Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CZP - SŻBJ - udowodnij mi to

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 08 30 12:28    Temat postu: CZP - SŻBJ - udowodnij mi to Odpowiedz z cytatem

To bzdury, że można żyć bez jedzenia. Jak mi to udowodnisz?

Chciałbym podkreślić, że nie czuję potrzeby udowodnienia, że życie bez jedzenia jest możliwe lub że ja czy ktokolwiek inny jest niejedzącym. Każdy w życiu kroczy swoja drogą, doświadczając i budując własną wiedzę. Udowodnić albo nie, możesz tylko sam sobie. W inne rzeczy albo innym ludziom możesz tylko wierzyć albo nie, bo oni ci nie udowodnią.

Każdy człowiek buduje swój świat. Każdy człowiek jest innym światem. Świat każdego człowieka jest inny, chociaż mogą znajdować się w nim elementy takie same albo wspólne z tymi, które występują w światach innych istot.

Człowiek buduje swój świat (między innymi) swoimi wierzeniami, doświadczeniami i wiedzą. Zatem to co jest prawdziwe dla (w świecie) jednego człowieka, może nie istnieć albo może być fałszywe dla (w świecie) drugiego człowieka. To znaczy, że prawda jest względna w odniesieniu do światów ludzi.

Jeżeli dla (w świecie) pewnej osoby prawdą jest możliwość życia bez jedzenia, to nie oznacza, że automatycznie dzieje się tak dla każdej osoby. Dla jednych osób prawdą (może nawet realizowaną na co dzień) jest możliwość życia bez jedzenia, natomiast dla innych osób jest to kłamstwem i rzeczą niemożliwą. Zatem pierwsza osoba szczęśliwie żyje bez jedzenia a druga, jeżeli spróbuje tego, może umrzeć.

To tylko jeden z przykładów na to, jak coś może być równocześnie możliwe i niemożliwe, prawdą i kłamstwem. Oczywiście, nie ogranicza to człowiekowi możliwości zbierania informacji, zmieniania swoich wierzeń, doświadczania życia i budowania własnej wiedzy.

Osoba z cechą niewymuszonej tolerancji pozwala człowiekowi doświadczać tego, co postanowił (czyli budować swój świat), bo ona wie, że jest to przejawem wolnej woli człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: