Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

hmm....zaparcia...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karola

PostWysłany: 2005 11 30 17:07    Temat postu: hmm....zaparcia... Odpowiedz z cytatem

Hejka:)
No tym razem chcialabym zapytac z czym zwiazane sa zaparcia?
Odzywiam sie moim zdaniem dobrze, tzn. jem sporo blonnika(glownie jablka, ryz) i zastanawiam dlaczego mam zaparcia?
Denerwuje mnie to bo juz sama nie wiem co jesc by normalnie sie wyprozniac....
Prosze o jakies porady:)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fakir

PostWysłany: 2005 11 30 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka, zaparcia są związane ze strachem przed puszczeniem tłumionych wzorców emocjonalnych... A jeśli chodzi o fizyczną stronę to dobrze na początek przeczyści jelita lewatywami lub/i ziołami przeczyszczającymi (polecam liść senesu) i spróbować później zastosować zasady właściwego odżywiania Smile
Ps. Kręglarze twierdzą że zwichrowania kręgosłupa też mogą być przyczyną zaparć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Karola

PostWysłany: 2005 12 01 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Jesli chodzi o zasady "dobrego" odzywiania to staram sie nie laczyc bialek z weglowodanami(jesli o to chodzi).
Ze stosowaniem senesu tez wiem o co chodzi-ale to tak jakby sztucznie wywolywac wyproznianie:(
Z kregoslupem to mam maly klopot-podobno jakies kregi mam przeskoczone i dlatego jedna noge mam krotsza o jakis 1cm (hehe)

Chcialabym tak jakos bez pomocy z zewnatrz normalnie sie wyprozniac, zeby to bylo takie naturalne....
Czasem robie nawet takie cwiczenie jogi, ktore niby pomaga przy zaparciach, ale to tez niewiele daje.
Tak wiec moze chodzi o te wzorce. Jakie to moga byc tłumione wzorce emocjonalne?

Papa:)
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2005 12 01 21:01    Temat postu: hm....zaparcia Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak wiec moze chodzi o te wzorce. Jakie to moga byc tłumione wzorce emocjonalne?

..czyli wszystko to, czego nie wyrażasz a tworzysz/powstaje w tobie- Są to myśli i z tym związane uczucia, które mogą towarzyszyć temu - ( smutek, złość, radość, zadowolenie). Powstrzymując, napinamy swoje ciało. Właściwie to napięcie idzie za napięciem w umyśle. Napięcie powstaje gdy trzymamy w sobie, w głowie, w naszej pamięci poglądy i uczucia powstające, do których się przywiązujemy,szczególnie gdy to są ( złość, smutek, zazdrość, nienawiść, żal i inne nieprzyjemne dla nas)Możemy je wyrażać lub też puścić w eter- czyli w odprężeniu sami poczuć, pozwolić aby ta energia przeszła przez nas. Jeśli odpręży się nasz umysł, uczucia przejdą to i nasze jelita nic nie będą trzymać, nie będą się napinać. Kiedy cieszymy się, śmiejemy to nasze emocje, uczucia są w naturalny sposób puszczane- o ile jest to autentyczna radość.

Smile
Powrót do góry
Karola

PostWysłany: 2005 12 02 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wytlumaczenie:)
zastanawiam sie tak, bo ja jakos nigdy nie wyrazalam uczuc wiec chyba wyprobuje ten drugi sposob z odprezniem:)
a czy moze to byc spowodowane stresem?
jestem studentka i ciagle mam jakies kolokwia, strasznie sie przejmuje i ciagle chodze napieta, zestresowana.
papa:)
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2005 12 02 22:16    Temat postu: hm...zaparcia Odpowiedz z cytatem

stres to napięcie, przejmowanie się też tworzy napięcie. Chociaż jak już ono pojawia się to lepiej je wyrażać a nie wstrzymywać. Przejmujemy się czymś, bo trudno nam akceptować rzeczywistość taką jaka jest. Akceptować to co nas spotyka a co my sami odrzucamy. Mamy oczekiwania ..i często wraz z oczekiwaniami tworzymy napięcia. Chcemy tego, ale tamtego nie. Napięcie pojawia się gdy oczekiwania zamieniają się w " ja muszę". W samych oczekiwaniach nie ma nic złego, o ile będę akceptowała że mogą się zrealizować moje oczekiwania ale wcale nie muszą na siłę ( wbrew innym, bo nie każdy może chcieć razem ze mną realizować moje oczekiwania).
W całym naszym ciele, nie tylko w jelitach odbija się nasza cała świadomość, informacje z przeszłości, które stają się naszą rzeczywistością i właściwie są naszą teraźniejszością. To taki cudowny wszechświat a egzaminy to zabawa Wink, jak każda inna sytuacja , które są nam dane aby poznać i odczuć czym jest Miłość
Pa
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: