Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czakra pomiędzy czarą korony, a trzecim okiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JO

PostWysłany: 2003 03 10 17:54    Temat postu: Czakra pomiędzy czarą korony, a trzecim okiem Odpowiedz z cytatem

Doświadczyłem znacznego uaktywnienia się tej czakry w wyniku stosowania głównie praktyk wizualizacyjnych. Nie jest to ani czakra korony (wyczuwam ją na czubku głowy), ani też czakra trzeciego oka (wyczuwalna na czole między brwiami, trochę powyżej). Czasami, jak poczuję mocniej tą czakrę (np. wysiłek psychiczny, mentalne łączenie się z miejscami i wydarzeniami pozornie odległymi w czasie, czy też przestrzeni), to dochodzi nawet do lekkiego, ale przyjemnego oszołomienia (może to nadmiar energii zgromadzony w tym miejscu).

Jakie znaczenie odgrywa ta czakra?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
funky

PostWysłany: 2003 03 12 21:48    Temat postu: Re: Czakra pomiędzy czarą korony, a trzecim okiem Odpowiedz z cytatem

Czesc!
Trochę mało wiadomości podałeś co do lokalizacji tej czakry. Człowiek posiada w sumie siedmioro oczu. Dwoje fizycznych i pięcioro oczu subtelnych. Czakry te znajdują się na linii łączącej trzecie oko z czakrą korony. Po kolei: czwarte oko znajduje się ponad trzecim, piąte ponad czwartym i tak dalej aż do siódmego. Zazwyczaj czakra siódmego oka mieści się ok. 2,5 cm powyżej linii włosów. Pozostałe znajdują się na powierzchni odkrytej czoła mniej więcej w równej odległości od siebie.
Zacytuję co znalazłem na temat tych czakr w książce G. L. Paulson pt. ,,Kundalini i czakry’’.
Cytat: ,,Trzecie oko umożliwia nam zrozumienie formy i działania na poziomie świata fizycznego; poszerza to, co widzi pierwsze oko, dodając głębię, czyli trzeci wymiar. Otwarte wnosi do naszej perspektywy wymiar wysokości, usuwając lęk wysokości i lęk przed lataniem. Czwarte oko służy do pojmowania relacji i rozwija wiarę w Boga; poszerza to, co postrzegamy drugim okiem. Piąte oko pomaga nam zrozumieć prawdy uniwersalne oraz ideały; dzięki niemu przyswajamy ,,pojęcia’’ i możemy widzieć nasze minione wcielenia. Szóste oko jest niezbędne do prawdziwego wewnętrznego wglądu i zrozumienia istoty i celu własnego życia. Siódme oko pozwala przeniknąć wielkość i cel wszechświata; dzięki niemu wkraczamy w sferę boskiego zrozumienia oraz widzimy światłość wiekuistą, a w niej obecność istot anielskich.’’
Niezbyt to szczegółowy opis ale może się do czegoś przyda.
Pozdrawiam,
funky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JO

PostWysłany: 2003 03 13 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję funky za ten opis. Nie wiedziałem, że jest tego aż tyle :)
Czakry te uaktywniły mi się w wyniku wizualizacji, w których kierowałem energię od podstawy kregosłupa do czakry korony, a następnie zawracałem ją przodem ciała, w kierunku podstawy. Myślę, że wpływ na aktywność tych czakr miało również wizualizowanie światła, które oswietla wszystkie ciemne zakamarki mojej (i każdego innego) skomplikowanej Istoty (świadomości)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
patri
Gość

PostWysłany: 2003 07 04 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od jakiegos czasu czuje jakby ciezar na 3 oku i mam problemy ze wzrokiem....nie praktykuje wizualizacji,jedynie troche hatha i medytacje, kiedys intonowalam maha mantre.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: