Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

proces "przechodzenia"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konradkostka

PostWysłany: 2008 06 11 00:29    Temat postu: proces "przechodzenia" Odpowiedz z cytatem

Joachim mam pytanie.... w ksiazce opisujesz "sensacje" jakie pojawiają się podczas przystosowania ciała do zasilania praną... a chodzi mi tu m.in . o bóle głowy i innych cześci ciała /narządów, wypadanie włosów, poluzowaie zębów itp.... [w sumie "sensacje" bardziej dotyczą oczyszczania organizmu z toksyn]...czy wg twojej wiedzy mozna obejść ten proces... np wiele miesiecy stopniowo oczyszczac sie jednoczesnienie stosujac wizualzacje koncentacje medytacje mantry itp techniki wspomagajace rozszerzenie sfery świadomosci??? zeby caly ten etap przejscia by łagodny... czy u ciebie to bylo na zasadzie "przebłysku"...jednej chwili, w której poczułeś, że od "teraz mój organizm jest 100% przestawiony" czy bardziej etapami to sie odbywało???? a czy masz moze gdzies umieszcony link do filmu z rozmow w toku w ktorym wystepowales?? ile osob ktore sa zarejestrowane na tym forum znasz i wiesz ze sa inedykami?? albo z Polski ??? nadal pozostajesz na inedii?? czy cos sie zmienilo??? ile to juz lat w sumie???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2008 06 11 08:33    Temat postu: Re: proces "przechodzenia" Odpowiedz z cytatem

konradkostka napisał:
czy wg twojej wiedzy mozna obejść ten proces... np wiele miesiecy stopniowo oczyszczac sie jednoczesnienie stosujac wizualzacje koncentacje medytacje mantry itp techniki wspomagajace rozszerzenie sfery świadomosci??? zeby caly ten etap przejscia by łagodny...
Tak, można. W książce opisałem zbiór części z możliwych symptomów, te najczęściej występujące, jednak jest to indywidualne, zależne od osoby. Są osoby, które nic czują, mają żadne z tych sensacji, a inne osoby prawie umierają z powodu procesu oczyszczania.
Tak czy inaczej, jeżeli zastosujesz powolne i delikatne oczyszczanie ciała, to symptomy będa znacznie osłabione albo nie wystąpią.

konradkostka napisał:
czy u ciebie to bylo na zasadzie "przebłysku"...jednej chwili, w której poczułeś, że od "teraz mój organizm jest 100% przestawiony" czy bardziej etapami to sie odbywało????
Trwało to ok. 4 miesięcy, dopiero wtedy poczułem, że ciało mogę swoje utrzymywać we właściwym działaniu bez jedzenia.

konradkostka napisał:
a czy masz moze gdzies umieszcony link do filmu z rozmow w toku w ktorym wystepowales??
Ja nie mam tego filmu, TVN nie dał mi go, mimo że prosiłem o kopię. W internecie nie znalazłem nic w postaci filmu z tego programu.

konradkostka napisał:
ile osob ktore sa zarejestrowane na tym forum znasz i wiesz ze sa inedykami??
Ani jednej.

konradkostka napisał:
nadal pozostajesz na inedii??
To był jednej z moich wielu eksperymentów z ciałem, który trwał ok. 22 miesięcy, zakończony w roku 2003. Możesz przeczytać o szczegółach w książce Styl Życia Bez Jedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
konradkostka

PostWysłany: 2008 06 11 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To był jednej z moich wielu eksperymentów z ciałem, który trwał ok. 22 miesięcy, zakończony w roku 2003.

hmmm ... to przyznam, że mnie zaskoczyłeś.... bo myślałem, że korzyści o ktorych pisałeś w książce są tak przytłaczające [wiecej energii witalnej, oczyszczony organizm, wiecej czasu dla siebie bo nie marnujesz go na przygotowywanie, konsumowanie, spalanie jedzenia, oszczednosc pieniedzy itd] ... wydawało mi się, że powrót do jedzenia dla breatharianina jest tym czym dla wegetarianina powrót do jedzenia zwierzęcych zwłok czyli "krokiem w tył".... czy znalazłes coś lepszego??? jak sie teraz odzywiasz?? jakie były główne czynniki decydujące o powrocie do jedzenia?? bo pisałeś ze inedycy mogą po pewnym czasie mieć dość presji otoczenia, zbytnio odlatywać od rzeczywistosci... ale jak sądzę to dawno juz przerobiłeś takie klimaty jak wpłytw otoczenia czy "uziemianie".....

[ja oczywiście nie znam osobiście żadnego inedyka, więc opieram sie tylko na przeczytanych informacjach .... a jak sam pisałeś, jest to najlepsza droga do stania się niewolnikiem informacji Very Happy Very Happy .... tak czy inaczej twoja ksiażka rzuciła mi całkowicie nowe spojrzenia na funkcjonowanie ciała i umysłu ...]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2008 06 11 21:25    Temat postu: odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

konradkostka napisał:
mnie zaskoczyłeś.... bo myślałem, że korzyści o ktorych pisałeś w książce są tak przytłaczające
Kluczowe słowo, którym przekazałem ci informacje, to "eksperyment". Ja eksperymentuję, to mnie interesuje bardziej niż korzyści. Poza tym, nie mam na celu utrzymywania ciała w idealnm stanie zdrowia, bo wtedy nie mogę budować wiedzy o ciele, wiedzy, którą postanowiłem zbudować.

konradkostka napisał:
powrót do jedzenia dla breatharianina jest tym czym dla wegetarianina powrót do jedzenia zwierzęcych zwłok czyli "krokiem w tył"
"Tył", "przód", "lepszy", "gorszy", "wyższy", "niższy" i inne określenia są związane z odczuciami. Ja to widzę jako, po prostu, "inne".

konradkostka napisał:
czy znalazłes coś lepszego???
Ciągle znajduję coś innego. Inedia była ciekawa, dała mi wiedzę, teraz jej nie potrzebuję. Kiedy jej zapotrzebuję, kiedy zabraknie jedzenia na Ziemi, to mnie to nie przejmie, bo wtedy przestwię ciał ponownie, bo wiem, nie tylko że mam informacje, ale wiem, że mogę utrzymywać tę maszynę bez jedzenia.

konradkostka napisał:
jak sie teraz odzywiasz??
Typowa dieta prowadząca wprost do raka, a po drodze dająca wiele innych chorób -- cała masa nowego materiału do budowania wiedzy, do doświadczania, do zabawy.

konradkostka napisał:
jakie były główne czynniki decydujące o powrocie do jedzenia??
Możesz szczegółowo o tym przeczytać w książce SŻBJ.
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2008 08 29 12:02    Temat postu: dieta prowadząca wprost do raka... Odpowiedz z cytatem

tak mi się przy okazji nasunęło: kiedyś jan nowicki powiedział w wywiadzie że jak jego stryj umierał to lekarz mu powiedział że nie ma nic zdrowego, i nowicki stwierdził że jemu też nie zależy na zdrowiu, woli jeść, kochać się, pić, palić - doświadczać życia tak jak chce.
dla mnie to taki dobry wybór jak inny.
oczywiście wiele w tym mogło być przesady, bo jednak człowiek zazwyczaj trzyma się przynajmniej trochę życia i nie wiadomo czy jak by przyszło co do czego, czy tego lub owego nie odstawił, ale niekoniecznie.
churchil dożył dziewiędziesiątki i do późnej starości "używał" tego i owego:)
pozdrawiam
Jacek L.
Powrót do góry
Salomea

PostWysłany: 2008 08 29 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy doświadcza życia na inny sposób. Widocznie oni tego potrzebowali i chcieli. Taki był ich plan. Jeżeli ten plan zrealizowali w pełni, żyjąc tak a nie inaczej, to zrobili najwłąsciwiej. Jeżeli nie - to już ich sprawa Smile
Nie należy oceniac ludzi z perspektywy samego siebie - każdy jest inny, ma inne zadanie TU I TERAZ, inne ciało, inne potrzeby. Właściwe jest by każdy robił to, co Świadomie czuje, iż jest właściwe - i dla niego i dla otoczenia, w którym się znajduje. Jeżeli jest Myślącym człowiekiem, wszystko się ułoży doskonale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: