Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Głód mój przyjaciel ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wyspa

PostWysłany: 2018 06 04 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lit to g###, znam osobę co brała to około 30 lat - jest wrakiem człowieka (ma bardzo wiele skutków ubocznych tego leku, ledwo się porusza, obecnie jest w stanie krytycznym).

Na ból zęba najlepszy jest dentysta.

Alkohol nie jest żadnym rozwiązaniem "napięcia" jakie się w nas pojawia - znaczy chwilowo może pomóc, ale bez przesady. Na takie rzeczy to trzeba stosować nauki Anthonego de Mello - szczególnie polecam jego wykład "Odkrywanie życia na nowo".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leśny

PostWysłany: 2018 06 05 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra, wierzę w nieograniczoność naszych możliwości, inedia, długowieczność, lewitacja, dematerializacja i podobne - to nasz potencjał, jednak to wszystko wymaga odpowiedniej zaprawy jogicznej. Codzienne życie wyklucza takie ścieżki (praca, obowiązki, rodzina itp.), a wiara w zupełności mi wystarcza.

Wyspa, przeczytałem morze książek, Mello wiele lat temu, byłem nim zachwycony, jednak w jakiś sposób wiedza ta z czasem ulatuje, a problemy pozostają.

Jednego się nauczyłem, nie ma czegoś takiego jak trwała zmiana na lepsze, w życiu przyjemność i ból przeplatają się wzajemnie, okoliczności się zmieniają i nie masz na nie żadnego wpływu. Dziś żyjesz, a jutro może rozjechać Cię pijany kierowca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa

PostWysłany: 2018 06 05 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny: może nie wyrobiłeś sobie nawyku praktyki o której on mówi (mówię tu szczególnie o obserwacji swoich negatywnych reakcji i nieutożsamiania się z nimi).
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2018 06 05 20:46    Temat postu: sugestia Odpowiedz z cytatem

Leśny,

Cytat:
Codzienne życie wyklucza takie ścieżki (praca, obowiązki, rodzina itp.), a wiara w zupełności mi wystarcza.

nie wyklucza, bo sporo ludzi z powodzeniem to wszystko łączy. Współcześni jogini czy niejedzący najczęściej specjalnie nie wyróżniają się z tłumu. Mają dzieci, pracują, żyją w mieście. Daleko szukać: Joachim.

Cytat:
Jednego się nauczyłem, nie ma czegoś takiego jak trwała zmiana na lepsze, w życiu przyjemność i ból przeplatają się wzajemnie, okoliczności się zmieniają i nie masz na nie żadnego wpływu.

To sugestia, tak jak wszystko inne. Z jakiegoś powodu wytworzyłeś ją i warunkuje ona teraz Twoje doświadczenia. Możesz zmienić tę sugestię na inną.

Praktycznie w każdej chwili dokonujesz jakiegoś wyboru. Jeść - nie jeść, oddychać - nie oddychać, myśleć - nie myśleć, i wiele innych, mniej lub bardziej doniosłych.

Cytat:
Dziś żyjesz, a jutro może rozjechać Cię pijany kierowca.

Pijany kierowca nic tu nie zmienia. Znowu stworzyłeś i wysłałeś taką, a nie inną sugestię. To 'wywoływanie wilka z lasu'. Możesz wywoływać co innego, znów Ty decydujesz.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2018 06 06 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa, praktyka o której piszesz to dla mnie medytacja, która jest fajnym narzędziem dystansowania się od negatywnych myśli, emocji, zdarzeń. Wiem, że działa i polecam ją każdemu.

Kobra,
Cytat:
Praktycznie w każdej chwili dokonujesz jakiegoś wyboru. Jeść - nie jeść, oddychać - nie oddychać, myśleć - nie myśleć, i wiele innych, mniej lub bardziej doniosłych.

Spróbuj nie oddychać, nie myśleć - powodzenia Wink

Cytat:
Pijany kierowca nic tu nie zmienia. Znowu stworzyłeś i wysłałeś taką, a nie inną sugestię. To 'wywoływanie wilka z lasu'. Możesz wywoływać co innego, znów Ty decydujesz.

to inny przykład, co powiesz na naturalny kataklizm w którym zginie np. milion ludzi, wszyscy tak zdecydowali, nawet niemowlaki?
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2018 06 06 19:22    Temat postu: kreacje Odpowiedz z cytatem

Leśny,

Cytat:
Spróbuj nie oddychać, nie myśleć - powodzenia

Szczerze pisząc - próbuję coraz częściej i uważam, że przynosi to dobre efekty.

Cytat:
to inny przykład, co powiesz na naturalny kataklizm w którym zginie np. milion ludzi, wszyscy tak zdecydowali, nawet niemowlaki?

Kreacja takich katastrof dokonuje się najczęściej latami i rzeczywiście jest to wspólne 'osiągnięcie' wszystkich ofiar. Niemowlaki już wcześniej podjęły decyzję, że wcielą się wśród ludzi kreujących katastrofę. Poza tym, niemowlęta również nieustannie kreują swój świat, a dokładniej kreuje go Świadomość doświadczająca w ciele niemowlaka.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2018 06 07 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra, a kto wykonuje tą kreację? czy zwierzęta, rośliny, minerały też biorą w tym udział? i jak ma się ona do prawa karmy? Czy to jedna wspólna świadomość, czy też nasze indywidualne wybory?
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2018 06 07 20:44    Temat postu: kreacja Odpowiedz z cytatem

Leśny, to Ty nie wiesz?; )

Dobrze to opisuje Joachim w swojej książce i na forum.

Minerały, rośliny i zwierzęta również kreują, tyle że na mniejszą skalę, jeśli można to tak nazwać.

Ten świat to wspólna kreacja. Jednocześnie każda istota dokonuje własnych wyborów. W naturalnym stanie człowiek ma świadomość jedności z innymi istotami, z przyrodą, z Wszechświatem. Wtedy ta wspólna kreacja jest piękna i harmonijna. Dzisiaj świadomość jedności u większości z ludzi zanikła, zachowała się tylko u minerałów, roślin i zwierząt (zwłaszcza dzikich). Z tego powodu wspólna kreacja jest często szpetna albo zamienia się wręcz w destrukcję.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 06 07 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waga 93,8 kg
No to mamy już czerwiec, susza jak nie wiem co. Rano polewam trawnik i krzewy naokoło domu a potem leję kort. Zastanawiam się nad odstawieniem leków łącznie z litem. Nie jest to łatwa decyzja, po prostu się trochę boję.
Jutro idę do mojego lekarza psychiatry po nowe leki Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leśny

PostWysłany: 2018 06 08 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra, ano nie wiem Wink, i choć jestem ciekaw opinii ludzi, to jednak nie przyjmuję nic na wiarę, z moich obserwacji wynika, iż świat mentalny zdominował ludzkość, a życie polega na ciągłym pobudzaniu zmysłów i przekraczaniu granic tego pobudzania, stan naturalny nijak się ma do tego pędu, a stan o którym piszę to radość ciała z tego że jest.
Powrót do góry
Wyspa

PostWysłany: 2018 06 08 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pablo1961: po co ty w ogóle bierzesz te leki?
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 06 09 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę te leki ponieważ gdybym ich nie brał zabraliby mi rentę (prawie 700 zł) Crying or Very sad
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2018 06 09 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny,

Cytat:
z moich obserwacji wynika, iż świat mentalny zdominował ludzkość, a życie polega na ciągłym pobudzaniu zmysłów i przekraczaniu granic tego pobudzania

innymi słowy - umysł człowieka zdominowały materialistyczne sugestie. Bierze się to m.in. z tego, że człowiek utożsamia się ze swoim ciałem.

Cytat:
stan naturalny nijak się ma do tego pędu, a stan o którym piszę to radość ciała z tego że jest.

Kiedy ciało cieszy się z tego, że jest, nie potrzebuje ciągłego pobudzania zmysłów i przekraczania granic (bo sama świadomość istnienia jest wystarczająco przyjemna). Dzisiaj tej radości często brakuje, stąd pęd do pobudzania zmysłów.

Pablo,

a nie możesz 'brać' tych leków, ale zamiast spożywania ich - utylizować?
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 06 10 07:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety Kobra raz na 2 miesiące muszę badać poziom Litu we krwi a wynik dawać lekarzowi prowadzącemu Sad
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2018 06 10 11:18    Temat postu: lit Odpowiedz z cytatem

Pablo,

a nie wystarczy, jak zaaplikujesz sobie lit na jakiś czas przed badaniem?
Powrót do góry
Wyspa

PostWysłany: 2018 06 10 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pablo1961: lepiej poszukaj sobie jakiejś roboty, bo wykończysz się tym litem.
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2018 06 10 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surprised

Pablo1961 na forum jest temat:
"ŻYCIE BEZ CHORÓB"- Makary Sieradzki - książka, zaktualizowałem właśnie link do tej pozycji, zresztą w int. jest szereg namiarów.
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=8382#8382

Jeśli chcesz możesz wykorzystać zawarte w niej treści.
Dodam tylko, że Pan Makary Sieradzki spędził w stalinowskim więzieniu 9 lat i 5 dni gdzie ziszczono doszczętnie jego zdrowie. Miał o wiele więcej od Ciebie chorób i degeneracji.
W swojej książce wylicza, że stwierdzono u niego:
Cytat:
...rozdygotany system nerwowy; serce – silna nerwica, arytmia, rozszerzenie aorty, powiększenie lewej komory; nadto na elektrokardiogramie dopisek kulawą polszczyzną: »Cechy podejrzane uszkodzenia mięśnia«. Płuca: rozedma i towarzysząca jej męcząca zadyszka. Zaburzenia krążeniowe: pod- i nadciśnienie, na przemian, stałe zawroty głowy, omdlenia. Jama brzuszna: żołądek – nieżyt, nerki, wątroba — uszkodzenie, niewydolność. Reumatyzm, artretyzm: znaczne usztywnienie stawów kolanowych i barkowych. Lumbago, ischias, bóle w krzyżu. Nogi: dolna część goleni i stopy opuchnięte...
Niestety zginął w wypadku, gdy miał 92 lata w idealnym zdrowiu i formie.

POZDRAWIAM Surprised
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 06 12 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już zacząłem czytać te książkę - Dzięki wielkie Smile
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 06 14 06:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waga 93,4 kg
No to wreszcie popadało Very Happy W piątek byłem u mojego lekarza, pogadaliśmy trochę, spytał jak się czuję i zapisał mi receptę. Zauważyłem, że pacjentów jest coraz więcej. Ja czekałem ponad godzinę Confused Od paru dni zacząłem pić dużo więcej wody niż do tej pory, około 2 litrów dziennie. Do tego dochodzą prawie 3 piwka. Tak mi się zdaje że wszystko wysikuję bo waga jest prawie na tym samym poziomie. Zobaczymy co czas przyniesie. Zdecydowałem, że odstawię na razie Lamitrin i Abilify.

Możliwe skutki uboczne Lamitrinu:

Bardzo częste wysypka skórna (zwykle plamisto-grudkowa), ból i zawroty głowy, podwójne widzenie, rozmyte widzenie. Rzadko notowano przypadki wysypki o ciężkim przebiegu, stanowiącej potencjalne zagrożenie życia, w tym zespołu Stevens-Johnsona i toksycznej nekrolizy naskórka (zespół Lyella). Ponadto obserwowano często - drażliwość, senność, bezsenność, drżenia, oczopląs, niezborność ruchów, zmęczenie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka). Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych.

Skutki uboczne po Abilify:

Jak każdy lek, również Abilify może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Często mogą wystąpić: niepokój, zwłaszcza ruchowy, bezsenność, lęk, zaburzenia pozapiramidowe, akatyzja, drżenie, zawroty głowy, senność, uspokojenie, bóle głowy, nieostre widzenie, niestrawność, wymioty, nudności, zaparcia, zwiększone wydzielanie śliny, astenia.
Rzadziej mogą wystąpić: tachykardia, ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego, depresja.
Inne działania niepożądane, co do których nie określono częstotliwości występowania: złośliwy zespół neuroleptyczny, późne dyskinezy, napady drgawek, objawy pozapiramidowe (parkinsonizm, akatyzja, dystonia, dyskineza), działania niepożądane dotyczące krążenia mózgowego i zwiększona śmiertelność u pacjentów w podeszłym wieku z demencją, hiperglikemia i cukrzyca.
Po wprowadzenia leku do obrotu oprócz wymienionych powyżej bardzo rzadko zgłaszano: leukopenię, neutropenię, małopłytkowość, reakcje alergiczne, zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała, anoreksję, hiponatremię, nadmierne pobudzenie, nerwowość, zaburzenia mowy, drgawki typu grand mal, wydłużenie odstępu QT, komorowe zaburzenia rytmu, nagłą niewyjaśnioną śmierć, zatrzymanie krążenia, torsade de pointes, bradykardię, omdlenia, nadciśnienie tętnicze, zdarzenia zakrzepowo-zatorowe, skurcz zwieracza gardłowo-przełykowego, skurcz krtani, zachłystowe zapalenie płuc, zapalenie trzustki, zaburzenia połykania, żółtaczkę, zapalenie wątroby, osutkę, reakcje fotoalergiczne, łysienie, rabdomioliza, bóle mięśniowe, sztywność mięśni, nietrzymanie moczu, zatrzymanie moczu, priapizm, zaburzenia regulacji ciepłoty ciała, bóle w klatce piersiowej, zwiększoną aktywność fosfokinazy kreatynowej, ALT, AST, GGT, zwiększenie i/lub wahania stężenia glukozy we krwi, zwiększenie ilości hemoglobiny glikozylowanej, kwasica ketonowa, śpiączka cukrzycowa, przypadki prób samobójczych, wyobrażeń samobójczych i popełnionych samobójstw. Confused
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2018 06 15 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:
Kobra, ano nie wiem Wink, i choć jestem ciekaw opinii ludzi, to jednak nie przyjmuję nic na wiarę, z moich obserwacji wynika, iż świat mentalny zdominował ludzkość, a życie polega na ciągłym pobudzaniu zmysłów i przekraczaniu granic tego pobudzania, stan naturalny nijak się ma do tego pędu, a stan o którym piszę to radość ciała z tego że jest.

Dobrze powiedziane...
Bardzo podobnie to widze.
Jedyne wyjscie, to ponowne polaczenie umyslu i ciala = medytacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Pablo1961

PostWysłany: 2018 06 21 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waga 93,6 kg
Czekam z utęsknieniem znowu na deszcz Sad W poniedziałek byłem u pani doktor neurolog z moimi już teraz lekko trzęsącymi się rękoma. A ona dowaliła mi kolejną porcję lekarstw. Nie wiem co o tym sądzić ale na razie będę łykać te cholerne tabletki Confused Po odstawieniu Lamitrinu i Abilify czuje się normalnie chociaż wszystko mnie zaczęło denerwować ale to może przejściowe (oby). I do tego ten pie....ny Mundial Twisted Evil
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 06 28 06:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waga 93,2 kg
Nareszcie popadało Smile Przedwczoraj byłem u dentysty i niestety musiał mi wyrwać zęba Crying or Very sad trochę jeszcze boli ale jest ulga. Jutro mam imieniny i będzie się działo Very Happy Dzisiaj mecz z Japonią i pewnie znowu w plecy.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 07 05 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waga 93,5 kg
Czuję się w miarę dobrze, biorę ten Lit i te tabletki na Parkinsona. A dłonie i tak mi się jeszcze trochę trzęsą Sad W poniedziałek byłem u mojej dentystki i zdjęła mi kamień z zębów, bolało jak cholera ale trzeba było to zrobić. Wyszło, że mam kilka zębów do leczenia. Będę musiał przypilnować te zęby. Na dworze znów sucho i trzeba ogród i kort podlewać.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 07 12 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waga 93,4 kg
Wczoraj około 17-tej przez godzinę lało jak z cebra. Spragniona ziemia długo czekała na taką potężną dawkę wody Smile We wtorek byłem u dentystki, która zaczyna mi plombować te moje nieszczęsne zęby. "Mali" Chorwaci pokonali Angoli Smile i są w finale. Czuję się w miarę dobrze bez brania tych psychotropów. Lit jeszcze biorę ze względu na obowiązek kontroli poziomu we krwi.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2018 07 19 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waga 93,6 kg
Jak nie padało to nie padało. Teraz co trochę pada i wody jest już za dużo. Trzeba to po prostu przeczekać. Właśnie wróciłem od dentystki lżejszy o 120 zł. O grze na korcie nie ma co nawet marzyć. Bardzo mi miło bo przekroczyliśmy 6 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy wyświetleń.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

Skocz do: