Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leśny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leśny

PostWysłany: 2021 01 26 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos, co racja to racja, mądrego to i warto posłuchać Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leśny

PostWysłany: 2021 01 28 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie są moim lustrem, lustrem mojego umysłu, ciało widzę w lustrze fizycznym, umysł w oczach i reakcjach innych ludzi, choć jak mówił Maharaj nie ma innych, jesteś tylko TY, eh te paradoksy. Smile
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 01 29 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś chciałem zostać buddyjskim, jednak to jak zamknięcie byczka w stodole, który przecież musi się wyhasać, nikt nie lubi być gwałcony nawet umysł. Very Happy
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 02 04 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadhguru pisze:
- nie próbuj ujarzmiać umysłu, bo oszalejesz, umysł ma tylko pedał gazu, bez sprzęgła i hamulca.
- musisz znaleźć przestrzeń pomiędzy tobą, a umysłem i ciałem.

Jak zrobić coś, czego się nie da zrobić, bo niby jak?

Czy ktoś przebywa w takim stanie, albo chociaż miewa przebłyski tego stanu?
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2021 02 04 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja widzę ten szalejący, ego-umysł dokładnie tak samo. Walka z nim nie ma absolutnie sensu.
Można tylko spokojnie patrzeć i bez oceniania czekać aż ten ogień wypali się sam.
Jezus nazwał to jakoś tak - "Gdy ktoś chce ci zabrać szatę, oddaj mu i płaszcz, gdy chce żebyś szedł z nim tysiąc kroków, idz z nim dwa tysiące".
Oczywiście wiąże się to z opuszczeniem cieplutkiej i wygodnej strefy bezpieczeństwa i komfortu i zapuszczeniem się w zupełnie nieznane.
De Mello mówił, jeżeli naprawdę chcesz się obudzić, zrozum po pierwsze że tak naprawdę nie chcesz się obudzić.
Smile
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 02 05 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos napisał:
Można tylko spokojnie patrzeć i bez oceniania czekać aż ten ogień wypali się sam.

Na rozpędzony umysł pomaga medytacja.

No i antidotum jest to co najprostsze,a zarazem najtrudniejsze: badanie siebie.

Jeśli nie jestem spokojny i bezwarunkowo szczęśliwy to znaczy, że muszę się przyjrzeć sobie, co w moim wnętrzu zakłóca ten naturalny stan.

Zamiast słowa przebudzenie czy oświecenie, bardziej mi pasuje słowo wyzwolenie. Wyzwolenie od spersonifikowanego umysłu.

Z zasłyszanych: "nigdy nie będziesz szczęśliwy - i to jest dobra wiadomość", bo czy wciąż zmienny umysł może być szczęśliwy?
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2021 02 08 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:

Na rozpędzony umysł pomaga medytacja.

Czy moglbys wyjasnic co dla ciebie oznacza konkretnie pojecie medytacja?
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 02 09 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos, medytacja to stan uważności, kiedy nie jesteś na czymś zafiksowany, masz dystans lub wewnętrzny wybór to jesteś w medytacji.

Praktycznie stosuję obserwowanie oddechu, fajny sposób na zasypianie, a przy silnych emocjach, najlepiej zmęczyć ciało.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2021 02 09 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie medytacją jest np. jazda nocą na motocyklu poza miastem, nie ma lepszego powrotu do tu i teraz niż świecące oczy sarenki stającej na poboczu Smile
Ostatnio skupiam się również na ciele wewnętrznym (opisywał to E.Tolle).
Swietna, bardzo skuteczna, otwierająca technika.
Po sesji hatha jogi siadam czasem w tradycyjnym półlotosie.
Myśli widać jak na dłoni Smile
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 02 10 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos napisał:
Ostatnio skupiam się również na ciele wewnętrznym (opisywał to E.Tolle).

Dla własnych potrzeb rozgraniczam wnętrze od zewnętrza tj. świat zewnętrzny to świat namacalny, wiadomo ciało, cała materia, natomiast wnętrze to cała reszta tj. myśli, uczucia, emocje, energie, ogólnie psychika.

I jak Kobra pisał, w człowieku wnętrze zawiera zewnętrze, taki paradoks, no bo przecież myśli, energie, aura są na zewnątrz ciała.

Wnętrze jest spekulacją, światem subiektywnym, prywatnym, oddzielonym, a tym samym naszym nieszczęściem.

Medytacja ma przywracać nas do egzystencjonalności, umniejszać świat wewnętrzny.

Mistrzostwo to doprowadzić się do takiego stanu jak pisał Sadhguru: kiedy potrzebuję umysłu to go przywołuję. Smile
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2021 02 10 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie skupianie sie na ciele wewnetrznym jest wchodzeniem wgląb siebie i czuciem ciala/siebie od srodka. Cialo staje sie jakby bramą, takim wejściem do króliczej nory, jak w Alicji z krainy czarów.
Od razu powiem, że nie mówię o jakichś kolorowych tripach, bardziej o odczuwaniu własnej egzystencji, na głębszym, nieznanym mi dotąd poziomie.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 02 10 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos napisał:
Po sesji hatha jogi siadam czasem w tradycyjnym półlotosie.
Myśli widać jak na dłoni Smile

U mnie gorzej z emocjami, z książki "Technika uwalniania", wynika że wyrażanie emocji, których chcemy się pozbyć tylko je wzmacnia, choć b. silne czasem trzeba wyrazić, żeby nie zwariować.

Uznanie, akceptacja i czekanie, aż energia emocji się wypali jest sposobem Hawkinsa.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2021 02 10 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśny napisał:

Uznanie, akceptacja i czekanie, aż energia emocji się wypali jest sposobem Hawkinsa.

Dla mnie tym jest właśnie medytacja. I dotyczy zarówno emocji jak i myśli.
Nauczycielka jogi, do której chodziłem w Polsce (Pani Renata Saniewska - autorka książki - Scieżka Radości), zawsze powtarzała, żeby widzieć myśli jak chmury płynące po niebie. Są na niebie, płyną i potem znikają. Nie ma sensu trzymać się ich, negować czy specjalnie się w nie wgłębiać. Po prostu być ich świadomym. Emocje podobnie.
Ale oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić Sad
A technika uwalniania też czeka u mnie cierpliwie na półce na swoją kolej Smile
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 02 16 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaos: hatha joga jest super Smile ćwiczę od prawie 30 lat, mało kto rozumie ideę jogi, że to nie tylko wygibasy i oddechy. Wszystko zależy od nauczyciela, samemu nie dojdziesz nawet do podstawówki, tyle się nauczyłem Wink

Podobnie jest z umysłem, sam na siebie nie wskoczysz, bez zaufania mistrzowi niewiele można zdziałać, a zaufać trzeba na przekór umysłowi, wg słów Jezusa: zaprzeć się siebie.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 02 17 08:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maharaj pisze: nie jesteś ciałem, ani umysłem, jesteś najwyższą rzeczywistością, doskonałością, proszę Cię o odrobinę zaufania, najgorszy jest pierwszy krok, jak go postawisz dalej będzie łatwiej. Postępuje wg tej wiedzy. Smile

Nie mamy nic innego tu do zrobienia, oprócz zauważenia tej doskonałości, którą jesteśmy. Z tej perspektywy życie jest lekkie. Smile
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2021 02 17 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 02 19 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświecenie (wyzwolenie) jest b. proste do osiągnięcia. To po prostu nasz stan naturalny. Wystarczy wczuć się w ten stan i już jesteś oświecony.

Jego uniwersalność i dostępność w każdej mijającej sekundzie daje możliwość wyboru, czy pójdziesz za umysłem, czy też wybierzesz stan doskonałej niewiedzy. Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: