Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak czyścić wyrostek robaczkowy i zatoki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gi_pi_es

PostWysłany: 2005 07 10 09:42    Temat postu: jak czyścić wyrostek robaczkowy i zatoki? Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich Smile
od pewnego czasu śledzę dyskusje na forum i znalazłem tu szereg odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań.
pozyskane w ten sposób informacje pomagają mi w oczyszczaniu organizmu.mam za sobą szereg głodówek dwu i trzytygodniowych,które stosuję od kilku lat.ostatnio wydłużyłem czas niejedzenia do miesiąca.
z założenia miało to być czterdzieści dni,ale z różnych względów(głównie, co tu ukrywać,rodzinnych)zmuszony byłem skrócić ten okres.
jasne,że nie chodzi mi wyłącznie o oczyszczenie swojego ciała,ale także i o inne aspekty,można by rzec-głębsze Smile
czytam Spaldinga i Castanedę...
ale wracając do oczyszczania...sięSmile

martwi mnie mój wyrostek robaczkowy i zatoki.

w jaki sposób można by je oczyścić?

może ktoś ma wypróbowany przez siebie sposób?
będę bardzo wdzięczny za informacje na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JMW

PostWysłany: 2005 07 10 10:20    Temat postu: Re: jak czyścić wyrostek robaczkowy i zatoki? Odpowiedz z cytatem

gi_pi_es napisał:
martwi mnie mój wyrostek robaczkowy.
Z opowieści chirurga zapamiętałem to, co powiedział o wszystkich swoich operacjach, gdzie wycięcie wyrostka robaczkowego było koniecznie. Powiedział, że za każdym razem, kiedy go wycina, widzi pasożyty, glisty albo inne. To właśnie one mogą powodować ostre zapalenie wyrostka. Zapewne grzyby też mają w tym swój udział.
Zatem, wskazówka nasuwa się sama -- środkami ziołowymi albo chemicznymi (ale tymi nieszkodliwymi dla ciała) usunąć pasożyty i nie pozwolić, żeby ponownie zagnieździły się tam.
Jeżeli nie pasożyty, to może tam być przyczyna fizyczna, np. jakieś ciało, które tam utkwiło i przez lata siedzi.

Zatoki
gi_pi_es napisał:
w jaki sposób można by je oczyścić?
Pytanie pierwsze: czy zatoki są zaśluzione, czy są tam polipy?
Jeżeli zaśluzione, to inhalacje ziołowe i przepłukiwanie zatok ziołami (wciągaąc przez nos) może pomóc. Do tego warto usunąć pokarmy powodujące produkcję zbytniej ilości śluzu przez ciało. Najczęściaj jest to nabiał i produkty zrobione z pieczonej mąki.
Jeżeli to jest tylko śluz, to nos sam oczyszcza się po wystarczająco długim poście, po kilku do kilkunastu dniach od rozpoczęcia.
Jeżeli natomiast są to polipy, skrzywiona przegroda nosowa albo inne narośla, to jednym z rozwiązań na skróty jest chirurgia.
Jeżeli wybierasz metodę nieinwazyjną, to wizualizacja, akupunktura lub inne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gi_pi_es

PostWysłany: 2005 07 10 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm...
dziękuję Ci Joachimie za odpowiedź na moje pytania.
tak własciwie, to z wyrostkiem nie miałem do tej pory problemu, a oczyzczenie traktuję profilaktycznie.myślałem sobie w taki sposób,
że skoro wyrostek jest skierowany ku dołowi(kiedy stoimy na nogach),
to wpuszczenie w jelita odpowiedniego płynu, o odpowiedniej ilości,plus do tego jakieś ćwiczenia(np.stanie na głowie lub masaż),pozwolą poruszyć znajdujące się w wyrostu zanieczyszczenia a następnie je wydalić.cały czas mam na myśli jakoweś stałe odpadki,które, przez lata mojego życia, niewątpliwie się tam znalazły.bo co do glist czy też innego robactwa,tego obawiam się mniej. nie wydaje mi się,żeby do tej pory jakieś, tego typu pasożyty we mnie pozostały.
dwa razy do roku mam dłuższe okresy niejedzenia(co najmniej 3tyg.każdy), a i w międzyczasie, czuję potrzebę, by od posiłków odpocząć kilka dni.w dłuższych głodówkach jelito czyszczę uryną i myślę,że przyniosło to pozytywne rezultaty.
co zaś do zatok, to ciągle mam z nimi problemy(schodzący śluz),ale powodem tego jest na pewno to,co zawarłeś w swojej odpowiedzi.
mianowicie kiedyś w latach młodości miałem złamany nos.
spróbuję więc doradzanej przez Ciebie wizualizacji.
a co do wyrostka, to muszę się zastanowić, którą drogę wybrać.
dziękuję Ci za poświęcenie mi swojego cennego, niedzielnego czasu
i życzę wiele radości i Światła.
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: