Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O MNIE - krótka historia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 09 30 02:19    Temat postu: O MNIE - krótka historia Odpowiedz z cytatem

KRÓTKA HISTORIA

Przyszedłem do tego świata materialnego 2 czerwca 1963 roku ok. godz. 06:45. Mając lat kilkanaście zacząłem interesować się zjawiskami niewyjaśnionymi (tzw. paranormalnymi). Zaczęło się od radiestezji, potem krąg zainteresowań poszerzył się na jogę, bioenergoterapię, rozwój duchowy i związane z tym praktyki. Następstwem tego było moje zainteresowanie zdrowym odżywianiem się, (samo)leczeniem i postami leczniczymi.

Kiedy byłem nastolatkiem trudno było w Polsce o literaturę poświęconą tematyce ezoterycznej. Najczęściej były to kopie sprzedawane bardzo drogo. Istniały stowarzyszenia radiestetów, które organizowały spotkania poświęcone sprawom niewyjaśnionym. W miarę możliwości uczestniczyłem w nich, żeby coraz więcej poznawać i doświadczać.

Przed pójściem do wojska (nie udało mi się wywinąć) spędziłem ponad cztery miesiące w seminarium duchownym. To było ciekawe doświadczenie i możliwość poznania życia duchownych od środka.
Dopiero później, od 1989 roku, podróżując przez ponad trzy lata po krajach Azjatyckich jako nauczyciel i propagator międzynarodowego języka Esperanto, mogłem znaleźć znacznie więcej literatury. Kiedy tylko była okazja, czytałem i trochę praktykowałem. Odwiedzałem też, jeżeli było po drodze, miejsca rozwoju duchowego. Jednak mimo czytania wartościowych książek, rozmawiania z ludźmi “uduchowionymi”, odwiedzania ośrodków praktyk duchowych, nie znalazłem tego, czego, jak teraz widzę, poszukiwałem.

Teraz wiem, że to coś znajduje się we mnie, tego czegoś sam jestem źródłem. Im więcej zagłębiałem się w siebie, tym lepiej widziałem, że cała potrzebna mi wiedza, wszystko to, co szukałem i znacznie więcej, jest tam, we mnie, od początku. Jedyne co potrzebowałem robić, to pozwalanie sobie na przejawianie się tego. Wielcy, bardzo albo wcale znani (mocno albo wcale reklamowani) “mistrzowie duchowi” nie mogą dać mi tego, co sam od zawsze mam. Mogą jedynie, sami będąc źródłem informacji, zwrócić moją uwagę na to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość

PostWysłany: 2004 10 15 20:02    Temat postu: Re: O MNIE - krótka historia Odpowiedz z cytatem

"jako nauczyciel i propagator międzynarodowego języka Esperanto,"

a co to język Esperanto? ? ? pytam bo nie wiem :/
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2004 10 15 20:42    Temat postu: Re: O MNIE - krótka historia Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
a co to język Esperanto? ? ? pytam bo nie wiem :/

http://www.google.com/search?num=100&hl=en&lr=&newwindow=1&q=%22j%C4%99zyk+mi%C4%99dzynarodowy+%22+%2Besperanto&btnG=Search
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
hunab-ku

PostWysłany: 2007 06 13 08:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że język nie "przyjął się"
Moja babcia świetnie władała tym językiem i jeżdziła na różne spotkania miłośników esperanto.
Ale to było tak dawno ............ Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
newgargamel

PostWysłany: 2007 06 13 10:17    Temat postu: Re: O MNIE - krótka historia Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Przyszedłem do tego świata materialnego 2 czerwca 1963 roku ok. godz. 06:45.

Wychodzi na to że jednak masz 44 lat! skype miał rację!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> "Styl Życia Bez Jedzenia" -- książka autorstwa Joachim M Werdin. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: