Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Suplementy kulturystyczne - jak działają ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ołóweczek

PostWysłany: 2007 06 16 14:25    Temat postu: Suplementy kulturystyczne - jak działają ? Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was (pytanie szczególnie kieruję do JMW) korzystał z suplementów odżywczych popularnych w środowiskach kulturystycznych np. HMB czy kreatyny ? Jak one wpływają na organizm ? Czy korzystnie oddziaływują czy można się w dłuższym czasie spodziewać niedomagań zdrowotnych spowodowanych tymi substancjami ? Jakie są zamienniki tych substancji, aby osiągnąć szybki przyrost masy mięśniowej tzn. jakieś najlepiej również suplementy ale nie szkodzące organizmowi, a nie przepisy że "zjedz kilo sałaty dziennie". Z góry dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2007 06 16 19:59    Temat postu: zapomnieć Odpowiedz z cytatem

Ołóweczku,
w jednym zdaniu odpowiedziałbym to: Tego nie dotykać i o tym zapomnieć.
Smile
Każda substancja, która wpływa pobudzająco na gruczoły wydzielania wewnętrznego i na procesy związane z budową komórek, może szkodzić. Substancje, o których wspominasz, powodują nienaturalny (czyli nie zgodny z naturą) ruch energii budującej w ciele. Jednym ze skutków jest szybsze budowanie przez ciało komórek masy mięśni, jeżeli mięśnie mają odpowiedni wysiłek.
To praktycznie jedyny pozytywny skutek dla tych osób, które chcą mieć dużo masy mięśniowej.
Natomiast skutków szkodliwych jest więcej. Główne z nich to przyspieszony proces strzenia się ciała i rozregulowanie pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego. Takie rozregulowanie może prowadzić do wielu schorzeń psychicznych i fizycznych, szczególnie po latach od zaprzestania intensywnych ćwiczeń.

Porównując odżywki tego rodzaju z warzywami, można powiedzieć, że te drugie mają wielka przewagę -- nie uszkadzają ciała, chociaż nie dają tak szybko takich widowiskowych wyników.

A tak w ogóle, to dlaczego chcesz mieć większe mięśnie? Gdzie leży twój problem z brakiem całkowitej akceptacji twojego ciała? Proponuję technikę DNT, jeżeli postanowisz odnaleźć powód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ołóweczek

PostWysłany: 2007 06 16 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niechciałbym wyglądać jak jakiś napakowany kulturysta, ale zależy mi na normalnym, sportowym, zdrowym wyglądzie ciała no i oczywiście nie chcę go uszkodzić wprowadzając do niego jakieś szkodliwe substancje, także dziękuję za to ostrzeżenie. Po prostu wyglądam jak "szczurek", moja waga jest zbyt niska (65-70 kg przy wzroście 185 cm) i często jestem postrzegany jak jakiś anorektyk, więc szukam skutecznego sposobu żeby nabrać masy przy zachowaniu zdrowia fizycznego i psychicznego. Od razu dodam, że żadne diety i jedzenie które u przeciętnego człowieka spowodowałoby szybkie doprowadzenie do otyłości nie powoduje u mnie żadnego wzrostu wagi ciała. Także różne techniki wizualizacji, afirmacji, synchronizacji półkulowej itp. nie przynoszą spodziewanych rezultatów, a tylko powodują we mnie wzrost frustracji i bezradności.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2007 06 17 08:28    Temat postu: piękne ciało Odpowiedz z cytatem

Ołóweczku

Wygląd ciała, który sugeruje nam sugestia społęczna, dość znacznie różni się od tego, które jest właściwe dla człowieka. Ze szkodą dla swojego ciała wiele osób ulega tej sugestii.
Przeszedłem ten problemik w dzieciństwie ale wyleczyłem się, kiedy oparłem się na poczuciu swojej mocy wewnętrznej.

Widzisz, już sama nazwa twoja, którą obrałeś na tym forum, wskazuje na obraz, który masz w wyobraźni o twoim ciele. Znam Kochaną osobę o drobnym, szczupłym (aczkolwiek ślicznym) ciele, która wybrała sobie pseudonim "igiełka". Spotkałem też innych ludzi, którzy nie byli zadowoleni ze swojego wyglądu a mimo tego wybierali dla siebie przezwisko umacniające taki wygląd. To jest nieświadoma wizualizacja. Dlaczego ją stosujesz, skoro chcesz mieć ciało różniące się grubością od ołówka?

Ołóweczek napisał:
żadne diety i jedzenie które u przeciętnego człowieka spowodowałoby szybkie doprowadzenie do otyłości nie powoduje u mnie żadnego wzrostu wagi ciała.
Możesz być z tego zadowolony, bo to wskazuje na właściwe funkcjonowanie twojego ciała.

Ołóweczek napisał:
Także różne techniki wizualizacji, afirmacji, synchronizacji półkulowej itp. nie przynoszą spodziewanych rezultatów
Przynoszą, spójrz na twoje ciało -- opisałem to wyżej.
Powrót do góry
Ołóweczek

PostWysłany: 2007 06 17 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ołóweczkiem nazwała mnie moja była dziewczyna i w sumie mi się to spodobało, więc tak czasem się identyfikuję. Może źle się wyraziłem odnośnie działania wizualizacji i innych technik pracy nad umysłem czy duszą. Chodzi o to, że tkwią we mnie bardzo silne blokady emocjonalne, które zostały mi narzucone we wczesnym dzieciństwie w sposób bardzo brutalny i ta zbytnia szczupłość jest według moich odczuć wynikiem ogromnych ilości energii którą wówczas stłumiłem i zsomatyzowałem w ciele. Także od dzieciństwa odczuwam dyskomfort związany ze swoim ciałem i te wizualizacje czy afirmacje nie pozwalają się przebić i przeforsować nowych pragnień odnośnie mojego ciała tylko wzmacniają te kiedyś ustalone w wyniku różnych nieprzyjemnych zdarzeń. Także nie do końca jestem przekonany co do prawidłowego funkcjonowania mojego organizmu, ten brak otyłości przy jedzeniu tłustych i niezdrowych pokarmów jest według mnie wynikiem nastawienia mojego organizmu na szybkie trawienie w ogromnym stresie, do którego go zaprogramowałem nieświadomie we wczesnym dzieciństwie. Często też w dzieciństwie chorowałem, byłem bardzo osłabiony i rozdrażniony (stłumione emocje dawały o sobie znać). Także abstrahując od poprawy wyglądu swojego ciałą, może znasz substancje, urządzenia czy jakąś skuteczną autoterapię która spowodowałaby szybkie i skuteczne odblokowanie głęboko stłumionych w podświadomości emocji ? Jestem przekonany że wówczas moje ciało automatycznie nabrałoby cech, które by pozwoliły mi na jego pełną akceptację.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2007 06 17 20:42    Temat postu: indywidualnie Odpowiedz z cytatem

Cytat:
może znasz substancje, urządzenia czy jakąś skuteczną autoterapię która spowodowałaby szybkie i skuteczne odblokowanie głęboko stłumionych w podświadomości emocji ?
Jednego rozwiązania nie ma, jest tyle rozwiązań, ile osób, które mają tego rodzaju problem(y). Wspólną cechą tych rozwiązań / metod jest coraz głębsze uświadamianie sobie mechanizmów zachodzących w psychice, w przeszłości (co spowodowało blokady) i obecnie (co nadal nie puszcza). Samo zrozumienie tych mechanizmów daje możliwość ułożenia sobie planu działania prowadzącego do rozwiązania.
Tak czy inaczej, jest to sprawa indywidualna dla każdej osoby, dlatego nie piszę tutaj, co i jak robić. To jest temat na książkę.
Jednak, tego możesz być pewny, wizualizowanie jest ważnym czynnikiem w rozwiązywaniu tego rodzaju problemów, w usuwaniu blokad.
Powrót do góry
wraithc88

PostWysłany: 2008 07 30 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla niektorych ludzi suplementy sa wrecz niezbedne - a jak nie one to odpowiednia dieta (specjalnie unikam slowa zbilansowana, gdyz to straszna bzdura - cos jak dobra nowina - nikt nie wie na czym polega ]:->)
Przyklad: czlowiek jest smutny, ponury, czesto ma depresje nawet gdy obiektywnie rzecz biorac powinien byc szczesliwy. Ma taka nature? Nie. On po prostu produkuje jej malo i musi sobie ja dostarczac z tryptofanu z pozywienia lub poprzez suplementy. W takim przypadku uwazam suplementacje (gdy prawidlowa dieta nie jest mozliwa) za niezbedna!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Namaste

PostWysłany: 2008 07 30 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadłem dużo supli i dziwi mnie,że traktuje się je jakoś coś szkodliwego przecież taki gainer to nic innego jak białko,węgle i trochę tłuszczu służy do szybkiego uzupełnienia bilansu kalorycznego jak ktoś nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej jej ilości z pożywienia.Kreatyna szkodliwa przecież jest wytwarzana w naszym organizmie przez arginine i methionine tak więc bez przesady trzeba wiedzieć,że wszystko przyjmowane z nadmiarem szkodzi
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Odżywianie ciała i umysłu, diety. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: