Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SUCHY POST.Czy jest ktoś,kto ma w tym jakieś doświadczenie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
she

PostWysłany: 2005 02 25 01:54    Temat postu: SUCHY POST.Czy jest ktoś,kto ma w tym jakieś doświadczenie? Odpowiedz z cytatem

Interesuje mnie suchy post. Chcialabym spróbować.Czy muszę przygotowac się do tego,w jakiś specjalny sposób? czytałam,ze najlepszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzic taką głodówke, po wczesniejszym poście tylko o wodzie.
Czy jest tu ktoś,kto moze podzielić sie ze mną informacjami na temat suchego postu,a raczej doświadczeniami? Bede wdzięczna....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 02 25 18:24    Temat postu: Re: SUCHY POST.Czy jest ktoś,kto ma w tym jakieś doświadczen Odpowiedz z cytatem

Na temat postu, także suchego, umieściłem trochę informacji na:
http://niejedzenie.info/polski/postleczniczy.html

Korzystniej jest, głównie dla samopoczucia, przed wejściem w suchy post pozostać tylko na czystej wodzie przez kilka dni. Ile dni, to zależy od osoby, chociaż zazwyczaj trzy dni już wystarcza, żeby nadmiary soli powodujące pragnienie zostały wypłukane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostMan
Gość

PostWysłany: 2005 03 16 01:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po czterech miesiącach przygotowań (głównie oczyszczanie ciała, uproszczanie diety ku naturalnym sokom owocowym) przeprowadziłem post suchy (bez picia, jedynie kilka kąpieli pod prysznicem) przez okres 7 dni (siedmiu) w całkowitym odosobnieniu.

Jednym słowem REWELACJA!!!!

Ten tydzień dał mi więcej niż lata praktyk duchowych (różnych).

Ale uwaga...
NIE POLECAM tak radykalnych metod oczyszczania BEZ WCZEŚNIEJSZEGO PRZYGOTOWANIA!!! No chyba że masz zamiar cierpieć lub opuścić obecne ciało fizyczne...
Powrót do góry
EOL

PostWysłany: 2005 05 08 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeprowadziłem sześciodniowy suchy post w czasie trwania biwaku latem – było znośnie, jedynym mankamentem była obecność innych osób w żaden sposób nie mogących zrozumieć mojego celu – zalecam maksymalne odosobnienie. Lub dyskrecję – ale w szerszym gronie jest ona niemożliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gi_pi_es

PostWysłany: 2005 07 10 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również próbowałem postu bez picia.jednak przygotowywałem się do niego ok 2tyg.to znaczy,że stosowałem secjalną dietę.różnego rodzaju orzechy,suszone owoce i świeżo wyciskane soki na przemian.było to przerywane raz jednym,potem (chyba)dwoma dniami bez jedzenia i picia(musiałbym odszukać to w swoich notatkach).później właściwy post
7dni.przez dwa ostatnie było bardzo ciężko.głównie dlatego,iż wzrosła mi znacznie temperatura ciała(przynajmniej takie miałem odczucie)częściej niż poprzednio musiałem korzystać z zimnego prysznica.i pragnienie zaczęło dawać mi się bardzo we znaki.ale może jest to tylko kwestia sugestii,bo gdybym może założył sobie,że nie będę pił przez np.10 dni
to te siedem wytrzymałbym o wiele łatwiej.
aha..przez ten czas mocz oddawałem normalnie(a może tak mi się tylko wydaje,ale chyba nie), a kolor jego był o wiele ciemniejszy niż zwykle i bardzo wyrazisty.
nigdy nie zapomnę uczucia,kiedy później,po wszystkim, piłem wodę.
każdą cząstką swego ciała czułem jak ją wchłaniam.
wtedy po raz pierwszy doceniłem jej prawdziwą wartość i wyborny smak..
ale jedno jest pewne.
po poście bez wody czułem się doskonale i na pewno spróbuję go w przyszłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gi_pi_es

PostWysłany: 2005 07 10 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaa...właśnie
chciałem jeszcze dodać, że kiedy będę powtarzał post bez wody,to na pewno w miejscu odosobnionym.w rodzinnym domu to...szkoda gadać Smile
Powrót do góry
Fredi

PostWysłany: 2005 07 16 18:31    Temat postu: suchy post Odpowiedz z cytatem

Pościłem na sucho 7 dób. Bez przygotowania, wprost z diety wegetariańskiej i pewnej ilości jedzenia-śmieci (wegetariańskich).
Powrót do góry
gi_pi_es

PostWysłany: 2005 07 16 23:58    Temat postu: suchy post Odpowiedz z cytatem

tak,masz rację,wiem,że tak można,szczególnie jak się jest na wegetariańskiej diecie.ale nikomu nie doradzałbym tego,zwłaszcza kiedy robi to po raz pierwszy.organizmy mogą różnie reagować...
można także zrobić kilka dni"na sucho" a potem wskoczyć na wodę,dalej bez jedzenia.
ciekawe,bo słyszałem,żebym nigdy nie próbował odwrotnie...
poza tym podobno każdy dzień suchego postu= trzem dniom na wodzie.
oczywiście w skuteczności oczyszczania organizmu.
to skraca czas przygotowań do pewnych ćwiczeń...
Powrót do góry
Fredi

PostWysłany: 2005 07 17 07:06    Temat postu: Woda Odpowiedz z cytatem

Ja generalnie nie lubię pić wody. W większości przypadków kiedy odpoczywam od jedzenia to na sucho i bez przygotowania. Czuję wodę jak pokarm i tak samo mnie męczy jak jedzenie.
Powrót do góry
gi_pi_es

PostWysłany: 2005 07 17 16:28    Temat postu: ilość wody w czasie postu Odpowiedz z cytatem

ja z kolei zauważyłem,że wody podczas okresu niejedzenia zużywam o wiele mniej niż kiedyś(2-3 lata temu)
wtedy piłem ok.3litrów dziennie
teraz w zupełności wystarcza mi 1-1,5 litra.
mówię oczywiście o dłuższych okresach niejedzenia("dłuższych" oczywiście jak dla mnie), 21-31 dni.
niedawno dostałem w prezencie kalendarz księżycowy,(rosyjskie,petersburskie wydanie) w którym,w każdym miesiącu
(oczywiście księżycowym) ,zaznaczonych jest 15 dni najbardziej odpowiednich do postu. ciekawe,że tylko cztery dni są "wodniste", reszta to dni postu suchego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: