Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ayahuasca - ośrodki - referencje

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arahdalum

PostWysłany: 2011 01 25 13:57    Temat postu: Ayahuasca - ośrodki - referencje Odpowiedz z cytatem

Ponieważ bardzo ważne jest odpowiednie dobranie osoby prowadzącej sesję Ayahuasca, proponuję, aby osoby, które mogłyby polecić odpowiedzialnego szamana umieszczały w tym temacie namiary, uzasadnienie i (jeśli zechcą) opisy własnych doświadczeń.

Z pewnością pomoże to innym forumowiczom w rozeznaniu tematu.

Przyznam, że osobiście jestem zainteresowany tematem. Ze względu na koszty, będę skupiał się raczej na Europie (Holandia?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku

PostWysłany: 2011 01 25 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się dołączam do zainteresowanego grona!
Powrót do góry
Tomaze

PostWysłany: 2011 01 25 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest stronka http://www.ayahuasca.net.pl/ ale doświadczeniami się nie podzielę, gdyż nie korzystałem, jeszcze Smile
Powrót do góry
arahdalum

PostWysłany: 2011 01 26 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaze,

dziękuję za link, jednakże szkoda, że nie możesz dodać do niego opisu własnych doświadczeń.

Przejrzałem tę stronę, Aldona Mironski opisuje, że zamiast składnika chakruna - stosuje Juremę, a zamiast ayahuasca - stosuje rutę stepową. Według niej działanie napoju jest identyczne jak "tradycyjnej" mikstury.

Ja jednak zastanawiam się, czy aby na pewno? Co prawda uzasadnienie chemiczne mnie przekonuje, że odpowiedniki roślin zawierają te same substancje (DMT, iMAO), ale szamani jeszcze wspominają o duchu rośliny.

A to już zgoła co innego. W każdej roślinie chyba mieszka inny duch, zatem pomimo identycznych właściwości chemicznych, działanie na poziomie duchowym może jednak jest odmienne?
Powrót do góry
zenzen

PostWysłany: 2011 01 27 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usuwam

Ostatnio zmieniony przez zenzen dnia 2012 12 03 12:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
arahdalum

PostWysłany: 2011 02 01 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odbyłem wprawdzie żadnej sesji w ośrodku Aldony Mironski, więc swojej opinii nie mogę oprzeć na doświadczeniu, ale osobiście czuję, że wybór tego ośrodka nie byłby najlepszym wyborem.
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 02 03 01:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenzen czy mógłbyś podać jakieś szczegóły np. jaki był cały przebieg tego zdarzenia, ile dni tam spędziłeś itp? Ciekaw też jestem jak to wygląda od strony finansowej? Pytam bo zainteresował mnie temat tym bardziej, że od miesiąca jestem w Holandii, i zamierzam tu jeszcze jakiś czas pobyć. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zenzen

PostWysłany: 2011 02 03 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emanuel napisał:
Zenzen czy mógłbyś podać jakieś szczegóły np. jaki był cały przebieg tego zdarzenia, ile dni tam spędziłeś itp? Ciekaw też jestem jak to wygląda od strony finansowej? Pytam bo zainteresował mnie temat tym bardziej, że od miesiąca jestem w Holandii, i zamierzam tu jeszcze jakiś czas pobyć. Pozdrawiam Smile

Emanuel,
Co do technicznej strony spotkanie, w którym uczestniczyłem trwało trzy dni. Dla mnie największą rewelacją była minimalna liczebność grupy – nas była tylko czwórka – z tego co wiem przyjmują jednocześnie max. 6 osób. To komfort – każdy ma poczucie, że w każdej chwili może liczyć na pomoc ze strony szamanów, a brałem wcześniej udział w spędach 25-30 osób i wiem, jak to wygląda. Druga sprawa, której najbardziej się obawiałem, to własne odchody (miałem przykre doświadczenia)– a tu spoko, piękne warunki i nikt nie robi pod siebie ani nie wymiotuje na sali.
Pierwszy wieczór był integracyjny, bez ayahuaski, przeznaczony na odkrycie własnych intencji, z którymi przyjechaliśmy. Paliliśmy też ognisko, w którym spaliliśmy symbolicznie nasze „zmory”, czyli wszystko, czego się chcemy pozbyć. Zaznajamialiśmy się z dietą, wszelkimi wskazówkami itd. Przed udaniem się na spoczynek tworzyliśmy już grupkę „duchowych” przyjaciół.

Następne dwa dni mieliśmy różnego rodzaju zajęcia, które miały nam ułatwić wieczorny kontakt z Ayą. Kontaktowaliśmy się z podświadomością oraz poznawaliśmy nasze życiowe zadania. Na mnie największe wrażenie zrobiła medytacja z wewnętrznym dzieckiem oraz drugiego dnia wyprawa w magiczne kamienne kręgi, gdzie pozbyłem się wręcz fizycznie obciążeń przeszłości i cieni dawnych przysiąg.
Ceremonie z ayą miały miejsce w dwa wieczory i trwały do późnych godzin nocnych.
Każda była podzielona na dwie części, z których każda była inna i niosła ze sobą inne treści czy motyw przewodni. Wszystko, co przeżyłem, wydarzało się wręcz naprawdę i w moim przekonaniu dosłownie, aczkolwiek piękno i wielowymiarowość doznań można interpretować na wiele sposobów. Wrażenia słuchowe i dotykowe były absolutnie fenomenalne i nie da się ich porównać do żadnego ludzkiego doznania. Duchowe przewodnictwo szamanów przed, w trakcie, i po ceremonii, okazało się bezcenne i pod każdym względem mistrzowskie. Każde ich słowo, dotyk czy ruch, odznaczały się nieprawdopodobną intuicją i wyczuciem.

Całe to spotkanie to była jedna wielka terapia. Zarówno ja jak i inni rozwiązaliśmy wiele naszych kluczowych problemów i otrzymaliśmy do ręki narzędzia, co robić, by nie wróciły w przyszłości.

Co do kasy, to zapłaciłem 350,00Euro + koszt dojazdu . Na miejscu nie musiałem już wydać ani złotówki (znaczy Euro), jedzonko i spanie na karimatach w super warunkach było zapewnione.
Chcesz wiedzieć więcej napisz na priva.
Very Happy
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 02 03 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenzen dzięki Smile wyjaśniłeś mi wszystko co chciałem wiedzieć Smile czuję, że dlatego jestem w Holandii, teraz jeszcze tylko ustalę termin. A może jest ktoś chętny wybrać się razem ze mną, lub spotkać na miejscu?
Powrót do góry
arahdalum

PostWysłany: 2011 02 03 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zazen: Albo jesteś podstawiony, albo nie wiesz, o co chodzi w tej materii. W każdym bądź razie Twój opis jest mało wartościowy, tak naprawdę nie masz nic do powiedzenia w tym temacie.

A gdybyś to przeżył, to by się to wyczuło! Chyba, że dałeś się zrobić w bambuko i wziąłeś jakąś podróbę, którą Ci dali. Tak, czy siak - uważam, że nie warto tam jechać.

Nie obraź się, to jest tylko moja prywatna opinia, wyrażona na podstawie mojego czucia.
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 02 03 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arahdalum fajnie że napisałeś co czujesz, to sprawiło że spojżałem na to z innej - sceptycznej strony, jednak nie wpłynęło na moją decyzję. Chętnie też przeczytam co czują inni na ten temat. Smile
Powrót do góry
zenzen

PostWysłany: 2011 02 04 00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arahdalum napisał:
zazen: Albo jesteś podstawiony, albo nie wiesz, o co chodzi w tej materii. W każdym bądź razie Twój opis jest mało wartościowy, tak naprawdę nie masz nic do powiedzenia w tym temacie.

A gdybyś to przeżył, to by się to wyczuło! Chyba, że dałeś się zrobić w bambuko i wziąłeś jakąś podróbę, którą Ci dali. Tak, czy siak - uważam, że nie warto tam jechać.

Nie obraź się, to jest tylko moja prywatna opinia, wyrażona na podstawie mojego czucia.

arhadalum fajnie że piszesz co czujesz - to miejsce faktycznie nie jest dla ciebie. Pewnie za pomocą swojego czucia popsułbyś innym przebieg ceremonii. Ale nawijki na mój temat, albo oskarżanie nieznanych ci osób o podawanie podrób to już niezłe przegięcie. Pewnie jesteś niezłym ignorantem, ale nie obraź się bo to moja prywatna opinia wyrażona na podstawie tego co czuję.
Powrót do góry
arahdalum

PostWysłany: 2011 02 04 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emanuel: cieszę się, że Twoja decyzja nie uległa zmianie. Dzięki temu będziesz mógł podzielić się wrażeniami i odczuciami odnośnie przebiegu ceremonii.

Myślę, że nie tylko ja, ale i inni chętnie przeczytają Twój opis.

Zatem jak nadejdzie stosowny czas, napisz jak było Very Happy
Powrót do góry
Dominik

PostWysłany: 2011 02 17 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ayahuasca(dot)ec

strona wydaje sie jak najbardziej wiarygodna i godna polecenia.
w tym roku przyjezdza szaman z Paru do Europy (Lisbona, Barcelona, Amsterdam, Praga i Zurych)

Osobiscie mam nadzieje latem przejsc przez inicjacje, bo tematem intersuje sie juz dosc dlugo Laughing
Powrót do góry
arahdalum

PostWysłany: 2011 02 18 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dominik:

jak przejdziesz przez Ceremonię, podziel się z nami swoim doświadczeniem, proszę. Referencje od osoby, która sama przeszła przez Ceremonię u jakiegoś curranderos są na wagę złota Very Happy
Powrót do góry
blechacz77

PostWysłany: 2011 03 12 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Ja mogę polecić dwóch curandero: Don Raul i Manuel Rufino. Byłem na Ceremoniach u obu i prowadzone były bardzo profesjonalnie. Jednocześnie, pomimo wspólnych, fundamentalnych dla Ayahuasca punktów, mają bardzo różne style. Don Raul prowadzi ceremonie w starym, "amazońskim" stylu, można powiedzieć, konserwatywnym. Natomiast Manuel łączy wszystkie tradycje i religie, rzekłbym, że jest to Ayahuasca w stylu Osho.
Powrót do góry
arahdalum

PostWysłany: 2011 03 13 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blechacz77: dziękuję za informację. Właśnie zamierzam się wybrać do Don Raula, czekam tylko na odpowiedni czas Very Happy
Powrót do góry
blechacz77

PostWysłany: 2011 03 13 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę.
Taki czas nadejdzie w tym roku najprawdopodobniej sierpień/wrzesień.
Bardzo ważny jest post, wtedy wchodzisz głębiej w doświadczanie i uzdrawianie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 07 13 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dopiąłem ostatni guzik i zaplanowałem wyjazd na 28 lipca, który będzie trwał 4 dni. W programie jest przede wszystkim sesja z ziołami które proponuje Aldona Mironski. To będzie mój pierwszy raz więc nie będę mógł obiektywnie porównać, przedstawić. Jak wrócę to napiszę po prostu jak było Smile
Powrót do góry
Emanuel

PostWysłany: 2011 08 01 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile Zgodnie z tym co napisałem wcześniej chcę przedstawić swój opis ceremonii jakich doświadczyłem.
Ponad pół roku temu postanowiłem wyjechać do Holandii. Głównym motywem była chęć zarabiania większych pieniędzy. Jak się później okazało był to jeden z dalszych powodów. Czuję, że najważniejszym było doświadczenie, które miało miejsce z ayą w miniony weekend, a także poznanie wspaniałych i ważnych dla mnie ludzi.
Na miejscu zostałem powitany przez wyjątkowego człowieka. Jego twarz była pełna łagodności, życzliwości i Bezwarunkowej Miłości. Zanim padły pierwsze słowa powitania odczułem silnie i głęboko: lubię tego człowieka. Smile Następnie przywitała mnie jego żona - równie ciepła i przyjazna istota. Byłem tam niecałe 4 dni, jednak gdy przyszło do rozstania nie spodziewałem się, że będzie to tak trudne.
Zajęcia jakie mieliśmy przed, pomiędzy i po sesji z ayahuascą, były dobrane specjalnie do potrzeb grupy jaka utworzyła się z 4 uczestników. Podczas sesji odczuwałem duży spokój dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu prowadzących które dało się zauważyć także przez cały czas pobytu. Również podczas kilkakrotnego przeżywania własnej śmierci czy zupełnej ciemności podczas sesji, jednocześnie dano mi do zrozumienia, że wszystko idzie dobrze. Doświadczenia z ayą zawsze rozpoczynały się powoli, z dużą delikatnością jednak w miarę, jak pozwalałem na więcej aya objawiała swoją siłę i mądrość.
Po drugiej sesji jeden z uczestników podsumowując powiedział: "Otrzymałem wszystko czego chciałem i dużo więcej." Te słowa bardzo dobrze wyrażają także moje odczucie. Dodam tez, że był to uczestnik, który wiele razy przyjmował Ayahuascę w różnych innych krajach. U tych ludzi pierwszy raz. Zapewne dla tego, że stowżyli tam wspaniałe warunki dla tych ceremonii. Powiedział też że bardzo dobrze przyjmuje mu się ayahuascę w tym otoczeniu i miejscu.
Pojechałem tam ponieważ tak czułem, silnie i głęboko. Teraz wiem, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu, z czego się niezmiernie ciesze. Very Happy Wskazówki jakie otrzymałem podczas całego pobytu okazały się bardzo trafne dla mnie. Nie chcę opisywać zagadnień jakie poruszałem gdyż uważam je jako bardzo osobiste. Ogólnie powiem tylko, że dotyczyły one Wewnętrznego Źródła Miłości, udziału umysłu i możliwości jego kreatywnego wykożystania.
Jeszcze raz dziękuję Mistrzom Prowadzącym, Namaste.
Powrót do góry
Yuanzhi

PostWysłany: 2012 07 30 14:18    Temat postu: Re: Ayahuasca - ośrodki - referencje Odpowiedz z cytatem

arahdalum napisał:
Ponieważ bardzo ważne jest odpowiednie dobranie osoby prowadzącej sesję Ayahuasca, proponuję, aby osoby, które mogłyby polecić odpowiedzialnego szamana umieszczały w tym temacie namiary, uzasadnienie i (jeśli zechcą) opisy własnych doświadczeń.

Z pewnością pomoże to innym forumowiczom w rozeznaniu tematu.

Witajcie!

Mieliśmy ogromne szczęście z moim mężem, gdyż Ayahuasca przyjechała do naszej wsi w górach Izerskich. Na 3 ceremonie poszliśmy do sąsiada Very Happy

Jest to grupa ludzi, która regularnie przyjeżdża do Europy i jeździ z sesjami po kilku krajach. Z tego, co zauważyłam, za każdym razem przywożą inną parę szamanów z Peru. Oto link do strony z info na temat następnej tury.

http://www.traditionalplantmedicine.com/tours.html

Bardzo godne polcenia. Niebawem załączę dokładniejszy opis.

Z pozdrowieniami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szafir

PostWysłany: 2017 09 12 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ayahuasca i inne dary Amazonii – Carlos i Mirko
http://porozmawiajmy.tv/ayahuasca-i-inne-dary-amazonii-carlos-i-mirko/
– Facebook.com/AguilaMirko
– Facebook.com/Carlos.ReateguiOliveira
http://mirko.org.pl/terapie/ayahuasca/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: