Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytania o post

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jesiennylisc

PostWysłany: 2007 03 07 14:18    Temat postu: Pytania o post Odpowiedz z cytatem

Witam!
Przeprowadzam wlasnie moj pierwszy post leczniczy (11 dni) i mam kilka pytan do Joachima i innych obeznanych:

-Przy wzroscie 178cm waze 60 kilogramow, mam 24 lata, jestem mezczyzna wiec mam troche niedowagi (wedlug miar dzisiejszej nauki oczywiscie) czy nie istnieja przeciwskazania spowodowane ta niedowaga do przeprowadzenia postu?

-Czy podczas postu na wodzie moge myc zeby pasta bez fluoru z xylitolem?

-Jakiego mydla podczas postu moge uzywac i czy moge uzywac naturalne szmpony?

-Nie posiadam dostepu do wody destylowanej, w zwiazku z tym czy nie ma obawy jesli bede uzywal wody mineralnej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2007 03 07 20:57    Temat postu: Re: Pytania o post Odpowiedz z cytatem

jesiennylisc napisał:
czy nie istnieja przeciwskazania spowodowane ta niedowaga do przeprowadzenia postu?
Jedynym przeciwwskazaniem jest przesada. Kiedy następuje przesada z poszczeniem albo jedzeniem, to indywidualna sprawa w przypadku każdej osoby. Nadmiar jedzenia, podobnie jak nadmiar poszczenia, szkodzi ciału. Jeżeli zatem masz wątpliwości, to "dmuchaj na zimne".
To jest twoje ciało, ty za nie odpowiadasz więc korzystniej jest jeżeli kierujesz się czuciem. Wczuj się w to co ciało mówi ci, a nie będziesz potrzebował pytać się innych.

jesiennylisc napisał:
Czy podczas postu na wodzie moge myc zeby pasta bez fluoru z xylitolem?
Dodatek fluoru w paście do zębów niszczy zęby. Dla ciała i zębów najkorzystniejsze jest mycia ich tylko czystą wodą. Używanie mieszanek środków chemicznych zwanych pastami do zębów, jak pokazuje moja i innych praktyka oraz obserwacja, przysparza więcej klientów dentystom.

jesiennylisc napisał:
Jakiego mydla podczas postu
Jeżeli zależy ci na zdrowiu skóry i ciała, to nie korzystaj z mydła, chyba że w sytuacji nadzwyczajnego zabrudzenia skóry, które nie daje się usunąć wodą i szczotką.

jesiennylisc napisał:
moge uzywac i czy moge uzywac naturalne szmpony?
Podobnie jak z mydłem. Możesz spróbować korzenia mydlnicy lekarskiej, jeżeli wierzysz, że potrzebujesz szamponu.

jesiennylisc napisał:
czy nie ma obawy jesli bede uzywal wody mineralnej?
Nadmiar wody destylowanej szkodzi, podobnie nadmiar wody mineralnej. Zatem i w tym przypadku wczuj się w ciało. Możesz poszukać na forum, co już napisałem o wodzie destylowanej i mineralnej na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
newgargamel

PostWysłany: 2007 03 08 00:57    Temat postu: Re: Pytania o post Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:

jesiennylisc napisał:
Jakiego mydla podczas postu
Jeżeli zależy ci na zdrowiu skóry i ciała, to nie korzystaj z mydła, chyba że w sytuacji nadzwyczajnego zabrudzenia skóry, które nie daje się usunąć wodą i szczotką.

Tu trochę przesadzasz. Jak w takim wypadku przywrócić świeżość skórze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JMW

PostWysłany: 2007 03 08 10:46    Temat postu: Re: Pytania o post Odpowiedz z cytatem

Pytasz:
"Jak w takim wypadku przywrócić świeżość skórze?"

[Zachęcasz mnie do pisania książki, którą noszę w umyśle od kilku lat, gdzie między innymi ten temat, wśród wielu innych dotyczących praktycznego życia, jest opisany. Zatem niech to będzie wstęp do rozdziału o środkach piorących w tej książce.]

Większość ludzi w naszym (tak zwanym "zachodnim" albo "cywilizowanym") świecie, tak bardzo przyzwyczaiła się do mydła, że nie może uwierzyć, jak łatwo obejść się bez tego zbytku niszczącego skórę i przyrodę.

Najpierw moje spostrzerzenie. Kiedy podróżowałem po krajach, które często zwane są "trzeciego świata", widziałem, że luddzie mają piękną, zdrową skórę (pomijając przypadki chorobowe). Nawet kiedy ta skóra była brudna u dzieci bawiących się na dworze, to nadal widać było jaka jest piękna. Wielu z tych ludzi nie zna mydła, używają tylko czystej wody i szczotki.
Wtedy pomyślałem, że w naszej cywilizacji mydło to wynalazek z przed zaledwie kilkuset lat, a spopularyzowało się jeszcze później. Właściwie tak trudo było wprowadzić go w powszechność użytkowania, bo na począku dla wielu ludzi (którzy od urodzenia nie używali go) mydło po prostu "śmierdziało" (to co obecnie nazywamy zapachem). Nie ma się co dziwić, dla ciała to obce chemikalia organiczne.

Obecnie mamy szeroki wybór mydeł. Nawet to co nie jest mydłem, jest tak nadal nazywane ze względu na swoją funkcję. Jednak pozostaje faktem, co wywnioskowałem z moich obserwacji i doświadczeń, że zdecydowana większość tych mydeł szkodzi ciału. Tak, usuwa dokładniej łój ze skóry, czyni ją przez to suchszą i daje to, co można nazwać odczuciem świeżości. Jednak skóra jest narządem ciała, największym które człowiek posiada. Skóra wchłania i wydala. Cokolwiek płynnego położysz na skórę, wchłaniane jest w głąb ciała, wpierw do krwi. Wątroba potem zmuszona jest do usuwania tego.

Przyroda, której częścią jest ciało człowieka, tak jest zorganizowana, że nie potrebuje żadnyh sztucznych (otrzymanych w laboratoriach) związków do tego, żeby doskonale funkconowała. Mydło jest z zewnątrz, prawie nie występuje w przyrodzie a na pewno nie jest używane do mycia skóry.
Przyroda dała człowiekowi wodę, piasek, kamyki, słońce. Kiedy jesteś po kąpieli w rzece, czy czujesz się świeżo i rześko?

W domu jesteśmy nie tak blisko przyrody ale zazwyczaj mamy wodę i szczotkę ryżową. Jeżeli nie próbowałeś to zachęcam, wykąp się w gorącej wodzie. W czasie kąpieli szoruj całe ciało szczotką, tak żeby pozostało zaróżowione po tym czyszczeniu. Potem wskocz do lodowatej wody na kilkanaście sekund. Albo załatw to wszystko pod prysznicem. Pełna rześkość i piękna świeżość skóry gwarantowana (albo zwrot pieniędzy w ciągu 2 tygodni Smile ).
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2007 03 08 10:46    Temat postu: mydło Odpowiedz z cytatem

Pytasz:
"Jak w takim wypadku przywrócić świeżość skórze?"

[Zachęcasz mnie do pisania książki, którą noszę w umyśle od kilku lat, gdzie między innymi ten temat, wśród wielu innych dotyczących praktycznego życia, jest opisany. Zatem niech to będzie wstęp do rozdziału o środkach piorących w tej książce.]

Większość ludzi w naszym (tak zwanym "zachodnim" albo "cywilizowanym") świecie, tak bardzo przyzwyczaiła się do mydła, że nie może uwierzyć, jak łatwo obejść się bez tego zbytku niszczącego skórę i przyrodę.

Najpierw moje spostrzerzenie. Kiedy podróżowałem po krajach, które często zwane są "trzeciego świata", widziałem, że luddzie mają piękną, zdrową skórę (pomijając przypadki chorobowe). Nawet kiedy ta skóra była brudna u dzieci bawiących się na dworze, to nadal widać było jaka jest piękna. Wielu z tych ludzi nie zna mydła, używają tylko czystej wody i szczotki.
Wtedy pomyślałem, że w naszej cywilizacji mydło to wynalazek z przed zaledwie kilkuset lat, a spopularyzowało się jeszcze później. Właściwie tak trudo było wprowadzić go w powszechność użytkowania, bo na począku dla wielu ludzi (którzy od urodzenia nie używali go) mydło po prostu "śmierdziało" (to co obecnie nazywamy zapachem). Nie ma się co dziwić, dla ciała to obce chemikalia organiczne.

Obecnie mamy szeroki wybór mydeł. Nawet to co nie jest mydłem, jest tak nadal nazywane ze względu na swoją funkcję. Jednak pozostaje faktem, co wywnioskowałem z moich obserwacji i doświadczeń, że zdecydowana większość tych mydeł szkodzi ciału. Tak, usuwa dokładniej łój ze skóry, czyni ją przez to suchszą i daje to, co można nazwać odczuciem świeżości. Jednak skóra jest narządem ciała, największym które człowiek posiada. Skóra wchłania i wydala. Cokolwiek płynnego położysz na skórę, wchłaniane jest w głąb ciała, wpierw do krwi. Wątroba potem zmuszona jest do usuwania tego.

Przyroda, której częścią jest ciało człowieka, tak jest zorganizowana, że nie potrebuje żadnyh sztucznych (otrzymanych w laboratoriach) związków do tego, żeby doskonale funkconowała. Mydło jest z zewnątrz, prawie nie występuje w przyrodzie a na pewno nie jest używane do mycia skóry.
Przyroda dała człowiekowi wodę, piasek, kamyki, słońce. Kiedy jesteś po kąpieli w rzece, czy czujesz się świeżo i rześko?

W domu jesteśmy nie tak blisko przyrody ale zazwyczaj mamy wodę i szczotkę ryżową. Jeżeli nie próbowałeś to zachęcam, wykąp się w gorącej wodzie. W czasie kąpieli szoruj całe ciało szczotką, tak żeby pozostało zaróżowione po tym czyszczeniu. Potem wskocz do lodowatej wody na kilkanaście sekund. Albo załatw to wszystko pod prysznicem. Pełna rześkość i piękna świeżość skóry gwarantowana (albo zwrot pieniędzy w ciągu 2 tygodni Smile ).
Powrót do góry
jesiennylisc

PostWysłany: 2007 03 08 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam kolejne pytanie tymrazem generalne:
Kto i kiedy ustalil bariere wytrzymalosci organizmu bez wody i bez pozywienia? Nauka mowi ze po okolo 4 dniach bez dostarczania organizmowi cieczy i po 40 dniach niedostarczania organizmowi pozywienia organizm zacznie zjadac mozg i serce i doprowadzi sie do smierci, i tutaj pytam czy te badania byly przeprowadzane na osobach przeprowadzajacych post leczniczy czy np. byly przeprowadzane kilkaset lat temu na wiezniach zmuszanych do niejedzenia i bez picia w celach naukowych? na czym nauka opiera te dane?
Wydaje mi sie iz ten limit 4 dni dla wody i 40 dla pozywienia sa ukazane jako limit dla osoby zmuszonej do tego, bez odpowiedniego przygotowania psychicznego, o nieodpowiednim czasie astronomicznym oraz bez przeplukiwania jelit.
Jak sie domyslam kiedys poprostu zrobiono takie pruby na wiezniach lub niewolnikach i z tego wzieli podstawe dzisiejsi naukowcy i medycy.
Ale przeciez to zupelnie co innego jak dobrowolny, odpowiednio przygotowany post leczniczy.
Ale z drugiej strony jak mowi cytat ze strony glodowka.pl :
"Już w starożytności, w czasach faraonów, Egipcjanie pościli do 42 dni przed świętami."
A zapewne poscili dobrowolnie wiec moze jednak dobrowolny post leczniczy to tez tylko okolo 40 dni?

Tak wiec czy sie myle czy nie?

Jesli mam racje to w takim razie jaki limit jest dla ludzi ktorzy przeprowadzaja post leczniczy wedlug zasad przeprowadzania takowego postu? Dla ludzi ktorzy przeprowadzaja to z zasadami lecz nie sa jeczcze z roznych wzgledow gotowi by wejsc w inedycyzm?

Z gory dzieki za odpowiedzi!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fakir

PostWysłany: 2007 04 21 00:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczepiając się pod temat książki nt. praktycznego życia:)….. Chętnie poczytałbym o :
-jak zadbać o zęby ,jak unikać gromadzenia się kamienia i jak najlepiej radzić sobie z tzw. ubytkami…
- ogólne funkcjonowanie w społeczeństwie …( szeroki temat, ale jak pomyślę to sprecyzuję)..
-nieśmiertelność ciała fizycznego ( podejrzewam siebie o obsieję na tym punkcie )…

Serdecznie pozdrawiam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
newgargamel

PostWysłany: 2007 04 21 13:33    Temat postu: Re: mydło Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:

Jasne że zachęcam Wink Taka książka jest teraz bardziej niż potrzebna. Pozostaje tylko pytanie: kiedy możemy się jej spodziewać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: