Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytania do Joachima
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2020 05 30 00:01    Temat postu: różne wzroki Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem jak na to odpowiedzieć, poczucie zmysłów dotyku i świadomość kształtu nazywasz wewnętrznym obrazem, ale nijak niema się to do faktycznego widzenia

'Świadomość kształtu' - ciekawe określenie. Jeśli mamy świadomość, jaki jest kształt przedmiotu, to znaczy, że mamy pewien jego obraz, zarys w umyśle. Może on być bardziej lub mniej wyraźny, ale to ma się już 'jakoś' do 'wewnętrznego widzenia'.

Cytat:
niema nawet cienia wskazówki na to, że niewidzący od urodzenia wyobrażają sobie obrazy

No jasne, że nie ma, bo... nie da się z nimi rozmawiać o obrazach, właśnie o to mi chodziło.

Cytat:
tak zmysły mają wyostrzone, sny bardziej wyraźne, aż mija kilka lat i sny te stają się rozmyte

U ludzi widzących sny też są czasem rozmyte, a czasem ostrzejsze, podobnie jest z wyobraźnią. Natomiast u osób, które straciły wzrok, zubożenie widzenia wewnętrznego wiąże się z ogólnym spadkiem kondycji psychicznej. Nie jest to jednak regułą, po prostu o wzrok wewnętrzny też należy dbać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
klimczak02

PostWysłany: 2020 06 17 14:53    Temat postu: Sny Odpowiedz z cytatem

Witaj Joachimie.
Od dawna obserwuje Twoją działalność (innych również którzy zajmują się konkretnie podobną dziedziną)

Powiedz mi, jak to jest ze snami...
Często kiedy poszczę sny są... kolejnego dnia ich nie ma tylko w pierwszy bądź drugi dzień sny się pojawiają.
Natomiast kiedy nie poszczę tylko normalnie się odżywiam (o ile jeden posiłek dziennie około godziny 16-18 można nazwać normalnym odżywianiem)
Pamięć snów jest praktycznie zerowa. Szczątki informacji, których i tak nie można zinterpretować giną po kilku minutach od przebudzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2020 08 01 17:17    Temat postu: Re: Sny Odpowiedz z cytatem

klimczak02 napisał:
Powiedz mi, jak to jest ze snami...
Jest kilka czynników, które uważane są za sny. Chyba gdzieś tutaj na forum opisałem to, dawno temu Smile

klimczak02 napisał:
Często kiedy poszczę sny są...
Tutaj warto byłoby przeanalizować konkretne sytuacje, zaraz po obudzeniu.
Bardzo uogólniając, to co ci się śni, na ile to pamiętasz a także kiedy zdajesz sobie sprawę, że śniłeś, to wszystko zależy od wielu czynników, gdzie głównym jest działanie systemu nerwowego twojego ciała.
Post jest czymś, co zmienia ciało i dość intensywnie wpływa na działanie systemu nerwowego. Jak to jest u ciebie w relacji do snów -- sam widzisz. U innych ludzi, oczywiście, będzie to inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: