Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ostrzeżenie ze ŚMP

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2012 11 11 11:01    Temat postu: ostrzeżenie ze ŚMP Odpowiedz z cytatem

ŚMP też podają prawdziwe informacje o zatruciu kupowanej "żywności". Przykładem może być artykuł
"Kod (nie)bezpieczeństwa, czyli co ukrywa etykieta"
tutaj
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kod-niebezpieczenstwa-czyli-co-ukrywa-etykieta,1852586
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Matek

PostWysłany: 2019 05 10 17:27    Temat postu: ekologia atakuje Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jak to wygląda w Polsce, ale mieszkając w Kornwalii w Wielkiej Brytanii zauważyłem w tym roku w telewizji jakiś zmasowany atak programów na temat globalnego ocieplenia, zmiany klimatu, itp. Sam telewizji w domu nie mam, ale w mojej pracy (opiekun w domach smutnej starości) odbiorniki telewizyjne włączone są w większości pomieszczeńSmileW "newsach" również zauważyłem, że temat pojawia się o wiele częściej niż wcześniej (może to dlatego, że były jakieś wielodniowe protesty aktywistów w którymś z wielkich miast).

Zwraca się uwagę m.in. na zanikanie lasów (z powodu zmiany klimatu, bo o wycinkach właściwie się nie mówi), topnienie lodowców. Intensywność tych alarmów jest naprawdę duża, więc wygląda mi to na przemyślany atak "ekologii" (czyli ekologicznego biznesu) na umysły ludzi. O powrocie Człowieka do Przyrody i przyrodzonego stanu oczywiście nikt nie mówi. W ostatnim takim programie, który widziałem parę dni temu, skupiano się na dobrodziejstwach technologii satelitarnej w monitorowaniu skutków globalnego ocieplenia (szczerze mówiąc, myślałem że hucpa z globalnym ociepleniem już się skończyła). Konkluzja była taka, że mając taka technologię możemy to monitorować i...łatwiej tym skutkom zapobiec. Jak? Nie wiadomo, pewnie uruchamiając kolejne ekologiczne fundacje i projekty:)
O tym, ile lasu trzeba wyciąć i wyciągnąć trzewii z Mateńki Ziemi, aby cały ten sprzęt wyprodukować, też nikt nie wspomina:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leśny

PostWysłany: 2019 06 11 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matek też zauważam taki ruch w mediach, TV nie posiadam, słucham radia, zmiany klimatyczne są widoczne i bez mediów, brak zimy, upalne dni wiosenne, mniejsza ilość opadów, przegrzane powietrze powoduje występowanie gwałtownych burz, trąb powietrznych itp.

Cywilizacja ludzka aby istnieć potrzebuje ciągłego wzrostu gospodarczego, a tym samym postępującego konsumpcjonizmu, wiadomo że kasa jest podstawową motywacją do wszelkich działań w tym pseudo-ekologicznych, dla mnie to równia pochyła w jedną stronę, nie wiem ile nam ludziom zostało czasu na w miarę spokojne i godne warunki życia, ale myślę że niewiele - może to kwestia 10 lat, trzeba skupić się na sobie i żyć jak najlepiej się umie w "tu i teraz", jak miałbym mieć teraz dzieci to dobrze bym się zastanowił.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2019 06 15 02:19    Temat postu: upadek Odpowiedz z cytatem

Zależy, jak na to spojrzeć.

Cywilizacja oparta na konsumpcjonizmie (≈ technokracja), oczywiście, jest skazana na upadek, ponieważ ona sama piłuje gałąź, na której siedzi.

Natomiast to, czy będziemy żyć godnie, to zależy od nas, od tego, co sobie stworzymy.

Skoro piłujemy gałąź, na której siedzimy, bez wątpienia czeka nas upadek.

Ale czy upadek musi być nieprzyjemny?

Jak się nad tym chwilę zastanowić, to nie, wcale nie musi. Mało tego, może być wręcz przyjemny, może być dobrą zabawą.

Możemy wybrać między bolesnym upadkiem albo miękkim lądowaniem, albo czymś pośrednim.

Życie 'tu i teraz' to na pewno skuteczny amortyzator, a mogą to być nawet skrzydła, dzięki którym w ogóle nie poczujemy tego upadku.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2019 06 15 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre, nic dodac, nic ująć...
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 06 15 18:39    Temat postu: Re: upadek Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:
Natomiast to, czy będziemy żyć godnie, to zależy od nas, od tego, co sobie stworzymy

Kobra w sumie od anarchii dzielą nas tylko cztery posiłki, i choć problem ten nie powinien teoretycznie dotyczyć ludzi na tym forum Wink to jednak dotknie wszystkich,

też nie bardzo wiem co rozumiesz pod dobrą zabawą, czy apokalipsa może być dobrą zabawą i dla kogo?

W trudnym czasie mogę sobie powiedzieć nie jestem ciałem ani umysłem, ale cierpienie fizyczne i tak będzie, chyba że myślisz o samobóju.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2019 06 16 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wojownik japonski zostal ujęty przez nieprzyjaciół i zmknięty w lochu. W nocy nie mógł zasnąć, był bowiem przekonany, że następnego dnia rano zostanie poddany okrutnym torturom.

Wtem przypomniał sobie słowa swojego mistrza zen. "Jutro nie istnieje, jedyną rzeczywistoscią jest teraźniejszość".

Tak to powrocil do teraźniejszości i zasnął."

Anthony de Mello "Spiew Ptaka"

Smile

Ktos teraz powie... Filozowia do bani, w koncu i tak jutro zostanie poddany torturom.
Ktoś odpowie... Nie ma jutra, jedyna rzeczywistość to teraźniejszość.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 06 16 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos napisał:
"Ktos teraz powie... Filozowia do bani, w koncu i tak jutro zostanie poddany torturom.
Ktoś odpowie... Nie ma jutra, jedyna rzeczywistość to teraźniejszość.

Kaos: zgadza się tylko, że jak przyjdzie czas tortur to wtedy jest próba nie dzień wcześniej Wink
dobrym przykładem jest Jezus, który poddał się swojemu przeznaczeniu, aby wstrzymać takie cierpienie trzeba mieć dystans do tego co się w danej chwili dzieje, a jednocześnie trzeba w jakiś sposób przeżyć to cierpienie Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2019 06 22 14:12    Temat postu: Jezus, apokalipsa Odpowiedz z cytatem

Cytat:
też nie bardzo wiem co rozumiesz pod dobrą zabawą, czy apokalipsa może być dobrą zabawą i dla kogo?

Ja widzę to tak, że obecna cywilizacja powoli (?) upadnie, co nie musi oznaczać apokalipsy. Wtedy możemy dobrze się bawić widząc, jak odradza się prawdziwa ludzka kultura, a to co wynaturzone odchodzi w cień.

Cytat:
dobrym przykładem jest Jezus, który poddał się swojemu przeznaczeniu, aby wstrzymać takie cierpienie trzeba mieć dystans do tego co się w danej chwili dzieje, a jednocześnie trzeba w jakiś sposób przeżyć to cierpienie

Przez wieki wmawiano ludziom, że trzeba cierpieć, bo nawet Jezus cierpiał. Misja Jezusa to ciekawy temat, ale czy jego życie jest dobrym przykładem do naśladowania, to osobna sprawa. Zwłaszcza, że obraz Jezusa został mocno zniekształcony przez "kapłanów". Oni też wykreowali obraz apokalipsy, głównie po to, żeby utrzymać "owce" w strachu.

Możemy zmienić te "kapłańskie" wzorce i tworzyć własne obrazy życia, a tym samym życie takie, jakiego pragniemy.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 07 09 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra: za młodu też byłem idealistą, oczywiście moje ideały jak bym się nie starał ich wprowadzać w życie, okazały się nic nie znaczące w większej skali, to trochę jak dziecko w samochodziku na torach - kręci kierownicą tak jak skręca samochodzik Wink
teraz nie walczę, poddaję się losowi, przyjmuję co przynosi, tłumaczę sobie że to życie to tylko chwilowy sen i że rodząc się podpisałem cyrograf na cierpienie i śmierć - pasywna postawa powoduje luz. Very Happy
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2019 07 09 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje Lesny, bardzo podobnie to odbieram - czas zmienia, sprawia, że stajemy się jak kamienie w morzu, coraz mniej ostrych kantów, coraz bardziej obli...
Czy to mądrość? Czy to wypalenie i zmęczenie? Pewnie jedno i drugie...
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2019 07 09 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:
Kobra: za młodu też byłem idealistą, oczywiście moje ideały jak bym się nie starał ich wprowadzać w życie, okazały się nic nie znaczące w większej skali, to trochę jak dziecko w samochodziku na torach - kręci kierownicą tak jak skręca samochodzik

Są różne "ideały", często rzeczywiście wynikają one z niewiedzy na temat świata i z braku akceptacji jego natury. Człowieka o takich ideałach na pewno czeka rozczarowanie.

Ktoś inny może mieć ideały możliwe do zrealizowania, ale nie zna skutecznych sposobów ich realizacji. To prowadzi do wniosku, że urzeczywistnienie tych ideałów jest niemożliwe.

Cytat:
teraz nie walczę, poddaję się losowi, przyjmuję co przynosi (...)

Walka to jeden z najmniej skutecznych sposobów. Ale zaprzestanie walki nie musi przecież oznaczać rezygnacji z osiągnięcia celu czy ideału.

Cytat:
tłumaczę sobie że to życie to tylko chwilowy sen i że rodząc się podpisałem cyrograf na cierpienie i śmierć - pasywna postawa powoduje luz. :D

Tak, wybraliśmy wcielenie w czasach, w których na Ziemi jest sporo cierpienia. To nasza podstawowa kreacja, w ramach której tworzymy dalej...

Kaos,

Cytat:
czas zmienia, sprawia, że stajemy się jak kamienie w morzu, coraz mniej ostrych kantów, coraz bardziej obli...

fajne porównanie.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 07 10 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos napisał:
Czy to mądrość? Czy to wypalenie i zmęczenie? Pewnie jedno i drugie...

Kaos też dojrzałość, aby być szczęśliwym w danej chwili wystarczy olać cały ludzki świat, świat mentalny, psychiczny, który jest sztucznym tworem, niektórzy twierdzą że tak sztucznym, że w rzeczywistości nie istnieje hehe, ale trzeba ten świat olać przede wszystkim w sobie i skupić swoje życie na faktach (ciało, drzewa, ptaki, kwiaty itd.) ot cała filozofia Very Happy

Kobra napisał:
Tak, wybraliśmy wcielenie w czasach, w których na Ziemi jest sporo cierpienia. To nasza podstawowa kreacja, w ramach której tworzymy dalej...

Kobra czy na pewno wybraliśmy? ja nie czuję żebym coś tu wybierał, bardziej bym stawiał na koło Sansary

Wyczuwam w Tobie idealistę z asem w rękawie, na czym opierasz swą mądrość? Wink
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2019 07 10 17:54    Temat postu: Samsara Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:
Kobra czy na pewno wybraliśmy? ja nie czuję żebym coś tu wybierał, bardziej bym stawiał na koło Sansary

No tak, ale kręcenie się w kole samsary jest właśnie wynikem naszych wcześniejszych wyborów. Ponieważ dusze zazwyczaj zaczynają wiele doświadczeń na raz, a mało które z nich kończą, to po kilku-kilkunastu wcieleniach (nie mówiąc o kilkuset czy tysiącach) robi się niezły "młyn". Wtedy powstaje wrażenie, że kręcimy się w tym kole zupełnie bezwolnie i na nic nie mamy wpływu.

Leśny napisał:
Wyczuwam w Tobie idealistę z asem w rękawie, na czym opierasz swą mądrość?

Idealista z asem w rękawie... Ciekawie napisane, swoją drogą, karty do gry mają dość głęboką symbolikę.

A co do "mądrości" - myślę, że u wielu ludzi wygląda to podobnie: najpierw czerpie się informacje na temat karmy i kreacji z książek, a potem poprzez własne doświadczenia coraz bardziej pojmuje się tę wiedzę, można powiedzieć, że jest to proces przemiany informacji w wiedzę czy mądrość.

Ja coraz bardziej dostrzegam, że życie jest dokładną projekcją zawartości umysłu.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2019 07 11 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ujęła prostota przekazu hinduskiego guru Nisargadatty Maharaja, w skrócie: ciało jest paliwem, umysł ogniem, ja natomiast jestem obserwatorem tego ogniska Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: