Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ista- doświadczenia i przemyślenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ista

PostWysłany: 2018 01 08 19:05    Temat postu: Ista- doświadczenia i przemyślenia Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i dziękuję za przyjęcie mnie na forum.
Wcześniej przeczytałam wiele wpisów i tematów które tu istnieją, niektóre sprzed wielu laty.
Przychodzę do Was jako uczeń.
Chciała bym doświadczyć niejedzenia. Tego stanu umysłu, który sprawia, ze materia jest posłuszna. Bo zdarzenia mogą być posłuszne umysłowi, to wiem, doświadczam tego.
Zdaję tez sobie sprawę z tego, że ten świat i my, tacy jak teraz, to wynik programowania umysłu.
Nasze ciała też. Choć jak mi się wydaje, jest pewien przedział, tak jakby sceneria, prawa podstawowe, które są obowiązujące dla wszystkich na pewnym poziomie. Dlaczego tak myślę? Z powodu zwierząt, które są zaprogramowane na jedzenie, rozmnażanie się, śmierć. Jeśli zwierzak nie ma dostępu do jedzenia, umrze.
Dlaczego więc człowiek może latami nie jeść, a jego ciało nie ulega w tym czasie degradacji?
I dlaczego, skoro potrafimy nie jeść, przyjęliśmy prawa obowiązujące środowisko zwierzęce?
Czy nasza świadomość uległa z jakiegoś powodu degradacji, fałszywemu programowaniu,
czy dopiero teraz odkrywamy możliwości jakie daje bycie człowiekiem. Ten element dodatkowy, który sprawia, ze pomimo ciała zbudowanego z takich samych składników jak ciała zwierząt, różnimy się od nich.
Co to za prawa, których nie jesteśmy świadomi, pozwalają nam posiadać zwiększoną władzę nad własnym ciałem?
Jak daleko sięga ta moc, co jeszcze obejmuje?
Jakie możliwości są ukryte przez społeczne oprogramowanie, które otrzymujemy od najbliższych, a potem od otoczenia, przychodząc na ten świat.

Zamierzam doświadczyć niejedzenia, żeby zetknąć się namacalnie z jedną z możliwości naszego ducha i ciała, odprogramować przekonania, z którymi może sobie poradzić tylko namacalność doświadczenia.

Trochę o sobie, na poczatek:
Postępuję bez pośpiechu, w tej chwili ograniczyłam czas jedzenia do kilku godzin na dobę.
Nie jem mięsa, ryb, jaj, mleka i przetworów mlecznych, ze zbóż jadam jedynie owies i nie paloną grykę, poza tym owoce, warzywa, trochę strączkowych, orzechy, pestki, nasiona. Woda ze źródła. Wiosnami przestawiam się na dzikie rośliny, soki z perzu, pokrzywy
W posiłkach jest przewaga surowego, dążę do przejścia na surowe jedzenie, ale bez siłowych poczynań.
Mam za sobą kilka głodówek leczniczych. Nie były to żadne "wyczynowe" rzeczy.
Wyniosłam się sama z miasta na wieś pięć lat temu. W większości jem to co wyhoduję w ogrodzie. Ogród to naturalna uprawa, permakultura, jak to się popularnie nazywa. Bez orki i bez kopania, bez sztucznych nawozów i chemicznych środków, ze ściółkowaniem gleby. Używam ziół, żyję według pór roku i pogody Smile

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: