Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

badania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maja

PostWysłany: 2005 10 26 16:05    Temat postu: badania Odpowiedz z cytatem

A jak wyglądają badania ludzi niejedzących?
Czy ktoś z Was robi badania kontrolne. Oczywiste jest , że jeśli dobrze się czujemy to nie ma potrzeby na takie badania. Jednak może byłoby to ciekawe aby poobserwować jakie zmiany zachodzą we krwi, moczu, ciśnieniu . Jak się mają zmiany zachodzące w nas samych- nasze samopoczucie do wyników.
Na pewno nasze badania będą się różnić. Da to możliwość głębszego dla nas wszystkich rozeznania w temacie - nawet dla tych którzy nie mają żadnego doświadczenia w postach.
Nie doświadczam tutaj na Ziemi życia jako osoba niejedząca. Odżywiam się intuicyjnie jednak czasami folguję sobie zmysłom- co w moim odbiorze jest dla mnie doświadczeniem. Okresowo jednak poszczę i nie jem.Wyraźnie czuje się wtedy jaki wpływ mają niektóre pokarmy na ciało.
Ze swego doświadczenia w postach mogę powiedzieć- wszystkie badania zawsze miałam w normie. Ostatnie badanie jednak wykazało żelazo nieco poniżej- było to 8 miesięcy temu. W międzyczasie pościłam, odżywiałam się przez jakiś czas tylko owocami i warzywami z niewielką ilością innych pokarmów gotowanych od czasu do czasu ( gotowane warzywa, czasmi węglowodany)- samopoczucie - dobre. Następnego badania kontrolnego nie robiłam.

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 10 27 10:54    Temat postu: wyniki badań Odpowiedz z cytatem

Maja napisał:
A jak wyglądają badania ludzi niejedzących?
Mało osób, wśród tych co żyją bez jedzenia, samowolnie poddaje się takim badaniom, bo najczęściej ich to nie interesuje. Kiedy człowiek czuje się bardzo dobrze, to rzadko myśli o pójściu do lekarza. Jeżeli jednak decyduje się na takie badania, to potrzebuje czasem sporo pieniędzy.

Maja napisał:
Czy ktoś z Was robi badania kontrolne.
W 2001 roku (okres mojego niejedzenia) byłem na ogólnym badaniu u doświadczonego lekarza. Wyniki były w normie.

Maja napisał:
Jednak może byłoby to ciekawe aby poobserwować jakie zmiany zachodzą we krwi, moczu, ciśnieniu.
Tak, dla mnie to jest ciekawe. Kiedy patrzę na swoje poszczące ciało, widzę jak wyniki najpierw gwałtownie pogarszają się a potem stopniowo dochodzą do idealnych.
Wyników takich badań nie brakuje — jednoznacznie wskazują na wielką skuteczność w usuwaniu chorób, jednak ich publikacje są ograniczane.

Moim marzeniem jest to, co napisałem w liście otwartym do naukowców, żeby ktoś naukowo poważnie i dogłębnie zajął się badaniem mnie, użył mnie jako "królika doświadczalnego" do badań nad postami i niejedzeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maja

PostWysłany: 2005 10 27 11:57    Temat postu: badania Odpowiedz z cytatem

Smile

Cytat:
Mało osób, wśród tych co żyją bez jedzenia, samowolnie poddaje się takim badaniom, bo najczęściej ich to nie interesuje. Kiedy człowiek czuje się bardzo dobrze, to rzadko myśli o pójściu do lekarza. Jeżeli jednak decyduje się na takie badania, to potrzebuje czasem sporo pieniędzy.

Właśnie. Może jednak wyniki badań i taki szerszy wgląd byłby interesujący dla osób bez doświadczeń w postach a często również sceptycznie do nich nastawionych. A takich osób jak widać i słychać nie brakuje.

Wiem,twoje obserwacje Joachimie są zamieszczone na stronie - to bardzo cenne. Może jednak jest więcej osób , które wykonują badania i mogłyby się tym podzielić.

Cytat:
Tak, dla mnie to jest ciekawe. Kiedy patrzę na swoje poszczące ciało, widzę jak wyniki najpierw gwałtownie pogarszają się a potem stopniowo dochodzą do idealnych.

Podobnie to wygląda u mnie. Organizm stopniowo dokonuje "napraw".

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: