Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SYMPTOMY - strach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 04 26 14:37    Temat postu: SYMPTOMY - strach Odpowiedz z cytatem

STRACH

Strach dla poszczącego może być największym problemem. W czasie postu (często także w innych sytuacjach życiowych), nie ma nic straszniejszego niż sam strach, który wtedy jest też największym zagrożeniem. Jeżeli boisz się pościć, to albo nie pość (żeby siebie nie skrzywdzić), albo rób to z kimś zaufanym, przy kim nie boisz się. Tylu ludzi nagle pozbawionych jedzenia zmarło ze strachu po kilku dniach, zanim jeszcze właściwy proces postu (odżywiania wewnętrznego) zaczął się. Zmuszanie bojącego się człowieka do poszczenia jest zagrożeniem dla życia organizmu.

Jeżeli w trakcie postu czujesz strach, to tym wcześniej wróć do jedzenia (przerwij post), im jest on większy i im bardziej związany jest z twoim zdrowiem lub życiem w relacji do jedzenia. Strach dotyczący innych spraw też ma moc niszcząca. W czasie postu człowiek jest dużo wrażliwszy, dlatego w tym czasie strach może wyrządzić większe szkody.

Strach to stan całkowitego braku Miłości (jedynej mocy tworzącej Życie). Taki stan powoduje, że Życie natychmiast zanika. Zatem im mniej Miłość przejawia się przez dana istotę (np. przez ciebie), tym bardzie istota czuje brak energii tworzącej Życie a więc tym bardziej boi się. Zatem jeżeli boisz się, to znaczy, że wstrzymujesz (przygniatasz) Miłość, źródło życia twojego umysłu i ciała. Jeżeli pozwolisz Miłości, której źródłem właśnie ty jesteś, więcej przejawić się, to strach zniknie. Strach i Miłość nie współistnieją razem.

Jeżeli postanowisz pozbyć się zbliżającego strachu, to możesz zastosować ćwiczenie uwalniające Miłość z ciebie. Siadasz albo kładziesz się w pozycji relaksacyjnej i wyciszasz. Spokojnie oddychając skupiasz się na odczuwaniu Miłości, której źródłem jesteś i która naturalnie promieniuje z ciebie. Poczuj jak w centrum istoty którą jesteś, znajduje się źródło twojego życia. To źródło zawsze promieniuje tyle, ile pozwala mu na to twój umysł. Zatem pozwól mu na pełne przejawianie się. Niech świeci jak słońce, ogrzewając ciebie całego i otoczenie. Pozwól w pełni i czuj Miłość. Czuj, czuj ... jak Miłość ogrania ciebie i wszystko wokoło. Nie twórz jej, ona sama przejawia się, jeżeli pozwalasz.

Czy boisz się pościć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SASAnka
Gość

PostWysłany: 2004 05 08 09:35    Temat postu: Re: SYMPTOMY - strach Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
STRACH

Strach dla poszczącego może być największym problemem.
Czy boisz się pościć?

Witam, Very Happy
zastanawiam się nad sobą i nad pytaniem, czemu mam opory, aby wrócić do kolejnych prób poszczenie. Zdemaskowałam mój problem teraz do końca. Kiedy nie jadłam przez 3 doby, właśnie strach, a następnie panika spowodowała moje wyobrażenia o śmierci. Ponieważ byłam wówczas za słaba, nieświadoma własnej mocy, wróciłam do jedzenia. Skutkiem tego do tej pory nabieram wciąż coraz większą masę ciała. Mam wrażenie jednak, że zasilam siebie jednocześnie energią z jedzenia i Światła. Rozróżniam bardziej świadomie, która energia skąd pochodzi i jak jest odczuwalna. Ta wiedza może mi teraz bardzo pomóc i przełamać moje opory dot. oczyszczania i przejscia na Najwyższej Jakosci zasilanie. Dzięki za podpowiedzi, które wreszcie odczuwam w sobie, a nie tylko "wierzę". Teraz juz WIEM.
Książka jest wielką transformacją dla nas i daje Pełnię /którą widzę na okładce/ możliwości do samodoskonalenia siebie samych. Dziękuję. Pozdrawiam. Ania W.
Powrót do góry
Fredi

PostWysłany: 2004 05 29 22:01    Temat postu: Informacja a strach Odpowiedz z cytatem

Po długim okresie bez jedzenia (post a potem soki i woda) kiedy przekroczyłem próg zdrowotnego postu i organizm sam siebie zjadał, gdy wróciłem do jedzenia przez okres prawie 2 lat organizm nie potrzebował postu, a jedynie delikatnej diety, a więc wszelkie próby (wbrew odczuciu ze organizm nie chce pościć) kończyły się fiaskiem z powodów psychicznych. Kiedy obawa (informacja z podświadomości) zniknęła, wówczas mogłem przeprowadzić kolejny post.

Jupiiii :lol , to tak w ramach tematu strachu i obaw Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: