Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wychodzenie z krótkiego postu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek65

PostWysłany: 2008 08 29 11:44    Temat postu: wychodzenie z krótkiego postu Odpowiedz z cytatem

witam,
mam pytanie od ilu dni głodówki trzeba przy wychodzeniu z niej stosować okres przejściowy, np po 2-3 dniach również jest to konieczne? rzecz jasna nie mówię o spozywaniu np. pizzy po 3 dniach postu na jako pierwszy posiłek;)
czy po trzech dniach postu można zjeść "stałe" śniadanie np. owsiankę z bananami?
mnie często post jest potrzebny bardziej ze względów psychicznych niż fizycznych, a to co przy dłuższych postach niezbyt mi się podoba to właśnie koniecznośc długiej adaptacji powrotnej.
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Salomea

PostWysłany: 2008 08 29 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kiedyś po 5. dniowej głodówce uraczyłam się na śniadanie połową słoika masła orzechowego. Efekt? Biegunka Smile Wszystko można, ale trzeba wiedzieć jakie skutki to za sobą pociągnie Smile
Może lepiej sam banan, bez owsa na początek. Jak po 2.godzinach poczujesz, ze wszystko dobrze, możesz potem zjeśc tę owsiankę z bananem Smile ale..rób jak czujesz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ginos

PostWysłany: 2008 08 29 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponuję zacząć od soku z marchewki ale z sokowirówki. Później papka z gotowanych pomidorów. A za jakiś czas gotowane warzywa.
Polecam też Małachowa i jego leczniczą głodówkę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salomea

PostWysłany: 2008 08 31 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na poważnie to w moim przypadku najlepiej sprawdza się ciepła woda z sokiem z cytryn i naturalnym miodem. (jak kto lubi, bardziej słodkie czy bardziej kwaskowate). Przeważnie po zakończeniu postu rano piję taki napój. Jeszcze nie miałam nieprzyjemności związanych z nim. Mój żołądek toleruje go b. dobrze, jelita również (jest delikatne przeczyszczenie, ale delikatne, nic agresywnego, żadnego bólu, skurczu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
jacek65

PostWysłany: 2008 09 01 00:19    Temat postu: moje doświadczenia Odpowiedz z cytatem

ja chyba wybiorę sok jabłkowy a potem owsiankę z gotowanymi jabłkami.
aczkolwiek kiedyś po trzydniowej głodówce (nie do końca bo dodawałem cukier do wody) zjadłem jajecznicę i nic. smakowałoSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: