Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leśny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leśny

PostWysłany: 2020 12 29 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę wniosków, które mi się nasuwa:

1. Zdrowe ciało to podstawa szczęścia.
2. Należy poznać zasady funkcjonowania ciała - jak nie niszczymy ciała, to naprawia się samo.
3. W danym momencie jesteś kim jesteś - zasada obowiązuje całe życie.
4. Intelekt jest mechanizmem społecznym.
5. Najłatwiej zmienić Intelekt nic nie robiąc - samoobserwacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaos

PostWysłany: 2020 12 30 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny,
wytłumacz proszę dokładniej punkt 4.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2020 12 30 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos Very Happy :

Do przebywania w naturze wystarcza instynkt, do przebywania w społeczeństwie potrzebujesz intelektu np. musisz zamówić taryfę, pizzę, zaplanować następny dzień itp. bez intelektu w społeczeństwie zapanował by chaos.

Paradoksalnie podstawą społeczeństwa jest plotka, na bazie instynktu moglibyśmy tworzyć grupy max 150 osób, na bazie intelektu ..... wiadomo.

Intelekt to nic złego, zbudował cywilizacje, czyli życie bez widma śmierci głodowej. Złem w intelekcie jest słowo Ja, którym dzielisz całość na kawałki.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2020 12 30 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwinę pkt. 3

Często myślę sobie że jestem Bogiem, duszą co miała wiele wcieleń, jestem nieśmiertelny, uduchowiony i inne takie bajki, jednak jestem tylko tym czym jestem w danym momencie.

Czyli informacje, które posiadam mnie nie określają, bazują one na pamięci, a ta jest ulotna.

Jestem tym co mieści się w polu mojej świadomości.

Jeśli poszerzę pole świadomości to będę kimś innym, na zasadzie że większe zawiera mniejsze.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 12 30 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym powiedział, że słowo nie jest złem - raczej źródłem nieporozumienia.
Słowo jest próbą uchwycenia rzeczywistości.
A to z istoty rzeczy jest niemożliwe.
To tak jakby nabierać do wiadra wody z rzeki i mysleć, że ma się rzekę w wiadrze
Surprised
Tak czy inaczej. Jest tylko to co teraz. Piękne i straszne to jednocześnie Smile

I coraz silniej czuje, że jesteśmy jako ludzie w etapie, kiedy musimy dokonać wyboru. Już się nie da dalej odwlekać i uciekać w iluzje.
Albo inaczej, da się odwlekać i uciekać w iluzje, ale to słaby wybór...
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2020 12 31 09:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos: ale również słowa są źródłem porozumienia, oprócz słòw ja, moje. Słowa ja, moje to opór, a opór to ego.

Jest tylko bezczasowe teraz, ja nazywam to frontem życia, który przesuwa się od teraz do teraz. Front życia zawiera cały wszechświat.

Jak mówią mistrzowie, wszyscy kiedyś spotkamy się na wielkiej górze, a skoro iluzja jest, to znaczy, że nie może inaczej.

Wg mnie iluzją jest całe nasze indywidualne postrzeganie, każde zwierzątko inaczej widzi świat, człowiek też. Dlatego widzimy świat nie dość że bardzo wybiórczo, to większą część czasu nasza świadomość mieszka w głowie, czyli w myślach i emocjach.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2021 01 04 08:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:
Słowa ja, moje to opór, a opór to ego.

Dobre. A może po upadku tego systemu już nie będzie ja i moje???
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 01 04 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos: ja, moje zostanie, tylko będziesz wiedział że to fantom i tak go potraktujesz Very Happy

Myśli mają różną wagę, niektóre są kompulsywne i wywołują silna reakcję w ciele, ta reakcja to emocja. Jednak ten mechanizm działa też w drugą stronę, umysł kreuje sytuację , która wywołuje emocję, a ta wywołuje myśli.

Umysł jest bezczasowy, więc ta emocja może się wyłonić dziś lub za 1000 lat.

Wszystko wraca do natury, emocja zawiera ładunek energetyczny, który powinien zostać uwolniony, dlatego temat będzie wracać bezczasowo.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 01 04 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojny umysł to umysł bez myśli i emocji, wyczuwam że to może być może być klucz do złapania dystansu do matrixa.

Problemem może być ciężka karma.

Najważniejsze to utrzymywać spokojny umysł.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 01 12 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Watro czytać mądre książki, ciekawe, że im bardziej umysł mnie zniechęca do czytania danej pozycji, tym większą później zyskuję klarowność.

Intelekt to mały sabotażysta, który wie jak bronić swoich interesów. Very Happy

Trzeba przebrnąć przez całą wiedzę, aby później pójść w niewiedzę. Tylko człowiek który zna trud pracy będzie umiał docenić odpoczynek.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 01 15 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam książki:
1. Nitya "Koniec wszystkich historii"
2. Sadhguru "INŻYNIERIA WNĘTRZA. Z JOGINEM PO RADOŚĆ ŻYCIA"
3. David Hawkins "Technika uwalniania"

Może ktoś coś dopisze? Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2021 01 15 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wewnętrzny (?) Mistrz "Jak pokochałem siebie, zjednoczyłem się z Wschechświatem i osiągnąłem Oświecenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leśny

PostWysłany: 2021 01 19 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra, mówią, że Wewnętrzny najlepszy, jednak umysł Europejczyka jest tak poplątany, że bez prowadzenia łatwo można dostać w dekiel. Very Happy
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2021 01 20 01:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze powiedziane, Leśny ^ ^

No ale ten znak zapytania po 'Wewnętrzny' to właśnie dlatego, że...

To też swego rodzaju iluzja, myślenie, że ten mistrz znajduje się wewnątrz. A konkretnie iluzją jest, że wnętrze jest oddzielone od zewnętrza. Zwłaszcza, że to, co nazywamy naszym wnętrzem, w rzeczywistości jest zewnętrzem, tzn. umysł jest większy od ciała.

Czyli, w gruncie rzeczy nie ma specjalnej różnicy, czy coś przychodzi z wewnątrz, czy z zewnątrz. Bo w końcu to, co wewnątrz, to i na zewnątrz ^ ^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leśny

PostWysłany: 2021 01 20 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko w tym wnętrzu latwo się poplątać, Wewnętrzny mistrz to nasze wyższe Ja, czyli Ja prawdziwy, pośrednikiem jest umysł czyli 3 x I, więc wewnętrzny mistrz przekazuje wiedzę jak żyć za pomocą umysłu, który też jest we wnętrzu. Mając słabe narzędzie efekt będzie mizerny.

Kiedyś pamiętam medytując i ćwicząc jogę próbowałem rozwijać się duchowo, wierzyłem, że jestem umysłem, Ego miało wspaniałą pożywkę.

W pewnym momencie uznałem swój Intelekt za nieszkodliwego głupka. Wolę czerpać z netu i książek, nie stawiam na siebie, zbyt często umysł mnie oszukał i dalej kantuje.

Sytuacje sprzyjające uwalnianiu emocji organizują się same, widocznie taki to mechanizm natury.

Natura dąży do równowagi na każdym poziomie, nawet w ludzkim pomieszanym umyśle.
Powrót do góry
Arima

PostWysłany: 2021 01 21 22:08    Temat postu: ŻYJĄCA PRAWDA Odpowiedz z cytatem

*
Leśny napisał:
Tylko w tym wnętrzu latwo się poplątać, Wewnętrzny mistrz to nasze wyższe Ja, czyli Ja prawdziwy

"ŻYJĄCA PRAWDA"
http://www.wingmakers.pl/pdf/czesc2/%C5%BByj%C4%85ca%20Prawda.pdf

*
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: