Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NCSZU - płukanie jelita grubego
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMWDołączył: 13 Sty 2003
Posty: 1714
Skąd: Kanton, Chiny

PostWysłany: 2004 06 06 21:12    Temat postu: NCSZU - płukanie jelita grubego Odpowiedz z cytatem

PŁUKANIE JELITA GRUBEGO

Lewatywa, na temat której napisano wiele prac naukowych i tomów książek, o której wielu myśli z obrzydzeniem i nigdy jej nie robili, jest zbawienna dla zdrowia ludzkiego organizmu. Tego tematu tutaj nie wyczerpię ale gdybym miał podsumować go w jednym zdaniu, to powiedziałbym: im głębiej i im częściej, tym lepiej (w granicach rozsądku, oczywiście).

Jelito grube jest miejscem, skąd wchłaniane są do organizmu różne substancje, łącznie z toksynami wydzielanymi przez gnijące resztki jedzenia. Ścianki jelita grubego pokryte są kosmkami, dzięki którym proces wchłaniania może przebiegać wystarczająco skutecznie. Z biegiem lat na tych kosmkach osadza się śluz a do niego przyklejają się substancje o trudnym do określenia składzie. Tworzy się warstwa czegoś w rodzaju gumowatej izolacji, która utrudnia albo wręcz uniemożliwia prawidłowe przenikanie substancji pokarmowych z jelita do krwi. Poza tym warstwa ta jest przyjaznym siedliskiem całej masy szkodliwych bakterii, grzybów, pleśni i innych pasożytów. Rozrastające się kolonie tych pasożytów i produkty ich przemiany materii niszczą niezbędną jelitom florę bakteryjną, zatruwają krew, a co za tym idzie, cały organizm. Jest to doskonałe podłoże dla rozwoju wielu chorób, z powodu których przeciętny przedstawiciel ziemskiej cywilizacji cierpi a które rozwijają sie jak epidemia (np. nowotwory i cukrzyca).

Lekarze stosujący kolonohydroterapię mówią, że z jelita grubego można wymyć pozostałości po tym, co osoba zjadła wiele lat wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ warstwa śluzu i kamienia kałowego pogrubia się z czasem. Warstwa ta zawęża średnicę jelita grubego i z czasem uniemożliwia organizmowi wchłanianie czegokolwiek poza produktami gnicia. Wątroba dostaje tyle trucizny, że nie jest w stanie jej neutralizować. Taki człowiek jest stale pod wpływem trucizny. Widać to wyraźnie po twarzy i na całej skórze. Częste chorowanie, słabość, bóle głowy, przyspieszone starzenie się skóry, zamglone i zażółcone oczy wyraźnie wskazują na zatrucie całego organizmu pochodzące z jelita grubego. Wtedy oczyszczenie i przywrócenie właściwego funkcjonowania ścianek jelit, przywraca dobry stan zdrowia całego organizmu.

Zaprzestanie jedzenia spowalnia pracę jelit. Resztki niestrawionego pokarmu pozostają w jelicie grubym, także ten gumowaty śluz na ściankach i kamień kałowy. Brak dopływu nowej treści jelitowej nie przesuwa tej jej części, która ma zostać wydalona. Pozostała w jelitach substancja zamienia się na czarne bryłki podobne do kamieni, które z pewnością pozytywnie nie wpływają na organizm.

Pozostałą, nie usuniętą treść jelitową i śluz ze ścianek można usunąć wodą -- metoda prosta a skuteczna, żeby w wielu przypadkach przywrócić dobry stan zdrowia a nawet uratować od śmierci (spowodowanej np. zatruciem organizmu, nowotworem, pasożytami). Dlatego płukanie jelita grubego jest tak ważne; z całą pewnością można powiedzieć, że zbawienne. W przypadku wielu chorób samo dokładne i głębokie płukanie jelita grubego powoduje usunięcie przyczyn choroby i wyleczenie.

Prawdę mówię ludziom wprost, szczególnie tym, którzy brzydzą się lewatywy. Masz wybór, bo możesz, nie musisz stosować płukania jelita grubego. Jeżeli wypłukujesz jego zawartość, to wyrzucasz zgniliznę ze swojego organizmu. Jeżeli zostawiasz ja tam, to gnijesz od środka.

Od momentu odstawienia jedzenia jelito grube płucze się nie rzadziej niż raz na tydzień. Każdy sam sobie ustala rytm, który mu odpowiada. Z doświadczeń wiem, że dobrym rozwiązaniem jest płukanie raz na dobę w pierwszym tygodniu, co drugą dobę w drugim tygodniu i co trzecią dobę potem. Jelito płucze się wodą aż do pełnego oczyszczenia. Może to trwać od tygodnia do czterech miesięcy (w skrajnych przypadkach nawet dłużej). Szczególnie dużo pracy wymaga usunięcie gumowatego śluzu, bo odrywa się powoli i opornie; wymaga wielu płukań, zanim ścianka wewnętrzna jelita zostanie całkowicie oczyszczona.

Oczywiście zależy to w największej mierze od umiejętności danej osoby. Całkowite wypłukanie jelita grubego od odbytu do miejsca, gdzie łączy się ono z jelitem cienkim, wymaga ćwiczeń i wielokrotnych wlewów.
Ludzie wymyślają aparaty, dzięki którym łatwiej jest wypłukać całe jelito grube. Wiele z nich jest skutecznych i godnych polecenia. Jeżeli jednak chcesz uniezależnić się od aparatów, możesz zastosować wlewy.

Płucząc jelito grube, sam opracujesz najlepszą metodę dla siebie. Zawarte tutaj wskazówki możesz zastosować i modyfikować wedle uznania. Na początku dobrze jest wyobrazić sobie, że jelito to mocno pofałdowana rura (jak od odkurzacza) w kształcie odwróconej litery U. Co trzeba robić, żeby wymyć zawartość tej rury. Co robić z wodą i organizmem, jakie ruchy wykonywać i pozycje przyjmować, żeby woda wymyła całą zawartość rury od początku do końca.

Jelito płucze się wodą o temperaturze od ok. 15C do ok. 45C, chociaż niektórzy zalecają nawet bardziej gorącą. Dobrze jest wlewać najpierw ciepłą a potem zimną wodę, robić to na zmianę. Wodę wlewa się kilka do kilkunaście razy. Jednorazowo tyle wody, ile da się wytrzymać. Im wolniejsze wlewanie, nawet z przerwami, tym więcej można wlać. Większa ilość wlanej wody lepiej i głębiej oczyszcza. Oczywiście bez przesady, bo jelito to nie balon. Jednorazowo do jelita wlewa się od pół do dwóch litrów (niektórzy mogą nawet więcej) wody.

Kiedy woda jest wlana, warto wykonać parę ruchów. Jeżeli osoba wyobraża sobie, że jej jelito wygląda jak rura w kształcie odwróconej litery U, to łatwiej jej wymyśleć pozycje i ruchy. Zatem brzuchem wstrząsa się na boki, w górę a także masuje go ruchami od dołu do góry. Można unieść się na palcach (pięty do góry) i opuścić, uderzając o podłogę (wstrząsy).

Po kilkudziesięciu sekundach do kilku minut takiego płukania jelita, wodę wypycha się w całości. Także przy tej czynności wyobraźnia pomaga. Dla przykładu, żeby woda wyleciała z odcinka wstępującego jelita, można oprzeć stopy o ścianę i unieść brzuch w górę, najlepiej do pozycji pionowej. W tej pozycji wciągnąć i wypchnąć kilka razy brzuch. Następnie odwrócić się na lewy bok i powoli opuścić nogi. Wstając z pozycji leżącej (na lewym boku) jednocześnie podnosić pośladki i wciągać brzuch a głowę trzymać w dole. Następnie kucnąć i wypchać zawartość jelita. Całość powtórzyć tyle razy, ile potrzeba do usunięcia całej wlanej wody (2 do 5 razy). Następnie można ponownie wlać wodę.

Zadowalające opanowanie opisanego sposobu płukania jelita grubego wymaga ćwiczenia. Jest to skuteczna metoda na dobre wymycie ścianek, usunięcie gnijącego kamienia kałowego i przywrócenie właściwej pracy całego jelita.

Niektórzy zamiast wodą płuczą jelito naparami z ziół, moczem, wywarem z kawy, wodą z dodatkiem soku cytryny. To może być dobry pomysł, szczególnie w przypadku, kiedy chce się wprowadzić do organizmu substancje przeciwbólowe (kofeina), leczące (zioła), zmiękczające i rozpuszczające śluz. Kiedyś stosowano roztwór wody z mydłem -- to podrażnia jelito i zatruwa organizm więc nie nadaje się. Zgodnie z regułą, że najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, zwykła woda wystarcza.

Jeżeli zamierzasz przeprowadzić post suchy (bez picia), dokładnie wypłucz jelito grube przed rozpoczęciem. Płukania rozpocznij na tydzień albo dłużej przed odstawieniem picia -- ten czas jest postem tylko na wodzie. Kiedy przestajesz pić, jelito grube ma być puste i czyste od wewnątrz. Dzięki temu dużo łatwiej jest pozostać bez wody, bo organizm potrzebuje jej znacznie mniej niż wtedy, kiedy usuwa z krwi toksyny (które dostały się tam z jelita grubego).

Na drugi albo trzeci dzień po odstawieniu jedzenia warto spowodować biegunkę. W tym celu zażywa się ziołowe albo inne nieszkodliwe środki przeczyszczające. Godnym polecenia jest siarczan magnezu (sól gorzka). Dobrze spisuje się w tym sok z gruszek, kupiony w pudełku kartonowym (tzw 100%) albo (lepiej) samemu przyrządzony.

Warto mieć na uwadze to, że sok z gruszek u większości ludzi powoduje bóle brzucha, które mogą być odczuwane jako dość bolesne. Zależy to od długości poszczenia i zawartości jelit. W jelitach wtedy dzieje się rewolucja, silne skurcze i ruchy robaczkowe. Jeżeli jelita nie są zapchane, to biegunka pojawia się już po kilkunastu minutach.

Około litr soku z gruszek można lekko ogrzać tak aby był letni. Następnie należy go wypić w całości w krótkim czasie, raczej nie dłuższym niż 5 minut ale tak aby nie zwymiotować.

Sok z gruszek tak zastosowany działa kilka godzin i może to być nieprzyjemne, bo przez ten czas (np. całe popołudnie) osoba może czuć się źle z powodu bólów brzucha, głowy, "uderzeń energii" itp. w zależności od wrażliwości. Poza tym, sok z gruszek działa dość gwałtownie, więc lepiej przed jego zastosowaniem, przez jedną do trzech dób, płukać jelita (żeby nie były zapchane, bo wtedy bóle i skurcze są bardziej intensywne).
Oczywiście, nie u każdego musi to tak wyglądać, są osoby, które przy pełnych jelitach, po wypiciu litra soku, nie poczują nic poza lekkim burczeniem brzucha (to świadczy o dużym rozszerzeniu jelit). Są też osoby, które zwijają się z powodu bólu i mają mdłości -- dla nich ta metoda nie jest wskazana.

Opisałem tę metodę dla tych, którzy chcieliby doświadczyć i ocenić, jak to działa. Jeżeli nie jesteś pewny, jak to na ciebie zadziała, zacznij od jednej szklanki soku gruszkowego. Przy następnej próbie możesz zwiększyć ilość, jeżeli działanie jednej szklanki jest za słabe.

Są inne metody na oczyszczenie jelita, nie tylko grubego, także cienkiego. Przy okazji następuje przemycie całej rury pokarmowej i czyszczenie woreczka żółciowego. Najbardziej znana, skuteczna i bardzo polecana metoda pochodzi z jogi. Opisując w wielkim skrócie, robi się to tak. Przyrządza się ok. 1% ciepły roztwór soli kuchennej. Pije się jedną szklankę a następnie wykonuje serię ćwiczeń mających za zadnie popchanie roztworu aż do odbytu. Następnie pije się drugą szklankę i robi te same ćwiczenia. Tak po kolei aż roztwór zacznie wypływać z odbytu. Najpierw będzie to biegunka, potem zabarwiony roztwór a na końcu już bezbarwny. Wtedy pije się jeszcze dwie szklanki czystej wody i kończy. Dobrze jest zrobić to nie wcześniej niż w 3 dobie postu. Nawet bez tych specjalnych ćwiczeń u większości osób działa skutecznie. Zamiast specjalnych ćwiczeń można wykonywać ruchy i masaż brzucha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ŚwiatełkoDołączył: 14 Sty 2003
Posty: 679
Skąd: wawa

PostWysłany: 2004 07 05 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czopki glicerynowe ?
( mam nadzieję , że nie ma ubocznych skutków, prawda?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
JMWDołączył: 13 Sty 2003
Posty: 1714
Skąd: Kanton, Chiny

PostWysłany: 2004 07 05 12:30    Temat postu: gliceryna Odpowiedz z cytatem

Gliceryna, lekko podrażniając, wzmaga perystaltykę jelita grubego, co działa przeczyszczająco. Wspomaga usunięcie zawartośc głównie odcinka zstępującego jelita grubego.
Sama gliceryna w takiej ilości raczej nie ma negatywnego oddziaływania na organizm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ted
Gość

PostWysłany: 2004 10 24 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jesli mozna, chcialbym miech tylko jedno, male zastrzezenie do tego tekstu. Takie plukanie moze rowniez przyniesc bardzo niekorzystne efekty. Przy tych ilosciach wody, nastepuje bardzo duze wyplukanie soli mineralnych z organizmu (zainteresowanych dlaczego tak sie dzieje, polecam zerknac do podrecznikow chemii i biologii, ze szkoly podstawowej lub sredniej i poczytanie na temat dyfuzji), co jest zjawiskiem wielce niekorzystnym dla zdrowia. Przy takich duzych lewatywach, nalezy stosowac srodki zapobiegajace temu (oslona z gliceryny lub lekki!!! roztwor soli to wlewu).
Mysle, ze informacji na ten temat jest w sieci wiele.

Zycze przyjemnej zabawy.
Powrót do góry
JMWDołączył: 13 Sty 2003
Posty: 1714
Skąd: Kanton, Chiny

PostWysłany: 2004 10 25 10:51    Temat postu: minerały Odpowiedz z cytatem

Tak zwane minerały, witaminy, pierwiaski śladowe itp. to ciekawy, osobny, obszerny temat. Jednym z faktów jest, że często mówi się o niedoborze tych substancji, mimo że ich nadmiar w ciele człowieka występuje podobnie często jak ich niedomiar. Nadmiar minerałów powoduje wiele zaburzeń w funkcjonowaniu ciała (stąd kiedys używane określenie "wapniak" na m.i starego człowieka z ograniczoną możliwością poruszania się).
Dzięki postowi z przemywaniem jelita grubego można pozbyć się nadmiaru minerałów. Ciało człowieka jest samoregulującym się mechanizmem, który nie dopuści do wymycia minerałów przez lewatywę, chyba żeby robić to np. kilkanaście razy dziennie przez co najmniej kilka miesięcy. Poza tym wiele minerałów nie rozpuszcza się w wodzie i nie występuje w jelicie grubym.
Dyfuzja, ozmoza zależą od stężenia soli w wodzie do lewatywy i zachodzą w malutkim stopniu przy lewatywie. Mają prawie żaden wpływ na zawartość minerałów w ciele człowieka.
Przy okazji, ciekawaostka (też obszerny temat) w skrócie. Im mniej minerałów zawiera ciało człowieka, tym staje się ono bardziej subtelne, czyli mniej materialne. Minerały to coś, co przygniata człowieka do Ziemi i izoluje od Nieba (kierunku rozwoju do duchowości). Następne w ewolucji istoty po człowieku, mają ciała o coraz mniejszej zawartości minerałów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość


PostWysłany: 2004 10 29 19:27    Temat postu: Re: minerały Odpowiedz z cytatem

I znów pytanie - cóż to za przedziwne istoty i gdzie występują ? ? ?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
JMWDołączył: 13 Sty 2003
Posty: 1714
Skąd: Kanton, Chiny

PostWysłany: 2004 10 30 14:36    Temat postu: Istoty Odpowiedz z cytatem

Istot żyjących tylko w tym wszechświecie jest tak dużo, ze przeciętny intelekt nie jest w stanie sobie wyobrazić. Gdyby spotykał co sekundę inną istotę, to przez kilkadziesiąt lat nie byłby w stanie spotkać większości z nich (mówiąc o przynajmniej jednym przedstawicielu każdego gatunku). Mówię tylko o istotach, które określilibyśmy jako inteligentne.
Statystyczny mieszkaniec Ziemi nie widzi tych istot. Wynika to z ograniczenia jego/jej narządów percepcji.

Istoty inne niż ludzie to temat szeroki wystarczająco na napisanie grubej książki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
EdekDołączył: 09 Lis 2004
Posty: 2

PostWysłany: 2004 11 09 15:53    Temat postu: Re: NCSZU - płukanie jelita grubego Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
PŁUKANIE JELITA GRUBEGO
Lewatywa, na temat której napisano wiele prac naukowych i tomów książek, o której wielu myśli z obrzydzeniem i nigdy jej nie robili, jest zbawienna dla zdrowia ludzkiego organizmu. Tego tematu tutaj nie wyczerpię ale gdybym miał podsumować go w jednym zdaniu, to powiedziałbym: im głębiej i im częściej, tym lepiej (w granicach rozsądku, oczywiście).


Wiele z tych prac mówi że płukanie można wykonywać ale nie częściej niż raz na kilka tygodni. Powód podawany: wymywanie bakterii niezbędnych do prawidłowej pracy jelita. Jak to więc jest z tą zalezaną częstowliwością tego zabiegu ?

JMW napisał:
PŁUKANIE JELITA GRUBEGO
Zaprzestanie jedzenia spowalnia pracę jelit. Resztki niestrawionego pokarmu pozostają w jelicie grubym, także ten gumowaty śluz na ściankach i kamień kałowy. Brak dopływu nowej treści jelitowej nie przesuwa tej jej części, która ma zostać wydalona. Pozostała w jelitach substancja zamienia się na czarne bryłki podobne do kamieni, które z pewnością pozytywnie nie wpływają na organizm.


Teorię mówiącą o kamieniach kałowych zalegających w organizmie uskutecznia Pna Tombak w swoich książkach. Niestety poza jego słowami nie ma ona odzwierciedlenia w wynikach badań. Kamieni takich nie zaobserwowano zarówno podczas badania jelit jak i przy sekcjach zwłok. Skoro prawie każdy z nas ma takie kamienie to dlaczego nikt ich do tej pory nie zauważył ?

Podpieranie się pseudonauką jest wygodne ale powoduje że ludzie tracą czas na niewiele warte kuracje i sposoby leczenia/odżywiania.

pozdrawiam,
Edward
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość


PostWysłany: 2004 12 19 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm..
więc jak jest z tymi bakteriami? wymywają się, czy nie?
a kamienie?
Powrót do góry
JMWDołączył: 13 Sty 2003
Posty: 1714
Skąd: Kanton, Chiny

PostWysłany: 2004 12 20 14:43    Temat postu: wymywanie z jelita Odpowiedz z cytatem

więc jak jest z tymi bakteriami? wymywają się, czy nie?
a kamienie?

Wymycie bakterii z jelita poprzez przemywanie go czystą woda jest czynnościa teoretycznie możliwą ale praktycznie (prawie) nie do wykonania.

Powierzchnia czystego jelita jest niegładka, nierówna, pokryta gęsto kosmkami. Wyobraź sobie, że nawet gdyby wyjąć jelito na zewnątrz, rozciąć go i równo rozłołożyć na powierzni, a następnie puścić na to strumień wody, to po takim przemyciu nadal pozostałyby na jelicie milony, miliardy bakterii i innych żyjątek.

Teoretycznie, gdyby dokładne i dogłębne przemywanie jelita wykonać roztworem żrącego kwasu albo zasady, albo innego agresywnego czy trującego związku chemicznego, możnaby pozbawić go bakterii. Jednak wtedy człowiek najprawdopodobnie nie przeżyłby tej operacji.

Jeżeli natomiast chodzi o kamienie (zbrylenia) w jelicie, to te jest dużo łatwiej wymyć wodą, co widać po tej czynności. Zbrylenia mogą być przywarte do ścianki jelita, obklejone śluzem, szczególnie u osób spożywających proporcjonalnie dużo nabiału lub produktów mącznych. Przemywanie wodą jelita, szczególnie podczas postu, bardzo ułatwia usuwanie tych przyklejonych bryłek, będących siedliskiem masy pasożytów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zosia23Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 42

PostWysłany: 2004 12 27 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy nie prowadzi to do wystąpienia zjawiska leniwego jelita ?
czy mozna zamiast tego np wypić w krotkim czasie dużo wody? czytalam tu gdzieś na forum, ze w 40 minut 3 litry wody z solą chyba ... teraz nie znajdę, to by bylo jak szukanie igły w stogu siana ...czy to będzie to samo? z solą czy bez soli? a może ziola? jakie ? ile?
ile wody max można wypić w ciagu dnia aby ogranizm dobrze to przyjął ?
od którego dnia glodówki należy przemywać jelito ?
czy jak ktoś potrzebuje bardzo dużo jedzenia czy znaczy, że jest "malo rozwinięty duchowo"?czy ludzie, o ktorych mowiles, ze malo jedzą i nawet nie zdają sobie z tego sprawy są "wysoko rozwinięci"? ( wiem, wiem wszyscy jestesmy tacy sami, ale myslę, ze wiesz, co mam na mysli)
czy tylko stare dusze interesują się rozwojem duchowym? a jesli stare dusze istnieją to skąd się biorą młode dusze? czy zawsze następuje nastepna inkarnacja?
ostatnio nie moge patrzeć na bialy ser. z punktu widzenia ezoteryki,energetyki, duchowosci co to może oznaczać?
mam nadzieję, ze moje pytania są jasne. ich chaos wynika z tego, ze pytania powstaly w wyniku otrzymania strzępek informacji z roznych zrodel i teraz nie mam jak się dopytać o to u tych źródeł. moglam coś poknocić z powodu mojej niewiedzy.
pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMWDołączył: 13 Sty 2003
Posty: 1714
Skąd: Kanton, Chiny

PostWysłany: 2004 12 28 10:16    Temat postu: odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

zosia23 napisał:
czy nie prowadzi to do wystąpienia zjawiska leniwego jelita ?
Częste płukanie, szczególnie wykonywane zamiast normalnego, regularnego wypróżniania, może do tego dporowadzić. Ciało i jego narządy przystosowują się do warunków.

zosia23 napisał:
czy mozna zamiast tego np wypić w krotkim czasie dużo wody?
Są takie metody. Jedna z nich polega na piciu roztworu fizjologicznego (albo lekko bardziej stężonego więc ok 1%) soli w wodzie. Pije się po szklankce i po każdej wykonuje ćwiczenia mające na celu pobudzić jelita do pracy i posuwanie wypitego płynu. Jest to tak zwane płukanie całej rury pokarmowej. Wspomniałem o tym w tej książce.
Przekłukanie całego przewodu pokarmowego jest też, albo nawet bardziej, skuteczną metodą oczyszczania. To jest wskazane po rozpoczęciu postu albo okresu niejedzenia.
Niektórzy dodają do tego jeszcze siarczanu magnezu (sól gorzka) lub zioła lekko działających przeczyszczająco.

zosia23 napisał:
ile wody max można wypić w ciagu dnia aby ogranizm dobrze to przyjął ?
To indywidualnie zależy od osoby i okoliczności. Ciało najczęściej samo sobie to reguluje dając znać pragnieniem albo jego brakiem. Zatem może to być od zera, jednej dużej łyżki wody na dobę, do nawet kilku litrów (chwilowo).

zosia23 napisał:
od którego dnia glodówki należy przemywać jelito?
Im wcześniej, tym lepiej, więc od pierwszego dnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
apolloDołączył: 04 Maj 2005
Posty: 4

PostWysłany: 2005 06 06 13:36    Temat postu: olej rycynowy Odpowiedz z cytatem

często stosuję (oprócz lewatywy) olej rycynowy aby dokładnie wyczyścić jelito cieńkie-ma to swoje skutki uboczne gdzyż olej ryc. dość mocno podrażnia jelito cieńkie i grube z tego powodu mam pytanie czy ktoś zna jakiąś łagodniejszą metodę oczyszczania jelita cieńkiego?-pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
zosia23Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 42

PostWysłany: 2005 06 13 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm.. nie wiem, jak to nazwać, ranki ?
slyszalam, ze czasami na jelicie znajduje się coś, co sprawia, że lewatywa jest niebezpieczna i może dojść do zakarzenia calego organizmu i dlatego zanim się ją zrobi należy się zbadać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hunab-kuDołączył: 11 Cze 2007
Posty: 1093
Skąd: Łódź

PostWysłany: 2007 06 13 20:47    Temat postu: Re: NCSZU - płukanie jelita grubego Odpowiedz z cytatem

Edek napisał:


Teorię mówiącą o kamieniach kałowych zalegających w organizmie uskutecznia Pna Tombak w swoich książkach. Niestety poza jego słowami nie ma ona odzwierciedlenia w wynikach badań. Kamieni takich nie zaobserwowano zarówno podczas badania jelit jak i przy sekcjach zwłok. Skoro prawie każdy z nas ma takie kamienie to dlaczego nikt ich do tej pory nie zauważył ?

Podpieranie się pseudonauką jest wygodne ale powoduje że ludzie tracą czas na niewiele warte kuracje i sposoby leczenia/odżywiania.

Edward


To ciekawe, bo kończyłem medycyne i znam przypadek, w którym przywieziono do szpitala pacjentkę w stanie agonalnym. Starowinka to była, miała strasznie bolesny i powiększony brzuch i podbrzusze, bolesnośc uciskową ww. okoliic, poza tym z objawów ogólnych traciła przytomnośc i miała wysoką gorączkę. Na cito nie można było ocenić co pacjentce jest, podano antybiotyk i p/bólowe dożylnie i rozpoczęto diagnostykę. Okazało się, że pacjentka ma tak rozdęte i całkowicie zajęte jelito grube kałem, że grozi ono perforacją. Po lewatywie (z tego co pamiętam - ponad 10 kg wypłukano z niej twardych, zbitych, mas kałowych. Może i nie nazwano ich kamieniami kałowymi, ale niech to będą twarde zbite masy kałowe Very Happy

Pseudonauka powstaje w ciemnych, zamkniętych umysłach, których na polskich uczelniach medycznych jest bardzo dużo, niestety Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztofDołączył: 02 Lip 2007
Posty: 539
Skąd: zielona góra

PostWysłany: 2007 11 21 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EDEK NAPISAŁ :” Teorię mówiącą o kamieniach kałowych zalegających w org. uskutecznia Pan Tombak w swoich książkach niestety poza jego słowami nie ma ona odzwierciedlenia w wynikach badań, kamieni kałowych nie zaobserwowano zarówno podczas badania jelita jak i przy sekcjach” OTÓŻ JEST ODWROTNIE i TO NIE PAN TOMBAK „ lobbuje „ teorię kamieni kałowych !!! Już w latach 20 dr ERHERT [...] „wykonał ok.300 sekcji
zwłok i zaledwie w 28 przypadkach jelito grube było wolne od stwardniałych resztek. Pozostałe zawierały pasożyty , gnijące odpady , kamienie kałowe. Był zaskoczony , że ktoś może przeżyć tydzień , a co dopiero lata mając wewnątrz org. gnijące i rozkładające się szczątki. Obserwował wiele " cudownych uzdrowień "po oczyszczeniu jelita . Także dr.N.W WALKER w swoich książkach publikuje zdjęcia zablokowanych jelit , często powykręcane , rozdęte z osadem na ściankach jelit według jego opinii wiele
osób nosi stale ciężar dochodzący do 7 kilogramów lub więcej. Podobnie Carlson Wade stosuje w swojej lekarskiej praktyce lewatywy dla usunięcia kamieni kałowych i usunięcia wielu problemów zdrowotnych. LITERATURA :Arnold Ereth.Thedefinityve Cure of chronic Constipation. New York, American School of Nathuropaty.1922. , N.W. WALKER.Become Jounger.Prescott. Ariz.NoraWalk Press, 1978. , Carlson Wade.Inner Cleansing.West Nyacle. N.Y.Parker Publishing Company 1992 , także patrz Maja Błaszczyn
"Pełnia życia fitonics" wydawnictwo sic str. 46 i dalej. Zresztą po co odwoływać do powyższych nazwisk wystarczą przykłady z codziennego życia . Kamienie kałowe to nie jakaś tam teoria tylko ZIEMSKA RZECZYWISTOŚĆ .Pozdrawiam . Krzysztof z Zielonej Góry.
Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyzkaDołączył: 02 Lis 2005
Posty: 139

PostWysłany: 2007 11 22 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 16:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztofDołączył: 02 Lip 2007
Posty: 539
Skąd: zielona góra

PostWysłany: 2007 11 24 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety zauważyłem , że większość istot ludzkich nosi w sobie owe twory zwane popularnie kamieniami kałowymi. Nawet szczupłe osoby o super przemianie materii i silnych kwasach żołądkowych mają "ciut , ciut " "kamyczków ".Dotyczy to także maluchów i to kilku letnich ( rodzaj pokarmu , jego jakość , sposób łączenia , żucie pokarmu , warunki życia ,środowisko oraz inne czynniki i zmienne ). Możliwe ,że istnieją istota ludzka o umiejętności pozbywania się k.k. samą myślą o ich wydalaniu ,jednakże owej nie spotkałem ( wtajemniczonych w temacie czasami zagadnę ale nikt nic nie wie i nie słyszał ) . Nawet osoba szczupła , nie chorująca , aktywna np. sportowcy poddana popularnemu " hydrokol. " w prywatnym gabinecie dziwi się " czego tam nie BYŁO !!! ( oczywiście można wykonać samemu lewatywę - choć to tak strasznie brzmi ) . K.k to normalna ,zwykła , bardzo stara ,ludzka rzecz lecz większość istot ludzkich o tym nie wie lub nie dopuszcza myśli o ich istnieniu ( strach , niechęć , obrzydzenie , uprzedzenia wynikające ? itp. ) pomimo posiadanej wiedzy. Najlepiej być świadomym tematu i dbać o czystość duszy , ciała , intencji............. .POZDRAWIAM .Krzysztof z Zielonej Góry Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyzkaDołączył: 02 Lis 2005
Posty: 139

PostWysłany: 2007 11 29 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztofDołączył: 02 Lip 2007
Posty: 539
Skąd: zielona góra

PostWysłany: 2008 06 02 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natknąłem się na symboliczny opis gdy chodzi o czystość jelita grubego i :

"Co robi ogrodnik , który widzi , że roślina wiotczeje , zwiesz liście , kwitnie bardzo słabo ,lub przedwcześnie gubi owoce? Przede wszystkim stara się doprowadzić do porządku ziemię , w której tkwi korzenie. zaczyna ją odpowiednio nawozić , dba też o wilgotność podłoża , żeby nie było ani za suche ani za wilgotne i wzrusza je , żeby dotarł tam tlen. W ten sposób próbuje stworzyć odpowiednie środowisko bakteryjne do prawidłowego wzrostu rośliny."
"Jednak zawartość substancji odżywczych nie jest jedynym czynnikiem decydującym o wegetacji. Rośliny rosną przecież również na terenach bagiennych. Takie obszary charakteryzuje nadmiar składników odżywczych ,bo wszystkie składniki potrzebne do życia są nanoszone wraz z wodą. Na skutek nagromadzenia ich w takich ilościach rozkładają się niestety tak intensywnie , że wiele roślin nie może tam rosnąć. Rolnik mówi : "Gleba jest kwaśna". Jeśli stworzy się odpowiedni odpływ , usunie nadmiar składników , a tym samym wyleczy glebę , to wkrótce odpłacą mu sie pięknym wzrostem."

Na tym opisie widać , ze warunki w naszych jelitach mają olbrzymie znaczenie dla zdrowia i samopoczucia.

Pozdrawiam z Zielonej Góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysztofDołączył: 02 Lip 2007
Posty: 539
Skąd: zielona góra

PostWysłany: 2008 06 02 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natknąłem się na symboliczny opis gdy chodzi o czystość jelita grubego i :

"Co robi ogrodnik , który widzi , że roślina wiotczeje , zwiesz liście , kwitnie bardzo słabo ,lub przedwcześnie gubi owoce? Przede wszystkim stara się doprowadzić do porządku ziemię , w której tkwi korzenie. zaczyna ją odpowiednio nawozić , dba też o wilgotność podłoża , żeby nie było ani za suche ani za wilgotne i wzrusza je , żeby dotarł tam tlen. W ten sposób próbuje stworzyć odpowiednie środowisko bakteryjne do prawidłowego wzrostu rośliny."
"Jednak zawartość substancji odżywczych nie jest jedynym czynnikiem decydującym o wegetacji. Rośliny rosną przecież również na terenach bagiennych. Takie obszary charakteryzuje nadmiar składników odżywczych ,bo wszystkie składniki potrzebne do życia są nanoszone wraz z wodą. Na skutek nagromadzenia ich w takich ilościach rozkładają się niestety tak intensywnie , że wiele roślin nie może tam rosnąć. Rolnik mówi : "Gleba jest kwaśna". Jeśli stworzy się odpowiedni odpływ , usunie nadmiar składników , a tym samym wyleczy glebę , to wkrótce odpłacą mu sie pięknym wzrostem."

Na tym opisie widać , ze warunki w naszych jelitach mają olbrzymie znaczenie dla zdrowia i samopoczucia.

Pozdrawiam z Zielonej Góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisan
Gość

PostWysłany: 2008 06 21 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2013 11 19 05:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
SalomeaDołączył: 16 Cze 2008
Posty: 142
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 2008 06 21 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joachimie, a możesz powiedziec czy Ty stosowaleś czyszczenie jelit roztworem solnym? Ja niestety mam z tego powodu tylko złe wspomnienia.. gdy wodę się posoli zamocno- zwymiotuje sie, zolądek nie przepusci takiej "solanki", gdy natomiast da sie zbyt malo soli, jelita zresorbuja te wode i przejdzie ona do nerek, po co obciazac ukl., moczowy taka iloscia sodu??

Prosze, powiedz ile łyżek soli trzeba dac na np litr wody.. Pozdrawiam i z gory dziekuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
JMWDołączył: 13 Sty 2003
Posty: 1714
Skąd: Kanton, Chiny

PostWysłany: 2008 06 21 20:00    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Salomea napisał:
czy Ty stosowaleś czyszczenie jelit roztworem solnym?
Tak, robiłem to kilka razy. Przyjemne to nie było, bo w czasie picia zmuszałem się do przełknięcia dużego nadmiaru solanki (jeszcze trochę i zwymiotowałbym) a potem, biegałem co chwila z powodu mechanicznej biegunki.
Jednak wynki był zgodny z oczekiwaniem, wylewała się już bezbarwna woda z jelita, po ok. 3 litrach.

Przećwiczyłem to kilka razy i doszedłem do sposobu, który dokładnie całą rurę pokarmową oczyszcza. Robię to tak, że wpierw poszczę przez 3 dni a dopiero w 4 dniu piję solankę. Biorę dużą kopiastą łyżkę soli na 1 litr letniej wody. Dla lepszego efektu, kilka minut przedtem wypijam pół szkalnki wody z rozpuszoną solą gorzką (siarczan magnezu) 25g. Po ok. 6 szklankach pojawia się biegunka. Potem już łatwo, piję od tego momentu czystą, letnią wodę do czasu aż zaczyna wychodzić z ciała tylko bezbarwna woda.
Całość nie jest dla mnie przyjemna ale poświęcam się dla doskonałego wyniku końcowego. Robię te tylko wtedy, kiedy planuje post dłuższy niż 14 dni.

Dodam, że lepszy wynik (dużo bardziej skuteczne i silnie lecznicze) uzyskałem tylko przy użyciu ayahuasca, no ale do tego trzeba wyjechać do kraju, w którym ten wywar roślinny jest nie zakazany, np. do Peru czy Brazylii (gdzie jest powszechnie używany w lecznictwie).

Salomea napisał:
gdy wodę się posoli zamocno- zwymiotuje sie
Powodem wymiotów może też być zbyt szybkie picie albo napięcie mięśni brzucha. Można się nauczyć pić wolniej i trzymać ciało w rozluźnieniu. Samo nastawienie ma wielkie znaczenie. Jeżeli wyobrażasz sobie, że to jest obrzydliwe, to znacznie zwiększasz prawdopodobieństwo wystąpienia wymiotów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzysztofDołączył: 02 Lip 2007
Posty: 539
Skąd: zielona góra

PostWysłany: 2008 07 27 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim zainteresowanym tym , do jakiego stanu LUDZIE potrafią doprowadzić jelito grube ( większość "bohaterów to ludzie młodzi ) i co na co dzień w sobie noszą proponuję zaglądnąć tutaj :
( OSTRZEŻENIE DLA OSÓB WRAŻLIWYCH )

http://www.blessedherbs.com/photos2i.html

Zdjęcia pochodzą z tej strony:

http://www.blessedherbs.com/?sp=3882

Jest na niej umieszczona reklama preparatu ziołowego za prawie 90 dol. - a czy nie lepiej samemu , w miarę możliwości regularnie wykonać "zabieg" ???

Na tej stronie po prawej jest "online videos" i możecie zobaczyć zdrowiutkie jelito grube ( ok. 4 min ) :

http://www.encyclopedia.com/doc/1E1-intestin.html

A na tej stronie WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM ANATOMIĄ polecam zagadnienia z zakresu BUDOWY DOLNEJ CZĘŚCI UKŁADU POKARMOWEGO , ASPEKTY związane z FUNKCJONOWANIEM I DIAGNOSTYKĄ DOLNEJ CZ. UKŁ. POK. oraz z jego CHOROBAMI ( wszystko opatrzone dobrymi obrazkami i opisem rozdz. 10 ,11 i 12 ok.120 zagadnień ) :

http://www.netterimages.c.../9780914168775/

POZDRAWIAM ZIELONEJ GÓRY . ( dzisiaj rekord ok.33 w cieniu ) Surprised Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group