Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Propozycja odnośnie zmiany silnika forum

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Techniczne, Pytania, Propozycje.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Immortal

PostWysłany: 2016 10 31 18:42    Temat postu: Propozycja odnośnie zmiany silnika forum Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie!

Po pierwsze, nie chciałbym się narzucać, większość też mnie pewnie nie zna, ponieważ zbyt często się nie udzielam. W każdym razie musicie wiedzieć że na forum zaglądam dość często. Czasem się zaloguję, innym razem nie - zależy.

No ale do rzeczy Very Happy Chyba nie będzie szczególnym odkryciem, jeśli pozwolę sobie zauważyć, że w porównaniu z poprzednimi latami forum ostatnio stało się mniej aktywne. Pewnie częściowo przyczyną jest to co napisał(a?) Wyspa o tutaj: http://forum.niejedzenie.info/viewtopic.php?t=2837&start=50 , tzn "szał" na inedię częściowo przeminął. Ja jednak sądzę, że dość duży wpływ na to może mieć postęp techniczny, za którym wygląd oraz funkcjonalność i przejrzystość tego forum, no cóż, dość kiepsko nadąża.

Dodatkowo, przypuszczam że bardzo duży procent ludzi zniechęca się, widząc, że w celu rejestracji musi samodzielnie napisać emaila do administratora z prośbą o dokonanie tego. Obecnie istnieją praktycznie bezbłędnie działające systemy do wychwytywania botów i blokowania ich rejestracji Wink

W każdym razie, chciałbym wam zaproponować przeniesienie forum na inny silnik, pokrywałbym wszystkie koszty utrzymania, ponieważ i tak płacę za serwer, a postawienie jednego dodatkowego forum tego rozmiaru nie jest dla mnie problemem. Utworzyłem kilka kategorii dla przetestowania, dodałem jeden post, możecie sobie zobaczyć jak to wygląda: http://inedia.pickaxe.pl/ . Nie poświęciłem jeszcze zbyt wiele czasu na upiększenie wyglądu, ale osobiście uważam że już teraz animacje i ogólny wygląd oraz prostota zachęcają do częstszego udzielania się, albo przynajmniej spędzania większej ilości czasu z nami Wink

Jeśli chcecie, to możecie się już teraz zarejestorwać i utworzyć gdzieś testowy post żeby zobaczyć jak to w praktyce dziala i ewentualnie się przekonać jeśli bez rejestracji nie daliście rady Wink

Twoje filmy, JWM, musiałyby zostać na Twoim obecnym serwerze - nie wiem ile one zajmują przestrzeni dyskowej ale zakładam że masz ich dość dużo, więc utrzymywanie ich akurat byłoby dla mnie bardziej problematyczne (ale forum nie Smile )

W praktyce do skopiowania wszystkich wpisów z forum potrzebowałbym tylko kopii aktualnego pliku bazy danych, a gdy wszystko bym już skonfigurował wystarczyłoby przekierować domenę forum.niejedzenie.info na mój serwer. Cała "ciężką robotę" wykonałbym ja, do tej zmiany potrzebuję tylko waszej aprobaty, mam zarówno wiele czasu jak i chęci Smile

JWM, przemyśl proszę moją propozycję i jeśli byłbyś zainteresowany, najlepiej napisz do mnie na emaila (prawdopodobnie znasz mój adres?)

PS. Samą stronę główną http://niejedzenie.info/ oraz http://niejedzenie.info/odnosniki.html jak i http://inedia.info/ też mógłbym bez problemu „upiększyć”.

Nie chciałbym się Wam narzucać, ani nic w tym stylu, ale skoro już mam zamiar poćwiczyć i utrwalić sobie tworzenie stron & konfigurowanie forów, to milej by mi było gdybym mógł przy okazji komuś pomóc. A sądzę że mamy tutaj wiele wartościowych wpisów, szkoda by było aby Internet o nich zapomniał Smile

Przy okazji, życzę Wam wszystkim szczęśliwego święta Wszystkich Świętych spędzonego w rodzinnym gronie (ewentualnie Halloween spędzonego z przyjaciółmi Laughing )! Do usłyszenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2016 11 04 01:06    Temat postu: forum Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że komuś zależy na żywotności i funkcjonowaniu forum^^

Rzeczywiście, szał na inedię minął, ale forum porusza wiele innych tematów - można wręcz powiedzieć, że obecnie piszę się o nim o wszystkim, tylko nie inedii; ) (Chociaż za wiele się tutaj w istocie nie pisze).

Jednak mimo niewielu nowych wpisów widać sporą aktywność odwiedzających. Forum to archiwum wielu cennych informacji.

Mnie osobiście stary wygląd forum podoba się, uważam, że jest przejrzyste, choć nie nowoczesne.

Święto minęło w rodzinnym gronie, a jakże. No, właściwie to nie tyle Wszystkich Świętych, co nasze słowiańskie święto Dziadów!; )

Pozdrowienia dla Ciebie, Immortalu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Techniczne, Pytania, Propozycje. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: