Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Totalne niejedzenie = wielkie bezrobocie.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dadus27

PostWysłany: 2006 09 27 22:05    Temat postu: Totalne niejedzenie = wielkie bezrobocie. Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem co by było gdyby cała ludzkość w krótkim czasie stała sie niejedząca. O pozytywach nie będe pisać, bo te wszyscy znamy. Za stanawia mnie natomiast to czy nie spowodowałoby to ogromnego bezrobocia na całym swiecie. No bo przecierz padłby cały przemysł zwiazany z produkcja żywności. Jakby nie było żywności to nie potrzeba by tez naczyń, ani środków do mycian naczyń. Ludzie by nie chorowali, wiec padł by przemysł farmaceutyczny i służba zdrowia. Ludzie zyliby zapewne dłuzej więc producenci trumien i grabarze mieliby mniej roboty. Niepotrzebne byłyby meble kuchenne, lodówki i kuchenki. Ale to nie wszystko. Ludzie nie mający pieniedzy przestaliby kupować rzeczy niezwiazane z jedzeniem np. samochody czy sprzet RTV co jeszcze bardziej zwiekszyłoby bezrobocie na naszej planecie. Myslę ze bezrobotnych byłoby ze 2 miliardy. Ciekawe czy znalazłoby sie rozwiazanie tego problemu. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
P.S. Jak napisałem z złym miejscu to prosze admina o przeniesienie tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lch

PostWysłany: 2006 09 28 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze ludzie znalezliby sobie inne zajecia w ramach "bezrobocia"
Powrót do góry
shelly

PostWysłany: 2006 09 28 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczej abstrakcyjna wizja Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Światełko

PostWysłany: 2006 10 01 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedzenie nie jest niczym zlym. Z mojego moze jeszcze nie najdluzszego doswiadczenia wynika , ze zachowanie odpowiednich proporcji jest tym co jest potrzebne.
Jesli ludzie bylimy zdrowsi , zmieniajac chociazby stan swojej wiedzy , swiadomosci i zachowania , wtedy wszystko , wiekszosc spraw by powrocilo do zdrowia.
Wg mnie wszystko co robie , co mam robic w Zyciu ma mi dawac radosc. Jesli gotowanie , jedzenie , karmienie innych to mi daje , jest fajnie. Zycie toczy sie w swoim rytmie takim " doskonalym".
A co robic jesli nie robic cos innego ? Robic cos innego ...Zawsze sie znajdzie cos do zrobienia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Mateusz

PostWysłany: 2008 05 20 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ciekawe czy znalazłoby sie rozwiazanie tego problemu

Jest tylko jedno jedyne rozwiązanie Razz
MIŁOŚĆ
Mam na myśli to, że bezrobocia, by nie było,bo każdy zajmowałby się miłowaniem duchową energią. Świat wtedy jest wypełniony ludźmi uswiadomionymi i potrafiącymi gospodarowac energię,wymieniać się nia stale,Smile
PO PROSTU ŚWIAT STAJE SIĘ POWSZECHNYM IMPERIUM DUCHOWEJ MIŁOŚCI !!! hi hi
Odżywianie energią miłosną,duchową.
Wymienianie się tą energią.
Brak chorób fizycznych.Same czyyyyste energie,wszedzie.
hi hi
Dlatego miłowanie się energią miłosną,duchową jest rozwiązaniem na bezrobocie,a przynaj mnien fajniejszym zajęciem Wink...dla mnie przynaj mniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sten

PostWysłany: 2008 05 20 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że najważniejsza jest równowaga,
a przy tym spokojne łączenie życia w materii z duchowością.
Powrót do góry
SamTen

PostWysłany: 2008 05 21 11:01    Temat postu: Re: Totalne niejedzenie = wielkie bezrobocie. Odpowiedz z cytatem

dadus27 napisał:
Ciekaw jestem co by było gdyby cała ludzkość w krótkim czasie stała sie niejedząca. .....

Ludzka kreatywność nie zna granic. Kiedyś 90% ludzi zajmowało się uprawą roli. Dziś około 3%
Też mógł ktoś zadać pytanie: "a co będzie jak pojawia się efektywniejsze uprawy. Tylu parobków zostanie bez zajęcia. Bezrobotnych..."
No i co się stało? Znaleźli sobie inne zajęcia.

Tak naprawdę nie ma problemu w wymyśleniu ludziom innych zajęć. Ale w zadanym przez Ciebie pytaniu jest "szybko".
Wszystko zależy od tego jak szybko nastąpiłaby zmiana. Jak bardzo szybko - to byłby duży problem. Jak powoli - to żadem problem.

Mati,
oczywiście, że MIŁOŚĆ jest rozwiązaniem. Bez niej jest zamiast rozwiazywania tworzenie nowych problemów.

Czy wiecie cio się stało w Wielkiej Brytanii (nie pamiętam w XVIII czy XIX wieku) gdy większość właścicieli ziemskich przestawiła się z uprawy zbóż na hodowlę owiec?
- Chłopi wyrugowani z ziemi bładzili jako bezdomni włóczedzy. "Rozwiązaniem" było wyłapywanie ich i wywozenie do obozów pracy w Ameryce. Fajnie, nie?
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2008 05 21 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i właśnie Very Happy
Powrót do góry
Mateusz

PostWysłany: 2008 05 21 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzka kreatywność nie zna granic.

Razz Exclamation
Wręcz święta i boska jest ta kreatywność, która jest nam dana w potencjale.
Mr. Green

Cytat:
Myślę, że najważniejsza jest równowaga,

Wink
Tez tak myslę.
Równowaga w życiu,działaniu w świecie materialnym jest przydatna,zbawienna wręcz i zdrowa."Co za dużo to niezdrowo" hehe

Ale wiecie co!?Smile)))
Ponoć równowaga przestaje mieć znaczenie w kwestii duchowej miłość.
Gdzieś przeczytałem i się tym pozytywnie zaskoczyłem, że duchową miłością można kochać,wymieniać sie, ponoć bezgranicznie Razz hihi
Bez limitu
Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: