Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIEJEDZĄCY

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 07 28 12:49    Temat postu: NIEJEDZĄCY Odpowiedz z cytatem

NIEJEDZĄCY

Ilu niejedzących żyje na Ziemi -- kto wie? Takiej statystyki nie znam. Słyszałem, czytałem o wypowiedziach podających liczbę kilka do kilkanaście tysięcy. Według mojego obecnego odczucia, na Ziemi żyje setki tysięcy niejedzących.

Faktem jest, że wielu niejedzących to osoby określane jako wysoko duchowo rozwinięte. Większość z nich nie jest zainteresowana rozgłosem, dlatego osoby te pozostają niepopularne, bo środki masowego przekazu nie wskazują ich.

Inna (największa) część niejedzących to osoby, które nigdy nie słyszały o teoriach, hipotezach i całej filozofii niejedzenia. One, po prostu, nie jedzą, bo nie czują takiej potrzeby. Często jest tak, że społeczeństwo w którym żyją, uważa je za chorych, nienormalnych albo nadzwyczajnych, co powoduje, że oni sami czują się jako tacy.

Szczególnym przykładem są osoby określane mianem ankorektyk. Faktem jest, że anoreksja to choroba wywołana zaburzeniami w psychice. Innym faktem jest, że tylko część z tych osób to rzeczywiście anorektycy. Część z nich to osoby, które nie wiedzą o swojej wrodzonej albo nabytej umiejętności niejedzenia i ulegają sugestii środowiskowej. Sugestia ta działa na nich tak niszcząco, że ma moc doprowadzenia do choroby psychicznej.

Wielu niejedzących trudno rozpoznać jako niejedzących, ponieważ dają się zaprosić na obiad, do kawiarni, mogą uczestniczyć w bankietach. Wtedy jedzą z powodów towarzyskich, żeby nie wzbudzić zainteresowania. Jedzą tylko z tego powodu, bo jedzenia i picia nie potrzebują.

Poniżej alfabetycznie wymieniłem tylko tych bardzo nielicznych, którzy zostali nagłośnieni przez środki masowego przekazu lub są aktywni w promowaniu takiego stylu życia. Nie gwarantuję, że osoby te są czy były niejedzącymi albo w jakim stopniu zaawansowania. To są tylko informacje.
-------

Uaktualniana lista niejedzących jest w głównej części serwisu http://niejedzenie.info, w dziale o tym tytule.

Jeżeli prowadzisz SŻBJ i chcesz znaleźć się na tej liście, proszę, napisz.
Jeżeli znasz innych niejedzących, proszę, poinformuj mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zosia23

PostWysłany: 2005 01 14 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy jak ktoś potrzebuje bardzo dużo jedzenia czy znaczy, że jest "malo
rozwinięty duchowo"?czy ludzie, o ktorych mowiles, ze malo jedzą i nawet nie
zdają sobie z tego sprawy są "wysoko rozwinięci"? ( wiem, wiem wszyscy
jestesmy tacy sami, ale myslę, ze wiesz, co mam na mysli)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 01 14 19:50    Temat postu: jedzenie a rozwój Odpowiedz z cytatem

To dobry temat na pracę magisterską z żywieniologii, bo można całą książkę o tym napisać.

zosia23 napisał:
czy jak ktoś potrzebuje bardzo dużo jedzenia czy znaczy, że jest "mało
rozwinięty duchowo"?
Jest związek między jedzeniem a tzw duchowością człowieka. Faktem też jest, że po tym, co człowiek je, ile i jak spożywa pokarmy, można ogólnie wywnioskować, jaki to człowiek.
Jednak nie ma bezwzględnej reguły, która wiązałaby dietę człowieka z jego duchowością. Ogólna zależność wskazuje na to, że im bardziej człowiek jest uduchowiony (aktywny w duchowej sferze życia), tym delikatniejsza jest jego dieta.
Znaczy to, że może być dużo wyjątków; np. osoba uznawana za bardzo duchowo rozwiniętą może jeść góry pokarmu. Inna osoba, żyjąca bez jedzenia (inedyk), może być oceniana przez ludzi jako prymitywna w rozwoju duchowym.

zosia23 napisał:
czy ludzie, o ktorych mowiles, ze malo jedzą i nawet nie
zdają sobie z tego sprawy są "wysoko rozwinięci"?
Tu odpowiedź jest jak powyżej. Osoba taka może mieć sferę Świadomości znacznie rozszerzoną, przeciętną albo bardziej ograniczoną. Zauważyłem, że statystycznie są to osoby o dużym potencjale duchowym, to znaczy, duchowość czeka na mały ruch, postanowienie i realizacja praktyk ze strony danej osoby. Często spotykam wśród nich aniołków w ludzkiej postaci (częściej kobiecej).
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2005 01 15 02:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co zaobserwowalam to jednak maly-subtelny apetyt towarzyszy w wiekszosci osobom bardziej rozwinietym duchowo. I raczej bezmiesna dieta.
Znam Anielice- od dziecinstwa praktycznie prawie niejedzaca( wyglada swietnie)
Ja- Aniolek- zawsze potrafilam sie obejsc bez jedzenia, zaden dramat, potrafie poscic wiele dni bez problemu ( poprzednie jogiczne wcielenia )
Potrafie tez cos zjesc z duzym apetytem.
ALE:
Zgadzam sie z Joachimem.
Znam Aniolka, ktory ma prawie bulimie. Zre, ale nie zawsze, czasami.
Ma duze obciazenia karmiczne, roznego, najrozmaitszego rodzaju. Duzo demonow;-)
Poczucie winy zamula tym zarciem. Ale jest na drodze do uzdrowienia.
Pozdrowienia dla wszystkich rozwijajacych sie:-)
Powrót do góry
zosia23

PostWysłany: 2005 01 15 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy poważnie mówicie czy to są przenośnie??
Anioły w ludzkiej skórze ??
Czy jest ich dużo?
Czy mają większe, mniejsze mozliwosci od ludzkiej duszy? ( rowniez perspektywicznie?
Czy wchodzą raz w cialo, czy inkarnują wielokrotnie?
Jak je rozpoznać?
czy anioły mają płeć?
czy mają rzeczywiście swoją "hierarchię"?
czy powinnam zrobić nowy temat o aniołach ? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
żre i tyjr
Gość

PostWysłany: 2005 02 09 00:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie że najwięcej nie jedzących żyje w Etiopi i Somali
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 02 09 12:25    Temat postu: różnica Odpowiedz z cytatem

żre i tyjr

Jak to ocenić, skoro nie ma statystyk, ilu niejedzących gdzie mieszka.

Są istotne różnice między osobami, które nie jedzą. Chodzi o powód ich nie jedzenia i sposób jego przeprowadzania. Dla przykładu.
1. Jeżeli osoba nie je z powodu braku pożywienia, to mowa jest o głodowaniu, które większość osób doprowadza do śmierci ciała fizycznego.
2. Kiedy osoba nie je, bo jej ciało nie przyjmuje jedzenia, to najczęściej chodzi o religijnego inedyka. Jest paru takich opisanych i udokumentowanych dość dokładnie, np. Martha Robin, Theresa Neumann, Prahlad Jani.
3. Jeżeli osoba nie je przez jakiś czas, żeby uleczyc ciało i ducha, to jest mowa o poście leczniczym.
4. Jeżeli osoba nie je, bo potrafi utrzymać ciało we właściwym działaniu bez względu na ilość (nie)spożytego jedzenia, to mowa jest o inedyku, (prawdziwym niejedzącym).
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 02 09 12:48    Temat postu: tak to jest Odpowiedz z cytatem

zosia23 napisał:
Wy poważnie mówicie czy to są przenośnie?
To pytanie indywidualnie do każdej osoby, która mówi o aniołach. W moim przypadku wyrażenie "anioł w ludzkim ciele" oznacza istotę, która zanim wcieliła się w ludzkie ciało, była aniołem, czyli żyła w sferze znacznie mniej gęstej niż znana nam materia. To mogło być przy Ziemi albo przy/na/wewnątrz innej planety.

zosia23 napisał:
Czy jest ich dużo?
Tak, jak widzę, to miliony.

zosia23 napisał:
Czy mają większe, mniejsze mozliwosci od ludzkiej duszy? ( rowniez perspektywicznie?
Te same możliwości co ludzie, to znaczy, ogranczone tylko ich umysłem. Chociaż będąc w ciele ludzkim, zazwyczaj mają więcej "kłopotów", bo to dla niech środowisko cięższe, w porównaniu z poprzednim. Ale kiedy taki anioł w ludzkim ciele pozna i przejawi swoja wewnętrzną moc, to wyraźnie to czuć od niego.

zosia23 napisał:
Czy wchodzą raz w cialo, czy inkarnują wielokrotnie?
Indywidualnie decydują.

zosia23 napisał:
Jak je rozpoznać?
Ja czuję. Nie znam innej metody niż przez poczucie albo przypomnienie sobie.

zosia23 napisał:
czy anioły mają płeć?
Mogą, jeżeli zechcą, chociaż jest to im niepotrzebne do rozmnażania się.

zosia23 napisał:
czy mają rzeczywiście swoją "hierarchię"?
Tak, jeżeli chcą jej podlegać, to mają swoich szefów i szefów ich szefów. Ludzie tak to nazywają.
Powrót do góry
misiu_jogi(n)
Gość

PostWysłany: 2005 03 09 15:33    Temat postu: Re: tak to jest Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Tak, jak widzę, to miliony.

Nie chce sie czepiac slowek, ale co masz na mysli mowiac ze widzisz?
Pytam, poniewaz slyszalem, ze ludzie z rozwinietymi zdolnosciami widzenia aury, spostrzegaja tez istotki niematerialne, czyli duszki, aniolki...diabelki?.
No chyba, ze masz na mysli widzenie przez czucio-przypominanie, jak napisales ponizej w swoim poscie. Mam nadzieje, ze jasno sie wyrazilem Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 03 10 16:19    Temat postu: widzę Odpowiedz z cytatem

Pisząc tutaj "widzę", mam na myśli wniosek z zebranych przezemnie informacji.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: