostajemy na takim obecnym, etapie świadomości - to i tak pieniądz mógłby powoli tracić na wartości Laughing

oczywiście , trochę śmieję się, ale nie dlatego że byłoby to niemożliwe- jestem przekonana że jest możliwe, ale dopiero gdy ludzkość skieruje się ku sobie, ku poszerzaniu swojej świadomości, rozwojowi nie tylko osobowości Wink

a i tak wszystko jest tylko Zabawą , Boską Zabawą

Very Happy

oczywiście nie byłoby mowy o nudzie Wink bo byłaby tylko Miłość, a nuda byłaby cudownym przejawieniem się Miłości

Wink

Very Happy
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2007 02 08 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle -czuje , ze t o mozliwe aby nasza Planeta byla pozbawiona przemocy. Szczególnie u tych "wyzej" rozwinietych czyli ludzi. Niestety tak dlugo jak mamy do czynienia z glupota tak dlugo będą miały miejsca jej pochodne. Rozwijanie się , kształcenie oraz pracowanie nad sobą , stała kontrola , uwaga - moze przyczynic się do zmian. Stałe , że najpierw trzeba zaczac od siebie . To nie latwe , ale to jest metoda.
Jesli czlowiek przestanie zadawac przemoc Ziemi , zwierzetom ...i sobie bedzie lepiej.
...Tak czuje , ze to juz niedlugo-pozyjemy zobaczymy ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
barakan

PostWysłany: 2007 02 10 06:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 tygodnie...
2 odpowiedzi...

czym jest to co odczuwamy kazdego dnia jako rzeczywistosc ( bolesny poranek-mily wieczor jako obietnica odpoczynku) ?

Milosc Bezwarunkowa, Maju....
Jaka ona jest?
Potrafi zniesc WSZYSTKO?
zaakceptowac... cieszyc sie wszystkim co nas otacza? tak, do konca bezwarunkowo? tak dla kazdego?

Nie mam powodu by nie wierzyc ze ludzie gina na tym swiecie ciagle(kazdego dnia) tylko z powodu wlasnych przekonan....

Co czuje ten ktory zabija? Dlaczego to czyni?

Dlaczego Życie wyznacza kres naszych mozliwosci? Zycie naszego ciala?
Powinienem zrelatywizowac smierc ciala fizycznego i dostrzec w niej nastepny etap naszej wedrowki?

...

Jesli to nie jest sen, w ktorym znalezlismy sie za wlasnym przyzwoleniem to NIC nie wytlumaczy Nikogo, Zadnego Stworcy, i jego przeciwnikow i TAKZE jemu OBOJETNYCH.

Nawet gdyby ten swiat mialby byc stworzony przez nieudolnego uzurpatora-Demiurga.

Takze miewam chwile gdy czuje ze wszystko jest we mnie i ode mnie zalezy.

Wtedy, uczucie milosci góruje.

pozdrawiam Was
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2007 02 21 20:12    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Milosc Bezwarunkowa, Maju....
Jaka ona jest?
Potrafi zniesc WSZYSTKO?
zaakceptowac... cieszyc sie wszystkim co nas otacza? tak, do konca bezwarunkowo? tak dla kazdego?

Miłość nie ma potrzeby by cokolwiek znosić, bo jest Miłością , a w swej Miłości , gorącej jak słońce, "oczyszcza się" wszystko, i zarazem nic, jest tylko Miłość

bezwarunkowo, bawię się, bez narzucania komukolwiek mojej woli i przyjmuję od innych, jeśli tak czuję zgodnie z " wolną wolą" Wink
Powrót do góry
barakan

PostWysłany: 2007 02 24 04:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maju

Nieslychanie milo mi sie czyta Twoje odpowiedzi.

zawsze pelne nadzieji i Slońca.

Wiec, wybacz ze czasem przemawiam jak syn Ciemnosci i matki Ksiezyca. Wink

Masz rację, Milosc Bezwarunkowa jest tylko i wylacznie Bezwarunkowa. Po prostu nie doswiadczylem jej jeszcze .. Ot, co...

Pozdrawiam

Mariusz
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2007 02 24 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Wink jasne , jasne że Ci wybaczam... Wink

Jesteś super syn Ciemności
a w ciemności światło gości

Laughing

Księżyc Matką może być twą też

i rozświetlać wzdłuż i wszerz

Wink Laughing Very Happy
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2007 02 26 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, barakan Very Happy
Czuję ten ból w Tobie. To dlatego właśnie, przypuszczam, wybrałeś go do doświadczania, by zadać sobie (być może wiele razy) to proste pytanie, a potem doświadczać odpowiedzi: kim jestem JA Very Happy
Mój ukochany mistrz (Osho, pisałam o sobie tu: www.niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=5252&highlight=&sid=ca954acda74de8a8cfad0159c2e844c3
powtarzał: nie jesteś swoim ciałem, nie jesteś swoimi emocjami, nie jesteś swoimi myślami. Cóż, kiedy zwykle niczego innego poza tym w życiu nie doświadczamy, identyfikując się z powyższymi, odczuwając wewnętrzną sprzeczność. To ona właśnie jest cierpieniem- największym ta nieuświadomiona... Dotknąć swojego JA, poczuć, a po tygodniach, czy też miesiącach ćwiczeń nawet nauczyć się z nim identyfikować (być nim), można tylko w jeden sposób: poprzez praktykę medytacji. A wtedy powoli, bardzo powoli zmienia się świadomość i to, co przez całe życie było niemożliwe do ogarnięcia, a dla osób bardzo wrażliwych wręcz brzmiało jak herezja, powoli zaczyna być dla ciebie oczywistością, którą czujesz i rozumiesz coraz częściej. coraz wyraźniej: wszystko jest dokładnie tak, jak ma być; idealnie. Razz wraz z tą świadomością przychodzą przebłyski miłości bezwarunkowej i niewiarygodne uczucie wewnętrznej wolności. Po drodze jest jeszcze parę ale.. i parę pułapek, dlatego odwaga i cierpliwość bardzo się przydają. Pozdrawiam gorąco- uściski i serdeczności. Dorota
Powrót do góry
Elen

PostWysłany: 2007 02 27 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięknie to napisałaś Dorotko, też kocham Osho i polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
barakan

PostWysłany: 2015 11 02 01:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorota napisał:
Hej, barakan Very Happy
Czuję ten ból w Tobie. To dlatego właśnie, przypuszczam, wybrałeś go do doświadczania, by zadać sobie (być może wiele razy) to proste pytanie, a potem doświadczać odpowiedzi: kim jestem JA Very Happy
Mój ukochany mistrz (Osho, pisałam o sobie tu: www.niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=5252&highlight=&sid=ca954acda74de8a8cfad0159c2e844c3
powtarzał: nie jesteś swoim ciałem, nie jesteś swoimi emocjami, nie jesteś swoimi myślami. Cóż, kiedy zwykle niczego innego poza tym w życiu nie doświadczamy, identyfikując się z powyższymi, odczuwając wewnętrzną sprzeczność. To ona właśnie jest cierpieniem- największym ta nieuświadomiona... Dotknąć swojego JA, poczuć, a po tygodniach, czy też miesiącach ćwiczeń nawet nauczyć się z nim identyfikować (być nim), można tylko w jeden sposób: poprzez praktykę medytacji. A wtedy powoli, bardzo powoli zmienia się świadomość i to, co przez całe życie było niemożliwe do ogarnięcia, a dla osób bardzo wrażliwych wręcz brzmiało jak herezja, powoli zaczyna być dla ciebie oczywistością, którą czujesz i rozumiesz coraz częściej. coraz wyraźniej: wszystko jest dokładnie tak, jak ma być; idealnie. Razz wraz z tą świadomością przychodzą przebłyski miłości bezwarunkowej i niewiarygodne uczucie wewnętrznej wolności. Po drodze jest jeszcze parę ale.. i parę pułapek, dlatego odwaga i cierpliwość bardzo się przydają. Pozdrawiam gorąco- uściski i serdeczności. Dorota

piękny post @Dorotko
mam nadzieję, że uznasz:warto nyło czekać na odpowiedź.

Ja , ja, ha ha JA,

jestem gdzieś dalej, ale jeśli Ty masz być tą, która powie: bliżej niźli ci się wydaje....

Kocham Ciebie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: