Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak się wyleczyć z uzależnienia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał

PostWysłany: 2020 11 08 01:23    Temat postu: jak się wyleczyć z uzależnienia? Odpowiedz z cytatem

Witam,

jakie waszym zdaniem są najskuteczniejsze metody leczenia ciała i psychiki z uzależnień? (zwłaszcza od substancji)

Z moich obserwacji wynika, że najprawdopodobniej choruje na rozległą grzybice układu pokarmowego. Mimo starań, wieloletniej pracy i wielokrotnego częściowego wyleczenia mojego ciała zawsze prędzej czy później wracam do spożywania cukru a razem z tym powraca choroba.

Wraz ze stresem i/lub osłabieniem mojego ciała moja siła woli kuleje i tracę kontrolę nad swoją dietą.

Jak sobie pomóc? Czy budowanie siły woli to jedyne rozwiązanie?

Zacząłem się dzisiaj poważnie nad tym zastanawiać po spędzeniu kilku dni u moich znajomych którzy mają 1-letniego synka. Są to dobrzy ludzie ale brak im czułości i zrozumienia tej małej istoty. Jedyne co mają mu do zaoferowania na wszystkie jego potrzeby fizyczne i emocjonalne to butelka z mlekiem z proszku. To smutne bo widzę, że mały często nie ma ochoty na jedzenie a jest do tego przekonywany a czasem wręcz zmuszany. Obawiam się, że podobnie wyglądało moje jak i wielu innych ludzi dzieciństwo.

Zastanawiam się jak sie dostać do tak wcześnie utworzonego uwarunkowania i wprowadzić w nim zmiany?

Joachimie jakie byś polecił ćwiczenie które mogłoby być dla mnie korzystne? Czy postawić na siłę woli i wytrwać? Czy chodzi tu bardziej o zmianę programów zarządzających tym uzależnieniem?

Bardzo chciałbym sie wyleczyć bo moja choroba pozbawia mnie tak wiele siły i ogranicza moje twórcze działanie.

Pozdrawiam was wszystkich serdecznie,

Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2020 11 08 11:17    Temat postu: rada Odpowiedz z cytatem

Michał napisał:
Joachimie jakie byś polecił ćwiczenie które mogłoby być dla mnie korzystne?
Michale, przez internet nie poradzą ci wiele. Po pierwsze, trzaby zdiagnozować, co jest rzeczywistą przyczyną choroby twojego ciała. Z twojego opisu można przypuszczać, że chodzi o kandidę. Candida potrafi kontrolować ośrodku smaku i łaknienia w mózgu. Gdyby to była rzeczywiście candida, to kuracja na usunięcie jej. Potem dyscyplina w diecie, przez kilka miesięcy. Do tego zioła. To tak bardzo ogółowo, w skrócie, bo jak nadmieniłem, wpierw diagnoza jest ważna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewa2020

PostWysłany: 2020 11 10 00:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobnie. Cierpię na zaburzenia odżywiania. Jem nawet jak nie jestem głodna. Wydaje mi się, że jem na tle emocjonalnym. Miałam ciężkie dzieciństwo (toksyczna matka). Poza tym mam wiele problemów i zajadam stresy. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Chyba mam słabą wolę.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2020 11 10 10:17    Temat postu: seminaruim w Brazylii Odpowiedz z cytatem

Ewentualnie, mogę zaproponować wam moje zaawansowane seminaria w Brazylii, w marcu i kwietniu 2021. Chodzi o głębokie samo-uzdrowienie, gdzie pracujemy głównie z psychiką. Korzystamy ze skutecznych narzędzi uzdrawiania przyrody. Kilku uczestników stwierdziło, że zostali oświeceni.
Zapraszam.
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=19921
Powrót do góry
Ewa2020

PostWysłany: 2020 11 10 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile to kosztuje? Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 11 11 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chętnie dowiedziałbym się, jakie są szacunkowe koszta - seminarium wraz z podróżą, dla kogoś mieszkającego w Polsce :)

Chyba, że to, Joachimie, lepiej pytać na 'privie', bo dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach?

Ale z drugiej strony, czy my jesteśmy aż takimi dżentelmenami? Bardziej dzicy ludzie z nas? ^ ^
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2020 11 12 10:26    Temat postu: więcej informacji Odpowiedz z cytatem

Zapewne zauważyliście, że jest rozdział forum poświęcony seminarium w Brazylii.
Tam jest więcej informacji, które właśnie co uaktualniłem.
Zapraszam:
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=19921

Powyższe wypowiedzi dotyczące seminarium w Brazylii skasowałem, żeby nie zmieniać tematu tej dyskusji. "jak wyleczyć się z uzależnienia".
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: