Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blokady, napiete miesnie, stlumione emocje

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freeman

PostWysłany: 2005 06 06 00:56    Temat postu: Blokady, napiete miesnie, stlumione emocje Odpowiedz z cytatem

czy post jest w stanie spowodowac rozpuszczenie sie blokad (napinajace sie miesnie podczas specjalnego oddychania) np. na klatce piersiowej , glowie i w innych miejscach tak jak np. integracja oddechem (na ktora nie mam pieniedzy, zeby sie jej dobrze nauczyc Sad )

jakie znacie sposoby rozpuszczania blokad - napiec miesni ?
jakie doswiadczenia masz w tej kwesji JMW ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owocowy

PostWysłany: 2005 06 06 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post jest w tym wypadku niezły, niestety, po powrocie do jedzenia blokady łatwo powracają. Lepiej zastosować inną kurację. Skuteczna może być mata wibrująca - rodzaj materaca, w którym znajduje się kilka silniczków wytwarzających wibracje. Leżysz sobie codziennie na czymś takim po 15 minut, po jakimś czasie możesz odczuć, że blokady ustępują. Do dostania na niemieckim ebayu, może też na allegro.

Ale naprawdę właściwym rodzajem kuracji jeśli chodzi o blokady jest joga. Znajdź sobie dobrego nauczyciela i ćwicz regularnie asany. Te ćwiczenia polegają na rozciąganiu, rozluźnianiu całego ciała i są naprawdę skuteczne. W dodatku, po dobrze przeprowadzonej sesji jogi będziesz czuł, że rozciągnął się również twój duch - będziesz spokojniejszy, bardziej zrównoważony. I o to właśnie chodzi, jeśli zależy ci na trwałym usunięciu blokad fizycznych - chodzi o usunięcie towarzyszących im blokad duchowych, a to właśnie robi joga. W porównianiu z nią post jest gorszy, bo może korzystnie oddziaływać na ciało, ale duch strasznie się napina, żeby wytrzymać narzucony sobie rygor. Czyli trochę sprzeczność. Żeby trwale zgubić blokady, trzeba równoważyć ciało i ducha. W praktyce, zmienić osobowość. Powodzenia.
Powrót do góry
Freeman

PostWysłany: 2005 06 11 01:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki, poki co zadziwila mnie medytacja ZAZEN, nie spodziewalem sie, ze moze dawac az tak pozytywne efekty w tak krotkim czasie Shocked

w tej chwili uwazam ja za najskuteczniejszy sposob rozpuszczania wszelkich blokad Very Happy
Powrót do góry
irriz

PostWysłany: 2005 06 11 19:09    Temat postu: indegracja oddechem Odpowiedz z cytatem

z mojego doswiadczenia indegracja oddechem usuwa bardzo szybko i skutecznie wiekszosc blokad.
Nie trzeba miec bardzo duzo pieniedzy zeby sie nauczyc tej techniki... wystarcza kilka spotkan ze specjalista zeby umiec rozpoznac "oddech polaczony".
Nastepnie nalezy cwiczyc w domu Smile
i pozegnac sie z blokadami!

Pozdrawiam
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2005 06 16 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medytacje polaczone z muzykoterpią tez ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Freeman

PostWysłany: 2005 06 17 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wlasnie zastenawiam sie czy znawac na muzykoterapie na akademie muzyczna we wrocku, szkole muzyczna I stopnia mam ukonczona, wiec przyszla mi ochota rzucic zarzadzanie i zajac sie muzyja Cool

masz cos wspolnego z muzykoterapia ? ja tylko tyle, ze w dziecinstwie nieswiadomie medytowalem nad dzwiekami muzyki uznanego za niewinnego Smile michaela jacksona
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2005 06 24 08:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiedzialam , ze tam maja muzykoterapie . to znaczy chyba kiedys o tym slyszalam Smile cos Smile
wiesz nie wiem czy to dobry pomysl cos rzucac i robic cos nowego , ja bym pewnie starala sie robic to i to , zeby bylo wiecej mozliwosci. ale jakbym miala wybrac to napewno muzyke. kiedys chodzilam do takiej szkoly zarzadzania i jakos ten klima mnie nie wciagnal. z muzykoterapia mam tyle ile kazdy wspolnego czyli wiem , czuje , ze rodzaj sluchanej muzyki , muzyki z ktora sie ma kontakt oddzialowuje na samopoczucie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: