Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam pytanie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tilaca

PostWysłany: 2005 11 19 19:51    Temat postu: Mam pytanie? Odpowiedz z cytatem

Chciełabym wiedzieć, jak często można płukać jelita? Co może się stać, jeśli są płukane za często? Pytam dlatego, że do września płukałam dwa razy, a przymierzam się do następnego, czy nie jest to szkodliwe dla organizmu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 11 20 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu opinie są różne, od takich że jelit nigdy nie wolno płukać do takich, że powinno to być takim samym zwyczajem jak mycie zębów.
Warto jednak pamiętać, że każdy człowiek jest inny więc także w tym przypadku dla każdego potrzeba płukania jelita grubego może być inna.

Ogólna zasada jest taka, że nie ma potrzeby płukania jelita doputy, dopóty wszystko w nim jest w porządku. Kiedy jednak zdarza się coś niekorzystnego w jelicie, co może zostać usunięte poprzez jego wypłukanie wodą, to wtedy płukanie jest wskazane.

Innym przypadkiem jest post. Wtedy, żeby pozostałości (w zależności od osoby może to być nawet kilka kilogramów) nie gniły niepotrzebnie w jelicie, warto go oczyścić na pocztąku postu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freeman

PostWysłany: 2005 11 21 01:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czym plukac jelita, czego uzywac jesli nie posiadamy "gruszki" do lewatywy ?

czy to plukanie jest nieprzyjemne ? czy cos boli, drazni albo szczypie ?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 11 21 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można użyć innej rurki z płynącą wodą, np. wąż od prysznica (po odkręceniu słuchawki). Wolny wypływ wody jest korzystniejszy niż silny strumień. Poza tym, w aptekach można kupić za kilka zł zestaw do lewatywy.
Jeżeli chodzi o odczucia podczas przepłukiwania jelit, to indywidualnie zależy od osoby i od sposobu wkonywania tej czynności.
Powrót do góry
Ołóweczek

PostWysłany: 2005 11 21 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, nie wiedziałem że można zrobić lewatywę w ten sposób. A co jeśli woda nagle zmieni temperaturę na zbyt gorącą ?
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2005 11 21 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Diękuję Joachimie za wyczerpującą odpowiedź. Piszesz, o płukaniu jelita grubego poprzrez lewatywę, lub pochodne. Ja mówiąc, że płuczę jelita, mam na myśli wypijanie dużej ilości osolonej wody w
możliwie krótkim czasie. Mówisz, że jeśli uważam, że powinnam, to powinnam to zrobić. I dobrze, bowiem nie jest to dla mnie zbyt uciążliwe i chętnie to robię przed każdym postem. kiedyś słyszałam, że możnna w ten sposób odszlamować jelita i doprowadzić do sklejenia jelit. Je żeli robi się to zbyt często. Ja robię to średnio raz w miesiącu przy tygodniowym poście. Dlatego proszę, o dalsze wyjaśnienia. Pozdrawiam, Tila.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 11 21 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tilaca napisał:
mam na myśli wypijanie dużej ilości osolonej wody w możliwie krótkim czasie.
Tak, to jest skuteczna metoda na wyczyszczenie całej rury pokarmowej.
tilaca napisał:
Dlatego proszę, o dalsze wyjaśnienia.
Zobacz w dziale o płukaniu jelit w książce SŻBJ na tym forum albo, lepiej, w pliku (do ściągnięcia także z tego forum).
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2005 11 22 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Joachmie, pozdraiwam, Tila.
Powrót do góry
Ehm

PostWysłany: 2005 11 25 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy sa jakies przeciwwskazania do plukania ta osolana woda przy "normalnym" jedzeniu, tzn. czy niedlugo przed i po plukaniu mozna spokojnie jesc, niekoniecznie na jakiejs diecie i na zdrowo Smile ?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 11 26 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystniej jest robić to płukanie przewodu pokarmowego, kiedy żołądek jest pusty. Im mniej treści znajduje się w całym przewodzie pokarmowym, tym łatwiej go przepłukać.
Zaraz po płukaniu można jeść, chociaż mijałoby się to z celem, którym jest utrzymanie czystego przewodu pokarmowego na czas postu.
Powrót do góry
Ehm

PostWysłany: 2005 11 26 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie chodzi mi glownie o jakies takie wyczyszczenie jelit z roznych syfow, bo chyba tam najwiecej tego zalega...
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2005 11 26 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedlug mnie jest to bardzo dobry i bezpieczny sposób oczyszczania przewodu pokarmowego, przynajmniej dla mnie. Wiem też, że mimo, iż
wydalałam już później samą wodę, to jeszcze przez kilka tygodni jelita oczyszczały się. Nie pamiętam tylko, jak często przez okres niejedzenia robiłam lewatywy. jak z tym jest Joachimie? To co opisję teraz, było dawno, kilka lat temu, więc moja pamięć ... . Teraz, jak pisałałam wyżej,
przeprowadzam posty kilkudniowe z takim właśnie przygotowaniem.
Pozdrawiam, Ania.
Powrót do góry
Ehm

PostWysłany: 2005 12 15 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio próbowałem wypic sobie tą osoloną wodę i ledwie wypiłem pare łyków, bo wystąpił odrazu odruch wymiotny. Nie jestem pewien, czy nie przesoliłem? Jak to jest z tą solą, czy gęstszy/rzadszy roztwór może szkodzic lub powodowac jakies malo przyjemne reakcje?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 12 15 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najkorzystniejsze stężenie NaCl (soli kuchennej) w wodzie to 1% czyli o 0,1% mniej niż w tzw roztwórze fizjologicznym (stężenie soli w płynach organizmu ludzkiego, np. we łzach).
Stężenie mniejsze niż 0,9% spowoduje wsiąkanie roztworu do obiegu płynów w organizmie (a tego nie chcemy). Stężenie większe niż 0,9% powouje wciągnie płynów z organizmu do jelit (a to działo oczyszczająco).
Praktycznie, wystarczy rozpuścić dużą łyżkę soli (~ 10 gram) w 1 litrze wody, żeby otrzymać potrzebny do tego oczyszczania wodny roztwór soli.

Przy okazji. Taki roztwór soli w wodzie jest bardzo dobrym środkiem do oczyszczania (przemywania) zatok nosowych, co warto robić kilka razy dziennie w czasie kataru. Przykładasz jedną dziurkę nosa do szklanki z roztworem i oddychasz (drugą dziurką). To powoduje wpływanie roztworu do przyłożonej dziurki. Kiedy poczujesz, że roztwór wpływa już do gardła, wysmarkaj nos dokładnie i powtórz czynność z drugą dziurką. Całą procedurę powtóz kilka razy.
Ta procedura pozwala pozbyć się kataru w czasie 2 do 3 razy krótszym niż przysłowiowe 7 dni.
Powrót do góry
Ehm

PostWysłany: 2005 12 15 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno, czy to "normalne", że przy nawet małej ilości tego roztworu mój organizm odrazu chce go zwrocic Rolling Eyes ?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2005 12 16 00:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehm, napiszę tak. wszystko zależy od nastawienia. Pamiętam, że podczas
jednego z oczyszczeń , nie przygotowałam się psychcznie do tego i można powiedzieć, z marszu , rano jeszcze coś zjadłam, a po południu
zaczęłam płukać jelita. Miałam wówczas podobne sensacje, mało tego podrażniłam sobie śluzówkę. Po jakimś czasie spróbowałam znowu, wcześniej przygotowując się do tego i już bez problemu. Od tamtej pory
robię to dość często z powodzeniem. Very Happy
Warto więc poczytać sobie, zebrać materiały i będąc wzmocnionym
spróbować. Życzę powodzenia.
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2005 12 16 02:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehm, aby wypić nieprzyjemny dla ciebie roztwór soli, proponuję, abyś pijąc myślał o czymś przyjemnym, pozdrawiam.
Powrót do góry
Ehm

PostWysłany: 2005 12 17 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mówiąc szczerze to też się raczej psychicznie nie przygotowywałem, miało to być na szybko raczej. Dzięki za wskazówki, popróbuję jeszcze i zobaczę...
Powrót do góry
tilaca

PostWysłany: 2005 12 17 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia i niech Ci się uda, papa.
Powrót do góry
Freeman

PostWysłany: 2005 12 21 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Najkorzystniejsze stężenie NaCl (soli kuchennej) w wodzie to 1% czyli o 0,1% mniej niż w tzw roztwórze fizjologicznym (stężenie soli w płynach organizmu ludzkiego, np. we łzach).
Stężenie mniejsze niż 0,9% spowoduje wsiąkanie roztworu do obiegu płynów w organizmie (a tego nie chcemy). Stężenie większe niż 0,9% powouje wciągnie płynów z organizmu do jelit (a to działo oczyszczająco).
Praktycznie, wystarczy rozpuścić dużą łyżkę soli (~ 10 gram) w 1 litrze wody, żeby otrzymać potrzebny do tego oczyszczania wodny roztwór soli.

Przy okazji. Taki roztwór soli w wodzie jest bardzo dobrym środkiem do oczyszczania (przemywania) zatok nosowych, co warto robić kilka razy dziennie w czasie kataru. Przykładasz jedną dziurkę nosa do szklanki z roztworem i oddychasz (drugą dziurką). To powoduje wpływanie roztworu do przyłożonej dziurki. Kiedy poczujesz, że roztwór wpływa już do gardła, wysmarkaj nos dokładnie i powtórz czynność z drugą dziurką. Całą procedurę powtóz kilka razy.
Ta procedura pozwala pozbyć się kataru w czasie 2 do 3 razy krótszym niż przysłowiowe 7 dni.

czy plukanie woda z sola wg powyzszego opisu wystarczy w czasie postu ? tj. czy wyklucza potrzebe plukania za pomoca lewatywy ?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 12 21 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno drugiego nie wyklucza. Z doświadczenia wiem, że korzystniej jest najpierw wypłukać jelita tak głęboko jak się da, a po ok. tygodniu poszczenia zrobić płukanie roztworem soli.
Potem można jeszcze płukać jelita raz na tydzień.
Powrót do góry
Szczésciara

PostWysłany: 2006 01 03 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaniem M. Tombaka ( "Uleczyc nieuleczalne", "Jak zyc dlugo i zdrowo", "Czy mozna zyc 150 lat"...) absolutnie nie mozna przeprowadzac lewatywy z nieprzegotowanej wody! Woda musi byc przegotowana, z lyzka soku z cytryny lub soli na litr. Najkorzystniejsza jest jednak ciagle uryna (Tombak, Maclachow).
Lewatywy mozna robic tak dlugo az wydalana zostanie czyta woda, jesli chodzi o ilosc, sá rózne szkoly, ja popieram tá która radzi zaczynac od jak najmniejszej ilosci (od pól szklanki) Very Happy .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: