Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje niejedzenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek1

PostWysłany: 2017 10 25 00:50    Temat postu: Moje niejedzenie Odpowiedz z cytatem

Nie jem już od pięciu tygodni i czuję się OK, nawet lepiej, Jestem lżejszy i sprawniejszy. Oczywiście głód czasem czuję, ale coraz rzadziej. A poczucie lekkości jest rekompensatą za niedogodność odczuwania głodu.
Jak na razie nie mam postawionego celu tzn ile czasu planuję nie jeść, czy wrócić do jedzenia czy nie, po prostu wrzuciłem na luz i niech samo jedzie, a jak tylko obserwuję rezultaty. Nawet przeszły mi bóle, które miałem od jakiegoś czasu, takie reumatyczne i kręgosłupa, które się czasem pojawiały.

Taka głodówka uczy pewnych aspektów siebie, daje szersze zrozumienie i zmiena podejścia do życia.
Wiem, że mogę nie jeść i to jest mocna wiedza, nie jakaś teoretyczna, tylko konkretna, praktyczna. I taka wiedza daje siłę, bo usuwa element strachu, jaki wszyscy mamy, podświadomego strachu przed głodem, przed śmiercią głodową, przed koniecznością walki o pożywienie, bo taki archetyp mamy wbudowany. Przecież praca zarobkowa to nic innego jak walka o byt, tylko w trochę innej formie: bardziej cywilizowanej niż robią to zwierzęta walcząc o padlinę, ale ogólnie sprowadza się to do tego samego.

Wiem, że gdyby nastąpił kataklizm typu wojna, trzęsienie ziemi, tsunami itp, to jeśli bym przeżył, to nie walczyłbym o jedzenie, mógłbym spokojnie zająć się ważniejszymi sprawami, czyli dotyczącymi przetrwania i aspekt jedzenia by mnie nie dotyczył.
Takie zrozumienie daje dużo spokoju i myślę, że warto zrobić test w tym temacie, żeby poznać siebie od innej strony.

Są tu dwa czynniki, na które należy zwrócić uwagę: jeden pchający nas do zrobienia tego, a drug blokujący. Ten blokujący to głód, który jest formą cierpienia, a oprócz tego, zwłaszcza na początku, kiedy organizm się oczyszcza, często odczuwamy wiele różnych bóli, osłabienie itp. Po za tym jest jeszcze czynnik psychologiczny, czyli emocjonalny, bo jedzenie to nawyk, to nałóg, którego trudniej się pozbyć niż palenia czy picia. A więc musisz mieć silny potencjał mentalny, żeby go pokonać. Natomiast czynnik który nas do tego pcha, to chęć poznania siebie, uniezależnienia się od przywiązania do jedzenia, nazwał bym to od niewolnictwa jedzenia.

Co dało mi to, że przestałem jeść?
1. Zrozumienie innego potencjału, jaki człowiek posiada
2. Eliminacja podstawowego strachu, czyli strachu przed głodem. Oczywiście tego strachu tak na co dzień nie odczuwałem, ale siedział gdzieś w podświadomości i teraz, gdy się go pozbyłem to wyraźnie to odebrałem i poczułem się lżejszy.
3. Eliminacja niektórych bóli, czyli problemów zdrowotnych.
4. Ogólna poprawa samopoczucia zarówno natury fizycznej jak i psychicznej.

Czy wrócę do jedzenia?
Nie wiem, nie myślę o tym, życie samo pokaże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaos

PostWysłany: 2017 11 05 00:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietne... - masz bardzo zdrowe podejście do tematu niejedzenia.
Jestem bardzo ciekawy co Ci życie przyniesie
Very Happy
Trzymam w każdym razie kciuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: