Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jaka woda?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Światełko

PostWysłany: 2004 07 08 13:01    Temat postu: jaka woda? Odpowiedz z cytatem

wiele się mówi , o tym , żeby pić właściwą wodę , tą nie chlorowaną , nie z kranu , filtrowaną , albo niskozmineralizowaną ( naenergetyzowanąSmile)
są też osoby , które polecają wodę destylowaną
jak to jest z ta wodą ?
poniżej tekst z mercoli o wodzie właśnie ( że unikać kranówy, destylowanej) :

Tap water should be avoided because it contains chlorine and may contain fluoride, toxic substances that, with ongoing consumption, can have dire consequences for the body. Distilled water should also be avoided because it has the wrong ionization, pH, polarization and oxidation potentials, and can drain your body of necessary minerals. It has been tied to hair loss, which is often associated with certain mineral deficiencies.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
JMW

PostWysłany: 2004 07 08 13:28    Temat postu: właściwa woda Odpowiedz z cytatem

Joseph Mercola ma rację co do szkodliwości picia większości wód z kranu. Faktycznie zawierają zazwyczaj chlor albo fluor (gorzej). Dodatkowo, w zależności od miejsca, zawierają inne trucizny.

Jeżeli chodzi o stałe picie wody destylowanej, to faktycznie, jest to nie wskazane -- Mercola wyjaśnił dlaczego. Jednak czasowe picie wody destylowanej, szczególnie w czasie postu i u osób z nadmiarem minerałów, jest bardzo wskazane. Wtedy jednak lepiej zmienić strukturę tej wody, żeby była lepiej przyswajalna przez organizm. Wystarczy ją raz ochłodzić tak, aby pojawił się lód. Potem można ją pić, nawet ciepłą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Takość

PostWysłany: 2004 07 09 06:07    Temat postu: Re: właściwa woda Odpowiedz z cytatem

Witam
Nazywa się to chyba prężnością roztwórczą. Jest ona zawsze wyrównywana. Prężność roztwórcza minerałów w naszyn ciele powoduje ich migrację do wody destylowanej czy też gotowanej (jony minerałów się zobojętniają i wytrącają w postaci osadu). Nie jestem chemikiem, ale efekt jest taki, że konsekwentnie wypłukujemy minerały z siebie.
Co do wody to u mnie na topie jest "Piwniczanka" zawiera rzadko spotykany lit, który jaes bardzo przydatny dla układu nerwowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Sandra

PostWysłany: 2004 07 09 09:52    Temat postu: H2O Odpowiedz z cytatem

...probowalam destylowana wode, ciekawie dziala..teraz tez bede znowu ja kosztowal...czasami bywa, ze kupujac na stacji nie ma przyjemnego zapachu, aromatu, wowczas ja gotuje i zapach znika...z tymze nie wiem jak to gotowanie dziala Question
a tak na codzien to wlewam w siebie po prostu wode zrodlana "zywiec zdroj", ktora najpierw chlodze do pokazania sie pierwszego lodu, zmienia sie dzieki temu jej smak, na bardziej orzezwiajacy, lepiej sie po niej czuje.

Sandra
Powrót do góry
Wolfox

PostWysłany: 2004 08 05 15:38    Temat postu: Re: jaka woda? Odpowiedz z cytatem

Światełko napisał:
wiele się mówi , o tym , żeby pić właściwą wodę , tą nie chlorowaną , nie z kranu , filtrowaną , albo niskozmineralizowaną ( naenergetyzowanąSmile)
są też osoby , które polecają wodę destylowaną
jak to jest z ta wodą ?...

Próbowałam wiele rożnych wód mineralnych, zawsze kieruję się smakiem (czyli słucham, co mi podpowie organizm). Wybrałam niegazowaną niskomineralizowaną "Żywiec zdrój" i piję od roku tylko ją, do gotowania i herbaty kupuję "Kryształ żywiecki" - chyba jako jedyna mi znana nie pozostawia osadu na czajniku el. i dobrze smakuje po przegotowaniu.
A najsmaczniejszą wodę w Polsce piłam z otwartego ujęcia na Dolnym Śląsku w miejscowości Walim... Wypływa z tamtejszych Gór Sowich...
Najgorzej smakują dla mnie różne wynalazki typu "Aqua Minerale" Coca-Coli etc., i nie wiem czemu, ale też "Nałęczowianka" zupełnie mi nie odpowiada..
Więc wybór wody jest to sprawa indywidualna każdego organizmu.. I trzeba do tego podejść naturalnie - po prostu próbować, aż znajdziesz "swoją".

Pozdrawiam,

Wolfox
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamerdronis
Gość

PostWysłany: 2004 10 21 01:53    Temat postu: Jaka Woda Odpowiedz z cytatem

Cześć Dzieciaki!
www.watercure2.org
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2004 11 04 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrym "urządzeniem" do zmiany struktury wody
oraz poprawienia jej właściwości jest
ADR-4

zresztą jakość pożywienia też poprawia
wodę zbliża jakości jaka jest charakterystyczna dla owoców.

http://www.adr.com.pl/main2.php?lang=polish&product=adr_4&category=adr-4

sam go używam i działa świetnie

ADR4 doskonale usówa zatory energetyczne w organizmie.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2004 11 04 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uzywam tego: http://sklep.cudownyportal.pl/opisy/17.html
( jest ok) i stosuje tez kropelki ktore maja tez poprawiac strukture wody
( kropelki przywiezione zza oceanu)
Powrót do góry
ayo

PostWysłany: 2004 11 06 00:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ADR-4 posiada:

Świadectwo Jakości Instytutu Leków w Warszawie;
Świadectwo Badania Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi;
Opinię Akademii Medycznej w Poznaniu;
Niemieckie świadectwo TUV dopuszczające ADR-4 do kontaktu z żywnością ;
Potwierdzenie własności detoksykacyjnych przeprowadzone przez firmę Trace Elements, Inc.,USA

ponadto:
GRAND PRIX (1st Runner up) INPEX 2001
The World's Largest Invention & New Product Exposition (May, 2001) Pittsburgh, PA, USA
SILVER MEDAL INPEX 2001
The World's Largest Invention & New Product Exposition (May, 2001) Pittsburgh, PA, USA

oraz
BRONZE MEDAL INPEX 2001

to wszystko jest pod : http://www.adr.com.pl/main2.php?lang=polish&product=prizes&category=prizes&sub=out

nie piszę tego by reklamować,
ale dla konkretów

bo dyskusja dotyczy właśnie tego co DZIAŁA

ADR-4 działa - to jest moje zdanie i zdanie wielu użytkowników-poparte własnym DOŚWIADCZENIEM

jest drogi(około 170-200 zł, [150 zł w tarnowie w b.łaźni żydowskiej])

pomaga w bólach menstruacyjnych- to wiem od znajomych kobiet..
i bólach głowy, zatorach energetycznych..

......POLECAM......
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2004 11 18 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.mercola.com/2002/may/8/distilled_water.htm#

http://www.mercola.com/2004/nov/13/chlorine_water_cola.htm
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2004 11 27 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woda butelkowana jest niedobra zdwóch względów:
- butelki myte są propanolem lub metanolem (znikome ilości tych związków w wodzie butelkowanej),
- woda butelkowana jest wodą stojącą, a więc może być skażona bakteriologicznie.

Jeśli chodzi o ADR-4, to jego działanie wcale nie jest lepsze od innych energezytatorów. Różnica jest głównie w cenie, a spowodowane jest to tym, że ADR'y posiadają przeróżne certyfikaty, świadectwa jakości, patenty oraz inne środki finansowe przeznaczone na ich promocję. Wszystko to jest wliczone w ostateczną cenę takiego energezytatora.
Skuteczniejszymi i wielokrotnie tańszymi energetyzatorami będą te, które polecą Wam znani, zrzeszeni w organizację radiesteci. Lepszymi od ADR'Ow są chociażby urządzenia z serii RED.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2004 11 27 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
. Lepszymi od ADR'Ow są chociażby urządzenia z serii RED.

CO TO ?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2004 12 18 01:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zna pan technologie Grandera?

a w ogole zna kto grandera? i wie na czym polega toto?

to jest dopiero cena. ale skuteczność niezaprzeczalna.

ADR-4 jest bardzo dobry, i zbliżony działaniem do GRANDERA
bo zawiera wzornik energetyczny dojrzałej wody.

kazdy moze sobie sam naenergetyzowac co chce i jak chce

najlepiej poprosic rece "ktore lecza" nowaka i woda cud i zdrowa
a Nowak ma certyfikaty
i się ładnie śmiecha z fotografii i telewizora.

testowałem adr-4 i grandera i DLA MNIE DZIAŁAJĄ
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 06 08 17:15    Temat postu: Re: właściwa woda Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:

Jeżeli chodzi o stałe picie wody destylowanej, to faktycznie, jest to nie wskazane -- Mercola wyjaśnił dlaczego. Jednak czasowe picie wody destylowanej, szczególnie w czasie postu i u osób z nadmiarem minerałów, jest bardzo wskazane. Wtedy jednak lepiej zmienić strukturę tej wody, żeby była lepiej przyswajalna przez organizm. Wystarczy ją raz ochłodzić tak, aby pojawił się lód. Potem można ją pić, nawet ciepłą.

Kupiłem wode destylowaną do żalazka/akumulatora, która posiada czystość techniczną, nie spożywczą (chyba nawet takiej nie produkują). Podobno jest bardzo czysta dzięki stosowaniu jakichś tam metod, ma niską przewodność elektryczną, więc chyba musi być bardzo czysta, ale i tak czuć plastikowy posmak. Zastanawiam się, czy jest sens pić taką wode? Nawet jeśli nie zawiera minerałów, ani innych związków organicznych to i tak chyba byłyby one mniej szkodliwe od tworzyw sztucznych.
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 06 08 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 06 09 07:59    Temat postu: Re: właściwa woda Odpowiedz z cytatem

bezpostaciowy napisał:
Kupiłem wode destylowaną do żalazka/akumulatora, która posiada czystość techniczną, nie spożywczą
Proponuję, NIE pij tego, żeby ciała nie zatruć. To jest do akumulatora, do uzupełniania ilości elektrolitu, nie dla ciała. Za dużo zawiera trucizn, głównie z plastikowej butelki. Sam wyczułeś zapach.
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 06 09 21:05    Temat postu: Re: właściwa woda Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
bezpostaciowy napisał:
Kupiłem wode destylowaną do żalazka/akumulatora, która posiada czystość techniczną, nie spożywczą
Proponuję, NIE pij tego, żeby ciała nie zatruć. To jest do akumulatora, do uzupełniania ilości elektrolitu, nie dla ciała. Za dużo zawiera trucizn, głównie z plastikowej butelki. Sam wyczułeś zapach.

Dzieki, a wiesz czy można gdzieś dostać wode destylowaną o czystości spożywczej?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2012 06 10 08:22    Temat postu: samemu destyluj Odpowiedz z cytatem

Samemu możesz wodę destylować. To proste, trzeba jedynie skroplić parę (mgłę) z gotującej się wody. Zagotowujesz wodę w garnku i kierujesz parę do chłodnicy.
Możesz samemu zrobić sobie chłodnicę z 2 rur szklanych albo kupić ją. Chłodnica może być z płaszczem wodnym albo powietrzna (zwykła długa rura szklana).
Robiąc samemu chłodnicę używaj raczej szkła lub stali nierdzewnej, nie aluminium, miedzi, blachy ocynkowanej itp.

Te sposoby, które znajdziesz w internecie odnośnie destylacji alkoholowej, nadają się do destylacji wody, chociaż ta druga jest prostsza.

Jeżeli wolisz, to idź do apteki i tam poproś o wyprodukowanie wody destylowanej do spożycia.
Albo odwiedź destylarnie alkoholu i tam poproś.

Są w sprzedaży gotowe destylarki wody, dość drogie zazwyczaj. Jeżeli taką chciałbyś kupić, to zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana chłodnica i garnek gotujący wodę.
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 06 14 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2012 06 14 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał napisał:
Bo raczej tych co naturalnie występują w przyrodzie ( również w wodzie ) nie da się "przedawkować" tak jak jedząc jabłka nie da się przedawkować witaminy c.

Mi sie wydaje, że takie butelkowane wody mineralne też mogą zawierać różne substancje nienaturalne (np. Żywiec o której chyba Hunab-ku pisał).
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 06 14 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłem coś takiego http://www.pro-test.pl/tests_article/167328,0/Test+w%C3%B3d+mineralnych+i+%C5%BAr%C3%B3dlanych_Wyb%C3%B3r+wody.html lecz to tak na marginesie.
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 06 17 00:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak myślicie czy picie wody o Ph 7,4 i wyższym może uchronić organizm przed zakwaszeniem ?
Powrót do góry
Waldek B

PostWysłany: 2012 06 17 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może zwykła deszczówka ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kobra

PostWysłany: 2016 11 19 22:48    Temat postu: gałęzatka Odpowiedz z cytatem

Zainteresował mnie sposób oczyszczania wody za pomocą gałęzatki. To popularny glon żyjący w jeziorach i stawach (pewnie stamtąd najlepiej go pobrać), można go też nabyć w sklepach z roślinami. Wkłada się to stworzenie do słoika lub akwarium, a ono wchłania zanieczyszczenia, wydzielając w zamian lecznicze substancje, tlen, nasycając wodę życiem. Należy tylko pamiętać, aby wodę przeznaczoną do oczyszczenia odstawić na co najmniej dwa dni, aby pozbyła się chloru.

Myślę, że można dorzucić także inne rośliny oczyszczające, np. paproć wodną, która pływa po powierzchni.

Ciekawostka: ponad 20% zasobów słodkiej wody na Ziemi znajduje się w jeziorze Bajkał na Syberii. To swoista matryca czystej wody na naszej planecie.

Takie minibajkały możemy utworzyć też w naszych domach: )

I jeszcze o wodzie w ludzkim organizmie. Dr Olga Butakowa:

Tak jak ona (limfa) pracuje u każdego z nas, takie będzie nasze życie. Wszystkie inne płyny to warianty: trochę kwasu żołądkowego i powstanie sok żołądkowy. Trochę trucizn - powstanie mocz. Trochę spermatozoidów - powstanie sperma, to wszystko jest ta sama limfa. Trochę enzymów trawiennych i powstaje ślina. Trochę adrenaliny - i powstaje płyn łzowy, ponieważ człowiek płacze, aby usunąć adrenalinę. Największe jej stężenie występuje we łzach. Gdy oczyścicie dokładnie limfę, to otrzymacie płyn mózgowo-rdzeniowy. Wszystko to jeden i ten sam płyn. Nie ma osobno krwi, osobno limfy i moczu. Wszystko jest jednością, zamknięty cykl w organizmie ludzkim, bazujący na ogromnej rzece płynu międzykomórkowego. 70 litrów przy wadze 90 kg, 50 przy 70 kg - ogromna ilość. Tą cieczą nie zajmuje się praktycznie żaden z lekarzy. Najpierw wyczyść, uspokój się, pogłoduj, popij wody, a jeśli nie pomogło - idź do lekarza. Jeśli tak zrobicie, to zniknie potrzeba chodzenia do lekarzy. Wszystko samo się naprawia - bezpłatnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Matek

PostWysłany: 2017 05 07 16:57    Temat postu: ochladzanie wody w zamrazarce Odpowiedz z cytatem

Joachimie,

pisales kiedys, ze aby woda miala korzystna dla ciala strukture, wystarczy ja ochlodzic tak aby na powierzchni pojaiwl sie lod. Mam pytanie: czy mozna to robic za pomoca zamrazarki? Czy taka woda, schlodzona w zamrazarce, bedzie miala nadal korzystna strukture?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: